Şimdi Ara

YENİ LADA 2015 HAKKINDA SON BİLGİLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lada bilmeyenler için söylüyorum 2015 yılının en çok beklenen arabası. Özellikle görünümü ve 25 bin tl gibi iddialı sıfır fiyatı ile araç sahibi olacakların uzun süredir beklediği bir araç. Teknik özellikler, model ve resimlerini her yerde bulabileceğiniz için o konulara girmiyorum. En çok sorulan soru ne zaman ve kaç tl ye çıkacağı. 3 Eylül 2015 yılı itibarıyla en son gelen bilgiler şöyle.

SIFIR FİYATI: 400 bin ruble ( 17,500 tl ama vergisi vs eklendiğinde 25-30 bin ) olması bekleniyor.
    ARAÇ SATIŞ TARİHİ: 25-29 Eylül

Gelişmeleri an ve an buradan paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denkman -- 4 Eylül 2015; 3:31:31 >

• Dizel motoru yok dimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu fiyat hangi model için geçerli ?
    +hangi modeller gelecek?
  • Yok arkadas. Ben inanmiyorum bu arabanin gelecegine. 2015 yilinin en cok beklenen arabasi deniyor. Sene bitti hala ortada yok. Gelmeyecek.

• 25-30 dan pahalı olur

• Rusya'da satisa başladı mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25-30 bin olursa ikinci el satanlar üzülür kanımca.

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Honda ve Vw piyasasını etkileyeceğini hiç zannetmiyorum
  • Keske rusya iran hatta bizde % 100 yerli tum segmentlerde arac uretsek biktim bu kur artti euro dolar bilmemne surekli fakirlesiyoruz.haftada 4 5 bin zammi gelir araca.

Bu ladalar 1 yil once cikaydi ruble dusunce gumrukte siraya girerdik ne güzel

• Lada Vesta wtcc gelir mi ki? Acayip hoşuma gitti namızsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

Keske rusya iran hatta bizde % 100 yerli tum segmentlerde arac uretsek biktim bu kur artti euro dolar bilmemne surekli fakirlesiyoruz.haftada 4 5 bin zammi gelir araca.

Bu ladalar 1 yil once cikaydi ruble dusunce gumrukte siraya girerdik ne güzel

Farketmez işçilik hariç tüm girdiler dövize endeksli yine, çok farketmez.

• Hesaplarımı burayada atayim;

1. Hesaplama:

Golf Rusya fiyatı: 1.080.000 Ruble = 47.500 TL

Lada Vesta Rusya fiyatı: 400.000 Ruble = 17.500 TL

Golf Türkiye fiyatı: 57.000 TL

O zaman oranlarsak;
    Lada Vesta Türkiye fiyatı: 21.000 TL

2. Hesaplama:

Lada Vesta Küresel Piyasa Fiyatı; 6100 Dolar

Ülkemiz vergileriyle birlikte kabataslak hesaplasak: 6000 Dolar + 4000 Dolar vergi= 26.000 TL

En üst fiyatdan hesaplasak bile 25.000 TL'ye çıkacak gibi duruyor, gönüllerde böyle istiyor ama Türkiye'de yaşadığımızı unutmamak lazım. Fazlada beklenti içinde olmayın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 4 Eylül 2015; 11:25:03 >
  • Vw 6 ay sonraya sira veriyorsa, Lada bu fiyat ve bu taleple kac yil sonraya sira verir hahaha

• Eylül başında TR de satışa çıkacak deniyor ama bir tane showroom hazırlığı ya da halihazırda showroomu görmedim ben. Ön talep toplama bile yok. Bu adamların gelip yerleşip de satış yapması yılbaşını bulur ancak.
  • normal kullanıcıya hiç sıra gelmez büyük filo firmaları toplar araçları kalanlarıda mahalle rent a car firmaları toplar
  • bu araç 25 bine gelirse Türkiye'ye ötv zammını dayarlar. 25 bine aldırmaz bu devlet bize araba.
  • 29dan girer inşallah bende merak ediyorum neler olacak

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.