Şimdi Ara

Yeni lastik aldım Yakıt çok arttı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
5.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Astra g 1.6 16 v manuel aracım ve üzerinde 5 yıllık Continental premium contact 5 vardı ve eskidiği için falken 310 ecorun lastik aldım sıfır yakıt çok fazla arttı.Lastik çok konforlu ve sessiz ama yakıt olayı çok canımı sıktı.Birkac defa olctum aracım 100 lira LPG ile 310-320 km yol yapıyordu (LPG 3.30)
    Falken taktiktan sonra defalarca denedim aynı yıllarda aynı şartlarda 270 km ancak gidiyor fark çok fazla geldi bana
    Bu arada eski lastiklerim artık kabak olmuştu.Acaba bunlar yeni olduğu için yuvarlanma direnci veya yeni dişlerden dolayı yola tutunma katsayısı daha yüksek olduğundan mıdır?Veya lastiklerin de bir rodaj süresi var mıdır?ilerde düzelir mi biraz daha acep?
    Ek: Continental varken lastik basıncı önler 32 arkalar 34 idi Orijinal lastik basıncı ne kadar bilmiyorum ama falkenleri takarken lastikçi hepsini 35 yaptı.Bu sebep olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 29 Mayıs 2019; 23:36:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Continin kullandiginiz modeli daha az yuvarlanma direncine sahiptir falken 310 dan.Testlerdede tek olumsuz taraf olarak yuvarlanma direnci gosterilmistir ama 5 yillik kullanimda eco efekti en ust duzeye cikmis olmaktadir continin.Taban sertlesmis ki eco urunlerde bir nolu eskiden beri yapilan recete sert bir tabandir ki,sizinki bunun cok otesine gecmistir.
    Bakin bir de kimsenin aklina gelmeyen durumlar var.Tum kastikler ayni olcu olsa bile agirliklari ciddi farklara ulasabilir %20 gibi.Bu bile sekilde motorun devirlenmesinde fark yaratir ama siz yine lastik havalarina bakin.
    İlaveten aldiginiz model okdukca iyi bir urundur.
    Gule gule kullanın.

• %10 fark çok fazla kış lastiği olsa neyse de , birkaç depo dene bakalım sonuç hep aynı mı çıkacak ?
  • Aynı sorunu bende petlasta yaşamıştım.
    Öncekiler michelin idi.
    Lastikleri degiştirmek zorunda kaldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Conti premium contact 5 ilk taktiğimda işte budur demiştim.Falken 310 da da aynı şeyi söyledim konfor olarak contiden hiç farkı yok belki de daha sessiz bir lastik yola tutunma kasislerdeb çukurlardan vs geçerken hiç hissettirmiyor bile ayrıca yolda giderken de çok sessiz contiden daha iyi bu konuda ama işte bu yakıtın çok fazla artması can sıkıcı oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: serty23

%10 fark çok fazla kış lastiği olsa neyse de , birkaç depo dene bakalım sonuç hep aynı mı çıkacak ?
    Evet deneyeceğim aynı sonuçlar çıkarsa mecbur değiştireceğim bu güzel lastikleri.

• NazımHikmetRan kullanıcısına yanıt
    Bu denli artmış mıydı yakıt?
    Peki lastikleri değiştirdikten sonra düzeldi mi ?

• Lastik almadan önce etiket değerlerine bakmak lazım.Lastiğinizin yakıt değeri C desibeli 67 ve ıslak zemin A yani yakması normal keşke almadan önce bunlara baksaydınız ha şu ne ka ekmek o ka köfte contiden falken attan eşeğe geçmek gibi

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Hayır 195 60 15 ebatta falken yakıt sınıfı E ıslak A

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Hayır 195 60 15 ebatta falken yakıt sınıfı E ıslak A
    Tmm o zaman daha kötüymüş

• dediğnize göre conti ile 9.7 lt/100 yakarken falken 11.2lt/100 yakmış. 1.5 lt fark var. her harf uzun yol tüketiminde 0.1 lt/100 etki ediyor diye biliyorum. A sınıfı 5 lt yakarken C sınıf 5.2 lt, E sınıf 5.4 lt .

ş.içinde 0.2lt/100 etki etse yine 1.5lt kadar fark etmez.
  • Lastik secimi yakit konusunda cok önemli gercekten. Kesinlikle etiket degerlerine dikkat etmek gerek. Yakit tasarrufunu önemsiyorsaniz B den aşşasini almayin.

• ya kusura bakmayın ama şu değerleri litre olarak verseniz daha iyi olmaz mı ? 100 liralık lpg ile 300 km yapan araç diyorsunuz.
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    LPG fiyatını da yazdım ama üstad

• Arkadaşlar bu arada lastik basıncı da biraz fazla olmuş sanırım aracın depo kapağında
    3 kişi varken önler 2.2 yani 32 psi
    Arka 1.9 yani 28 psi
    5 kişi ve yukluyken önler 2.4 bar yani 34 psi
    arkalar 2.8 yani 39 psi yazıyor
    Lastikçi hepsine 35 psi nitrojen verdi su anda araç hopluyor zıplıyor yarın gidip önler 33 arkalar 32 yapsam nasıl olur?

• Bu işte bi hata var bence o kadar farketmemesi gerek.
    Lastik havalarını bi kontrol edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    Hava azken daha çok yakar.
  • Ben de aynı ebatta falken 310 alacaktım lastikçi şerefsizlik yapıp lastik başına anlaştığımızdan 50 lira fazla isteyince hankook ventus prime 3 aldım. Kışlıklarla arasında 1 litre oynadı. Çok da memnunum şimdilik tutuşundan.

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Lastikleri değiştirdikten sonra düzeldi.
    Lastikler biraz araca jip görünümü vermek için taban genişliği fazlaydı michelin olanların. ( ilk lastikler)
    Sonra petlas aldık inç aynıydı. Taban genişliği daha inceydi. Zaten birazda yakıt azalsın diye almıştık.
    Tam tersi oldu. Bir daha kötü lastik almamak için güzel bir tecrübe oldu anlayacağınız.
    Bu forumda yerden yerede vursalar.
    Conti ve michelin başka almıyorum. ( yalan olmasın kışlıklarım ( barum ) ama çok kullanmadığım ve conti ürünü olduğu için aldım.) ondanda memnun değilim o ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NazımHikmetRan -- 30 Mayıs 2019; 6:19:53 >
  • etiket değeri pek bişey farketmiyor lastikten değildir, havalar ısındı yakıt daha çok etkileniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.