Şimdi Ara

Yeni Leon(1.6TDI) testimiz ve İnsignia 1.4 T-Leon 1.4 TSI yakıt tüketimi testimiz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
2.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

benim arabam tam bu hızda şehir dışı ortalamasını tutturdu demek ki bu test şehir dışı değeridir ve o zaman bütün arabalar 39 km ortalama hızda bu değeri tutturmalıdır

yok tutturamıyorsa demek ki bunların fabrika verileri hatalıdır.

şimdi bu noktada ikinizinde çok büyük bilgi eksikliği olduğu göze çarpıyor
    sizin aracınız daha hafif olduğu daha düşük hızlarda daha düşük yakıt tüketimi gösterecektir bunu bilmiyormusunuz?

artık ciddi ciddi bilmediğinizi düşünüyorum?
    bu soruma cevap verirmisiniz?
    gerçekten bunu biliyormusunuz?
    değişik vites ve devir durumlarında araçların tüketimlerinin çok farklı olabileceğini biliyormusunuz?

ve buradan sonuçlar çıkarmanız ya işinize geldiği çin bunu bu şekilde kullanıyor olmanızdan yada bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor.

Gayet net bir özet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Birde olaya surdan bakmak istiyorum.
    Astra 1.4 otm ile golf 1.4 otm arasında ciddi bir tuketim farkı oluştacaktır. Ben bu farkın 2-3 Lt civarında olacağını dusunuyorum. Bu farkın 100 bin km sonunda yakıta verilen ücretin 9-10 bin gibi olduğu görülür.
    İlerleyen zamanda 1.2 tsı nin ve yeni golf 1.4 Manuel'in farklı araçlar ile bu sekilde karşılaştırmasını yapacağız.

peki leonu sen mi kullandın abi, leonun en az yaktığı hız 5. vites 70 ve 6. vites 85, ortalamanın 5.3 çıkmasından bu hızlara riayet edildiğini çıkardım. peki o zaman iki aracın ortalama hızı nasıl aynı oldu ki

test aynı koşullarda yapıldı sandım ben, ama yine de fabrika verilerine ulaşabileceğini sanmıyorum ben o aracın.

25 km ortalama hızda leon 8 litre yakıyor mesela normal kullanımla, insignianın 25 km ortalama hızda 9 litre yakacağını düşünüyorum, sizin bu testten sonra, bu fabrika verisinden yüzde 20 daha fazla ki insana yok artık gm dedirtiyor. insanlar o farkı kazanabilmek için lpg taktırıyor zaten.

daha sonra yapacağınız testlerde de bu konuda bize karşılaştırma açısından bize bilgi sunacaktır, takipteyim.

23 km ortalama hızla 8.4 litre yakıyorum hocam.

normal kullanımsa güzel değer 1 litre fark var gibi görünüyor fabrika verisi ile, sakin kullanarak daha da aşağı çekilebilir. kullanımınız nasıl bilemiyorum tabi. Testlerin devamı gelirse çok memnun olacağım, kafamızda soru işareti kalmasın

• Bir alıntı daha, öncelikle kimseye yalan borcum yok lütfen yargıalamayın bu yazacaklarımı.

İnsignia ile 80-90 arası sabit, inişi çıkışı az olan bir yolda 4.7 litre ortalama tutturdum. 1 sürücü +1 yolcu ile. Araç daha 2.500 km 'de idi.

İnsignia ile 90-100 arası gidip 5.5 litre ortalama tutturdum aynı yolda.

İnsignia ile 100-120 arası hızlarda 6.2 litre ortalamam oldu 3 yolcu ile.

İnsignia ile şehir içi 10 km lik güzergahta 23 km ortalama hızla 8.4 litre ortalama elde ettim ki rolantide turbo için 1 er dakika bekkediğimi de belirteyim.

İnsignia ile 18 km ortalama hızla 9 litre ortalama elde ettim sıkışık trafikte.

Sakin kullanım değerleridir.

Dün ki test bilgi amaçlı yapılmış, profesyonel olma gibi bir iddası olmayan bir kısa testtir.

Uygun bir zamanda Göktürk yolunda şehir dışı simülesi tarzında bir test yaparız o zaman .

@kimiferhat

• quote:

Bir alıntı daha, öncelikle kimseye yalan borcum yok lütfen yargıalamayın bu yazacaklarımı.

İnsignia ile 80-90 arası sabit, inişi çıkışı az olan bir yolda 4.7 litre ortalama tutturdum. 1 sürücü +1 yolcu ile. Araç daha 2.500 km 'de idi.

İşte şehirdışı budur. Görüldüğü gibi seatçılar boşa yaygara koparmıştır.

Elde ettiğin veriler teknik veriler ile birebir örtüşmektedir.

Konu kapanmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Bir alıntı daha, öncelikle kimseye yalan borcum yok lütfen yargıalamayın bu yazacaklarımı.

İşte şehirdışı budur. Görüldüğü gibi seatçılar boşa yaygara koparmıştır.

Elde ettiğin veriler teknik veriler ile birebir örtüşmektedir.

Konu kapanmıştır.

Aynen öyle.

Ayrıca aracım henüz 650km de olmasına rağmen 10km lik şehir içi yolda ortalama 7.5 tüketim yakaladım.Ortalama 30civarıydı sanırım.Yani fabrika verilerinde bir sıkıntı yok.Yakalanabiliyor.Nasıl kullandığınız önem taşıyor..

• elinize sağlık hocam temiz başarılı bir test olmuş
  • quote:

İnsignia ile şehir içi 10 km lik güzergahta 23 km ortalama hızla 8.4 litre ortalama elde ettim ki rolantide turbo için 1 er dakika bekkediğimi de belirteyim.

Dün ki test bilgi amaçlı yapılmış, profesyonel olma gibi bir iddası olmayan bir kısa testtir.

Uygun bir zamanda Göktürk yolunda şehir dışı simülesi tarzında bir test yaparız o zaman .

@kimiferhat

Kardeşim keske aracinla en az yakacak sekilde turlasaydin. Madem o hızlarda az yakıyor neden o kadar yavaş turladin. Bunu fırsat olarak görenlere prim verdik.
    Ayrıca iki arac aynı parkuru yapmadıkta hız ve tuketim olarak birbirinden az diyemeyiz. Ayrıca tek basına yapılan testlerde rakım farkı cok önemlidir. Yolun inişli çıkışlı olması rakım farkı olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca fabrika verisi sehir dışı hız ort 64 km/s dir 80-90 değildir. Sehir ici ise 19 km/s tır. Muhtemel bizim hız hesaplamadim ama ortalama hıza tekabül eder.

Lütfen en kısa sürede müsait olmaya bak kardeşim çünkü ben cok rahatsız oldum. Konuyu bir aracın digerinden iyi olma noktasına çektiler ki bunu yapan tam otomobil cahili olur. İnsignia ile leonun kıyaslanmadı soz konusu değildir.

Az cok birbirimizi tanıdığımızı dusunuyorum. Aracinla ilgili yorumlarımı sana zaten sohbet esnasında yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@kimiferhat

Değerleriniz bunlarsa sıkıntı yok, testte neden o kadar yüksek tüketim çıktı onu anlamadım, bütün konuşmalarımız yapılan test sonuçlarına göre idi.

Daha doğru bir test yaparsanız, bizde aracı daha doğru tanıma fırsatı elde edebiliriz o zaman. Takipteyim.

• quote:

Ayrıca iki arac aynı parkuru yapmadıkta hız ve tuketim olarak birbirinden az diyemeyiz. Ayrıca tek basına yapılan testlerde rakım farkı cok önemlidir.

Ne iki aracı, ne aynı parkurundan bahsediyorsun arkadaşım? Biz Opel Insignia'nın fabrika yakıt tüketim verisinden ve aracın sahibinin fabrika verisini birebir tutturmasından bahsediyoruz.

Bilinçaltında halen insignia ile leon'u kıyaslayıp tsi daha az yakıyora getirme peşinde olduğun yazdığın yazıdan belli.
  • quote:

quote:

Ayrıca iki arac aynı parkuru yapmadıkta hız ve tuketim olarak birbirinden az diyemeyiz. Ayrıca tek basına yapılan testlerde rakım farkı cok önemlidir.

Ne iki aracı, ne aynı parkurundan bahsediyorsun arkadaşım? Biz Opel Insignia'nın fabrika yakıt tüketim verisinden ve aracın sahibinin fabrika verisini birebir tutturmasından bahsediyoruz.

Bilinçaltında halen insignia ile leon'u kıyaslayıp tsi daha az yakıyora getirme peşinde olduğun yazdığın yazıdan belli.

Ya gercekten cok ilginç birisin
    Biz o testi insignia nin fabrika verilerini yakalayıp yakalamadigini anlamak icin yapsaydık gereksiz yere arkada bir leon turlatmazdik. O aracın yol bilgisayarı degerini pompada tutturdugunu biliyor musunda ajanda budur nokta dıyorsun. İsine gelen yorumlar doğru gelmeyenler yanlış. Vahim bir durum. Vag psikozu seni fena etkilemiş. Sanırım günlük yaşantında bile bu durumdasın.
    Edit sehir ici ve dışı hızlarının ne oldugunu yazdım bu arada. 39 şehir ici degil 80-90 sehir dışı degil. Bu deger 19-64 tur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsirvan -- 24 Mart 2013; 15:25:50 >

• quote:

quote:

quote:

Biz o testi insignia nin fabrika verilerini yakalayıp yakalamadigini anlamak icin yapsaydık gereksiz yere arkada bir leon turlatmazdik. O aracın yol bilgisayarı degerini pompada tutturdugunu biliyor musunda ajanda budur nokta dıyorsun.

Birader sen şaka mısın ?

O zaman ne diye konunun başında araçların fabrika verilerini koyup elde ettiğiniz tüketimle kıyaslıyorsun be adam?

• hala sataşma devam ediyor, herkes polemiğe girmek zorunda değil. testler yapılsın konu kapanır.

parkur gidiş geliş olarak test edilir sorun kalkar, şirvan hocam testi sadece insignia ile gidiş geliş yapın bence.

aynı aracın kullanıcısı muharrem bey forumdan, 30 km hızda, 7.9- 8.7 arasında yaktığını belirtmiş başka bir konuda. daha önce yaptığıunız testle örtüşür durumda. ancak doğan bey daha az yaktığını söylüyor. doğru sonucu test sonunda daha rahat görürüz. şimdi daha fazla konuşup prim vermek niyetinde değilim.

ayrıca abi o kadar şey istiyoruz test ediyorsunuz, para döküyorsunuz bu işlere birde bu kadar polemikle uğraşıyorsun sağolasın. peygamber sabrı var ne diyim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Biz o testi insignia nin fabrika verilerini yakalayıp yakalamadigini anlamak icin yapsaydık gereksiz yere arkada bir leon turlatmazdik. O aracın yol bilgisayarı degerini pompada tutturdugunu biliyor musunda ajanda budur nokta dıyorsun.

Birader sen şaka mısın ?

O zaman ne diye konunun başında araçların fabrika verilerini koyup elde ettiğiniz tüketimle kıyaslıyorsun be adam?

Ben sakayım ama sen kabussun bence. Ben gercekten seninle uğraşacak adam degilim sen ne diyorsan doğrudur. Yemin ediyorum sana bir daha cevap vermiycem. Saglicakla kal.

• quote:

hala sataşma devam ediyor, herkes polemiğe girmek zorunda değil. testler yapılsın konu kapanır.

parkur gidiş geliş olarak test edilir sorun kalkar, şirvan hocam testi sadece insignia ile gidiş geliş yapın bence.

aynı aracın kullanıcısı muharrem bey forumdan, 30 km hızda, 7.9- 8.7 arasında yaktığını belirtmiş başka bir konuda. daha önce yaptığıunız testle örtüşür durumda. ancak doğan bey daha az yaktığını söylüyor. doğru sonucu test sonunda daha rahat görürüz. şimdi daha fazla konuşup prim vermek niyetinde değilim.

ayrıca abi o kadar şey istiyoruz test ediyorsunuz, para döküyorsunuz bu işlere birde bu kadar polemikle uğraşıyorsun sağolasın. peygamber sabrı var ne diyim.

Hocam sadece insignia testi yapsak bence yeterli olmaz. Ayrıca tekrar testi yapmazsam bu ithamdan kurtulamam. Yoncaların icinde ayrık otu herzaman olur. Hasa ne demek. Gercek hayatta bu kadar sabırlı degilim. Klavyeden sallasın sallayan ne yapabilirsin ki sinirlenmekten baska. Saglık olsun.

• quote:

quote:

hala sataşma devam ediyor, herkes polemiğe girmek zorunda değil. testler yapılsın konu kapanır.

Hocam sadece insignia testi yapsak bence yeterli olmaz. Ayrıca tekrar testi yapmazsam bu ithamdan kurtulamam. Yoncaların icinde ayrık otu herzaman olur. Hasa ne demek. Gercek hayatta bu kadar sabırlı degilim. Klavyeden sallasın sallayan ne yapabilirsin ki sinirlenmekten baska. Saglık olsun.

Kişisel yorumlara girip konuyu değiştirmeye, hele mağduru oynamaya hiç kalkışmayın arkadaşım.

Mevzu ortada, yazılanlar ortada.

Biz durduk yere tepki göstermiyoruz. Burası kimsenin babasının çiftliği değil, kimse kafasına göre sallayamaz.

Adama sorarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 24 Mart 2013; 15:44:44 >

• 1.6 TDI motor Leon gibi araçlar için gayet tatminkar bence. Ama SUPERB'e PASSAT'a gerçekten yetersiz geliyor. O kadar para veriyorsun basınca gitsin biraz uçmasın ama gitsin fakat 1.6 TDI o arabaları pek yürütmüyor.
  • Konu anlamsiz olmamismi ?

C segmenti hafif hb leon ile D segmenti insigniayi kiyaslamak ve ustune bu yorumlari atmak bian umutsirvan ve doganin fakesi sandim sizleri

• Arkadaşlar ortamı germeye gerek yok.

Umut abiyle en kısa zamanda biraz daha ayrıntılı bir test yaparız. Soru işaretleri kalkar.

Her aracın en az yakacağı hız aralığı 60-90km arasıdır.
    Bizim testte ben okula gidip gelmekten sanırım böyle alışkanlık olduğu için en fazla 50 civarında seyrettim, çok sağlıklı bir test olmadı. Çok uzun zamandır en fazla 50 yi görebildim okula gidip gelirken,, malum şehir içi sürekli.

O yüzden benim önerim Göktürk yolunda alibeyköyden göktürke kadar gibi bir test daha anlamlı olabilir.

Ama bu iki aracın kıyaslanması mantıksız değil Çünkü benzinli turbo araçların asla az yakamayacağını düşünen çok kişi var . O bakımdan bu araçlarında yakıt durumlarının kıyası açısından yararlı olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Teşekkürler doğan kardeşim. Vaktim oldugunda bir uzun yazı ben yazacağım. Bu arada yolculuk başladığında sana kurduğum cümleyi hatırlıyorsun degilmi ? Tuketim ile ilgili

Forum arkadaşları ile bu sekilde aktiviteler bilgilenme acısından cok başarılı oluyor.
    Bu arada leon 125 hp

Bir hatırlatma leonun sehir dışı tüketimi : 5,2 Lt.

teşekkurler, guzel bir test sonucu olmuş.
  • tüketim testinden insignia zaferle ayrılmış. d sınıfı olmasına rağmen sadece 1 lt fazla yakmis.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.