Şimdi Ara

YENİ LANCER 1.5 TESTİM 1.8 İZLENİMLERİM (FOTOĞRAFLAR) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
629
Cevap
4
Favori
91.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olsun canım kimse bişey demez benim ricamla eklemiş olacaksın sonuçta.baktımda bende bulamadım fotolarını tam olarak nasıl durmuş body ona bakacaktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: precious55

olsun canım kimse bişey demez benim ricamla eklemiş olacaksın sonuçta.baktımda bende bulamadım fotolarını tam olarak nasıl durmuş body ona bakacaktım

Kardeş öbür resimleri şimdilik bulamadım. Ama bir iki fotoyu zamanında elimdeki basınçlı yıkama makinasını tanıtmak için upload etmiştim. Onun linkini vereyim. Aracın temizlenme aşamalarını gösterdiğim bir foto albümü
    aha da link:
    http://img638.imageshack.us/gal.php?g=p2140592.jpg

Ha bir tane buldum onu ekleyeyim. Taşınaibilir diskim iş yerinde olduğundan başka bulamadım.

YENİ LANCER 1.5 TESTİM 1.8 İZLENİMLERİM (FOTOĞRAFLAR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinir kupu -- 3 Haziran 2010; 22:49:34 >

• sinirkupu ayıp oluyor ama...kalbi olanlar var :)
  • @bacey
    kardeş hepimizin kalbi var boş ver
  • http://img638.imageshack.us/gal.php?g=p2140592.jpg

bir ben taktıramadım body kit merak ettiğim bir konu bende 2 takım lastik var 4 vakumlu kışlık 4 te kendi dunlopları, dunloplardan hiç memnun değilim zaten değiştirme zamanıda yaklaştı, kendi janlarına kışlıkları takayım 1.8 lerdeki 18" jant tan alayım diyorum fakat yakıt konusunda çok oynama olurmu acaba mantıken düşündüğümde 16" janta yüksek yanak lastik takılıyor 18 e ince yanak toplam lastiğin yüksekliği dengeleniyor yine de yakıt artışı oluyormu merak ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy8717
    bir ben taktıramadım body kit merak ettiğim bir konu bende 2 takım lastik var 4 vakumlu kışlık 4 te kendi dunlopları, dunloplardan hiç memnun değilim zaten değiştirme zamanıda yaklaştı, kendi janlarına kışlıkları takayım 1.8 lerdeki 18" jant tan alayım diyorum fakat yakıt konusunda çok oynama olurmu acaba mantıken düşündüğümde 16" janta yüksek yanak lastik takılıyor 18 e ince yanak toplam lastiğin yüksekliği dengeleniyor yine de yakıt artışı oluyormu merak ediyorum..

çap değişeceğinden dolayı hem gösterge hatalı gösterir (belki cihaza bağlayıp değiştiriliyordur ölçüler bilemiyorum), hem çekişim düşer. Dolayısıyla tüketimin artar.
    Üstüne konfordan da ödün verirsin. İnce yanak olacak çünkü. Hatta bildiğim 1.8 lerde arka amortisöerler 1.5 lerden farklıymış. Bununla bağlantılı olarak aynı performansı vermeyebilir (tahmin sadece neden dersen bilmiyorum). Ama ben de dunloplardan memnun değilim. Bu gün geç saatte ana yolda 100+ hızla gidiyorum gece diye herhalde bir tane salak soldan katılım yaptı. hem de kendisine kırmızı yanmasına rağmen. fren filan yaptım abs devreye girdi. yırttık Allah'tan. Ama zemin ıslak olsaydı bizim lastikler başıma iş açabilirdi.

• Orijinalden alıntı: badboy8717

http://img638.imageshack.us/gal.php?g=p2140592.jpg

bence orjinal hali köpek balığını daha çok andırıyor

• bi alıntıyı bile yapamadım
  • bu araba günlük kullanım için tasarlanmiş zaten bence müthiş bir araç :)
    performans bekleyenler de evo alsinlar bence ;) sanki bütüngün trafikte yarışıyolarmiş gibi :D
  • herkese merhabalar..2hafta önce sıfır olarak aldığım aracı depoyu bitirene kadar kullandım bu süre içindeki izlenimlerimi ve yorumlarımı paylaşmak istedim.birçok kullanan yorum yaptı belki ama aracı sanırım bu forumda en son satın alan benim.almayı düşünenlere de bir fikir verebilirsek ne mutlu bize.yanlış yada eksik söylediğim şeyler olursa lütfen düzeltin.bende öğrenmiş olurum.aracım 2010 model 1.5 düz vites invite donanım rengi yakut kırmızı.aracın dış görünüşü malum herkesinde söylediği gibi çok çekici,heybetli,sportif kendisine rahatça baktıran bir görünüş.kırmızı,beyaz ve siyah renkler çok yakışıyor ama ben kırmızısına vurulduğum için onu tercih ettim kırmızı almasamda beyaz alırdım.sürekli bakışları topluyor olması insanın hoşuna gidiyor açıkcası.yarattığı köpek balığı imajıyla karizma sahibi...dış görünüşte ve işçiliğinde eleştirilecek bir durum olmasada bence eksoz susturucusun arkadan bakınca görünmesi stop lambaların ın yakından bakınca tam oturmuyormuş gibi görünmesi ve kenarlarına sus birikmesi ön kaput yan boşluklarının (bence)biraz geniş olması ve bu açıklıktan bakıldığında farların üst kısımlarının görülmesi aynalarda sinyal olmaması eleştirilebilecek ama büyütülmeyecek detaylar.bagajı anahtardanda kumanda edebiliyosunuz bagaj genişliği sınıfına ve boyutlarına göre az olsada tüp konulmayacaksa yeterli uzun aile yolculuğunu rahat karşılayabilir.ancak bagaj kaplaması kalitesiz ve özensiz.hele stepne üzerindeki o kontraplak tam bir fiyasko.kilitli kapak tarzı bişey olsa yakışırdı bu araca bu bagaj kaplaması yakışmıyor.

aracımın içi ve koltuklar bej renkli bu tip kaplamayı seviyorum ancak temiz tutmak zor olacak.zira kiri çabuk gösteriyor.aracın içi gerçekten çok geniş.önde ve arkada diz baş mesafesi bayağı iyi tüm oturanlardan tam not aldı bu konuda.bej rekli döşeme olması da ferahlık veriyor ve genişliği iyice hissettiriyor.koltuk,tavan kapı kaplamaları kaliteli ve şık.4cam otomatik ve tek dokunuşla açılabilen cinsten ve sıkışma önleyicili.ayrıca anahtardan da dışarıdan kapatılabiliyor.kontağı kapattıktan sonrada kısa bir müddet camlar kullanılabiliyor.ben ayna ve cam kontrol butanlarında bazılarının dediği gibi bir kalitesizlik görmedim.kullanımları kullanışlı.direksiyon ve vites topuzu deri kaplama ikiside ele çok iyi oturuyor ve kaliteli.orta konsolda bardak koyma yerleri kapaklı bardak koyulmadığı zaman güzel bir saklama bölmesi oluyoryine orta konsol salama gözü kullanışlı gayet yeterli hacimde ama biraz daha önde olsa kol dayama görevinide yapmış olurdu.kolda dayanabilir ama rahat oluyor.torpido gözü soğutma torpido içindeki kolu çevirerek klimanın havasını orayada verip soğutabiliyosunuz ayrıca torpido gözündeki anahtar yuvasıyla yolcu havayastığını devredışı bırakabiliyorsunuz.çalıştırma anahtarıyla değilde bir düğmeyle devredışı bırakılabilinse daha iyi olurdu ama sanırım güvenlik nedeniyle böyle yapılmış.yol bilgisayarı kolay kullanımlı vede anlaşılır.göstergelerin okunulabilirliği iyi.ama gösterge kaplaması tam oturmamş yandan bakınca yol bilgisayarının ışığı görünüyor. Direksiyon yükseklik ayarı var ama derinlik ayarı yok.koltuk yükseklik ayarı var.aracı kullanırken gayet rahatım ancak sol direk sebebiyle sola dönüşlerde görüntü problemli oluyor.ayrıca geri görüşte biraz sorunlu.kendinden kararan dikiz aynası yok.Ön göğüs kaplaması çok eleştiri alıyor çokda haksız sayılmaz bu eleştiriyi yapanlar.sert platik yumuşak plastik olayında değilim ama mesela bi ford focus un kaplamasına dokunduğunuzda hatta vurduğunuzda daha dolgun daha yumuşak bir malzeme var ve tok bir ses alıyosunuz.lancer da ise sanki içi boş hissi veriyor ama yıllar geçtikçe herhangi bir tıkırtı zırıltı olmayacaksa benim için sorun değil.önde şerit halinde uzanan metal renkli malzeme kokpiti şıklaştırmış.müzik sistemi gayet başarılı direksiyondan kumanda edilebiliyor.yalnız bası fazla olan müziklerde ses biraz açılınca arka kapılarda zırıltı yapabiliyor.müzik sistemi konsolla birleşik ve büyük ekran dar uzun ama bence güzel görünüyor.plastik birleşim yerlerinde benim aracımda bir sorun yok.klima kontrolü gayet basit ve kullanışlı.klimanın aynı yerinde dijital şekilde olsa fena olmazdı ama ışıkları yaktığınızda gece çok güzel bir görüntüsü oluyor.genel olarak kırmızı ışıklı müzik ve klima sistemi çok şık görünüyor.ben normalde daha şatafatlı daha fazla tuşun olduğu kokpitleri severdim ancak lancer daki sade-şıklığı çok beğendim.hiçbir butonda kullanım zorluğu yok.bu durumuda eleştirenler olmuş ama çok sattığı söylenen megane fluence hatta laguna bile daha sönük kokpite sahipler.Yağmur sensörünün kullanımı kolay çok işe yarıyor hatta yağmurun algılanma hassasiyetinide ayarlayabiliyorsunuz.far sensörü bence olmasada olur ama özellik işte.zaten lancer da donanım saçmalığı var.1.5 motorun full donanımını alıyuosunuz ama mesela bi park sensörü yada alarm gibi basit özellikler bile yok.bence 3 donanım seçeneği olmalıydı.ama 1.8 motoru satamazlardı sanırım.intense donanımı seçtiğinizde mecburen 1.8 motor almak zorunda kalıyorsunuz.araç güzel tok bir sesle çalışıyor.rölantide kabin içinde titreşim yada motor sesi yok.ancak gaza bastığınızda kükremeyle kalkıyor.fakat bu ses çle uzun sürmüyor ama vites geçişlerinde bu sesi duydukça insanın basası geliyor.motor sesi vw araçlarıyla kıyaslarsak biraz fazla ama rahatsız edici değil yol seside normal boyutta ama 100 km den sonra camlardan gelen rüzgar sesi hoşuma gitmedi.direksiyon hızlandıkça sertleşiyor ve tepkileri net.vites geçişleri kısa ve kemikli sportif sürüş zevki sağlıyor.vites geçişleri sorunsuz.herkes lastiklerden şikayetçi ama ben bi kötülüğünü görmedim belki lastiklerin yeni olmasındandır.çok ani frenleme yapmadım ama söylenildiği kadar çabuk abs ye düşmüyor.silecek çalıştığında pedallarda hissediliyor deniyor ama bende öle bir durumda yok.aracın yol tutuşu mükemmel virajlarda çok zorladım ama asla izinden çıkmadı esp devreye girmedi bile çok dikkat ettim.süspansiyonü sert bu sebeple kasislerde sanki yaylanmıyor araba. sesli çalışıyor süspansiyon.özellikle arka süspansiyonda sesi duyuyorum.araç henüz yeni olduğundan hız yapmadım 2 kes deneme amaçlı 170 e çıktım hızlanması gayet iyi 170 den sonra hızlanmak için biraz nazlanır gibiydi ama motor tam açıldığında rahat çıkacağını düşünüyorum.aracı aldığımda neredeyse depo tamamen boştu 58.30litre shell 97 oktan aldım.670 km de uyarı vermeye başladı bi 35 km daha kullanıp705km de benzin almaya girdiğimde yine tam doldurdum bu sefer 51 litre aldı yani 8 litre daha benzin varmış yani bir depoyla 750 km nin üstünde yol yapılınabilirmiş.bu 705 km yi de yüzde 80 ş.içi olarak yaptım.artık sizler karar verin iyimi kötümü diye.ama sakin kullandım.haliyle.fakat bu arabanın içinde sakin kullanmak biraz zor.evet arkadaşlar biraz uzun bir yazı oldu bilmem okurmusunuz yada ilginizi çekermi ama a dan z ye herşeyini kendimce anlatmaya çalıştım.paylaşımlarımızın devam etmesi dileğiyle...

• edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 4 Ocak 2016; 3:51:57 >
  • arabanın görünüşü özellikleri çok iyi mekanik olarak sorunsuz.bunlar doğru ama aslında kendimizce eksik gördüğümüz ama önemsemediğimiz şeyleride dile getirmemiz lazım.bahsettiğimiz kaplama yada yalıtım konusuda önemsiz değil bence.böle bi araca yakışmayan şeyler.başkaları baktığında bunlara dikkat ediyor hemen. çünkü önemsiz gibi görünsede göz önündeki kısımlar.bu tür konuları bahsetmeliyizki aracın her alanında kaliteli malzemeler olsun.birazda biz kullanıcılar zorlamalıyız
  • Mrb. Arkadaşlar

Geçenlerde Ankaradaki Azizoğluna uğradım lancer için 1.5 intivite modelini 39a bıraktı 2011 model sizce fiyat nasıl bu arabaya bu kadar apra verilirmi veya daha iyi fiyat alan oldumu

birde bu arabaya lpi sistem takıyor temsa takan kullanan arkadaşlar varmı taktırdıktan sınra km de 10krş yakıyor diyolar ne kadar doğrudur acaba bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rain_of_Pain

Mrb. Arkadaşlar

Geçenlerde Ankaradaki Azizoğluna uğradım lancer için 1.5 intivite modelini 39a bıraktı 2011 model sizce fiyat nasıl bu arabaya bu kadar apra verilirmi veya daha iyi fiyat alan oldumu

birde bu arabaya lpi sistem takıyor temsa takan kullanan arkadaşlar varmı taktırdıktan sınra km de 10krş yakıyor diyolar ne kadar doğrudur acaba bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

arkadaşım ben arabanın pazarlığını yaptığımda aracın fiyatı 40200 dü.haziran başlarıydı.bana 39 bin yaptılar.aracı 6 temmuzda aldım o zamanda satış fiyatı 39800 dü.ki satın aldığım bayi tanıdıktı anca o kadar yapabildi şu anda 39 bin iyi fiyat.bu araca verilmi dersen ben verilir dedim ve aldım bu sayfalarda birsürü foto ve değerlendirme var sende beklentilerinle bu yorumları birleştir.hatta test sürüşü yap ondan sonra karar ver.merak ettiğin konular olursa memnuniyetle ceap veririm.

• Günsa otomotivden 38250 fiyat aldım son olarak , test sürüşü yaptım araç güzel kararsız kaldığım nokta ise şu

bodykit ve tüpüyle beraber 41 e felan geliyor bu fiyatada 1.4 140hp yeni astra var kararsızım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rain_of_Pain

Günsa otomotivden 38250 fiyat aldım son olarak , test sürüşü yaptım araç güzel kararsız kaldığım nokta ise şu

bodykit ve tüpüyle beraber 41 e felan geliyor bu fiyatada 1.4 140hp yeni astra var kararsızım...

38250 şuan için çok iyi fiyat.ama dikkat et temmuz bandrolünün yatırılıp yatırılmadığını öğren.ben satıcıya daha uygun fiyatada veriyolar diye zarf atmıştım o da anahtar teslimi gibi görünüyor o fiyat ama ilk bandrolünü yatırmıyolar demişti.belki o yüzden böle indirimli fiyat olmuş olabilir.ama kimsenin günahını almayalım şimdi.araçları kıyaslarsan fiyatları ile kıyaslama içine hangisi sindiyse onu al.sen lancer i alırsan anlaşılan tüp takacaksın.body kit yapacaksın.ama astra da benzinli onada tüp ve body kit takmak istersen o dahada fazla olur.astra ya tüp takmazsan bu seferde çok yakar emin ol turbolu araçlar biraz fazla bastın mı daha çok yakıyor

• Bayileri birbirine düşürdüm son olarak azizoğlundan 38bin fiyat aldım.

Astra kafamı çok karıştırıyor hem performans olarak önde hemde yakıt olarak astra daha iyi birtürlü karar veremiyorum.

Kalbim lancer , mantığım astra diyor.
  • lancer al bence
  • 1.8 intence mantıklı gibi
  • 1.6 ideal...
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.