Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1355. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EricCartman

Evet hocam ama sonuçta karma sistem yani benzin de harcayacak ama sanırım gerçekten oldukça az harcıyor ve dolayısıyla ibre kolay kolay düşmüyor ama km sayacı (mevcut benzin ile gidilebilecek km) tekerlek dönüşüne bağlı olarak otomatik azalıyor o halde.

Alıntıları Göster
    Evet haklısınız doğrudur, benim arçta da aynı sistem var, Benzini sadece ilk motor çalıştırmalarda motor ısınıncaya kadar kışın 1-2 dk, yazın 30 sn.den de az bir sürede harcama oluyor, kalan km sayacı ise azalıyor. Kazasız sürüşler.

• Selamlar.

2017 kia sportage concept plus aracım var. Sanırım apple carplay yok. Telefonum iphone. Telefonun ekranını nasıl aracın ekranına yansıtırım? Mirror yani? Çok araştırdım denedim ama bulamadım.

Tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenfonepitt

Selamlar.

2017 kia sportage concept plus aracım var. Sanırım apple carplay yok. Telefonum iphone. Telefonun ekranını nasıl aracın ekranına yansıtırım? Mirror yani? Çok araştırdım denedim ama bulamadım.

Tşk.
    Benim de merak ettiğim bir konu bu. Çözümünü bilen varsa paylaşabilirse harika olur.
  • Arkadaşlar üçel belki sıradan alışılagelmiş araçlara lpg takabilir ama, spesifik az rastlanan araçlardan hiç anlamıyor. Benim araca atiker gold taktılar, utanmasalar enjektör leri gaz kelebeğine takacaklar, zaten 10cm enjektör de hortum var, birde taktıkları yer bujilere en az 15cm, resmen plastik hava emiş borusunu delip takmışlar, araç sıralı değil artık karbüratörlü!! Müşteri çok olunca takana kadar ilgili, kartı da çekti mi tamam. Yol ayarı hak getire, afr yi hiç bilmiyorlar. Üçele yaklaşmayın kısaca.
  • mebia M kullanıcısına yanıt
    Uygun olsa da üçele yaptırma zaten. Herşey paranı alana kadar.
  • Merhaba,

Sportage 1.6 T-gdi yağ yakma sorunu var mı? 30 bin bakımı sonrası yağ eksildi. 39 binde şuan araç. Servise gidip göstereceğim. Bu olay normal mi?
  • Arkadaşlar Sportage almayı düşünüyorum sıfır ama kullanan bir yakınım sorunlar yaşadığını söyledi. C5 aircross, tucson, karoq ve sportage arasında kaldım. Dizel otomatik alacağım. Ne önerirsiniz?
  • Guide Mustafa Kurt G kullanıcısına yanıt
    Selamlar aradığınız aracı aldınız mı
    Bi kaç bayiye sordum aynı araçtan artık satılmadığını söylediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşMezar

Merhaba,

Sportage 1.6 T-gdi yağ yakma sorunu var mı? 30 bin bakımı sonrası yağ eksildi. 39 binde şuan araç. Servise gidip göstereceğim. Bu olay normal mi?
    Yeni motorda eksilme olması anormal, ama konulan yağın vizkozitesi/markası da eksilmede çok etkili oluyor, bazı yağlar piston içinde sıcağa dayanamıyor, uçup egzozdan gidiyor, yet.servis bile olsa konulan yağın markasını muhakkak kontrol edin.
  • Merhaba arkadaşlar,

LPG ile ilgili daha önce yakıt durumu/ekonomisi tecrübesi araştırmıştık, çok bilgiye ulaşamadım. Bir kaç aydır takip ediyorum, yakıt alımlarımı. Sizlerle paylaşmak istedim.

Kia Sportage GT Line 2016 model
    Landirenzo Lpg kiti taktırdım. 46 Lt tank var.

24 Ocakta Benzin deposunu ve Lpg tankını fulleyerek Km sıfırladım.

Bu güne kadar bir depo ful benzinde yaklaşık 10 sefer LPG dolumu yapmışım.

Benzin dahil toplam yakıt masrafı: 1.364,68-TL
    Bu sürede gidilen toplam yol: 3.060-km
    Ev iş arası yakın olduğu için sabahları ciddi kayıp var. Uzun yol yapıyorum, ayrıca hem sakin hem de agresif kullandığım (acelemizin olduğu zamanlar) anlar oldu. Yani genelde sakin kullanan ve iş-ev arası çok yakın olmayan biri daha ekonomik sonuçlara ulaşır.

Yani km başına Benzin+Lpg karma olarak 0,45-TL yakıyor. Bu güzel bir değer benim için bu araçta.

Benzindeyken Lpg taktırmadan önce 6,5 - 7 arası yakıyordu.

Lpg konusunda da paylaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zenfonepitt

Selamlar.

Tşk.
    Merhaba,

Maalesef Apple için bağlantı yok diye biliyorum. 2019 daki makyajlılarda gelmiş olabilir.
    Bende 2016 GT line var. Telefonum da Samsung S9. Bunların arasındaki bağlantının videosunu amatör olarak çektim.
    Sizin işinize yarar mı bilemiyorum ama belki samsung - lg gibi telefonu olan arkadaşların işine yarar.

Benzer video var mı konuda diye baktım ama bulamadım.

Videonun içinde, hareket halinde video izleyebilme ayarı da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memocangs -- 15 Mart 2020; 14:35:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Hocam.normal kosullarda isinma sorunu yok. Sadece arazide tekerler uzun sure bosta kalir ve boşa dönerse isinma uyarisi veriyor.
    Ayrica bunsorun sadece 7 ileri DCT sanzimanlarda.
    6 ileri tam otomatiklerde yok.
    Manuel sanzimanda zaten yok boyle birsey.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Hangi yıl hangi modeller tam otomatik veya dct. bende almayı planlıyorum. 2016 model civarı. yeni kasa.
    Bu 1.6 gdi lerin en dolu paketi hangisi ona göre arayacağım?
    Paketler arasındaki farkı nereden öğrenebiliirim. İkinci elde bu donanım paketlerinin hiçbir standartı yok. Artı her sene isimleri değişir. Sanki bilerek böle yapıyorlar. Kimse anlamasın diye. 1. sınıf ülkelerde tüm marka modellerin donanım isimleri aynıdır değişmez. Bizde doğa kanunları geçerli.
    Kaç tane ilan gördüm. gerçekte olmayan donanımı varmış gibi ilana koymuş. kerken kerkene. herkes kaldırmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 18 Mart 2020; 14:20:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okanbagiscan

Fakat bahsettiğiniz senaryolar ekstrem durumlar.Burda patinaj ve karda kullanımdan bahsetmiyoruz.Normal İstanbul trafiğinde oluşan ısınma ve buna nasıl yazılımla çözüm ürettikleri kafamda soru işaretleri oluşturuyor.
    wagda dsg deki problemi herhangi bir mekanik müdahale etmeden giderdi.(giderdi diyebiliyorsan) tek yaptıkları şanzumanın karakterini yazılımla değiştirdiler. yoksa eski dsglerle en son dsgler arasında bi fark yok.
  • memocangs M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, video için teşekkürler.
    Faydalı oldu.

Oncar yüklerken telefona ayrıca plugin vs yüklediniz mi?
    Telefon ekranı sürekli açık mı kalıyor?
    Setupta belirttiğiniz şifre genel mi? Sizin araçta mi öyleydi?
    Usb ile bağlanmıyor değil mi?

Teşekkür ederim.
  • sportage alma arefesindeyim ve en güzel bilgilendirme bu topic arkadaşlar herkese teşekkürler.lakin bu donanın konusunda her sayfada farklı farklı bir çok mesaj var. gdi-tgdi farkı var, yıl farkı var vs derken ortalık karman karışık.eski broşürleri okuyorum oradaki donanım da ilandaki aracı tutmuyor. ilk mesaja şu 2016 sonrası donanım farklarını eklesek ilk mesaj olmuyorsa tek mesajda yazılsa da en beğenilenlere falan soksak nasıl olur.
  • merhaba,
    2016 gt-line prestige ile aranıza katıldım. çözemediğim ya da bulamadığım bir kaç sorunum var. yardımcı olabilir misiniz?
    1. araçtan ayrılırken kapıların düğmeye basmadan kilitlenmesi için bir çözüm var mı?
    2. cam kapatma modülleri, aracı kullanırken içeriden camları tek dokunuşla açama-kapatmaya izin veriyor mu?
    3. el freni stop edince P konumda otomatik devreye girme seçeneği var mı?
    4. koltuklara hafıza sonradan taktırılabiliyor mu?

bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.
    bu arada aracım prins vsi2 lpg'li. bununla ilgili yorumlarımı kullandıkça paylaşırım.
  • e.mutlu kullanıcısına yanıt
    Merhaba hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle ;

Araç çok. Dolu olmasına rağmen küçük ama önemli ayrıntılar atlanmış ne yazıkki ..
    1-kapılar ne yazıkki siz kumandadan yada kapıdan düğmeye basmadıkça kilitlenmiyor ..
    2-sadede sürücü camında otomatik var , modüller muakkak diğerlerini de açıp kapatır ama ben açıkçası kapıları aöktürtme taraftarı değilim
    3- Bunu bizzat denedim çok saçma araç hareket ederken kendisi devreden çıkıyor ama araç durduğunda el frenine basmazsanız almıyor ..
    4-bunu bilmiyorum ne yazıkki
    Bonus : uzaktan cam ve sunroof kapatma yok birde kontak yarım açıkken kilitlendiğinizden araç kapanmıyor .. bu benim için büyük bir eksik ..
  • fearuq kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve cevaplarınız için.

önceki aracım astra excellence idi onda da el freni böyleydi. alışacağız artık. sportage farları astra'yı aratacak bana sanırım. matrix ledler harikaydı.
    cam modülü takacağım gibi görünüyor. kumandandan camlar kapansın en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.mutlu -- 25 Mart 2020; 14:20:17 >
  • e.mutlu kullanıcısına yanıt
    Sisler el biraz kurtarıyor ama farlar mükemmel değiş dediğim gibi araç dolu ama önemli küçük ayrıntılar eksik .. cam modülü hakkında paylaşırsanız bende düşünebilirim çünkü yaz geldi tek tek camı kapatmak can sıkacak gibi
    Ha birde sadece perde açmayı da bulamadım ben :) umarım ben bulamamışlardır bilen varsa öğrenmek isterim ☺️
  • fearuq kullanıcısına yanıt
    kılavuzda bunlar var. faydalı olacaksa.

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar

• 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.