Şimdi Ara

Yeni laptop bağlantı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni aldığım Lenovo Thinkbook 15 G2 ARE cihazımla internete wi-fi ile bağlanmada problem yaşıyorum ancak ethernetle internete bağlanmada bir problem yaşamıyorum. Modemimin marka modeli Tenda D301 v1. Arkadaşlarımın evlerine gidip wi-fi ile bağlanmayı denediğimde (yaklaşık 1 saat kadar) herhangi bir kopma ve bağlantı sorunu yaşamadım, daha uzun bağlı kalmayı deneyeceğim. Wi-fi'ye tıkladığımda "İnternet yok, bağlı" olarak görünüyordu, sorun gider dediğimde "Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" hatası veriyor fakat düzeldi olarak gösteriyordu. Bazen sorun gider işe yarıyor ve 1,2 dakikalığına internete erişebiliyordum bazense herhangi bir çözüm olmuyordu. Bu sırada modem arayüzüne bağlanamıyordum. Elle ip atmayı, komut istemine netsh kodları yazmayı, hotspot 2.0 ağlarını kapatmayı, windows autotuning kapatmayı denediğimde sonuç değişmedi bilgisayarın açılışında 5 dakika kadar problemsiz bağlandığım internete bağlanamıyordum. Ethernetle modem arayüzüne girerek, wi-fi analyzer programının önerdiği 1. kanala geçiş yaptım ve 2.4ghz kullandığım için bant genişliğini 20/40 yerine 20mhz'e yaptım. En son modeme 2018'e ait firmware update'i yükledim. Aynı zamanda televizyonum, benim ve evdeki 2 kişinin daha cep telefonları wi-fi üzerinden internete sıkıntısız bir şekilde erişiyor. Laptop'u freedos aldığım için usb'ye en son windows isosunu yazarak yükledim ve bütün driverları güncelledim, windows update'lerini tamamladım. İnternete bağlanamayınca yeni iso yazarak bütün işlemleri tekrarladım hatta deneme lisansından kaynaklı olabileceğini düşünerek windows lisansı satın aldım. Yaptığım hiç bir şey işe yaramadı. En son modem arayüzünden kablosuz ismini ve şifreyi değiştirdim. 1 saat kadar internete sıkıntısız bağlı kalabildim fakat tekrar bağlantım kopmaya başladı, sorun giderme işe yaramıyor ancak bağlantıyı kesip tekrar bağlanınca düzeliyor. Şu an minimum 1, maksimum 15 dakikalık bağlantı sonrası internetim kopuyor. Bu sorunum Windows'tan mı, laptoptan mı yoksa modemden mi kaynaklıdır acaba? Windows 7 yüklersem problemim çözülür mü? Başka bir çözüm yolu olarak yeni modem alıp denemeli miyim yoksa laptop için garantiye mi başvurmalıyım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.