Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1354. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracı sıfır aldım.14 Ocak .2020.Olcumleri depoyu ayrı ayrı fulleyerek yaptım.Trabzon şehir içi yoğun olmayan trafikte 6 litre.Sehir dışı Trabzon _Artvin ./Yusufeli gidiş dönüş.5.7 litre mazot tuketti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADASLAR 2016 SPORTAGE ARACİMA PRİNS VS2 LPG TAKİCAM DEPO OLARAK 70 LİTRELİK DEPORLAR VARMIŞ? TAKAN TAVSİSYE EDEN OLCULERİ BİLEN VAR Mİ ?

• RockEvi kullanıcısına yanıt
    Ben de 3 ay önce taktırdım prins vsi 2 Di. Öncelikle çok memnunum. Ben 50 litrelik simit tüp taktırdım. 42 litre gaz alıyor. Stepne yerine uydu kenarlarda biraz boşluk kalıyor oralara da ıvır zıvır küçük eşyaları koyuyorum. 50 lik simit bunlara uygun dedi usta. 70 lik takılırsa bagaj halısı tam kapanmayabilir. Bu arada benim araç 2014 ama bagj ölçüleri aynıdır sanırım 2016 ile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 24 cm yükseklik şanti stepne yerinin genişlik 70 civarı

• Atk21.TT01.D680.H225.065 Atiker T01 D.680 H.225 65 LT.

680 cm capi 22.5 yükseklik 65 litre çok rahat sığar gibi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: RockEvi

Atk21.TT01.D680.H225.065 Atiker T01 D.680 H.225 65 LT.

680 cm capi 22.5 yükseklik 65 litre çok rahat sığar gibi ?
    Ben de Cumartesi günü Prins vsi2 di kitini taktıracağım. Mümkün olan ve uyan en büyük simiti taktırmak istiyorum ben de. 65 LT'nin uygunluğu konusunu netleştirebilirseniz tekrar yazarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EricCartman

Ben de Cumartesi günü Prins vsi2 di kitini taktıracağım. Mümkün olan ve uyan en büyük simiti taktırmak istiyorum ben de. 65 LT'nin uygunluğu konusunu netleştirebilirseniz tekrar yazarsanız çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Azami yüklü agirliga olan etkisine de bakılıyor.
    Kafaniza göre LPG tanki takamiyorsunuz
    Hesap kitap işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 5 Şubat 2020; 15:19:44 >

• Merhaba arkadaşlar,

Ben de 2 ay önce 2016 t-gdi prestige sportage alarak aranıza katılmış oldum.

Iki konularda bilginize ihtiyacım var.

Araçta 110 km den sonra hafif bir ıslık sesi geliyor. 105 te yok 110-115 te başlıyor. Sağdan geliyor ama anlayamadım. Hız arttıkça ses te artıyor. Neden olabilir acaba, aynı sorunu yaşayan oldu mu? Servisler bu tür incelemeler için ücret alıyor mu?

Bir de ben de lpg taktırmak istiyorum. Fakat şanzıman hep aklıma takılıyor. Yoğun trafikte birkaç kez kalkışta silkeleme yaptı, ilerisi için tedirgin oldum. Lpg takınca şanzıman direk garanti kapsamından çıkıyor mu?

• memocangs M kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayirli olsun.
    1) Ses cam tavandan ya da yolcu kapisindan geliyordurm Servis ucretsiz olarak bakar ve onarimini yapar. Ancak araci tespit icin en az 1 gün servise birakmalisiniz.
    2) LPG taktirdiginizda elektrik aksami ve motor garanti dışı kalir. Bence garanti bitimine az kaldiysa garanti bittikten sonra taktirin. Sanziman direk olarak garanti disi kalmasa bile servis sorun cikartabilir.
    3) Araci sehir icinde dur kalk trafikte sport moda alın. 1. vitesi daha cok kullanazn sanziman. Boylece 1-2 arasinda yarim debray yapmamis olur ve isinma ötelenir.

• LPG vsi2 di takılıyor adana toprak otogaz LPG dolum yeri benzin kapağının ordan yaptılar arkadaşlar hem sadece benzin alınacağı zaman aparat sokuluyor benzin zaten sık alınmıyor aparat derdi bitti :)
     Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

Tavsiyelerinizi uygulayacağım.
    Garantinin bitişi 2021 sonu. Yaklaşık 2 yıl var. 
    2 yılda lpg den elde edilecek kar da neredeyse kavramanın fiyatına denk geliyor. :-)

Iyi düşünmem lazım. İlk olarak serviste son şikayetlerim için kontrolleri yaptırayım. Sonra karar vereceğim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memocangs -- 8 Şubat 2020; 21:10:12 >
  • Arkadaslar Prins vsi 2di takıldı araca benzin göstergesi düşüyor normal mi ? Eski Honda aracımda da düşüyordu ? Fikri olan takan vs ?

• RockEvi kullanıcısına yanıt
    Evet hocam düşüyor. Karma sistem olduğu için benzin de kullanıyor zaten. 4 depo gazda (42 lt x 4) çeyrek depoya yakın benzin tükettim ben.

• Tüketim den faza dusme var mı hocam yaanj az tuketmesine rağmen benzinle gidiyor gibi dusuyor mu ?

• Ben de Cumartesi günü Prins VSI 2 Di kiti taktırdım. 52 LT simit tank bagajdayükseklik yapmayacağı söylendi ve takıldı. Benzin ibresi hiç düşmüyor ama km sayacı eskisi kadar da olmasa da geri saymaya devam ediyor. Acaba ibre mi yoksa km sayacı mı gerçek benzin tüketimini gösterir ? Bilgisi olan var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EricCartman

Ben de Cumartesi günü Prins VSI 2 Di kiti taktırdım. 52 LT simit tank bagajdayükseklik yapmayacağı söylendi ve takıldı. Benzin ibresi hiç düşmüyor ama km sayacı eskisi kadar da olmasa da geri saymaya devam ediyor. Acaba ibre mi yoksa km sayacı mı gerçek benzin tüketimini gösterir ? Bilgisi olan var mıdır ?
    Benzin miktar ibresi düşmüyorsa olması gereken budur, araç benzin değil LPG harcar.
  • EricCartman kullanıcısına yanıt
    Kaça taktırdınız hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hatan873

Benzin miktar ibresi düşmüyorsa olması gereken budur, araç benzin değil LPG harcar.

Alıntıları Göster
    Evet hocam ama sonuçta karma sistem yani benzin de harcayacak ama sanırım gerçekten oldukça az harcıyor ve dolayısıyla ibre kolay kolay düşmüyor ama km sayacı (mevcut benzin ile gidilebilecek km) tekerlek dönüşüne bağlı olarak otomatik azalıyor o halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearuq

Kaça taktırdınız hocam ?
    7.500 TL. World karta 10 taksit yaptırdım hocam. Üçel Otogaz, Kadosan Oto Sanayi sitesinde, sahibi Murat Bey olabildiğince yardımcı oluyor. Eğer İstanbul'daysanız gönül rahatlığıyla önerebilirim. Önceki 2 aracımı da burada dönüşümünü yaptırmış ve hiçbir sorun yaşamamıştım. Bu dönüşüm sonrasında da en azından şimdilik herhangi bir sorun yaşamadım. İleri zamanlarda da yaşamayacağımı ümit ediyorum.

Not : Candan Mühendislik taksitli fiyat olarak 7.800 TL demişti.
  • Ama bunların. Da benzin tüketmesi gerekmiyor mu ? Benim konuştuğum hepsi tükettiğini söyledi ? Sadece diğerlerine göre %10-15 daha fazla tasarruf ettiği söylendi bana ..

• 
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.