Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun,kazasız belasız arızasız keyifle binmenizi dilerim.
  • Teşekkürler arkadaşlar..
    Peki bu froster2006 arkadaşın dediği gücün lineer artması ve turbo boşluğu olmaması neden kaynaklanıyor? dci motorun özelliği mi yoksa 6 ileri vites aralıklarından kaynaklanan bir durum mu? daha önce hiç dizel araba kullanmadığım için fark var mı yok mu bilmiyorum. ama dediğiniz gibi düşğk devirlerde rahatlıkla hızlanarak ilerliyor. ama devir göstergesi 2000'e geldiğinde maksimum torktan dolayı zevk veren bi ivmelenme oluyor.

Bi de sorum var: Sonroofu açık bırakınca arabadan uzaklaşınca otomatik kapatıyor mu diye test ettim ama kapatmadı Bunun bi ayarı var mı yoksa kapatmıyor mu? Olur ya insan yaz aylarında açık unutur falan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 28 Şubat 2009; 15:12:32 >
  • Bu turbonun motora iyi adapte edildiğinin bir göstergesiTüm mühendislerin asıl istediği karakter motorların patlama yapmadan doğrusal bir şekilde güç üretmesidir,bunu en iyi olarak dizayn edilmiş atmosferik motorlar yapabilir.Çoğu firmanın satış yapan görevlileri ve ustaları özellikle turboların devirli kullanılması gerektiği ,şu devirden sonra turbo açar araç gider gibi motorun turbyla iyi olmayan adaptasyonundan dolayı olan kullanım zorluğunu kapatmak için bu tip bir tutum sergilemektedirler.Fiat ve gm de kullanılan özellikle 90hp lik versiyon buna en iyi örnektir ve bu güç boşluğundan dolayı forumlarda ve kullanıcılar arasında bu özelliği ayyuka çıkmıştır ,ki opel 6 vitesli şanzımanla bunu tolore etme yoluna en baştan gitmiştir.
  • Açıklamalar için saol forester, bu özellik hoşuma gitti..
  • kendiliğinden sunroof kapatması bildiğim kadarıyla alarm sistemine entegre bir durum..bu yüzden sunroof kapanmaz..ama bu özellikte alarm taktırılabilir heralde

çok ideal donanım seviyesi çok güzel renk...kazasız belasız günler
  • Megane'daki gibi 2 defa kilitleme düğmesine basınca sunroofu da kapatması lazım bence
  • Megane'nın fullerinde kapatma tuşuna iki kez ard arda basılınca tüm camlar ve sanroof kapanıyor.Sizin aracınızda o şekilde olabilir.Karta hiç dokunmadan kapanmasından bahsediyorsanız bir bilgim yok açıkçası.
  • Her yeri kapanıyor arabanın uzaktan kumandaya iki kere basmak yeterli aynı durum megane de de geçerli,
  • Ok. Anlaşıldı arkadaşlar. tuşa iki kere basınca sunroof kapanıyor fakat kapıyı çarpıp gidince kapanmıyor. Aslında bu durumda da kapansa iyi olurdu ama önemli değil fazla.

Soru 1: Kataloğunda tam performansını 6000 kilometreden sonra gösterir diyor. İçinizde 6000 km'yi geçtikten sonra (veya ilk bi kaç bin kilometreden sonra) performans artışı hisseden var mı? Ben henüz 500 kilometredeyim.. veya yakıt tüketiminde değişiklik gören var mı?

Soru 2: Onbin kilometreye kadar hiç bakım yok mu yani onbine kadar herhangi birşey için servise gitmek gerekmiyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 1 Mart 2009; 0:14:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: isimbulunamadı

Ok. Anlaşıldı arkadaşlar. tuşa iki kere basınca sunroof kapanıyor fakat kapıyı çarpıp gidince kapanmıyor. Aslında bu durumda da kapansa iyi olurdu ama önemli değil fazla.

Soru 1: Kataloğunda tam performansını 6000 kilometreden sonra gösterir diyor. İçinizde 6000 km'yi geçtikten sonra (veya ilk bi kaç bin kilometreden sonra) performans artışı hisseden var mı? Ben henüz 500 kilometredeyim.. veya yakıt tüketiminde değişiklik gören var mı?

Soru 2: Onbin kilometreye kadar hiç bakım yok mu yani onbine kadar herhangi birşey için servise gitmek gerekmiyor değil mi?

Kapıyı kapadıktan sonra kapıda bulunan tuşa basmayı deneyin bir de,belki ozaman kapanıyordur.

Cevap 1: İlk 3000 kilometre sizin rodaj süreniz,bu süreden sonra arabayı uzun yolda fazla yormadan zorlayıp yüksek hızlarda stabil bir şekilde mesela 150 ile yarım saat boyunca yol alın(veya daha yüksek hızda).Hafta en az bir defa yaparsanız iyi olur.

6000 kilometreden sonra gerçekten de arabanın bambaşka bir ruha büründüğünü göreceksiniz.Benzinli dizel farketmez rodajdan çıkıp 2-3bin kilometre yapan her aracın motoru tam performans gösterir.

Rodaja dikkat etmeniz uzun vadede size motor performansı,motor ömrünün uzunluğu ve yakıt ekonomisi olarak geri dönecektir.

Rodajdan çıkıp motordan tam verim almaya başladıktan sonra fabrika değerlerinin altına inmeniz pek mümkün değil

Cevap 2: Aracınızın periyodik bakım aralığı 15 bin kilometre olması lazım.Yani 15bin kilometre veya 1 yıl (hangisi önce dolarsa) olana kadar bakım yaptırmanıza ya da servise gitmenize gerek yok.

• xradiancex hocam benimki 1.5 dizel o yüzden 15000 değil 10000 de bir bakım yazıyor (veya 1 yıl). ama ben ilk onbine kadar herhangi birsey icin servise gitmeme gerek var mı diye soruyum dedim. heralde gerek yok.

kitapçığında rodaj süresi 1500 km yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 1 Mart 2009; 1:06:13 >
  • Mesajda yazmayı unutmuşum yanılıyor olabilirim kitapçığa bakmanız en doğrusu diye

Evet ilk 10 bine kadar gitmenize gerek yok,Allah da gerek etmesin
  • isimbulanamadı görüşlerin için teşekkürler,fotolarıda bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: isimbulunamadı

Ok. Anlaşıldı arkadaşlar. tuşa iki kere basınca sunroof kapanıyor fakat kapıyı çarpıp gidince kapanmıyor. Aslında bu durumda da kapansa iyi olurdu ama önemli değil fazla.

6000 km den sonra perfonmansta bir değişiklik olmadı yada ben hissetmedim perfonmansı zaten oldukça iyi
  • Resim ekliyorum. Benim gbi "duman gri" yani, füme renginin resimlerini arayanlar için faydalı olabilir...

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 3 Mart 2009; 7:56:56 >
  • arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler ama fotoğraflarını bence kaldır nazar değiyor 3 yıldır bu forumdayım kim koyduysa ya kaza yaptı ya da araçları perte çıktı benden demesi
  • hiçbişey olmaz...araçseverin gözü kalmaz
    araban çok güzel kazasız belasız günler
  • Valla tırstırdın beni. Kaldırıyorum o zaman çoğunu sadece alacak olanlara renk fikri vermesi için 1-2 tane bırakıyorum. ben almadan önce duman gri resmi bulamamıştım mesela..
    quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler ama fotoğraflarını bence kaldır nazar değiyor 3 yıldır bu forumdayım kim koyduysa ya kaza yaptı ya da araçları perte çıktı benden demesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler ama fotoğraflarını bence kaldır nazar değiyor 3 yıldır bu forumdayım kim koyduysa ya kaza yaptı ya da araçları perte çıktı benden demesi

Eğer aracımın başına bazı şeyler gelmeseydi emin ol acayip dalga geçer aşağılardım seni ama inandım nedense aracı aldıktan sonra, kardeşim park ederken duvara vurdu ön tamponu çatladı... torpido gözü kavladı... 1 haftadır da oturduğum koltuğun sırtlık kısmı kırıldı...
  • hayrılı olsun kazasız belasız nazarsız cezasız, aracın gece arkadan görünüşü çok hoş bence
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.