Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (519. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ChonDanger

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

2 mp cep kamerası ile çekilmiş resimler, daha iyi bir kamera olabilirdi... Ön ve arka kapı (led aydınlatmalı) eşikleri...

güle güle kullanın, keşke şu kabloları tamamen görünmeyecek şekilde yaptırabilme imkanı olsa idi...

Hocam onlara bir çare bulacağım. Gece çekiminde bariz şekilde gözüküyor ama gündüz farkına varılmıyor. Gizlemeye kalksak orada delik açmak gerekecekti ve karşılığınıda göremeyince delik açma riskini göze almadık, çözülmeyecek ver dert edilecek sorun değil.
  • Sportage ile KFCda kayaya oturan kadın...
    http://www.youtube.com/watch?v=DBqiea8qexg&feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eray156 -- 27 Aralık 2011; 11:04:41 >
  • Tampon korumayı bende göremedim hocam. Aynı yerde kırmızı renkte kapı eşiği var, sanırım aydınlatmasız. Servis kaça takıyor acaba, soran oldu mu?
  • quote:

quote:

2 mp cep kamerası ile çekilmiş resimler, daha iyi bir kamera olabilirdi... Ön ve arka kapı (led aydınlatmalı) eşikleri...

güle güle kullanın, keşke şu kabloları tamamen görünmeyecek şekilde yaptırabilme imkanı olsa idi...

ben olsam kabloyu beyaza boyarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

quote:

quote:

ben olsam kabloyu beyaza boyarım.

işte en kısa ve hızlı çözüm :)

• arkadaşlar bi konuda fikirlerinize ihtiyacım var aracı alalı 2 hafta oldu boya koruma motor koruma ve kaput filmi yaptırmak işstiyorum 700 tl fiyat verdi servis ancak elim bu ara biraz dar bi kaç ay sonraya bırakmak isyiyorum bu işleri ama servis ne kadar çabuk yaptırırsanız o kadar ii olur diyor ama ben biraz mali durumndan beklemek istiyorum siz ne dersiniz fiyat nasıl ve bu işlemleri hemen mi yaptırmalıyım?
  • Bende aksesuarlar bölümüne bakmadan elimde eski bir top gear dergisi okuyordum land rover evoque ile ilgili bir haber (bu aracın hastasıyım ayrıca ) ön ve arka tamponlarını gördüm alttan aracı sararak gelen o korumamıdır nedir onu spo larada söyle birşey olsa süper olur uygun yerde var dedim araştırdım taa yurtdışından buldum türkiyedede ortalama 400-500 isterler gibi geldi ama süper duruyor gerçekten...

Şu tarz birşey olsa süper olurdu spoya

• quote:

Tampon korumayı bende göremedim hocam. Aynı yerde kırmızı renkte kapı eşiği var, sanırım aydınlatmasız. Servis kaça takıyor acaba, soran oldu mu?

kianın web sayfasındaki korumalar bunlar... hatta orda kapı eşik bandı da var... kianın web sitesindeki spo sayfasına girin... aksesuarları tıklayın... aksesuar resimlerinin sonuncusunu sağ tarafında küçük bir ok var onu tıklayıp 2. aksesuar sayfasına geçin ürünler orda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChonDanger -- 27 Aralık 2011; 14:03:44 >

• Bu arada sponun ön ve arka tampon korumaları olan resimler gayet güzel bence... Beyaz sponun yan basamaklarda süper...

• görsellerin devamı beyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smilodon22__ -- 27 Aralık 2011; 14:12:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataber06

arkadaşlar bi konuda fikirlerinize ihtiyacım var aracı alalı 2 hafta oldu boya koruma motor koruma ve kaput filmi yaptırmak işstiyorum 700 tl fiyat verdi servis ancak elim bu ara biraz dar bi kaç ay sonraya bırakmak isyiyorum bu işleri ama servis ne kadar çabuk yaptırırsanız o kadar ii olur diyor ama ben biraz mali durumndan beklemek istiyorum siz ne dersiniz fiyat nasıl ve bu işlemleri hemen mi yaptırmalıyım?

Hocam, şahsi görüşümdür aksi fikirlerede saygılıyım ama bence paranızın tamamı cebinizde kalsın.

Kaput koruma hiç yaptırmadım ama diğerlerine para vermeye değmez... Daha önceden Doğuş Otodan hediye boya koruma ve koltuk koruma verdiler ama hikayeydi. Bir sene sonra arabaya sanayide bir boyacıda sadece cila çektirirsiniz. Kaput koruma ne kadar gerekli onu siz bileceksiniz. Ne sıklıkta uzun yola çıkıyorsunuz? Ona göre karar verin. Selamlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ataber06

arkadaşlar bi konuda fikirlerinize ihtiyacım var aracı alalı 2 hafta oldu boya koruma motor koruma ve kaput filmi yaptırmak işstiyorum 700 tl fiyat verdi servis ancak elim bu ara biraz dar bi kaç ay sonraya bırakmak isyiyorum bu işleri ama servis ne kadar çabuk yaptırırsanız o kadar ii olur diyor ama ben biraz mali durumndan beklemek istiyorum siz ne dersiniz fiyat nasıl ve bu işlemleri hemen mi yaptırmalıyım?

Hocam, şahsi görüşümdür aksi fikirlerede saygılıyım ama bence paranızın tamamı cebinizde kalsın.

Kaput koruma hiç yaptırmadım ama diğerlerine para vermeye değmez... Daha önceden Doğuş Otodan hediye boya koruma ve koltuk koruma verdiler ama hikayeydi. Bir sene sonra arabaya sanayide bir boyacıda sadece cila çektirirsiniz. Kaput koruma ne kadar gerekli onu siz bileceksiniz. Ne sıklıkta uzun yola çıkıyorsunuz? Ona göre karar verin. Selamlar

hocam eğerki uzun yola çıkmıyorsanız aracında garajı felan varsa hiçbirşey olmaz. ha bunlar olmassada birşey olacağını zannetmiyorum zaten fabrikadan kaç kat korumalı geliyor..bendende 300 lira istediler boya koruma için sanayideki akrabayı aradım böyle böyle dedim onlar 300-400'e aldıkları boya korumayla en az 10 tane araç yapıyorlardır dedi
    kaput filmi içinde tabiki erken gidilmesi iyi olur ben aracı komple yaptırmayı düşünüyordum internetteki bütün yorumları okudum memnun olan az olduğundan yaptırmamaya karar verdim...bende araca gözüm gibi bakarım yani aracıma karşı amaan nolacak yaa diyen biri izlenimi bırakmayayım sizde [:'(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smilodon22__ -- 27 Aralık 2011; 14:28:56 >

• quote:

quote:

Tampon korumayı bende göremedim hocam. Aynı yerde kırmızı renkte kapı eşiği var, sanırım aydınlatmasız. Servis kaça takıyor acaba, soran oldu mu?

kianın web sayfasındaki korumalar bunlar... hatta orda kapı eşik bandı da var... kianın web sitesindeki spo sayfasına girin... aksesuarları tıklayın... aksesuar resimlerinin sonuncusunu sağ tarafında küçük bir ok var onu tıklayıp 2. aksesuar sayfasına geçin ürünler orda...

Ben yanlış anlamışım, tampon koruma deyince tampona yapışan kauçuk bumper gibi bir şey zannettim. Tam hatırlamıyorum ama bunlar için farklı bir şey diyorlar...

Not: kapı eşiklerinin görünen kabloları gizlemek için beyaza boyamaktan önce akılma ilk gelenler;

* beyaz su geçirmez kalın bant ile kabloları bantlamak yada

* aynı kalınlıktakı beyaz bir kabloyu içindeki telden sıyırarak bizdeki renkli kabloların üzerine geçirip beyaz kablo haline getirerek zeminle aynı rengi almasını sağlamak

Boyamakta fena değil, değişik fikirler çıkar düşünürsek

• quote:

quote:

quote:

Ben yanlış anlamışım, tampon koruma deyince tampona yapışan kauçuk bumper gibi bir şey zannettim. Tam hatırlamıyorum ama bunlar için farklı bir şey diyorlar...

Not: kapı eşiklerinin görünen kabloları gizlemek için beyaza boyamaktan önce akılma ilk gelenler;

* aynı kalınlıktakı beyaz bir kabloyu içindeki telden sıyırarak bizdeki renkli kabloların üzerine geçirip beyaz kablo haline getirerek zeminle aynı rengi almasını sağlamak

fotoğraftan anladığım kadarıyla kapı eşikleri ile kapı fitilleri arasında yaklaşık 1 cm mesafe kalacak şekilde montajlamışsınız, acaba kapı eşiklerini direkt fitillere değecek şekilde yaptırsaydınız nasıl olurdu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: smilodon22__

görsellerin devamı beyaz

abbbboooowwww ,
    jant+lastik süper olmuş

• quote:

quote:

quote:

quote:

fotoğraftan anladığım kadarıyla kapı eşikleri ile kapı fitilleri arasında yaklaşık 1 cm mesafe kalacak şekilde montajlamışsınız, acaba kapı eşiklerini direkt fitillere değecek şekilde yaptırsaydınız nasıl olurdu ?

Alıntıları Göster
    Eşikleri fitillere sıfırladık ama çok sakil durdu, az daha delecektik karoseri ama riskliydi gerek yok dedim.

Hocam sanırım su geçirmez 2 cm'lik kalın bir 3M bant ile kabloları kamufle edeceğim... Bunun dışında ürünü hakikaten çok beğendim...
    Kia'nın yrinde olsam bunları kendim burada yaptırtıp 200-250.-TL' farkla opsiyonel seçenek olarak sunardım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 27 Aralık 2011; 15:14:57 >

• Orijinalden alıntı: özufocu

görsellerin devamı beyaz

abbbboooowwww ,
    jant+lastik süper olmuş

Sanırım 19" inç ve 40 yada 45 yanaklı bir lastik, görsel olarak hoş duruyor ama 40-45 yanakla bu yollarda işimiz olurdu :)
  • quote:

görsellerin devamı beyaz

Sponun modifiyeye çok uygun bir tasarımı var, bu çok güzel olmuş ama bu yollarda kullanmak için değil tabi.

• quote:

quote:

ÖZUFOCU KARDES BENDE BUNU DEMISTIM ÖN ARKA TAMPON KORUMA BUNLARIDA TAKTIRDIM BEN AMA NE KADAR FIYATI BILEMIYORUM

• quote:

Eşikleri fitillere sıfırladık ama çok sakil durdu, az daha delecektik karoseri ama riskliydi gerek yok dedim.

Hocam sanırım su geçirmez 2 cm'lik kalın bir 3M bant ile kabloları kamufle edeceğim... Bunun dışında ürünü hakikaten çok beğendim...
    Kia'nın yrinde olsam bunları kendim burada yaptırtıp 200-250.-TL' farkla opsiyonel seçenek olarak sunardım...

Celebic eger sadece 3M bantla yapildiysa montaf su gecirme ihtimali var haberiniz olsun.
    3M bantin siyak cekomastik cekerek yapsalardi on numara olurdu.
    Ben 3 yil once bu sekilde yaptirdim.
    Hala ilk gunku gibi son derece parlak yaniyor.
    Ancak sizin araclarda yapisacagi zeminde direkt karoser olmasi tuhaf.fabrika oraya en azindan su girmesin yada koruma amacli bir kapak yapmasi gerekirdi bence.
    Tabi bu kapak olmayinca kabloda siritmis ordan.bana kalirsa o bolgeye kesinlikle yikamacilarda su filan degdirmeyin.
    Benim ceratoda o bolgede esik korumasi oldugu icin kablolari esigin altindan saklayarak goturmustuk.
    Tekrar hayirli olsun.
    Gayet sik durmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.