Şimdi Ara

Yeni Laguna 1.5 dci privilage (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
56.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

quote:

Orjinalden alıntı: der Rebell

Mondeo römork kapasitesinden 4 puan fazla almış ve bu benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Ama lagunanın 7 puan fazla alan frenleri çok şey ifade eder. Bu arada güvenlik donanımlarında da mondeo 4 puan fazla almış. Nedir bilen varmı lagunada olmayıp da mondeoda olan güvenlik adına. Çünkü laguna da arkada yan hava yastıkları bile alınabiliyor.

herşey hava yastığı değildir güvenlikte, öyle bişi olsa Cheryede 8 hava yastığı koyalım tamamdır,
    Ayrıca Lagunada ne kadar hava yastığı varsa Mondeodada o kadar hava yastığı var.
    Yol tutuşa gelelim bu konuda grup birincisidir mondeo, frenajda çok önemlidir bundada laguna önde
    aşağı yukarı aynı araçlar biri birinden çok üstündür, biri birinin yanına yaklaşamaz diye birşey denemez.

tamam diyelim güvenlik donanımı dediğin pek bir şey ifade etmiyor ama sürücü ve yolcu güvenliğinde lagunanın puanı mondeodan fazla mondeo yaya çarpmada 8 puan fazla almış tek + sı bu

• buyrun buda fordun güvenlik donanımları
    Ak›ll› Güvenlik Sistemi (IPS) l l
    Sürücü ve ön yolcu ön hava yast›klar› l l
    Sürücü ve ön yolcu yan hava yast›klar› l l
    Ön ve arkada yan hava perdeleri l l
    Sürücü diz hava yast›¤› l l
    Emniyet kemeri hat›rlatmas› l l
    Aktif gergili, yük s›n›rlamal› ve yükseklik ayarl› ön emniyet kemerleri l l
    Ön ve arka kap›larda darbe önleyici barlar l l
    Yatay katlanan direksiyon kolonu l l
    Immobilizer l l
    Alarm l l
    Arka koltuklarda çocuk kilidi içeren, yüksek güvenlikli kilit sistemi l l
    Uzaktan kumandal› merkezi çift kilitleme l l
    Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti l l
    Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Çal›flt›rma için) SP
    Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Girifl için) DP
    Araç kimlik numaras›

• quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

buyrun buda fordun güvenlik donanımları
    Ak›ll› Güvenlik Sistemi (IPS) l l
    Sürücü ve ön yolcu ön hava yast›klar› l l
    Sürücü ve ön yolcu yan hava yast›klar› l l
    Ön ve arkada yan hava perdeleri l l
    Sürücü diz hava yast›¤› l l
    Emniyet kemeri hat›rlatmas› l l
    Aktif gergili, yük s›n›rlamal› ve yükseklik ayarl› ön emniyet kemerleri l l
    Ön ve arka kap›larda darbe önleyici barlar l l
    Yatay katlanan direksiyon kolonu l l
    Immobilizer l l
    Alarm l l
    Arka koltuklarda çocuk kilidi içeren, yüksek güvenlikli kilit sistemi l l
    Uzaktan kumandal› merkezi çift kilitleme l l
    Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti l l
    Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Çal›flt›rma için) SP
    Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Girifl için) DP
    Araç kimlik numaras›

Teşekkürler. Demek ki ford da arka yan hava yastığı yok. 4 puan fark alman olduğu için geldi herhalde.

Hayrola meganı niye satmaya karar verdiniz?

• laguna III için
  • buradan da anlıyoruz ki başkasının testiyle gerdeğe girilmez

bild, show çoğu zaman taraflı.

bizimkiler zaten adam gibi araç test edemiyorlar, geriye adam gibi autocar kalıyor (doğru yazdım umarım)

ama sadece okuyorum.kimi birinci seçtikleri enterese etmiyor beni.sadece araçların belirgin özelliklerini (iyi veya kötü) vurguladıklarında, bizzat gidip denerken

özellikle o söylenenlere dikkat ediyorum ne derece doğru diye.hoş şimdiye kadar çok nasip olmadı layıkıyla araç test etmek ama olsun :)
  • aynen katılıyorum bu testlere güvenmemek gerek
  • bu araçlar birbirine çok yakın...
    kimse bu daha üstün dememeli bence...

herkes kendi sempatisine göre daha üstün görebilir kimsede hayır değil diyemez...
    d sınıfında kalite gerçekten arttı ve markalar kıyasıya yarışıyor....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

bu araçlar birbirine çok yakın...
    kimse bu daha üstün dememeli bence...

herkes kendi sempatisine göre daha üstün görebilir kimsede hayır değil diyemez...
    d sınıfında kalite gerçekten arttı ve markalar kıyasıya yarışıyor....

aynen yeni laguna,C5,mondeo gercekten sınıf standartlarını zorlayan makinalar..accord, ve vectranın yerine gelen insignia da geldi,yakında yeni kasa avensis de gelir ortalık iyice kızışır

• quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

laguna III için

Hayırlı olsun şimdiden. Bende megane II dci kullanıyorum . s40 1.6D - C5 1.6HDI - laguna III 1.5 dci arasında kaldım. C5 1.6 da xenon ve hydropneumatic suspansiyon alınabilse kararım C5 olucak ama yok. S40 biraz eskidi, lagunanın dış ve iç tasarımına ısınamadım. Zor karar.
  • s40 hem c sınıfı bir araç hemde lagunanın ne yol tutuşu ne donanımı nede konforu var içi laguna gibi geniş değil s40 bende düşünmedim değil ama araştırdıktan sonra vazgeçtim
  • Autoshow un neden kötülediği belli.. Laguna satış adetlerinde Passat ı yakalamış. Abooo vurun lag a
  • 57.000 ytl ye 1.5 dci privilage bussines paket + premium paket + sunroof , zaten başkada opsiyon yoktu.

Hayırlı olsun dilekleri sunan tüm forum üyelerine teşekkür ederim.

Ben c5 i kaba buluyorum , tabi ki subjektif bir yorum bu. Alfa 159 ise tasarımda apayrı. Tabii ki ne laguna ne diğerleri bu konuda eline su dökemez.

Zaten lagunayı resimlerden yorumlayanlarla gidip test edip yazanlar oldukça farklı yaklaşıyorlar araca.

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Hayırlı olsun Alfist arkadşaım.

Araç ilk önce ilk çıktığında bana çok çirkin geldi.

Sonra geçenlerde bizi Renault bayiine çağırdılar sonra babam arkadaşlarıyla filan test sürüşüne çıktı, sonra ben de inceledim araç çok güzel bayıldım diyebilirim...

Araçta Mercedes havası var içinde...

Ama dışı bir Alfa kadar, bir C5 kadar ihtişamlı değil...

Full+full aracı kaça aldığını öğrenebilir miyim???

Benim bu sınıfta tercihim sanırım, C5 ve Yeni Vectra olurdu.

Ama gene de fiyatıyla çok uygun bir tercih Laguna.. Çok güzel çok şahne araç güle güle kullan...

Aracı alacaklara önerebilirim, düşünmeden alsınlar...

• Testler konusuna gelince , Autocar testlerinde de Laguna mondeo ve C5 in önünde lider gözükmekte. Yani testli yapan dergilerin yayın politikaları ve hangi gruba daha yakın olduklarıylada ilişkili bir durum.

Mondeo hakkındaki incelemem eski mondeoyu gözeterek yapılmış bir inceleme değildi. Sizde bilirsiniz ki yeni bir araç alıcaksanız ve 60.000 ytl ye yakın bir para ödeyecekseniz , artık burda kendinizi kandıramassınız. Cidden Mondeo lagunanın kalite hissini verseydi alırdım. Ayrıca yol tutuşu konusunda referans gösterilen Ford mondeo viraj kabiliyeti olarak Lagunadan geride bir otomobil. Esp yi devreye sokmak için limitlerimi zorladım ama yinede espyi devreye sokamadım. Ulusa gidenler bilir onun virajlı yollarını ,

Bence kesinlikle sadece galeride görüp bakarak değil aktif olarak sürerek değerlendirme yapın. Mondeo uzun ve keskin virajlarda şeritte rahatsızlığını belli ederken laguna ile çok huzurlusunuz. Daha öncede demiştim fransız otomobillerini sevmem. Sürüşleri donuktur , hissizdir. Peugeot 407 de kullandım 307 de hiç bir zevk alamadığım makinelerdi bunlar. Evet gidiyor ama kontrolü hissedemiyorsunuz. Alfa159 bu konuda benim için referans bir üretim. Hiç satmayı düşünmeyeceğim , torunlarıma kadar özenle saklamayı düşündüğüm bir otomobil. Benim için şimdiden bir klasik. Tekrar diyorum ki evet referans kabul ettiğim alfa ayarında yol tutan bir araç laguna. Alfa159 un o ünlü direk direksiyonu ve viraj kabiliyeti lagunada var. Ve bu yüzden diyorum ki fransızlar 40 yılda bir güzel bir iş yaptılar. Dünyanın sonu gelse bir fransız otomobili için bunu söyleyebileceğimi düşünmezdim.

Yeni laguna siparişi veren forum üyemizede hayırlı uğurlu olsun , allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

• ford devasa ön ve arka iç mekanıyla çok yüksek puanlar alıyor. 80 kg'lık yükleme ve 300 kg'lık römork kapasitesi avantajları da fordun güçlü yönleri arasında. güvenlik konusunda laguna diz hava yastıkları ve dinamik kafalıkların eksikliğini hissettiriyor, kalite ikisinde de yüksek..

lagunanın 2.0 dci motoru rüya gibi bir makine hem çok homojen bir hızlanma sağlıyor hemde çok sessizçalışıyor, lagunanın direksiyonu eskisine göre bayağı iyileşmiş olmasına rağmen mondeonun direktliği ve sportifliğinden hala uzak. fren konusunda ise laguna pahalı süper sporcuları aratmıyor..

laguna zaten testte kötülenmiyorki aksine övlüyor ama mondeo bütün olarak biraz daha iyi olduğu söyleniyor, burda öyle bişey varki sanki laguna her alanda mükemmel bir otomobil öyle bir orta segment bir otomobil varmı acaba, testi tekrar okudum laguna zaten övülüyor fren performansı motoru mondeo dan daha iyi ama araçlar bütün olarak ele alındığında mondeo öne çıkıyor..

burdan şu sonuç çıkmaz laguna kötü bir arabamı değil zaten testte lagunın kötü yazdığı tek bir satır bile yok vede burda güvenlik donanımından bahsediliyor mondeo güvenlik donanımını standart sunuyor paketlerle değil bunun içinde iyi puan alıyor..

hatta testte laguna 10hp daha güçlü, 20nm daha tork fazlası vede 65kg daha hafif olmasına rağmen esneklik konusunda mondeo ile aynı değerleri veriyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Alfisti159

Testler konusuna gelince , Autocar testlerinde de Laguna mondeo ve C5 in önünde lider gözükmekte. Yani testli yapan dergilerin yayın politikaları ve hangi gruba daha yakın olduklarıylada ilişkili bir durum.

Mondeo hakkındaki incelemem eski mondeoyu gözeterek yapılmış bir inceleme değildi. Sizde bilirsiniz ki yeni bir araç alıcaksanız ve 60.000 ytl ye yakın bir para ödeyecekseniz , artık burda kendinizi kandıramassınız. Cidden Mondeo lagunanın kalite hissini verseydi alırdım. Ayrıca yol tutuşu konusunda referans gösterilen Ford mondeo viraj kabiliyeti olarak Lagunadan geride bir otomobil. Esp yi devreye sokmak için limitlerimi zorladım ama yinede espyi devreye sokamadım. Ulusa gidenler bilir onun virajlı yollarını ,

Bence kesinlikle sadece galeride görüp bakarak değil aktif olarak sürerek değerlendirme yapın. Mondeo uzun ve keskin virajlarda şeritte rahatsızlığını belli ederken laguna ile çok huzurlusunuz. Daha öncede demiştim fransız otomobillerini sevmem. Sürüşleri donuktur , hissizdir. Peugeot 407 de kullandım 307 de hiç bir zevk alamadığım makinelerdi bunlar. Evet gidiyor ama kontrolü hissedemiyorsunuz. Alfa159 bu konuda benim için referans bir üretim. Hiç satmayı düşünmeyeceğim , torunlarıma kadar özenle saklamayı düşündüğüm bir otomobil. Benim için şimdiden bir klasik. Tekrar diyorum ki evet referans kabul ettiğim alfa ayarında yol tutan bir araç laguna. Alfa159 un o ünlü direk direksiyonu ve viraj kabiliyeti lagunada var. Ve bu yüzden diyorum ki fransızlar 40 yılda bir güzel bir iş yaptılar. Dünyanın sonu gelse bir fransız otomobili için bunu söyleyebileceğimi düşünmezdim.

Yeni laguna siparişi veren forum üyemizede hayırlı uğurlu olsun , allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

birincisi autocar dergisinin geçen ayki sayısında yapılan orta segment testinde, laguna mondeonun daha gerisinde testi bitirdi.. ikincisi ise yol tutuş ve sürüş özellikleri olarak direksiyonundan vitesine kadar sürüşde mondeo lagunadan daha iyi bir otomobil, bunu autocardan tutta autobild, automotor sporta kadar hepsinde baktım ve hiçbirinde sizin bahsettiğiniz yazmıyor bu sadece kişisel görüşünüzden öteye geçmez hatta bahsettiğin autocar testinde mondeo mercedes c sınıfı ile beraber en iyi sürüş özelliklerine sahip otomobiller olduğunuda yazıyordu aynı testte bmw 3 serisi ve audi a4 gibi ciddi rakiplerin karşısında bu başarıyı gösterdi, laguna bence bu konuda mondeo için daha hafif bir rakip kalır

• quote:

57.000 ytl ye 1.5 dci privilage bussines paket + premium paket + sunroof , zaten başkada opsiyon yoktu.

Hayırlı olsun dilekleri sunan tüm forum üyelerine teşekkür ederim.

Ben c5 i kaba buluyorum , tabi ki subjektif bir yorum bu. Alfa 159 ise tasarımda apayrı. Tabii ki ne laguna ne diğerleri bu konuda eline su dökemez.

Zaten lagunayı resimlerden yorumlayanlarla gidip test edip yazanlar oldukça farklı yaklaşıyorlar araca.

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Hayırlı olsun Alfist arkadşaım.

Araç ilk önce ilk çıktığında bana çok çirkin geldi.

Sonra geçenlerde bizi Renault bayiine çağırdılar sonra babam arkadaşlarıyla filan test sürüşüne çıktı, sonra ben de inceledim araç çok güzel bayıldım diyebilirim...

Araçta Mercedes havası var içinde...

Ama dışı bir Alfa kadar, bir C5 kadar ihtişamlı değil...

Full+full aracı kaça aldığını öğrenebilir miyim???

Benim bu sınıfta tercihim sanırım, C5 ve Yeni Vectra olurdu.

Ama gene de fiyatıyla çok uygun bir tercih Laguna.. Çok güzel çok şahne araç güle güle kullan...

Aracı alacaklara önerebilirim, düşünmeden alsınlar...

Alfa şahane bir araç... Tek çekince şu olur alırken: 2. el sıkıntısı... onun dışında yeme de yanında yat, özellikle siyah ve kırmızı...

Laguna da dediğim gibi siyahını alacaksın mis gibi şahane araç...

kazasız belasız kullanman dileğiyle fiyatta çok çok uygunmuş, benzer özellikte bir passat 80 bin ytl civarı..

Keza sınıfında ki BMW 3 - Mercedes C gibi araçları söylemiyorum bile 2 katından fazla...

• Şimdi beni yalancı yerine koymuşsunuz. Kişisel görüşümden öteye geçemediğini iddia etmişsiniz ...

Autocar dergisi Haziran 2008 sayısı sayfa 52-53-54-55-56

Citroen c5 , mondeo ve laguna3 karşılaştırma testi

" Bütünüyle baktığımızda Laguna bu karşılaştırmanın galibi olmayı başarıyor . Şık tasarımı , iç mekan ferahlığı ve yakıt tüketimi konusunda eşsiz motoruyla pek eleştiriye yer bırakmadan diğer iki otomobili geride bırakıyor."

Autocar test editörü Nihat Karataş

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

quote:

Testler konusuna gelince , Autocar testlerinde de Laguna mondeo ve C5 in önünde lider gözükmekte. Yani testli yapan dergilerin yayın politikaları ve hangi gruba daha yakın olduklarıylada ilişkili bir durum.

birincisi autocar dergisinin geçen ayki sayısında yapılan orta segment testinde, laguna mondeonun daha gerisinde testi bitirdi.. ikincisi ise yol tutuş ve sürüş özellikleri olarak direksiyonundan vitesine kadar sürüşde mondeo lagunadan daha iyi bir otomobil, bunu autocardan tutta autobild, automotor sporta kadar hepsinde baktım ve hiçbirinde sizin bahsettiğiniz yazmıyor bu sadece kişisel görüşünüzden öteye geçmez hatta bahsettiğin autocar testinde mondeo mercedes c sınıfı ile beraber en iyi sürüş özelliklerine sahip otomobiller olduğunuda yazıyordu aynı testte bmw 3 serisi ve audi a4 gibi ciddi rakiplerin karşısında bu başarıyı gösterdi, laguna bence bu konuda mondeo için daha hafif bir rakip kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfisti159 -- 11 Haziran 2008; 21:49:05 >

• Beyefendide hem 159 hem Laguna var Mondeo yuda test etmiş cebinde parası olanda o bırakında saygı gösterin biraz bu kadarda Ford fanatiği olmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

Beyefendide hem 159 hem Laguna var Mondeo yuda test etmiş cebinde parası olanda o bırakında saygı gösterin biraz bu kadarda Ford fanatiği olmayın.

yani burda parası olmayan parası olana bişey yazamaz yorum yapamaz yani bunumu demek istiyorsun sen, bu çok saçma bir yazı olmadımı sence, adamda para var kardeşim sizene der gibi bişey oldu seninkisi, zaten kimsenin saygısızlık ettiği falan yok, ben yazımda yazıyorumki farklı dergilerin karşılaştırmalı testlerine bak mondeo sürüş özellikleri olarak her yerde, her yol koşulunda lagunadan daha iyidir arkadaş tersini söyledi bende bunun sadece kişisel görüşünüz olduğunu yazdım yani bu fanatiklik öylemi hayret ozaman nedense benim aldığım bir çok farklı orta segment testinde lagunanın sürüş özellikleri olarak mondeodan fazla övüldüğü yazmıyor bunu yazınca fanatiklik oluyor ama kişisel görüş mantıklı oluyor çok komik ya..

• Fransız uzak durun..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.