Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hyunrai

Arkadaşlar, yeni sportage benzinlinin donanımı konusunda çeşitli söylentiler var. Bugün uğradığım bayideki satış temsilcisi; ilk parti gelicek sportage'larda 49.000 lansman fiyatı olucak. Ama bunlarda 18 jantlar, start-stop sistemi, led farlar,elektrikli katlanır ayna, sensör paketi(buz,far,yağmur), hız sabitleyici,panaromik sunrof olmucak dedi. Ama tüm bunlar opsiyon olarak sunularak bir sonraki gelen partilerde fiyat biraz artarak bu özellikler sunulucak dedi. Yani eğer dediği gibi olursa yine 49.000 çok geldi bana. 5 ekimde bayilerde olucakmış.Bekleyip görmek en doğrusu...

eğer böyle olursa Kia şatışlarda tamamen hüsrana uğrar çünkü bu aracı bekleyen herkes 50 bine bu donanım diyerek almayı planlıyordu,bu söylediklerin eksik donanımlar çok fazla ve bütün bunları opsiyonlar ekletmeye kalksak büyük ihtimal aracın fiyatı 56-57 bine vurur ki buda rakipleri olan Qashqai ve Tiguan'le aynı fiyat demek oluyor.Bu kadar reklam yapıpta 50 bine boş araç getireceklerse bu rezillikten başka bir şey de olmaz ayrıca...

• Görürsünüz Sportage'ın da Sorento'nun da tüm versiyonların da ileride fiyatlar düşecektir.
  • quote:

Arkadaşlar, yeni sportage benzinlinin donanımı konusunda çeşitli söylentiler var. Bugün uğradığım bayideki satış temsilcisi; ilk parti gelicek sportage'larda 49.000 lansman fiyatı olucak. Ama bunlarda 18 jantlar, start-stop sistemi, led farlar,elektrikli katlanır ayna, sensör paketi(buz,far,yağmur), hız sabitleyici,panaromik sunrof olmucak dedi. Ama tüm bunlar opsiyon olarak sunularak bir sonraki gelen partilerde fiyat biraz artarak bu özellikler sunulucak dedi. Yani eğer dediği gibi olursa yine 49.000 çok geldi bana. 5 ekimde bayilerde olucakmış.Bekleyip görmek en doğrusu...

o kadar opsiyonla o fiyata yüzüne bakmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

o kadar opsiyonla o fiyata yüzüne bakmam

hayalkırıklığı!

• ee hani bu türkiye distribütörü lansmanda hava atıyodu bunlar standart olacak die
  • bir gelişme var mı arkadaşlar 1.6 ve donanımı konusunda?
  • isterse beleşe versinler sonuçta kia
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

isterse beleşe versinler sonuçta kia

Araban ne merak ediyorum valla.

Tahminim eski model bi mercedes sahibi ve aracının sözde sorunsuzluğuyla övünen bir vatandaşsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

quote:

Tahminim eski model bi mercedes sahibi ve aracının sözde sorunsuzluğuyla övünen bir vatandaşsın.

hocam mesele kia mercedes meselesi değil. aracı incelediğiniz zaman malzeme kalitesi, dizayn, performans vs. olarak aynı segmentteki otomobillerden geri kalır nitelikte. 2003 model mercedes ml270 cdi aracım var eskimi yenimi sen karar ver, ayrıca sorunsuz değil tabiki her araç sahibinin yaşadığı sorunları bende yaşıyorum ayrıca bu aracın 2011 kia'dan iyi oldugunu iddaa etmiyorum zaten. benim yaptığım yorumu reno 12'ye binen adamda yapabilir böyle bir yorumda bulunmak için illaki daha üstün bir araca veya mercedes'e sahip olmak gerekmez. söylemek istediğimi yanlış anlamışsınız iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 23 Eylül 2010; 21:17:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

quote:

hocam mesele kia mercedes meselesi değil. aracı incelediğiniz zaman malzeme kalitesi, dizayn, performans vs. olarak aynı segmentteki otomobillerden geri kalır nitelikte. 2003 model mercedes ml270 cdi aracım var eskimi yenimi sen karar ver, ayrıca sorunsuz değil tabiki her araç sahibinin yaşadığı sorunları bende yaşıyorum ayrıca bu aracın 2011 kia'dan iyi oldugunu iddaa etmiyorum zaten. benim yaptığım yorumu reno 12'ye binen adamda yapabilir böyle bir yorumda bulunmak için illaki daha üstün bir araca veya mercedes'e sahip olmak gerekmez. söylemek istediğimi yanlış anlamışsınız iyi forumlar

bence önemli olan f/p oranıdır ve bence kia bu araçla f/p oranını iyi yakalamış
    49000 bence uygun fakat donanımı biraz kıstıkları için 1.6'dan bende biraz hayalkırıklığı oldu.
    malzeme kalite bence orta seviyede renault koleostan ileride mesela, dizayn işine hiç girmeyin bence bu araba resmen dehşet
    bundan güzel bir crossover yok piyasada peter schreyer resmen döktürmüş. performans ta bence ortalamayı yakalayacaktır.
    1.6 motordan da daha fazlası beklenmez. unutmayın bunlar şehir araçları hele ki türkiye yolları için biçilmiş kaftan.

• ben hala kıstıklarına dair bir bilgiye ulaşamadım. hala dolu geleceğini söylüyor kiacilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

ben hala kıstıklarına dair bir bilgiye ulaşamadım. hala dolu geleceğini söylüyor kiacilar.

herhalde navigasyon sitemi vs gibi donanımlar olmaz onun haricinde güzel bir donanımla gelir diye düşünüyorum
  • Sadece 18 jant yerine = 17 jant , 4x4 yerine 4x2 olacak dediler, dun sordum :)

onun disinda tum donanimlar olacak dedi, diyen satis muduruydu :)

hadi bakalim hayirlisi....
  • navigasyon su anki aracta yok , yeni gelecek aracta ta olacagini sanmiyorum.

"Direksiyondan kumandalı, bluetooth'lu radyo, CD&MP3 çalar" ve otomatik klimayi gozlerimle gordum ;)
  • ne zaman gelecek arkadaşlar ? yok mu net bi tarih ?
  • 2 ay önce Benzinli modeli icin ilk sıraya kaydımı yaptırmıştım

Ford c-max ghia aracımı yaklasık 10 ay once sattım.Yenı kasa c-max bekliyordum.İki aracta hemen hemen aynı zamanda cıkacak
    YAni hem c-max hem sportage yaklasık 6-7 aydır gerek spy foto olsun gerek cenevre fuarı olsun diğer fuarlardada yakın takibe aldım.Bu arada Çelik Motor ve Ford distiribitorlerini kaç kere aradım bilmiyorum.

En son bize en yakın kia bayisine 4x4 olan modelin geldiğini duydum.Hemen bayiye video ve fotoğraflarında görüldüğünden daha güzel duruyor.Özellikleride bir okadar güzel Tabii fiyat bana ucuk 42.000 euro

Çelik motor müşteri hizmetlerinden aldığım bilgide Benzinli modeli ile arasında (donanım olarak deri koltuk,ve ısıtması, olmayacak lastikler 17" olacak dediler(bence 18" daha deli duruyor) teknik olarakta 4x2 ve manual vites olacak)

Daha sonraki zanmanlarda Çelik motordan Lansman fiyatı olarak 49.000 tl açıklama yapıldı. Ben Çelik motoru aradım 25.000 euro lansman fiyatı olacak denildi.
    Tabii şuan fiyatı 1000 tl daha artmış durumda (2 gün önce görüstüm) 50.000 tl

En son olarak Çelik motor " şimdiye kadar satışlar başlardı" diye söyledi ama yoğun talep karşısında gelecek araçların sayısının artması talep edilmiş.En son 10 ekime kadar satışına başlanacakmış

Tabiki taahhut ettikleri özellikler bulunmassa ve opsiyonel olarak fiyatı 55-60 arasında gezerse almayı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmaxghia -- 24 Eylül 2010; 11:04:13 >

• merhabalar
    SUV kategorisinde bir araçla ilgilenen birisi olarak ister istemez gelişmelere kulak kabarttım. donanım değişsede malumunuz kasa değişmeyecek. Bu aracın yerden yüksekliği 163.5cm buna üstelik üstündeki metalik parçada dahil. ayrıca sportif görünüm için modelin arkasına doğru sanki biraz daha azalıyor. kişisel düşüncem her nekadar kaslı bir görüntüsü olsada bu araç iri hatcback sayılmalı. aynı yükseklik nissan qashqai de161 cm. ve kategorinin iddaalı aracı tiguan 168 cm. benim gibi havadar iç mesafe arayanların mukayesesi için yazmak ihtiyacı duydum. selamlar....
    ek site orjinal sportage pdf :http://www.kiamotors.com/FileRootMain/eCatalog/eng/sportage.pdf
    ek: QQ daha alçakmış 161.5cm düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etayfun -- 24 Eylül 2010; 11:44:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: etayfun

merhabalar
    SUV kategorisinde bir araçla ilgilenen birisi olarak ister istemez gelişmelere kulak kabarttım. donanım değişsede malumunuz kasa değişmeyecek. Bu aracın yerden yüksekliği 163.5cm buna üstelik üstündeki metalik parçada dahil. ayrıca sportif görünüm için modelin arkasına doğru sanki biraz daha azalıyor. kişisel düşüncem her nekadar kaslı bir görüntüsü olsada bu araç iri hatcback sayılmalı. aynı yükseklik nissan qashqai de164.5 cm. ve kategorinin iddaalı aracı tiguan 168 cm. benim gibi havadar iç mesafe arayanların mukayesesi için yazmak ihtiyacı duydum. selamlar....
    ek site orjinal sportage pdf :http://www.kiamotors.com/FileRootMain/eCatalog/eng/sportage.pdf

ben aynı fikirde değillim
    birincisi qq 1615mm yani 3 cm daha kısa, dahası 70-80mm daha dar. üsteik nissan bu modeli almeranın yerine yarattı. o nedenle ilk çıktığında golfle falan kıyaslandı.
    sportage ise geçmişi olan ve suv olarak üretilen bir model. kesinlikle daha kaslı ve testini yaptım geniş bir araç. yükseklği de evet biraz diğerlerine göre alçak ancak Q5in de 165cm olduğunu unutmayalım.
    testlerde iç genişlik önde 151cm arkada 148cm. qqde ise 144-140cm. bariz bir darlık söz konusu...

yani şişirilmiş hatchback tanımına bence qq daha iyi uyuyor.

• hala 1.6 tüketimleri açıklanamadı.sanıyorum yetiştiremediler

Bir de genel müdür 49900 demişti sanırım bayiiler onu 50 yaptı.

17 jant panoramik tavan LED farlar ESP hill holder 4 cam elektrikli direksiyon kumandlı CD çalar vs olacaktır zaten.
    Bence gayet iyi..

autostart stop sistemi var mı 1.6 benzinlide?
  • tekrar merhaba
    yazıda belirtmemiş olsamda sizinde belirttiğiniz gibi nissan qq zaten SUV görüntülü hatchback ni dik alası
    siz denediğinize göre daha iyi karşılaştırma şansına sahipsiniz :) benim asıl merak ettiğim ise bluemotion tiguan bekleyen birisi olarak sizi tiguan grubundan biliyorum. fikir sahibi olmak adına sportage ile tiguanı karşılaştımanız olacaktır selamlar...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.