Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bende merak ediyorum ama olsaydı herhalde bir şekilde menülerde görürdük.Muhtemelen faz2 lerde lastik basınç sistemi cd changer navigasyon hepsi olur.
  • lastik basıncını gosteren araclar kullandım fakat o özellik sadece özellik olarak kaldı benim icin..gerci arabalarda ki cogu özelligi kullanmıyorz genelde özellik olarak kalıyor koltuk hafıza olayının aslında olması gerek daha aracı teslim almadıgım icin o konuda da kesin bisey diyemiyorumm aracta navigasyon dısında bana gore eksik yok bide navigasyon olsa tam olcaktıı
  • Nasıl gitmiyor tabirini kullanabiliyorsunuz şaşırıyorum. Heralde beklentiniz veya aradığınız özellik performans olsa gerek.. Bu araç süratli gitmek için değil makul hızlarda konforlu seyhat etmek için üretilmiştir. Ayrıca 0-100 hızlanması 12 saniye maximum hızıda 192 dir. Ara hızlanmalarıda deviri çok düşürmediğiniz sürece yüksek tork sayesinde yeterlidir. Aynı sınıfta rakip olarak peugeot 407 1.6 hdi , volvo s40 1.6 hdi veya benzinli olarak mondeo 1.6 ile laguna hemen hemen aynı hızlanma değerlerine sahiptir. Eğer sizin tabirinizle GİDEN araba istiyorsanız 2.0 hacimli motorlardan başlamanızı tavsiye ederim..
    quote:

Orjinalden alıntı: Uzekena

Ben test sürüşünü yaptım yaklaşık 1 saat. abi araba gitmiyor. kasa motora çok ağır geliyor. düşük devirlerde yığılıyor araba taki 4000 devire yaklaşınca süratleniyor tork u hissediyorsun. yinede hayırlı olsun.

• Arkadaşım hayırlı olsun. Bizim de senin aracının aynısının siyahından var. Biz oldukça memnunuz .İyi bir karar verdiğini düşünüyorum güle güle kullan..
    quote:

Orjinalden alıntı: elite_zn

Arkadaslar herkese iyi aksamlarr bugun bende laguna 3 aldım uzun bir dusunme evresinden sonra..umarım hicbir sorun yasamam ve verdigim kararın nekadar dogru oldugunu hatırlar dururumm aracı henuz teslim almadım ama bu hafta icinde işlemleri tamamlayıp alıcam kısmetse...

Bu arada aracım, Duman gri 1.5dci PRIVILEGE +Business Paket+Premium Paketi+Panoramik Açılır Tavan

• Elite_zn hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Ay renk benim araçda memnun kalacaksın hiç şüphen olmasın. Robi'nin başına talihsiz durumlar geldiği için biraz hassas araç konusunda, istanbulda olsaydı ben sıkıntılarını çözmek için elimden geleni yapacaktım ama maalesef burada değil. Satış ve servis konusunda elimden gelen desteği herkese göstermeye çalışabilirim.

Uzekena arabayı ne ile karşılaştırarak gitmediğini düşünüyorsunuz.
  • tesekkurler yusuf umarım dedigin gibi cok memnun kalırımm..
    buarada ben araca brz daha özel bi plaka almayı dusunuyorm bu işler icin tandıgınz birileri varsa yardımcı olabilir misinzz yada istanbulda ki bosta olan plakaları gorebilcegim bi site filan var mı? plaka sorgulama sitesi var genel olarak benim bildigim ama baska bi site var mı bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: monastery

Arkadaşım hayırlı olsun. Bizim de senin aracının aynısının siyahından var. Biz oldukça memnunuz .İyi bir karar verdiğini düşünüyorum güle güle kullan..

bende siyah almayı dusunuyodum ama suan en hazırda elime gecebilcek arac rengi buydu ayrıca siyah arac kullandıgım icin bakımı daha zor geliyorr cok tesekkur ediyorum buarada
  • Ben peugeot 407 ile karşılaştırdığımda performansı düşük geldi. Çünkü renault 4000 devirde max torku verirken peugeot 2000 gibi küşük devirlerde torkunu hissettiriyor. C5 de dahil. 3 aracıda sürdüm en son 407 ye karar verdim ve 43.200 e aldım. yol tutuşlarda dahil.
  • Siz pejo sahibisiniz o daha iyi geliyor. Ben reno bana bu. Zevk ve renk farkından başka bir şey değil. Fakat ısrarla ben bu motorun sınıfı ve ağırlığı bakımından çok çok iyi performans verdiğini düşünüyorum.

Mini Cooper S'den inip Laguna'ya binmiş biri olarak söylüyorum. Mini ile Laguna'yı karşılaştırmıyorum yanlış anlama olmasın.

quote:

Ben peugeot 407 ile karşılaştırdığımda performansı düşük geldi. Çünkü renault 4000 devirde max torku verirken peugeot 2000 gibi küşük devirlerde torkunu hissettiriyor. C5 de dahil. 3 aracıda sürdüm en son 407 ye karar verdim ve 43.200 e aldım. yol tutuşlarda dahil.
  • 2 aracı kıyaslamak aslında doğru değil herkez kendi beklentileri doğrultusunda bir karara varsın tabiki. 407 de laguna da iyi araçlar. Ben peugeot nun mekanik ve elektronik sistemlerine uzun vadede kesinlikle güvenmiyorum. Ancak 407 nin fiyatı bir hayli uygun. Yol tutuş konusunda yeni laguna sınıfında mondeodan sonra en iyi yol tutan arabalardan biridir. 407 nin tutunma kabiliyeti yeni lagunaya göre daha düşüktür. Ayrıca illa bir kıyaslama yapmak gerekirse benim bu hafta aldığım CAR dergisinde 2 aracın karşılaştırılması yapılmış. Laguna tüm disiplinlerde daha iyi not almış . Tabiki dergiler yeterince objektif olmayabilir. En iyisi bu araçların test sürüşünü bizzat yapıp bir karara varmaktır..
    quote:

Ben peugeot 407 ile karşılaştırdığımda performansı düşük geldi. Çünkü renault 4000 devirde max torku verirken peugeot 2000 gibi küşük devirlerde torkunu hissettiriyor. C5 de dahil. 3 aracıda sürdüm en son 407 ye karar verdim ve 43.200 e aldım. yol tutuşlarda dahil.

• Bunlara katılmakla beraber. Bence 407 çok çok daha güzel bir dış tasarıma sahip.

quote:

2 aracı kıyaslamak aslında doğru değil herkez kendi beklentileri doğrultusunda bir karara varsın tabiki. 407 de laguna da iyi araçlar. Ben peugeot nun mekanik ve elektronik sistemlerine uzun vadede kesinlikle güvenmiyorum. Ancak 407 nin fiyatı bir hayli uygun. Yol tutuş konusunda yeni laguna sınıfında mondeodan sonra en iyi yol tutan arabalardan biridir. 407 nin tutunma kabiliyeti yeni lagunaya göre daha düşüktür. Ayrıca illa bir kıyaslama yapmak gerekirse benim bu hafta aldığım CAR dergisinde 2 aracın karşılaştırılması yapılmış. Laguna tüm disiplinlerde daha iyi not almış . Tabiki dergiler yeterince objektif olmayabilir. En iyisi bu araçların test sürüşünü bizzat yapıp bir karara varmaktır..
    quote:

• aslında bu testler donanımlar hepsi biyere kadar...genelde hangi araç güzel geliyosa kendine o araç tercih ediliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusufcetin

Siz bu aracı kullandınız mı?

Ayrıca bu kadar beğenmeden full Laguna'yı neden aldınız? Verdiğiniz paraya çok rahat Passat alabilirdiniz!

Ben yazdıklarınıza inanmıyorum da, katılmıyorum da. Sanki aracın sahibi değilde evin araba kullanmaya yeni başlayan küçük oğlu konuşuyor gibi bir havanız var.

quote:

Orjinalden alıntı: muratcantona

Ben yeni aldım dun satsını yaptım özel plaka cıkartıyorum oyuzden beklıyorum daha sanırım cumartesi gunu alcam ... 2009 1.5 dci dynamik , pp ve bp var ekstradan ve cam tavanda koydurdum fıyat 51.000 ne geldı degermı bılmıorum reno ıcın .. performans bana 1.8 passattan sonra az gelıcek ama passatımda 20 lt gıbı bı tuketım var normal dııl cunku performanslı kullanan ve motorda degısıklık yapmıs bı ınsanım oyuzden bole 125 hp dı standart . ıcı kalıtelı amareno , dısı guzel ama reno ... sonuc olarak vw passat var bıde bende 2007 model onla karsılastırınca ustun gelebılır bı cok seyde ama alman kalıtesı yok kesınlıkle .. objektif bı yorum olur ... evde bı tane daha passat olmasa 2007 bende passat alırdım ne kadar boş olursa olsun alman almandır :D

evet evın kucuk ogluyum ama arabayı kullanmakla yetınmem ben araba benım ıcın farklıdır ..neyıne ınanmadınız kı yalan bırsey yok dedıgım gıbı alman herhzaman almandır evde 2 pasat var 3. yu napalım bızde dusunduk almayı ama ıstemedık bu kadar bu olay ınanmadıgın ne sole kardesım

• quote:

Orjinalden alıntı: Laguna3

quote:

Orjinalden alıntı: yusufcetin

Siz bu aracı kullandınız mı?

Ayrıca bu kadar beğenmeden full Laguna'yı neden aldınız? Verdiğiniz paraya çok rahat Passat alabilirdiniz!

Ben yazdıklarınıza inanmıyorum da, katılmıyorum da. Sanki aracın sahibi değilde evin araba kullanmaya yeni başlayan küçük oğlu konuşuyor gibi bir havanız var.

quote:

Orjinalden alıntı: muratcantona

Ben yeni aldım dun satsını yaptım özel plaka cıkartıyorum oyuzden beklıyorum daha sanırım cumartesi gunu alcam ... 2009 1.5 dci dynamik , pp ve bp var ekstradan ve cam tavanda koydurdum fıyat 51.000 ne geldı degermı bılmıorum reno ıcın .. performans bana 1.8 passattan sonra az gelıcek ama passatımda 20 lt gıbı bı tuketım var normal dııl cunku performanslı kullanan ve motorda degısıklık yapmıs bı ınsanım oyuzden bole 125 hp dı standart . ıcı kalıtelı amareno , dısı guzel ama reno ... sonuc olarak vw passat var bıde bende 2007 model onla karsılastırınca ustun gelebılır bı cok seyde ama alman kalıtesı yok kesınlıkle .. objektif bı yorum olur ... evde bı tane daha passat olmasa 2007 bende passat alırdım ne kadar boş olursa olsun alman almandır :D

Banada ilginç geldi evde Passat varken bir adette en full olanından Laguna çekmek, ama test sürüşü bile yapmadan, akıl alır gibi değil. Bide ben bilmiyordum Laguna 3 çip ile 140HP mi veriyormuş, böyle olsa bile, ben olsam O aracımı elletmezdim, bir kere araç garantiden düşer.
    Arkadaşım eğer gerçekten Laguna 3 alıyorsan bindikten sonra bize Passat ile kıyaslamanı yazmanı bekliyorum.

1.5 dci az dumanlı 140 hp verıor dumansız135-136 gıbı bı guc alınıor ve servıste anlasılmıyor .. tabıkıde yazcam 99 passat ve 2007 passatla kıyaslamasını .. ben sade arabaya bınemem modıfıye tutkum var ve 1 fılm 1 xenon cakmı bı fıltre tkıp 100 lırayada egsoz takıp kullanmam onada modıfıye demem

• aracıda hala teslım almadım MCK 05 plaka ıstıorum 900 lıra cektıler 300 e halledıldı fakat dosyası kayıp oldugu ıcın bulunamıyor bulunamassa bu pztde aracın plakası MCK 31 olcak hee sole dıyım ınanmayan arkadaslara satısı yapılmıs bı arac 9052 sası numarası ıle canı ısteyen gıder e-5 ustundekı maıs anadolu yakasına otoparkına ıner kontrol eder ...
    2007 passat annem kullanıyor ama bende kullanıyorum , 99 passatı 2 sene kadar kullandım , bunlar sabıt kullandıgım araclar evdede durcak daha bırcok aracıda kullanmısve otomotıv pıyasısı ıcındeyım kımse banada ıddia edemez reno vw gıbı bı markadan yanı almanlardan kalıtelı olabılcegını 1.5 dci olması nedenıyle tercıh ettım aracı ve ıc dızaynı ıstemeden aldım evet scırocco alıcaktım babamın buyuk baskıları sonucu ısın ıcıne aılevı meseleler gırmesı dolayısıyla bu aracı aldım pzt salı gunu gıbı trafıge cıkıyor ... 140 hp alıcam aldıgım gıbıde koycam dyno verılerını ısteyen onada ınanmaz kımseyı ınandırmak zorunda degılım zaten nıckımı bılen bılır bu pıyasada kardeslerım

• quote:

Nasıl gitmiyor tabirini kullanabiliyorsunuz şaşırıyorum. Heralde beklentiniz veya aradığınız özellik performans olsa gerek.. Bu araç süratli gitmek için değil makul hızlarda konforlu seyhat etmek için üretilmiştir. Ayrıca 0-100 hızlanması 12 saniye maximum hızıda 192 dir. Ara hızlanmalarıda deviri çok düşürmediğiniz sürece yüksek tork sayesinde yeterlidir. Aynı sınıfta rakip olarak peugeot 407 1.6 hdi , volvo s40 1.6 hdi veya benzinli olarak mondeo 1.6 ile laguna hemen hemen aynı hızlanma değerlerine sahiptir. Eğer sizin tabirinizle GİDEN araba istiyorsanız 2.0 hacimli motorlardan başlamanızı tavsiye ederim..
    quote:

Ben test sürüşünü yaptım yaklaşık 1 saat. abi araba gitmiyor. kasa motora çok ağır geliyor. düşük devirlerde yığılıyor araba taki 4000 devire yaklaşınca süratleniyor tork u hissediyorsun. yinede hayırlı olsun.

2.0 turbo yu kullandım 170 hp 100 e kadar gıtmıyor rezalet otomatık vıtesı yuzunden ama 100 den sonra gıdıyor benım 99 1.8 passatımcok daha ıı 100 e kadar

• quote:

Orjinalden alıntı: yaka9

elite_zn hayırlı olsun ,güle güle kullan

arkadaşlar bu lastik basıncıyla ilgili bir cevap alamadım, araçta bu fonksiyon varmı , varsa nerden bakıyorsunuz, bilgisayar menüsünde görünmüyor ,kullanma klavuzunda var diyor ama galiba bar cinsinden göstermiyor

Arkadaşım diğer topiktede aynı soruna yanıt vermiştim, okumamışsın yine yazayım, malesef lastik basıncını göstermiyor araç.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Laguna3

quote:

Orjinalden alıntı: yaka9

elite_zn hayırlı olsun ,güle güle kullan

arkadaşlar bu lastik basıncıyla ilgili bir cevap alamadım, araçta bu fonksiyon varmı , varsa nerden bakıyorsunuz, bilgisayar menüsünde görünmüyor ,kullanma klavuzunda var diyor ama galiba bar cinsinden göstermiyor

Arkadaşım diğer topiktede aynı soruna yanıt vermiştim, okumamışsın yine yazayım, malesef lastik basıncını göstermiyor araç.

gördüm ,teşekkürler
  • muratcantona

Senin evin küçük oğlu olduğun konusundaki tahminim doğru imiş. Arabanın parasını sen kazanıp ödemediğin için Chip vs... konusundaki hevesinide anlıyorum. Fakat ailenin senin arabayla oynamana izin vereceği halen düşünmüyorum.

Ayrıca gitmiyor, gelmiyor, kalkmıyor, oturmuyor, passat şöyle passat böyle yorumlarınında bu noktada pek anlamlı olamayacağı kanaatinede vardım.

Son olarak plakanın açılımı MuratCunyırKantona'nın kısaltması mı?
  • arkadaşlar vites boştayken ayağınız frendeyken bende direksiyon titremesi oluyor ayağımı frenden çekince vuruntu geçiyor bu sizlerdede varmı yoksa normal bir olaymı kafama takıldı aydınlatırsanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.