Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    407 mi sattıktan sonra megane 2 aldım tabi yerini tutmuyor ama 407 ninde çok sorun çıkarmasından şikayetçiydim.
    Netde tesadüfen gördüğüm 2.0 dci otomatik lagunalar dikkatimi çekti. Fiyatına göre güçlü dizel dolu bir araç için fiyatları uygun gibi.
    1.5 mi yoksa 2.0 mı daha mantıklıdır sizce. 2.0 dizellerdeki şanzıman yarı otomatik midir?
    Vites değişimleri ve aracın genel performansı nasıldır?
    Şimdiden teşekkürler.

Örnek ilan:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2008laguna-2-0dci-dynamique-otomatik-dizel-full-bakimli-orjinal-67186349/detay/#

Bu dinamik olduğu için privilage olanlara göre hem döşeme rengi hemde jantları daha hoşuma gitti.

• Asfalt sesinden şikayetçi olan arkadaşlara aracın alt kısmını zift-kauçuk yaptırmalarını tavsiye ediyorum.Mutlaka hem ses yönünden hem de koruma yönünden faydasını göreceklerdir.
  • 2009 Laguna 3 1.5 Dci kasko değerlerine baktığımda

Laguna 3 1.5 Dci Privilage 36.750 TL (Kasko değeri)
    Laguna 3 1.5 Dci Dynamik 40.150 TL (Kasko değeri) görünüyor. Sonuçta iki arabanın satış fiyatı herşeyi aynı fark nedir anlamadım.
    Şuan değer hesaplamasında da rakam düşük gibi geldi bana.
  • Arkadaşlar iyi akşamlar size bir şey sorucam ...

- Yol bilgisayarındaki bakım yazısını nasıl sıfırlanıyor bilen varmı , özel mesajda atabilirler. Lütfen yardım .
    - Birkaç hafta önce 50.000 bakımına girdim ELAZIĞ serviste benden önceki sahibi aksatmış, vites topuzu ve emniyet kemerleri garantiden değişti fix paket bakım yapıldı bujiler değişti tüm filtreler değişti .430 tl. den 366 tl.ye indirdiler fiyat biraz fazla geldi bana ama daha önceki aracıma göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker59

Arkadaşlar iyi akşamlar size bir şey sorucam ...

- Yol bilgisayarındaki bakım yazısını nasıl sıfırlanıyor bilen varmı , özel mesajda atabilirler. Lütfen yardım .
    - Birkaç hafta önce 50.000 bakımına girdim ELAZIĞ serviste benden önceki sahibi aksatmış, vites topuzu ve emniyet kemerleri garantiden değişti fix paket bakım yapıldı bujiler değişti tüm filtreler değişti .430 tl. den 366 tl.ye indirdiler fiyat biraz fazla geldi bana ama daha önceki aracıma göre

Serviste "bakım yazısını" sıfırlamadılar mı?

Bakım masrafı normal. 90.000 km bakımı 368 TL'ye yapıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker59

Arkadaşlar iyi akşamlar size bir şey sorucam ...

Kendin sıfırlayamazsın bazı eski arabalar gibi oralardan resetleme felan yok. adamlar da zaten ordaki düğmelerden yapmıyorlar bağladıkları bilgisayardan sıfırlıyorlar. tekrar servise gitmen lazım sıfırlamaları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasans

2009 Laguna 3 1.5 Dci kasko değerlerine baktığımda

Laguna 3 1.5 Dci Dynamik 40.150 TL (Kasko değeri) görünüyor. Sonuçta iki arabanın satış fiyatı herşeyi aynı fark nedir anlamadım.

Privilege versiyonu daha donanımlı. Dyn. versiyon ile aynı değil. Dolayısıyla fiyatı daha yüksek. Kasko değerlerinde ise Dyn. versiyonun daha yüksek fiyatlı olduğunu belirtmişsiniz. İlginç geldi. Kasko değerlerinden emin misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Privilege versiyonu daha donanımlı. Dyn. versiyon ile aynı değil. Dolayısıyla fiyatı daha yüksek. Kasko değerlerinde ise Dyn. versiyonun daha yüksek fiyatlı olduğunu belirtmişsiniz. İlginç geldi. Kasko değerlerinden emin misiniz?

Kesinlikle eminim geçen yılda böyleydi şimdi de durum aynı.

• quote:

quote:

quote:

Bence de privilage ve dinamik tamamen aynı donanımda. Ben alırken hatta 2009 şubatta ikisi de aynı fiyattaydı. satıcı aralarındaki tek farkın iç döşeme rengi, jant şekli ve bir de arkada kitap okuma lambası gibi birşey oldugunu söylemişti. sonraki yıllarda da siteden kontrollerimde hep aynı fiyatta görmüştüm.
    eğer ek paket eklenmemişse ikisi de normalde tamamen aynı donanımda, yüzde yüz eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 22 Aralık 2011; 22:20:49 >

• 2009 ve 2010 model yılına ait tanıtım broşürü var. Oradan donanım listesini ve farkları kontrol edeceğim.
  • Kitapçıkları inceledim. Priv. ve Dyn. versiyonları arasında koltuk döşemesi, arka güneşlik ve okuma lambası gibi farklar var. İlave ek donanım paketleri var. Sonuçta koltuk döşemeleri en önemli fark. Koltuk döşemelerini hariç çok da kayda değer donanım farkı yok.
  • quote:

Kitapçıkları inceledim. Priv. ve Dyn. versiyonları arasında koltuk döşemesi, arka güneşlik ve okuma lambası gibi farklar var. İlave ek donanım paketleri var. Sonuçta koltuk döşemeleri en önemli fark. Koltuk döşemelerini hariç çok da kayda değer donanım farkı yok.

Aynen öyle. Döşeme ve ön konsol direksiyon rengi farklı. Donanım farkı yok yani. Zaten fiyatları kuruşuna kadar aynı oldu hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

quote:

quote:

Bence de privilage ve dinamik tamamen aynı donanımda. Ben alırken hatta 2009 şubatta ikisi de aynı fiyattaydı. satıcı aralarındaki tek farkın iç döşeme rengi, jant şekli ve bir de arkada kitap okuma lambası gibi birşey oldugunu söylemişti. sonraki yıllarda da siteden kontrollerimde hep aynı fiyatta görmüştüm.
    eğer ek paket eklenmemişse ikisi de normalde tamamen aynı donanımda, yüzde yüz eminim.

Kesinlikle haklısınız.bahsettiğiniz 3 farkın dışında %100 aynı.

• Kasko fiyatlarının farklı olmasının sebebi nedir ve nasıl çözüm bulunabilir ?
  • herkese merhaba..laguna 3 1.5 dizel olması,gayet kaliteli ve konforlu olması nedeniyle ilgimi çekti.2. elinin de biraz düşük olması nedeniyle fiyat kalite oranı da çok iyi..laguna 3 1.5 dci expression fiyatında daha uygun bir d sınıfı bulmak neredeyse imkansız.ancak ben sürerken çok önemsemesem bile babam alacağı arabanın biraz yüksek olmasını istiyor(bel ağrısı vs yüzünden.örneğin honda gibi alçak otomobillerde hayatta rahat edemez).bu yüzden c-max ya da scenic gibi araçları istiyor.ben de lagunanın bunlardan daha konforlu kaliteli güvenli bir araç olduğunu bildiğimden lagunayı da tercihler arasına almayı düşünüyorum.lagunanın oturma yüksekliği,araca girerken eğilme vs nasıl?örneğin bir scenicle karşılaştırırsak çok mu alçak? araca girerken bel ağrısı olanlar rahatça girebilir mi,yoksa baya eğilmek mi gerekiyor? kısacası laguna alınca babam yüksekliği konusunda c-max gibi araçlara girip çıakrken ki rahatlığı laguna da sağlayabilir mi? cevaplarınız için teşekkürler..

• Kendin sıfırlayamazsın bazı eski arabalar gibi oralardan resetleme felan yok. adamlar da zaten ordaki düğmelerden yapmıyorlar bağladıkları bilgisayardan sıfırlıyorlar. tekrar servise gitmen lazım sıfırlamaları için.

Yok bilgisayardan değil aracın içinden yol bilgisayarı düğmeleri ilebişeyler yapıyorlar. servise sordum söyleyemeyiz dediler . merak ettim serviste sayacı sıfırladılar. geri sayım yapıyor onda sorun yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: emre356

herkese merhaba..laguna 3 1.5 dizel olması,gayet kaliteli ve konforlu olması nedeniyle ilgimi çekti.2. elinin de biraz düşük olması nedeniyle fiyat kalite oranı da çok iyi..laguna 3 1.5 dci expression fiyatında daha uygun bir d sınıfı bulmak neredeyse imkansız.ancak ben sürerken çok önemsemesem bile babam alacağı arabanın biraz yüksek olmasını istiyor(bel ağrısı vs yüzünden.örneğin honda gibi alçak otomobillerde hayatta rahat edemez).bu yüzden c-max ya da scenic gibi araçları istiyor.ben de lagunanın bunlardan daha konforlu kaliteli güvenli bir araç olduğunu bildiğimden lagunayı da tercihler arasına almayı düşünüyorum.lagunanın oturma yüksekliği,araca girerken eğilme vs nasıl?örneğin bir scenicle karşılaştırırsak çok mu alçak? araca girerken bel ağrısı olanlar rahatça girebilir mi,yoksa baya eğilmek mi gerekiyor? kısacası laguna alınca babam yüksekliği konusunda c-max gibi araçlara girip çıakrken ki rahatlığı laguna da sağlayabilir mi? cevaplarınız için teşekkürler..

Scenic gibi araçlara binip-inmesi babanız için (rahatsızlığı sebebiyle) daha rahat olacaktır.

En doğrusu bu konuda Laguna ııı ile deneme yapmanız. Bundan sonra karar vermeniz kolay olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre356

herkese merhaba..laguna 3 1.5 dizel olması,gayet kaliteli ve konforlu olması nedeniyle ilgimi çekti.2. elinin de biraz düşük olması nedeniyle fiyat kalite oranı da çok iyi..laguna 3 1.5 dci expression fiyatında daha uygun bir d sınıfı bulmak neredeyse imkansız.ancak ben sürerken çok önemsemesem bile babam alacağı arabanın biraz yüksek olmasını istiyor(bel ağrısı vs yüzünden.örneğin honda gibi alçak otomobillerde hayatta rahat edemez).bu yüzden c-max ya da scenic gibi araçları istiyor.ben de lagunanın bunlardan daha konforlu kaliteli güvenli bir araç olduğunu bildiğimden lagunayı da tercihler arasına almayı düşünüyorum.lagunanın oturma yüksekliği,araca girerken eğilme vs nasıl?örneğin bir scenicle karşılaştırırsak çok mu alçak? araca girerken bel ağrısı olanlar rahatça girebilir mi,yoksa baya eğilmek mi gerekiyor? kısacası laguna alınca babam yüksekliği konusunda c-max gibi araçlara girip çıakrken ki rahatlığı laguna da sağlayabilir mi? cevaplarınız için teşekkürler..

benim babamda 2011 grand scenic var bendede 2010 laguna. babam bir iki defa kullandı. Kullanımının farklı olmadığını ancak inip binerken çok zorlandığını söyledi. Tabi bu babamın kişisel düşüncesidir. En iyisi söylendiği gibi laguna ile bir test yapmasıdır. (bu arada babam 61 yaşında)

• aslında ben de seviyorum mpv araçları.yüksek sürüş pozisyonu bilen bilir alışınca bir otomobile girmek biraz zor geliyor.fakat ben bunu çok önemsemiyorum.c-max, scenic gibi araçlar gayet güzel babamın almasında bir sakınca yok ama çok az fiyat farkıyla pek 2. elde rağbet görmemesi nedeniyle çok harika d segmentleri var.laguna,mondeo..scenic,c maxi sevsem de bir d segmenti sessizliğine,süspansiyon konforuna erişemeyeceğini düşündüğüm için babamın hiç aklında olmadığı halde bu araçları da aldırabilirmiyim diye düşünüyorum.örneğin asla c segmentine baktırmam çünkü dediiğimi mpvler c segmentinden çok daha rahat hissettiren araçlar.bindiğim hatta sürdüğüm için söylüyorum.neyse dediğiniz gibi denk gelirse ben babamı bir bindiririm rahat ettin mi derim edemedim derse zaten almamız da çok saçma olur.çünkü rahatlık sadece süspansiyon demek değil.bir insan eğer bir arabaya otururken rahat edemiyorsa isterse s serisi süpansiyon konforu olsun o araç ona çok çok rahatsız gelecektir.cevaplarınız için teşekkürler..

• 2010 model 1.5dci laguna almak istiyorum bir kaç sorum olacak sevaplarsanız sevinirim

- ortalama yakıt tüketimi nedir istanbul ş.içi ve ş.dışı
    - expression ile privelange arasında ne gibi farklar var
    - 40 bin tl fiyat nasıldır 2010 model için piyasası nedir
    - 2. el piyasası yok düşük deniyor nedendir doğrumudur
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.