Şimdi Ara

YENİ KİMLİKLER [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.012
Cevap
11
Favori
53.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni ehliyetlerde ilk dagıtılmaya başlandığında birkaç hafta yoğunluk vardı sonraları düzeldi , randevu almak sıkıntı olur taze boka sinek çok fazla konar misali :-)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Yorumlara bak Allahım yarabbim çipli-çipsiz ne fark edermiş sen mağarada yaşamaya devam et Çipsiz banka kartları dahi rahatlıkla kopyalanıp dolandırıcılık yapılıyorken, insanların haberi olmadan üstlerine onlarca batık firma açılarak mağdur ediliyorken elektronik çipli kimlik ile a4 kağıdına basılmış çipsiz kimlik tabikide aynı işlemi görüyor demi senin kafana göre. Güvenlik kısmının yanında E-devlet diye birşey var sanmıyorum ama belki duymuşsundur çoğunlukla havaalanlarında bankamatik gibi E-devlet makineleri var elektronik çipli kartlarla bunlar yaygınlasıcak bir çok devlet dairesi işini buralardan hızlıca yapabiliceksin. Gelişimlere açık olun bir bilginiz yoksada susun.

Çipli kart güvenilirmi? benim kini usa bir otelde kullanmaya yeltenmişler halbu ki cipli idi

• Günde 150 çok az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatli45

Pin ve puk kodları varmış zaten yeni kimliklerde ama öyle dijital seçim işlerine akp girmez sıcakta bakmaz :-))

dijital seçimde dümen daha fazla olur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

Orijinalden alıntı: Scheisse

Yorumlara bak Allahım yarabbim çipli-çipsiz ne fark edermiş sen mağarada yaşamaya devam et Çipsiz banka kartları dahi rahatlıkla kopyalanıp dolandırıcılık yapılıyorken, insanların haberi olmadan üstlerine onlarca batık firma açılarak mağdur ediliyorken elektronik çipli kimlik ile a4 kağıdına basılmış çipsiz kimlik tabikide aynı işlemi görüyor demi senin kafana göre. Güvenlik kısmının yanında E-devlet diye birşey var sanmıyorum ama belki duymuşsundur çoğunlukla havaalanlarında bankamatik gibi E-devlet makineleri var elektronik çipli kartlarla bunlar yaygınlasıcak bir çok devlet dairesi işini buralardan hızlıca yapabiliceksin. Gelişimlere açık olun bir bilginiz yoksada susun.

Çipli kart güvenilirmi? benim kini usa bir otelde kullanmaya yeltenmişler halbu ki cipli idi

Online alis-veristen kaynakli olarak kartini kullanmaya yeltenmis olabilirler.Ama klonlama cok daha farkli bir olay.
    Evet literaturde aslinda kirilmaz diye bir sey yoktur yani bilgisayarin oldugu yerde bu yontem guvenlidir diyemeyiz.Fakat cipsiz kartlarda 1 ve 0 seklinde 2 olasilik varsa cipli kartlarda ise cok daha ust duzeydir.Cunku cipli kartlar icinde kucuk bir islemci ve kendine ozel kodlamalari barindiriyor.Aslinda basit duzeyde bir bilgisayar seviyesinde dahi denilebilir.

Bunlarin tamamini gectim T.C Kimlik kartlarinin yani bugun cebimizde olan aile cuzdani gibi kimliklerdense daha ileri teknoloji sistemlerin kullanilmasi tercihimdir.Sonucta basit gordugumuz kimlik dahi aslinda bir imajdir.Litvanyada vs bazen Pasaport olmayinca kimlik gostermek zorunda kaliyorduk adam kimligi alinca bu ne diye bir yuz ifadesi oluyor.Hos degil pek tabi bu ifade de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesinlikle bu koyunlar olduğu müddetçe çok şey rahatça olur biz elektronik seçime 50 yıl sonra falan anca geçeriz

• Site randevu vermekten uzak. Hani tüm Türkiye'de 2 Ocakta kimlikler verilmeye başlanacaktı?
  • Daha geçen kaç yüz bin vatandaşın bilgileri sızdırılmadı mı? Devlet benim kişisel verilerini koruyamuyor daha Çipli kimliğinde ki özel verileri mi koruyabilecek? Güldürmeyin ya resmen ayaklı fişlenme makinası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Site çalışmıyor 😬

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha siteyi açamadılar.
  • Sabah erkenden nüfus müdürlüğüne gittim randevusuz işlem yapmıyoruz dendi. Site çalışmıyor dedim sustu, Yarın gel dedi sessizçe çıktım

• Ne işlere yarayacak bu çipli kart?
    kredi kartı, otobüs kartı, ehliyet gibi kartlar içinde mi olacak?
  • 199'da aranmıyor.İlk günden çöktü :)Bunlar bizim bilgilerede sahip çıkamazlar.
  • Sabah saatlerinde sistem yok falan dendi nufüs'daki servis elemanlarının sanırım daha afyonu patlamamıştı öğlenden sonrası şansımı deneyeyim dedim ve memur müracat almaya başladık dedi şansıma önümde sadece 2 kişi var, gelen onlarca kişi var ama kimse biometrik fotoğraf çektirmeden geldiği için soran geri dönüp gidiyor :-)) memura sordum işlem yarım saat kadar sürüyor dendi parmak alma işlemlerinden dolayı

• Sanırım ilk müracat eden şanslı kişilerdenim sıra tam bana geldi elimde kan grubu kartı vardı ve kimliğimde kan grubu yazmasına rağmen kabul etmediler sağlık kuruluşundan A4 kağıda yazan kaşeli imzalı yeni kan grubu belgesi istediler gittim 1.5 tl karşılığında 5 dakikada aldım tekrar nüfus müdürlüğüne gittim 15 dakika süren işlemde 16 tl ödeyerek işlemi sonlandırdım, eski kimliğimide hatıra olarak iade ettiler, pin kodu zarfı ve verdiğim biyometrik fotoğraf ile imza beyanı kartınıda iade ettiler 15 gün içinde adrese gelecek ptt kargo ile, teslim alacak herhangi bir yakınının adresinedr yönlendirme şansınız var, nufüs müdürlüğü günlük 20 kişi kota koymuş 80 milyon / 20 kişi siz hesaplayın ne kadar zaman alır dağıtılması :-)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatli45 -- 2 Ocak 2017; 15:53:21 >

• yeni kimliklerin üzerinde kan grubu kısmı olmayacak neden istediler kan grubunu?
  • ben almıcam bu kartı cezası var mı?
  • Biyometerik fotoraf haricinde neler lazım?
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Sisteme işleyeceklermiş, ehliyette var eski nüfus kimliğindedr var yazıyor illa son güncel halini bilmek istiyoruz dediler, bu arada kimlikdr din hanesi görünsünmü görümmesinmi diye sordular bende yazmasını istemiyorum dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: tatli45

Sisteme işleyeceklermiş, ehliyette var eski nüfus kimliğindedr var yazıyor illa son güncel halini bilmek istiyoruz dediler, bu arada kimlikdr din hanesi görünsünmü görümmesinmi diye sordular bende yazmasını istemiyorum dedim

hımmm demek din hanesi isteyince yazılabiliyor, peki bu kan hanesi yazılabiliyormu isteyince
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.