Şimdi Ara

Yeni Konsollar 2020'den Önce Gelecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
2.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence ps5 2020'den önce gelmez.Ayrıca bu nesil konsollar sırf x86 geçti diye çözülecek bir şey olmadığını mı zannediyorsunuz.Özel gpu 7870 modifiyeli hali gibi bir gpu var.Ve esnek ram var,ve bu özel gpunun da kilitli olan 2 çekirdeği de var.Örnek vermek gerekirse ps 4 gpu 20 cu var ama 18 cu açık ve ps4 gpusunda 1150 shader kullanılıyor ama 128 shader kapalı ve ps4'ün tam gücünü kullanan oyun dahi yok uncharted 4 ps4'ün bile tam gücünü kullanmıyor ki daha oyun geliştiricilerin ps4 ile mimariyi tam olarak öğrenmeleri gereken bir çok iş var.Özellikle Sony birinci parti firmalarının ps4 x86 mimarisini ve esnek ram,gpu compute,farklı apileri tam olarak öğrenmeleri gerekir.Bu işler uzun sürebilir.U4,KSF,İnfamues second son,Driveclub,horizon zero dawn,the order 1886 bunlar daha başlangıç bunlardan çok daha iyi grafikli efektleri 3,4 kat daha iyi oyunlar sadece ps4 gelecektir.Ayrıca ps4 yüksek api gnmx ve gpu içindeki kapalı olan çekirdeklerinde iki tanesini 2 cu açarlarsa, ve kapalı olan 128 shaderları da açıp ve esnek ram ile ps4 gelebilecek exculesive oyunları bir düşünün ve ps3 de gördüğümüz grafik sıcramayı bu nesilde özellikle ps4 tarafında çok büyük bir grafik sıçramasını görebileceğimize inanıyorum.

Edit:Bazı ps4 Exculesive oyunlar çıkmadı ama ben yinede örnek vermeyi tercih ettim.

http://wccftech.com/ps4-apu-apparently-128-hidden-stream-processors-10-power/

http://www.gameranx.com/updates/id/17435/article/mark-cerny-discusses-why-the-time-was-right-to-bring-x86-to-consoles/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 25 Ocak 2016; 15:35:06 >

• Bu iki çöp 2018'in sonuna kadar dayansa iyi, Nintendo NX ve sanal gerçekliğin baskısıyla nesil erken biter. Zaten bu donanımla uzun süre götüremezlerdi 360-PS3 gibi.
  • Hedef 2023
  • 2020 den önce beklemeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR işleri bu nesli zorlayacak biraz herhalde, 2019 güzel tarih. Yeni nesil, yeni heyecan
  • Gelsin parasi neyse verir aliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alihancetintr

Bence Xbox çıkar yeni konsolunu ardından Playstation yeni nesil konsolu haberini alarız. Xbox yeni konsol çalışmasına girdiğini bir kaç haber sitesinde okumuştum ne kadar doğru bilmem ama 2018'de geleceği hakkında bilgiler sızmış.

Şimdiden sağa sola 3-5 lira atmak lazım, yeni konsollar çok sağlam mimarısını kullanıcak, rahat 3000-3500 LİRA fiyatı olur gibi düşünüyorum. Hayırlısı şimdiden

YENİ KONSOLLARIN MİMARİSİ KÖTÜ MÜ DEDİNİZ ÇÖP MÜ YANİ
  • Hangi konsol gelirse gelsin bu goygoy hicbir zaman bitmiyor malesef. Ps2 ciktiktan 2sene sonrada ps3'u getiriyolardi forum sitelerinde cok net hatirliyorum

Ps4'un taksitleri bitmedi arkadaslar bi bitsin makinanin butun nimetlerinden yararlanan oyunlar ciktiktan sonra konuşmaya başlariz bunlari... Zar zor ps4'u alabilen arkadaslari panikletmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Bence ps5 2020'den önce gelmez.Ayrıca bu nesil konsollar sırf x86 geçti diye çözülecek bir şey olmadığını mı zannediyorsunuz.Özel gpu 7870 modifiyeli hali gibi bir gpu var.Ve esnek ram var,ve bu özel gpunun da kilitli olan 2 çekirdeği de var.Örnek vermek gerekirse ps 4 gpu 20 cu var ama 18 cu açık ve ps4 gpusunda 1150 shader kullanılıyor ama 128 shader kapalı ve ps4'ün tam gücünü kullanan oyun dahi yok uncharted 4 ps4'ün bile tam gücünü kullanmıyor ki daha oyun geliştiricilerin ps4 ile mimariyi tam olarak öğrenmeleri gereken bir çok iş var.Özellikle Sony birinci parti firmalarının ps4 x86 mimarisini ve esnek ram,gpu compute,farklı apileri tam olarak öğrenmeleri gerekir.Bu işler uzun sürebilir.U4,KSF,İnfamues second son,Driveclub,horizon zero dawn,the order 1886 bunlar daha başlangıç bunlardan çok daha iyi grafikli efektleri 3,4 kat daha iyi oyunlar sadece ps4 gelecektir.Ayrıca ps4 yüksek api gnmx ve gpu içindeki kapalı olan çekirdeklerinde iki tanesini 2 cu açarlarsa, ve kapalı olan 128 shaderları da açıp ve esnek ram ile ps4 gelebilecek exculesive oyunları bir düşünün ve ps3 de gördüğümüz grafik sıcramayı bu nesilde özellikle ps4 tarafında çok büyük bir grafik sıçramasını görebileceğimize inanıyorum.

Edit:Bazı ps4 Exculesive oyunlar çıkmadı ama ben yinede örnek vermeyi tercih ettim.

http://wccftech.com/ps4-apu-apparently-128-hidden-stream-processors-10-power/

http://www.gameranx.com/updates/id/17435/article/mark-cerny-discusses-why-the-time-was-right-to-bring-x86-to-consoles/

PS4 EX 2015 TANITTI 2016 OYUNLARINI BANA KALIRSA O TANITILAN OYUNLAR 2017 E KADAR ÇIKACAK 2018 YADA 2019 BAŞI PS5 ÇIKACAK

• Ps3'ün ömrü bile 7 sene sürdü 2013'te PS4 geldi, şu an özellikle pc platformunun gerisinde kalan daha doğru düzgün 1080p 60 fps'yi bile göremeyen konsolların ömrü 7 yılı biraz zor görür ya da taş çatlasa 2020 max olur, 2018 de olmaz ama o kadar da erken çıkmaz. 2019-2020 benim tahminim.
  • matrix506 kullanıcısına yanıt
    Bence 2020 den önce ps5 Sony çıkartmaz,daha ps4'ün tüm potansiyelini 2018,2019 oyunlarda kullanan oyunlar çıkacaktır.Ps 5 büyük ihtimal 2020 yılının başında piyasaya sürülür gibi geliyor.Bu nesil bence 10 veya 8,9 yıl sürebilir gibi geliyor.Last of us 2,god of war 4, GT7 gibi exculesive oyunlar ps4 çıkınca o zaman tam gücünü kullanırlar.Daha yeni nesil için çok erken ps5 2020 yılından önce büyük ihtimal bence gelmeyecektir.
  • Gelecek konsolu düşünüp para mı biriktireceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Ps3'ün ömrü bile 7 sene sürdü 2013'te PS4 geldi, şu an özellikle pc platformunun gerisinde kalan daha doğru düzgün 1080p 60 fps'yi bile göremeyen konsolların ömrü 7 yılı biraz zor görür ya da taş çatlasa 2020 max olur, 2018 de olmaz ama o kadar da erken çıkmaz. 2019-2020 benim tahminim.

Ps 4 de 1080p 60 fps bir çok oyunlar var.Örnek vermek gerekirse mgs 5,cod bo3 gibi bazı oyunlar 1080p 60 çıktı.Ve yeni bir haber daha geldi Yakuza kiwami ps4 üzerinde 1080p 60 fps de çalışıyormuş.

http://www.dualshockers.com/2016/01/25/yakuza-kiwami-shines-on-ps4-check-out-the-first-hour-of-gameplay-in-1080p-60-fps/

• Belki PS5, 2018 sonunda cikmaz ama yeni Xbox'in 2018 sonunda cikabilecegini dusunuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluone

Artık standart ve premium olmak üzere iki tip konsol olmalı full hd ve 4k özellikte,fiyatıda ona göre olmalı yoksa hep konsollar geride kalmaya mahkum olur.oyunların yapım aşamasında bu sıkıntı yaratırmı bence yaratmaz pc mantığı İle iki cihazdada stabil çalışan oyunlar yapılabilir.

Oyle bisey olmayacak. Garip hayaller kurmayin. Konsollar asla donanım farki iceren ürünler olarak cikmaz. Konsolun anlamina, mantığına aykiri bir durum. PC kafasi ile bakmayin şu aletlere.

• Source kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda size katılıyorum.Bencede Microsoft yeni nesle erken giriş yapabilir gibi xbox two 2018 yılında bence de çıkma olasılığı oldukça yüksek bir ihtimal gibi bana da geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix506

quote:

Orijinalden alıntı: alihancetintr

Bence Xbox çıkar yeni konsolunu ardından Playstation yeni nesil konsolu haberini alarız. Xbox yeni konsol çalışmasına girdiğini bir kaç haber sitesinde okumuştum ne kadar doğru bilmem ama 2018'de geleceği hakkında bilgiler sızmış.

Şimdiden sağa sola 3-5 lira atmak lazım, yeni konsollar çok sağlam mimarısını kullanıcak, rahat 3000-3500 LİRA fiyatı olur gibi düşünüyorum. Hayırlısı şimdiden

YENİ KONSOLLARIN MİMARİSİ KÖTÜ MÜ DEDİNİZ ÇÖP MÜ YANİ

Ben öyle bir şey demedim nereden çıkardınız onu anlamadım?

PS5 tabikide PS4'den daha iyi olacak.

• bu jenerasyonda

yapilanlari ve yapilmayanlari gordukten sonra

hangi yil gelirse gelsin

almayacagim

• Değişik özellikler getirsinler çığır açan bir süpriz fena olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.