Şimdi Ara

YENİ KİMLİKLER [ANA KONU] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.012
Cevap
11
Favori
53.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cronaldo2

30gun olunca basvuru yapdim talep acdirdim etkisi olmusdur sanirim ocak 12basvurusu 22subat gelis

Bana 50 günde talep açmadılar bekleyin dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • master90 kullanıcısına yanıt
    Hayaldi Gerçek Oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

30gun olunca basvuru yapdim talep acdirdim etkisi olmusdur sanirim ocak 12basvurusu 22subat gelis

Bana 50 günde talep açmadılar bekleyin dediler.

Boyle olursa napicaz?

Dedigin gibi BIMER garanti degil ki.
  • bir arkadasim teslim aldida fotograf cok silik yazilarda oyle yani cokkaliteli bir baski ile gelmiyor surucu belgeleri daha kaliteli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdalTanyeri

Hele şükür 65 gün sonra basım aşamasına geçti. 1 ay basım aşaması ve teslimat sürerse yuvarlama 3 ayda tamamlanmış olacak.

valla benımde aynı 65 gunde basıma geçti.bir 65 daha da basımda geçse 130 gun eder.130 gunu ay,a bölersek 4 ayı geçer .buna da şükür.

• Şu an suriyelilere kimlik bastıkları için öncelik onlarda, referanduma kadar malum kimlik lazım adamlara

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

bir arkadasim teslim aldida fotograf cok silik yazilarda oyle yani cokkaliteli bir baski ile gelmiyor surucu belgeleri daha kaliteli

Babamın kimliğiyle bana gelen kimlik arasında fark var. Babamın kimliği gayet net baskıdan çıkmış yazıları okunaklı benim kimliğim mürekkep (toner yada kartuş) bitmek üzereyken basılmış olmalı ki çok silik. Para veriyoruz ama benden mürekkep tasarrufu yapmışlar.
    Babamın imzasını küçücük, benim imzamı kimlikten neredeyse taşacak şekilde basmışlar. Kalite yok, standart bir uygulama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdalTanyeri -- 26 Mart 2017; 0:51:0 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hala basvuru alınmıstır diyor ehliyet 2 gunde geldi ve daha kaliteli kimlikden komedi
  • 55 günde geldi sonunda. Ama bu fotoğrafı niye renkli yapmadılar ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuroki -- 30 Mart 2017; 15:52:23 >
  • 65 gündür, 'başvuru alınmıştır' durumunda bekliyor. Randevu alımından itibaren yaklaşık 90 gün geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: master90

65 gündür, 'başvuru alınmıştır' durumunda bekliyor. Randevu alımından itibaren yaklaşık 90 gün geçti.

Talep de oluşturmuyorlar telefonda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kimlik makinede yıkandı. Montun cebinde kalmış egoyla birbirine yapışmışlar bir de zor ayırdım. Umarım şu çipinde bir sorun olmaz.

• KART durumu sorguladığımda

Girilen T.C. Kimlik numarası, ad veya soyad alanlarından biri veya birkaçı hatalı.

şeklinde uyarı veriyor. önceden sorgulanıyordu başvuru alınmıştır yazıyordu, şuan bu hatayı alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halisakal

KART durumu sorguladığımda

Girilen T.C. Kimlik numarası, ad veya soyad alanlarından biri veya birkaçı hatalı.

şeklinde uyarı veriyor. önceden sorgulanıyordu başvuru alınmıştır yazıyordu, şuan bu hatayı alan var mı?

Sistem çalışmadığında ya site hiç açılmıyor ya da yazdığın hatayı veriyor.
  • Geçen süre ve gözlemlerimi özetlemek istedim
    Başvuru tarihi: 13 Ocak 2017 Teslimat Tarihi: 24 Mart 2017
    Kimliğim 70 günde teslim edildi. Nerdeyse okunaksız kalitesiz baskılı.
    Babam ve annemin başvuru tarihi: 19 Şubat 2017 Teslimat süreleri: Babamın 22 günde, annemin 40 günde teslim edildi. Yazıları benim kimliğime göre okunaklı.
    Şimdiye kadar gördüğüm kimliklere göre benim imzam büyük basılmış, belli bir oran kullanılmadığının göstergesi. Başvuru sonrasında şifre zarfıyla birlikte verildiğini sonradan öğrendiğim başvuru alındı belgesi bana verilmedi. Hangi bilgilerimin kimliğe işlendiğini bilmiyorum. Bu konuda da belli bir uygulama yok. Bu belge benden 1 ay sonra başvuru yapan annem ve babama verildi. Geçtiğimiz hafta başvuru yapan abime de verilmedi.
    Kafama takılan başka birşey daha var. Başvuru esnasında memur ehliyetimide istedi. Ben ehliyet bilgilerinin de çip üzerine işlendiğini düşünerek verdim. Abimden ehliyet istememişler. Eski kimliğimin veriliş tarihi 2006 (11yıllık) olmasından dolayı geçerli bir belge yerine mi istedi? Yeni kimlik üzerinde bütün bilgiler yer almadığı için çip üzerinde hangi bilgilerin alınıp alınmadığı başvuru sonrasında detaylı olarak herkese verilmeli yada kişisel olarak e-devlet üzerinden bu bilgilere ulaşılabilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdalTanyeri -- 1 Nisan 2017; 18:20:47 >

• ErdalTanyeri kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinkiler hızlı gelmiş 70 günü geçti kimlik yok benim.
  • Vatov kullanıcısına yanıt
    Ben kimlik basımının başvuru tarihine yada belirli bir sırayla yapıldığını düşünmüyorum. Benim başvurumdan bir ay sonra annem ve babam aynı gün başvuru yaptı. Babamın kimliği benden önce geldi, bir hafta sonra benim kimliğim iki gün önce de annemin kimliği geldi. Bence başvuru sonrası işleyen sistem tamamen rastgele işliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdalTanyeri -- 2 Nisan 2017; 11:1:4 >
  • ErdalTanyeri kullanıcısına yanıt
    Aynen sanırım öyle hocam. Dosyalar arasından rastgele alıp basım aşamasına geçiyor sanırım. Az önce kontrol ettim benim kartım basım aşamasındaymış. Daha Perşembe baktığımda başvuru alınmıştır diyordu. Bi 70 günde böyle geçse iyi iyi 2018 den önce gelecek
  • Kimliklerin arkasındaki resimde ak saray mı var bana mı öyle geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Uzm.Dr.Mustafa Çoban

Adamlar eski takoz gibi kimliği taşımakta memnun hemde cüzdanlar ona göre yapılıyor diye saçma sapan bahaneler üretiyorlar bunlar dahili düşmanlarımızdır. hepsini EGM'ye ihbar ettim kardeşim sizin gibi aklı bulanmış insanlar olabilir mi? yok kimlik çipli bizi takip edecekler falan benim işim bu bu kadar saçma bir söz görmedim daha çipin ne olduğunu bilmiyorlar. he canım içinde nükleer batarya var. sizin yerinizi 3 uyduya ve doğrulama amaçlı bir yer istasyonuna aynı anda bağlanıp tespit edecek ve bu bataryanın ömrü 10 yıl olduğu için 10 yılda bir yenilecek kimlikler.

RFID sistemlerinin çalışma prensiplerini biliyor musun? Bu çipler herhangi bir bataryaya ihtiyaç duymazlar.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.