Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cetates

bu gün melodi radyoya gittim 40 tl lik aux adaptörü yerine (sadece mp3 çalar bağlanabiliyor müzik parçalarını mp3 çalardan değiştirmeniz gerekiyor,cd çalar düğmelerinin yada direksiyon kumandasından sadece sesi açıp kapatabiliyorsunuz.) usb + sd card + aux girişi olan cihazı cd çalarıma taktırdım,biraz pahalı fakat yaptığı işleve göre bence parasını hakediyor aldığım fiyatı yazmayacağım piyasa koşullarına göre artıp azalabilir telefonla arayıp Meledi radyo Oktay bey den fiyatını sorabilirsiniz 222 07 36 bosna hersek caddesi 4/b emek/ankara kısaca cihazın özellikleri.

*16 gb a kadar usb desteği
    *direksiyon kumandasından albüm ve parça seçimi yapılabiliyor.
    *cep telefonunu aux girişine bağlayıp cep telefonundaki müzikleri dinleyebilir yada telefon geldiğinde,araç hoparlörlerinden arayan kişinin sesini duyabilirsiniz
    *aux girişine ipod mp3 çalar yada gps navigasyon cihazını bağlıyabiliyorsunuz.

direksiyon kumandasından usb içindeki şarkıları görüp değiştirme yapması mükemmel olmuş. Bu şekilde stabil çalışıyorsa en kısa sürede dedğiniz yere uğrayıp yaptırmayı düşünüyorum bende.

• cihazın ismi CADENCE DIGITAL MUSIC CHANGER çalışma sistemi araç markalarına göre farklılık gösteriyor bizim Renault araçlarda en fazla USB de yada SD kartda 9 klasör görüyor her klasöre 99 mp3 yüklenebiliyor yani maksimum 891 mp3 USB de yada SD kart da görebiliyoruz,
    CADENCE markasının dışında başka markalarda da varmı bilmiyorum internette digital music changer yazıp aratabilirsiniz. müzik kalitesi ve kullanımı çok iyi.

AUDIO SYSTEM USB PORT / TÜM ARAÇ TEYPLERİNE USB GİRİŞİ

CD GÖZÜNDE YAŞANAN PROBLEMLERİN HİÇBİRİ BU ÜRÜNDE OLMAZ.GEÇ OKUMA,MEKANİK ARIZASI GİBİ PROBLEM ASLA OLMAZ.SORUNSUZCA PARÇA GEÇİŞLERİ SAĞLAR.

TÜM KONTROLLERİ TEYP ÜZERİNDEN YADA VARSA DİREKSİYON KUMANDANIZDAN DA YAPABİLİRSİNİZ.

CİHAZIN ÜZERİNDE BULUNAN USB PORTA İSTER DİREK BAĞLAYABİLİR DİLERSENİZ AYRICA USB KABLOSU İLE RAHATÇA KULLANABİLİR VE GİZLEYEBİLİRSİNİZ.DİLERSENİZ AUX GİRİŞİNDEN DE IPOD,CEP TELEFONUNUZDAKİ MÜZİKLERİ AYNI ŞEKİLDE ÇALABİLİRSİNİZ.

HERHANGİ AYRICA BİR ENERJİYE İHTİYAÇ DUYMAZ ARACA ÖZEL/MARKAYA ÖZEL SOKETLİDİR.

NE İŞE YARAR:
    ARACINIZIN TEYİBİ CD YADA KASET ÇALAR VE ARTIK CD DOLDURMAK BIKTIYSANIZ BU ÜRÜNÜ ARACINIZIN TEYİBİNE MONTE ETTİRMENİZ YETERLİ OLACAKTIR

NASIL KULLANIRIM:
    AŞAĞIDA UYUM LİSTESİNDE ARACINIZIN MODELİ VARSA ALIM YAPABİLİRSİNİZ.ŞARKI DOSYALARINI CD01 CD02 CD03 DİYE ADLANDIRARAK DOSYA DOSYA YÜKLEYEBİLİRSİNİZ

ZARARI VARMIDIR:
    HİÇBİR ŞEKİLDE ARACINIZA ZARARI YOKTUR.TEYİBİNİZİN TÜM FONKSİYONLARI ÇALIŞIR.SES KALİTESİ DAHA YÜKSEK OLACAKTIR.

NEREDE YAPTIRABİLİRİM:
    HERHANGİ BİR ELEKTRONİKCİDE MONTAJINI YAPTIRABİLİRSİNİZ.KURULUMA GAYET RAHAT VE KOLAYDIR.

ARACIMIN GARANTİSİ BOZULURMU:
    ARACINIZIN ORJİNALLİĞİNİ BOZACAK HERHANGİ BİR DURUMU YOKTUR.KESME BİÇME OLMADAN ORJİNAL SOKETİ SAYESİNDE KOLAY MONTAJLIDIR.

KUTU İÇERİĞİ:
    1 ADET USB PORT
    1 ADET AUX KABLO
    1 ADET ARACA/MARKAYA ÖZEL SOKET

SİPARİŞ VERİRKEN:
    LÜTFEN UYUM LİSTESİNDEN BAKARAK SİPARİŞ VERİNİZ.ARACINZIN MODEL YILINI LÜTFEN MESAJ İLE BİLDİRİNİZ.SATIŞ SONLANDIKTAN SONRA KARGO SEVKİ OLACAKTIR.
    DİKKAT

LÜTFEN SATIN ALMADAN ÖNCE ARACINIZIN MODEL VE MODEL YILI BELIRTINIZ

UYUM LİSTESİ: (AĞAŞIDAKİ UYUM LİSTESİ CD CHANGER ÇIKIŞI OLMASI ŞARTTIR)
    ALPİNE
    PIONEER
    BLAUPUNKT
    CLARION
    SANYO
    PANASONIC
    JVC
    BECKER
    SONY

ARACA ÖZEL UYUM LİSTESİ:(AŞAĞIDAKİ UYUM LİSTESİ ARACA ÖZEL LİSTEDİR)
    TOYOTA
    VW
    HONDA
    MAZDA
    FORD (2005 KADAR OLAN ARAÇLARI DESTEKLIYOR)
    SKODA
    NİSSAN
    AUDİ
    BMW ,
    MERCEDES 1994-2000 MODEL ARASI )
    FIAT ( FİAT ALBEA VE 2011-2012 FİAT DOBLO ARAÇLAR HARİÇ )
    PEUGEOT
    CITROEN
    RENAULT ( RENAULT MEGANE 3 ARACLAR HARİÇ )
    SUZUKI
    SMART
    SEAT
    BUICK
    CHEVROLET
    LEXUS
    ACURA
    VOLVO
    HYUNDAİ
    KİA
    PORSCHE
    SUBARU
    MITSUBISHI
    CHERY

• quote:

Orijinalden alıntı: e d d a i

@hasans

Ben e-baydan almadım,alacaktım lakin fiyatı 30 sterlin civarındaydı.Hem de kargo sorun olabilirdi.Ama ben ebaydan alacağım diyorsanız konunun geçmiş sayfalarında linkinin olması lazım.

Yurtiçinden daha ucuza halledebilirsiniz,geçmiş mesajlarda belirtmiştim.

Resim için şu an imkanım yok,ancak şöyle tarif edeyim;

Orta torpido gözünün içinde gri plastik bir parça var,kolayca çıkıyor.Bu parçanın üst tarafını dişi stereo hakkında oturacak şekilde usta deldi,ve montajını yaptı.Teypin altından aldığı kabloyu da orta konsolun altından torpidoya getirmiş oldu.

Kolay gelsin..

teşekkür ederim bi ara uğrayıp yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihsarikaya

herkese iyi akşamlar. konunuzu bölüyorum ama sizlere bir sorum olacak. önümüzdeki 2-3 ay içerisinde 2. aracımızı alma olayımız var. seçenekler içerisinde nissan qashqai , renault fluence(ben istemesemde) megane sport tourer ve citroen c4 var. yalnız bu akşam renault'un resmi sitesinde dolaşırken laguna 3'ün 1,5dci Expression modelinde 55.000 tl gibi bir fiyat yazdı. bir yanlışlıkmı var sizce, yoksa bu fiyat gerçekmi? donanımı ne seviyede dir. birde sadece tek motor ve donanım seviyesinin var olmasıda ayrı bir dikkat konusu. acaba latitude'nin de gelmesiyle zaaten az olan laguna ilgisi hepten mi azaldı? alt modeli olan megane sport tourer ile neredeyse kafa kafaya olan fiyatı düşündürdü doğrusu. bilgi verirseniz sevinirim...

fiyat son derece iyi fiyat ama ellerinde araç yok. zaten not olarak en erken ağustos teslim diye yazmışlar bence sebep bu. o zamana kadar fiyatlarda yükselecektir zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinaptik

quote:

Orijinalden alıntı: semihsarikaya

herkese iyi akşamlar. konunuzu bölüyorum ama sizlere bir sorum olacak. önümüzdeki 2-3 ay içerisinde 2. aracımızı alma olayımız var. seçenekler içerisinde nissan qashqai , renault fluence(ben istemesemde) megane sport tourer ve citroen c4 var. yalnız bu akşam renault'un resmi sitesinde dolaşırken laguna 3'ün 1,5dci Expression modelinde 55.000 tl gibi bir fiyat yazdı. bir yanlışlıkmı var sizce, yoksa bu fiyat gerçekmi? donanımı ne seviyede dir. birde sadece tek motor ve donanım seviyesinin var olmasıda ayrı bir dikkat konusu. acaba latitude'nin de gelmesiyle zaaten az olan laguna ilgisi hepten mi azaldı? alt modeli olan megane sport tourer ile neredeyse kafa kafaya olan fiyatı düşündürdü doğrusu. bilgi verirseniz sevinirim...

fiyat son derece iyi fiyat ama ellerinde araç yok. zaten not olarak en erken ağustos teslim diye yazmışlar bence sebep bu. o zamana kadar fiyatlarda yükselecektir zaten.

Ellerinde aracın olmama sebebi Lagunanın yeni modelinin gelecek olması.( Neziroğludan aldığım bilgiye göre
    )

• Laguna artık üretilmeyecek. Yerine gelecek olan otomobil Laguna ismini kullanmayacak.

• Renault Laguna yolun sonuna geldi!
    16 Ocak 2012 (Arabam.com)

Renault’nun geçtiğimiz yıl ülkemizde satışına başladığı Latitude modeli, markanın daha önce D segmentindeki tek temsilcisi olan Laguna’nın satışlarını bıçak gibi kesti.

Renault’nun D segmentinde iki farklı model yerine Laguna’yı üretimden kaldıracağı ve bu modelin yerine bir Crossover model üreteceği konuşuluyor. Renault yetkilileri Laguna’nın bu segmentteki güçlü rakipleriyle rekabet edemediğini düşünüyorlar.

Renault-Nissan ortaklığı ile geliştirilecek yeni Crossover modelle alakalı son kararlar önümüzdeki birkaç ay içerisinde verilecek.

• Bu haber daha doğru olabilir. Demek ki Neziroğlundakiler yeni aracı Laguna sanmış olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

quote:

Orijinalden alıntı: hasans

quote:

Arkadaşlar Benim Laguna'da ( Laguna III 1.5 DCi ) özellikle sıkışık trafikte giderken yani düşük devirde 4 - 5 km giderseniz " ENJEKSİYONU KONTROL EDİNİZ" diye hata mesajı çıkıyor fakat
    arabayı kapatıp tekrar çalıştırınca hata mesajı kayboluyor . taaki yeniden sıkışık trafiğe girene kadar .

Hata mesajını ilk aldığımda panikleyip servise gittim fakat servis herhangi bir problem olmadığını söyledi. daha sonra internette biraz araştırma yapınca bu problemin
    Kronik bir problem olduğunu kesin bir sonucu olmadığını gördüm ( bazı siteler EGR valfinden olduğunu , bazıları ise kötü yağ kullanımından olduğunu kimileri de Turbo veya
    Yakıt pompasından olduğunu iler sürmüşler ) .

Arkadaşlar sizlerden ricam ; sizin Laguna larda da böyle bir problem oldumu ve olduysa servis size ne önerdi ( bana herhangi bir problem yok aracınız bırakın biz 2 3 gün heryerini inceleyelim ) dediler ..

Aynı sorun bende de oldu.Yolun kenarına çektim.Arabayı stop start yaptım düzeldi.Servise gittim makinaya bağladılar herhangi bi sorun bulamadılar.yaklaşık 4 ay falan oldu.bir daha da aynı hatayı vermedi.

Bendeki problemde aynı şekilde oldu fakat şimdi daha sık yapmaya başladı . Servise götürdüğümde ise herhangi bir hata mesajı bulamıyorlar...

Bende bunun üzerine biraz internetten araştırma yaptım ve bu problemle bir çok kişinin karşılaştıgını gördüm .

Benim tahminim EGR sisteminden kaynaklanıyor çünkü aracın ingilizce kullanım klavuzunda " eğer aracınızla 40 - 50 km yavaş tempoda giderseniz Enjeksiyon Arıza lambası yanar ,
    böyle durumda güvenlik kuralları dahilinde aracınız ile minimum 90 km hıza çıkın ve bir süre seyir edin " diye ibaret varmış.

Rusya'da ki servis elemanları da bu şikayetin kalitesiz yağ kullanımı sonucu olabileceğini söylemiş fakar yağ değişmesine rağmen hata mesajı tekrarlamış.

Ben EGR sistemini temizletmeyi düşünüyorum . Fakat Kayseri de bunu yapabilecek usta bulabilir miyim bilemiyorum .

Ankara ve İstanbul'da veya başka şehirlerde yaşayan arkadaşlarımız bana bu problemin çözümünde yardımcı olabilecek usta önerebilirmisiniz ?

Yolumuz açık olsun ...

Arkadaşlar 5 6 ay önce bahsettiğim problem Hava filtresinin kirli olmasından kaynaklanıyormuş ...

Bu arızayı aldıktan bir süre sonra ispanya - renault forum sitesinde sorunun hava filtresinden kaynaklanabileceğini
    buldum ve hava filtresini değiştirdikten sonra bu problemim ortadan kalktı ....

• Arkadaşlar,

Sert süspansiyonlar yüzünden aracımı asfalt olmayan yollarda çok yavaş kullanmak zorunda kalıyorum. Çünkü yolun milimini hissettiriyor.

Bu yüzden aynı markadan Megane ıı'yi özlüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasans

quote:

Arkadaşlar Benim Laguna'da ( Laguna III 1.5 DCi ) özellikle sıkışık trafikte giderken yani düşük devirde 4 - 5 km giderseniz " ENJEKSİYONU KONTROL EDİNİZ" diye hata mesajı çıkıyor fakat
    arabayı kapatıp tekrar çalıştırınca hata mesajı kayboluyor . taaki yeniden sıkışık trafiğe girene kadar .

Hata mesajını ilk aldığımda panikleyip servise gittim fakat servis herhangi bir problem olmadığını söyledi. daha sonra internette biraz araştırma yapınca bu problemin
    Kronik bir problem olduğunu kesin bir sonucu olmadığını gördüm ( bazı siteler EGR valfinden olduğunu , bazıları ise kötü yağ kullanımından olduğunu kimileri de Turbo veya
    Yakıt pompasından olduğunu iler sürmüşler ) .

Arkadaşlar sizlerden ricam ; sizin Laguna larda da böyle bir problem oldumu ve olduysa servis size ne önerdi ( bana herhangi bir problem yok aracınız bırakın biz 2 3 gün heryerini inceleyelim ) dediler ..

Aynı sorun bende de oldu.Yolun kenarına çektim.Arabayı stop start yaptım düzeldi.Servise gittim makinaya bağladılar herhangi bi sorun bulamadılar.yaklaşık 4 ay falan oldu.bir daha da aynı hatayı vermedi.

Bendeki problemde aynı şekilde oldu fakat şimdi daha sık yapmaya başladı . Servise götürdüğümde ise herhangi bir hata mesajı bulamıyorlar...

Bende bunun üzerine biraz internetten araştırma yaptım ve bu problemle bir çok kişinin karşılaştıgını gördüm .

Benim tahminim EGR sisteminden kaynaklanıyor çünkü aracın ingilizce kullanım klavuzunda " eğer aracınızla 40 - 50 km yavaş tempoda giderseniz Enjeksiyon Arıza lambası yanar ,
    böyle durumda güvenlik kuralları dahilinde aracınız ile minimum 90 km hıza çıkın ve bir süre seyir edin " diye ibaret varmış.

Rusya'da ki servis elemanları da bu şikayetin kalitesiz yağ kullanımı sonucu olabileceğini söylemiş fakar yağ değişmesine rağmen hata mesajı tekrarlamış.

Ben EGR sistemini temizletmeyi düşünüyorum . Fakat Kayseri de bunu yapabilecek usta bulabilir miyim bilemiyorum .

Ankara ve İstanbul'da veya başka şehirlerde yaşayan arkadaşlarımız bana bu problemin çözümünde yardımcı olabilecek usta önerebilirmisiniz ?

Yolumuz açık olsun ...

Arkadaşlar 5 6 ay önce bahsettiğim problem Hava filtresinin kirli olmasından kaynaklanıyormuş ...

Bu arızayı aldıktan bir süre sonra ispanya - renault forum sitesinde sorunun hava filtresinden kaynaklanabileceğini
    buldum ve hava filtresini değiştirdikten sonra bu problemim ortadan kalktı ....

Hangi marka hava filtresini kullandınız ?

Ben de KN almayı düşünüyordum.

• Renault bu senenin sonunda doğru Safran modelini yeniden piyasaya çıkartıcak şeklide araç şu şekilde olucakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 28 Ocak 2012; 22:21:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

/>

boşver sen kım ne derse desın ıcın rahatsa... aynen resımdekı gıbı

Gif süpermiş

• Arkadaşlar NAVİGASYON cihazı ne önerirsiniz. TV felan olmasa da olur yeterki kaliteli, şık olsun. Fiyatı da önemli değil, zaten uygun artık fiyatları...
    Ekranın kaliteli olması çok önemli...
  • Laguna III D sınıfı araçlar arasında sevdiğim araçlardan, özellikle D sınıfında çok uzun kasayı sevmiyorum bu yüzden latituteyi pek tutmadım, laguna ise tam kıvamında olmuş. 1.5 dci 6 vites sanırım, 120 km yi kaç devirde yapıyor 6. viteste bilen varmı, örn 2000 devirde ibre kaçı gösteriyor, bence arabanın uzun yolda ekonomisi için en önemli şey bu, saygılar lagunacılara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Laguna III D sınıfı araçlar arasında sevdiğim araçlardan, özellikle D sınıfında çok uzun kasayı sevmiyorum bu yüzden latituteyi pek tutmadım, laguna ise tam kıvamında olmuş. 1.5 dci 6 vites sanırım, 120 km yi kaç devirde yapıyor 6. viteste bilen varmı, örn 2000 devirde ibre kaçı gösteriyor, bence arabanın uzun yolda ekonomisi için en önemli şey bu, saygılar lagunacılara.

Devire pek dikkat etmedim ama uzun yolda sınıfında en az yakan araç budur belki. Sabit 100 km/saat hızla giderek deneme yapmıştım ve 4.5 litre/100km ortalama yakıt tüketimi görmüştüm. Arabam o zamanlar çok yeniydi, km ilerlemiş olsaydı 4'e yaklaşırdı dediler... Kısacası şehir dışında yakıt tüketimi mükemmel. Şehir içinde de iyi.
  • Laguna ile ilgili yeni haber.

Renault üst sınıfta istediği başarıya Mercedes'le işbirliği yaparak ulaşabilecek mi?

Mercedes platformu üzerine yeni Laguna üretilecekmiş. Yani Laguna ismi ve üretimi devam edecek gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Laguna ile ilgili yeni haber.

Renault üst sınıfta istediği başarıya Mercedes'le işbirliği yaparak ulaşabilecek mi?

Mercedes platformu üzerine yeni Laguna üretilecekmiş. Yani Laguna ismi ve üretimi devam edecek gibi.

Demek ki aldigim haber dogruymus.

Sevindim bu habere..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e d d a i

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Laguna ile ilgili yeni haber.

Demek ki aldigim haber dogruymus.

Sevindim bu habere..

Güzel haber. Mercedesle işbirliğinin meyvesini göreceğiz.
  • Merhaba 2003 laguna II 1.6 exp. sahibiyim. dizel arayışına girdim ama temiz 2.el 2010 laguna III 1.6 priv. 20.000 km araç buldum fakat kafama takılan her ikisinin yakıtı aynı mıdır yoksa yeni laguna III benzinlisi daha mı az yakar araba full donanımlı
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.