Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (555. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 35.000 e kadar Sportage kaç modelini alabilirim sizce

yada başka bir araç önerirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyagiz -- 18 Ocak 2012; 22:53:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

35.000 e kadar Sportage kaç modelini alabilirim sizce

yada başka bir araç önerirmisiniz

35bine eski kasasını alabilirsin onuda önermem, tip yok bu kasaya bakıp aldanma
  • www.kia.co.uk/owners/bluetooth.aspx
    kia araclarin bluetooth uyumlu telefon listesi ve bluetoothun yeteneklerini kapsiyor.
    sag ust arafta pdf dokumanindan gorebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanakcay

şehir içi 8-9 diyen arkadaşlara imreniyorum.. aracım 200km de yeni aldım.. benzini shell den 95 oktan alırım ki hep aldığım yerdir..

vites uyarılarına uyarak eskişehir'de 10.5-11.5 görebiliyorum en az.. çok canımı sıktı bu iş..

ayrıca üzerindeki lastiklere karda epey saydırıyorum..

şehir içi 8,3lt/100km ..eksı 10 derece..sehırler arası 6,7 lt/100km
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozans01

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Bende aracı aldığım servise xenon far taktırtmıştım. O gece Gebze'den Ankara'ya gelip park ettiğimde farların buğu yaptığına şahit oldum ama sonra bir daha olmadı...

Cengiz abi nerelerdesin?şu kar çorabından aldım, kod no gelince sipariş vereceğim..Selamlar..

Bugun bauhaus da gezerken rastladim kar corabina. Stand gorevlisine sordum inanilmaz ovguler yagdirdi, karda buzda denenmis ve cok iyidir dedi, youtube da videosu var izleyin dedi, fiyat 195 tl orijinal italyan mali, seneye cin mali cakmalari dolar piyasaya dedi. Baktim elledim lateks bir kumas, karda nasil araci tutacak anlayamadim bir turlu, youtube dan bir bakalim en iyisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: smilodon22__

Gezinirken gördüm bir kaç aksesuar spoya ön arka tampon koruma var çok çirkinide var güzel olanıda....

link: http://www.kiaclubtr.com/kore-online-satis-magazalarinda-sportage-parcalari-t1500.html?s=e82c334baae81b034909f7d9bfb5628f&

Guzel aksesuarlar var gercekten. Isin kotusu ulkeye gelmiyor bunlar ancak fotografta goruyoruz. Ama bu da cok normal daha sn mamincinin sunroof camini getirmemisler ki bunlar gelsin :(

Bu arada sn maminci sizden once de sunroofu saldiri sonucu hasarlanan ve degisen bir arkadasimiz olacakti forumda yani ilk siz degilsiniz sanki. Size verilen bilgi dogru olmayabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yeni aldım arabayı 320 km oldu şuan 8,2 karma
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdemiroz

yeni aldım arabayı 320 km oldu şuan 8,2 karma

kardeş, hayırlı olsun, kazasız belasız yolculuklar...
    Ben henüz teslim almadım, araç gelmedi daha.
    İlk izlenimlerin neler? Önceki aracın neydi, mukayese açısından?
    Motor sesi, yol sesi, konfor, yol tutuşu, vb...

• quote:

hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Spider

quote:

Orijinalden alıntı: smilodon22__

Gezinirken gördüm bir kaç aksesuar spoya ön arka tampon koruma var çok çirkinide var güzel olanıda....

link: http://www.kiaclubtr.com/kore-online-satis-magazalarinda-sportage-parcalari-t1500.html?s=e82c334baae81b034909f7d9bfb5628f&

Guzel aksesuarlar var gercekten. Isin kotusu ulkeye gelmiyor bunlar ancak fotografta goruyoruz. Ama bu da cok normal daha sn mamincinin sunroof camini getirmemisler ki bunlar gelsin :(

Bu arada sn maminci sizden once de sunroofu saldiri sonucu hasarlanan ve degisen bir arkadasimiz olacakti forumda yani ilk siz degilsiniz sanki. Size verilen bilgi dogru olmayabilir?

Servisin dediği ilk cam tavan siparişi benimkiymiş, ne kadar doğru bilmiyorum..

Arkadaşlar foto ekleyemedim ama cam tavan ön kısmı un ufak olmuştu, bu olay vesilesiyle bilmediğimiz birkaç durumu öğrenmiş olduk ama ciddi anlamda kafamı kurcalayan birkaç şey var:

-Tüm araçların-özel üretim bir iki model hariç- ön camları arada nylon benzeri bir madde ile güçlendirilmiş iki katlı cam olarak, önden gelen taş vb etkenlere karşı araçtakileri korumaya alacak şekilde üretilmişken, CAM TAVAN da dahil diğer camlar çok basit darbelerle kırılacak kadar hassasmış (servis bilgisi),

-bu sebeple ön cama gelen taş vb camı kırar ama dağıtmazken diğer camlara gelen darbeler sonrasında cam un ufak olup dağılıyo, cam tavanın yan camdan farkı yok bu anlamda (servis bilgisi ve yaşanan deneyim)

-Ne olduduğunu nasıl olduğunu güvenlik kameraları o an kayıtta olmadığından bilmiyoruz ama en güçlü olasılık, o geceki fırtınada 10. kattaki çatıdan kopan 5-6 cm büyüklüğündeki bir tuğla parçasının (aracın yanında sadece bunu bulabildik) rüzgarla hızlanarak gelip camı kırması gibi görünüyo, dediğim gibi kesin değil sadece en güçlü bir olasılık,

-Eski yazılarımda paylaşmıştım cam tavandan kışın çok soğuk geliyo, onun için perdeyi hep kapalı tutuyorum diye, iyi ki kapalıymış, o un ufak olan camlar olduğu gibi içeri dökülecekti, perde onu engelledi,

-kıssadan hisse:perdenizi hep kapalı tutun!

-İşin can sıkıcı kısmı da burada başlıyo, ya o parça içinde biz varken seyahat halinde gelseydi? ve perde de açık olsaydı, kime denk gelirse mermi gibi girerdi o hızla.

-Araca girmek isteyen birisi için cam tavan biçilmiş kaftan, bir darbeyle kır, perdeyi kes gir içeri.

-Ben güvenlik ve sağlamlık açısından cam tavanın da en az ön cam kadar sağlam ve dayanıklı yapıldığını hayal ederken bu işin aslında öyle olmadığını öğrendim, açıkçası bundan sonraki araçlarımda artık cam tavan özellikle olmayacak, cam tavanın altındaki ilk vücut bölgesi baş, kafaya alınacak basit bir darbe felakete yol açabilir!

-Bu durumda seyahat halindeyken perdeyi mutlaka kapalı tutmak gerek, yukarıda yazdığım olasılıktan dolayı,

-Bence en önemli nokta: bütün bunlar olurken ALARM NEDEN ÇALIŞMADI????? Aracın üst camı tuğla parçası ya da başka bişeyle kırılırken alarmın neden çalışmadığını hiç anlayabilmiş değilim, hava yastığı değilki sensörünün açısı farklı diyelim???

-Tavanın cam olmasının bu tür bir hasarda sadece bir avantajı var, aracı satarken sorun olmaz, ama tavan kaporta olsaydı, 'boyası var' saplantılı yurdum insanı için araç takla atmış muamelesi görürdü..

Bu yazdıklarıma servis ne mi diyo? Sizce ne diyodur?

• Bişey daha:şimdi birileri çıkıpta benim şu marka aracım var cam tavanı çok sağlam falan demesin, 2-3 gündür bütün markaları araştırıyorum, galeride satılan sizin benim alacağımız türden araçların hepsi aynı dayanıklılıkta, hatta bir iki bayiye gittim, içeri girer girmez araçların cam tavanlarına baktım, bunun üzerine sorular sordum -tabi satıcılar çok şaşkın, adam 'aracımda yok yok, kampanya, indirim vb' diyo, bende 'boşver şimdi onları, cam tavanın ne kadar sağlam?' diye soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72
    HP nin orijinal USB bellek format programı var . Aşağıda linkini paylaştım .Onu indirip, onunla formatlamanızı tavsiye ederim.
    Kolay gelsin

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

Bu proğramıda denedim olmadı Xp yüklü pc de de denedim olmadı

Biçimlendirmeden USB aşındı inceldi ama yinede okumuyor 20 yi geçti biçimlendirme

Vista Vin7 ve XP dahil

Edit: Promosyon olarak gelen USB vardı boyutu HP den 0,5-1 cm uzun onu kullanacağım galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 19 Ocak 2012; 14:04:31 >

• Dostum bildiğim kadarıyla araçlarımızdaki pasif alarm diye tabir ettikleri cinsten. Yani içine biri girerse devreye giriyor. Her gece olur olmadık yerde devreye giren alarmlardan değil... Aracınızın içine biri girmeye kalkarsa alarmınız devreye girecektir. Bunu tecrübe ettim. Bir gün yol üzerinde durup bakkaldan bir şişe su alıp dönene kadar aracı kumanda ile kilitledim. Oğlan arka koltuktan öndeki müzik setine uzandığında alarm devreye girdi...

Sizinki büyük bir şansızlık olmuş eğer bahsettiğiniz gibi bir taş parçası kopup aracınıza isabet ettiyse. Dua etmek lazım siz ya ailenizden biri aracınızı park ederken yanınızda olup Allah muhafaza sizlerden birine isabet edebilirdi. Allah korumuş diyelim...

Perdeleri sürekli kapalı tutmak bir çözüm değil, aracın içini genişleten daha ferah tutan bir yapısı var sanırım bundan vazgeçemem...

Açılır tavandan özellikle kışın bu soğuk günlerinde soğuk hava gelmesi mümkün. Hava öyle bir soğuk ki; şu günler işe dizel bir mondeo ile gidip geliyorum yolu yarılmama rağmen arabanın içi ısınmıyor. Dizeller daha geç ısındığından olsa gerek.

Cam tavanlı araçların tavanı diğer araçlara göre daha sağlamdır, bazıları özellikle bu yönden cam tavan tercih ederler. Özellikle devrilmelere karşı tavan daha sağlamlaştırılmıştır. Camı sağlam olmayabilir ama devrilmelere karşı cam tavanın getirdiği dayanıklılık malumunuzdur.

İlk cam siparişinizin sizin tarafınızdan veriliyor olması kimsenin bizlerin sorunu değil. Servis problemi, servis her türlü yedek parçayı elinde bulundurmak zorundadır. Elinde yoksa merkezden 2-3 gün içinde getirtmelidir.
    Bu olay geçen yıl bu zamanlar olsa belki araç piyasaya daha yeni çıktı gibi tolerans gösterilebilirdi.

Bu ucuz atlatılmış olaydan teselli bulacağınız taraf ise aracınızın halen hasarsızlığını koruyor olmasıdır ( kasko açısından değil ).

Kaportada herhangi bir çizik bile olmadığından ve bu olayı sizin veya ailenizin başına bir şey gelmeden atlatılmış olmasından dolayı kendinizi şanslı olarak görmelisiniz. Tekrar geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 19 Ocak 2012; 14:52:13 >

• Sn celebic bence tavan camı ön cam gibi üretilmeliydi, çift katlı ve arada un ufak olmayı engelleyen nylon tabaka.

Bizim alarmlar evet katalogta da yazıyo, pasif alarm, öte yandan aracın camı kırıldığından ötmeyen bir alarmın işlevselliği tartışılır, herşeye değil belki ama kendi camı kırılınca da ötmesi gerekir. Araç tamir edilince tavanı ön kaputa uygulattığım şeffaf folyo koruma ile kaplatmayı düşünüyorum, bir de alarmı aktiflerştirecem,

Servis ve yedek parça konusunda erken yorum yapıp sonra mahçup olmak istemem, belki de 10 günde gelir parça ama gecikme olursa sizin de dediğiniz gibi bu kullanıcının sorunu değil..
  • Bu arada her yer kar buz, kış lastiği olmayan arkadaşların işi çok zor o lastiklerle.
  • Yolcudur Abbas bağlasan durmaz..:))
    Ctesi sabah erkenden ailece Bolu yolcusuyuz Allah'ın izniyle... Kar konusunda istanbuldan ümidi kestim. Kış lastiği tecrubelerimi de dönünce paylaşırım . Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Yolcudur Abbas bağlasan durmaz..:))
    Ctesi sabah erkenden ailece Bolu yolcusuyuz Allah'ın izniyle... Kar konusunda istanbuldan ümidi kestim. Kış lastiği tecrubelerimi de dönünce paylaşırım . Selamlar

Kış lastiğine güvenip zincirsiz yola çıkmayın sakın, kış lastiğinin yetmeyebileceği zincir gerektiren yollara gidiyosunuz.
  • Sn maminci, bu tavan meselesi sanki hepimizin başına gelmiş gibi oldu, çoğumuz, arabasını kaldırım kenarında dursun diye değil, ihtiyaç gereği her gün kullanmak durumundayız ve benim gibi tek aracı olanlar için büyük bir mağduriyet durumu oluşacağanı işaret ediyor yaşadıklarınız. Aracın güzelliği baş döndürücü, ve bu kalite anlayışını bayilerden de bekliyor insan. Kia ile yeni tanışacak olan bir çok potansiyel müşteri, bir sunroof camı yüzünden 1 ay araçlarından mahrum olacaklarını bilseler, emin olun çoktan bu markayı elemişlerdi.
    Benim araç ay sonuna doğru gelecek, şimdiden sunroof alıp kenara koyasım geliyor, yazık. Kendi yedek parça stoğunu müşterisine tutturma anlayışı ile çok müşteri kaybederler daha, kia istediği kadar en iyi tasarımı versin dursun. Forum sayfaları çok güçlü ve etkili reklam kaynaklarıdır aslında ve oto satıcılarının hemen hemen çoğunun haberi bile yok dh.forum vb. kaynaklardan...Hergün birçok misafir kullanıcı okuyor bu sayfaları, mağduriyetiniz, kia müşterilerinin tamamının mağduriyetidir ve bunu da çatır çatır görüyor insanlar...Benim hâlâ inanasım gelmiyor, yedek parça stoğu yok muymuş şimdi bu adamların?

• quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

Sn maminci, bu tavan meselesi sanki hepimizin başına gelmiş gibi oldu, çoğumuz, arabasını kaldırım kenarında dursun diye değil, ihtiyaç gereği her gün kullanmak durumundayız ve benim gibi tek aracı olanlar için büyük bir mağduriyet durumu oluşacağanı işaret ediyor yaşadıklarınız. Aracın güzelliği baş döndürücü, ve bu kalite anlayışını bayilerden de bekliyor insan. Kia ile yeni tanışacak olan bir çok potansiyel müşteri, bir sunroof camı yüzünden 1 ay araçlarından mahrum olacaklarını bilseler, emin olun çoktan bu markayı elemişlerdi.
    Benim araç ay sonuna doğru gelecek, şimdiden sunroof alıp kenara koyasım geliyor, yazık. Kendi yedek parça stoğunu müşterisine tutturma anlayışı ile çok müşteri kaybederler daha, kia istediği kadar en iyi tasarımı versin dursun. Forum sayfaları çok güçlü ve etkili reklam kaynaklarıdır aslında ve oto satıcılarının hemen hemen çoğunun haberi bile yok dh.forum vb. kaynaklardan...Hergün birçok misafir kullanıcı okuyor bu sayfaları, mağduriyetiniz, kia müşterilerinin tamamının mağduriyetidir ve bunu da çatır çatır görüyor insanlar...Benim hâlâ inanasım gelmiyor, yedek parça stoğu yok muymuş şimdi bu adamların?

Dediğim gibi 16 ocakta olay gerçekleşti, parça temini tamir süresi konusunda henüz çok erken yorum yapmam için, kimseyi erkenden suçlamak istemem, bekleyip görecez.

Benim buraya yazma sebebim de herkes haberdar olsun, amacım kimseyi karalamak ya da övmek değil, gerçeği bütün çıplaklığı ile dile gettirerek tüm kullanıcıların durumdan haaberdar olmasını sağlamak, forumlar bu anlamda çok etkili..

• quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

quote:

kardeş, hayırlı olsun, kazasız belasız yolculuklar...
    Ben henüz teslim almadım, araç gelmedi daha.
    İlk izlenimlerin neler? Önceki aracın neydi, mukayese açısından?
    Motor sesi, yol sesi, konfor, yol tutuşu, vb...

benzinli oldugu için ses yok ilk arabam konforda cok iyi daha ne olsun?
  • 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.