Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1334. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13321333133413351336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ertemli

2013 Sportage satsam yerine ne alicam bilemedim..

Yerine alınacak denk bir araç bulamazsınız.
    Bende 2015 model var. Sıfır aldım. Çalıştığım yer araç verecek yakında. Bu durumda bile satıp satmamakta kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

2013 Sportage satsam yerine ne alicam bilemedim..

Yerine alınacak denk bir araç bulamazsınız.
    Bende 2015 model var. Sıfır aldım. Çalıştığım yer araç verecek yakında. Bu durumda bile satıp satmamakta kararsızım.

Evet ya

CRV dedim ama 150.000 TL maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Ankarada 2014 model aracıma yetkili servisler yan basamak için 850TL, ön ve arka difüzör için 850TL olmak toplam 1700 TL fiyat verdiler. Aksesuarcılar ise ortalama toplamda 900-1000TL fiyat veriyorlar. Yetkili serviste takılan ürünle aksesuarcıların ürünü arasında fark var mı ki bu kadar fiyat farkı var? Beni aydınlatırsanız memnun olurum.
  • Arkadaşım hiç gidip o kadar parayı servise verme N11 gibi sitelerde var 250 Tl ye ön arka difizör alıp 50 tlye taktırabilirsin. Hatta kendin bile takabilirsin.
  • Açıkçası servisteki ve sitelerdeki ürünleri birebir görüp mukayese şansım olmadığı için "acaba kalite farkı mı var" diye düşündüm...Ankarada yaptıran ve tavsiye edebilecek arkadaşlar duruma bir el atın size zahmet
  • Ankarada değilim yardımcı olamayacağım ama bunların hepsi aynı plastikten yapılıyor. Ama böyle bir şüpheniz varsa şu şekilde yapın. Servise gidin parça illaki vardır. Bir dokunun bakın plastiğin kalitesine az çok anlayabilirisiniz sonra internetten baktığım kadarıyla Gimat Kavşağında İlkem oto var. Oraya git orada bir bak karşılaştır. Sanmamki çok fark olsun sonuçta bir aksesuar çok can alıcı bir özelliği olacağını sanmam. Firma linki aşağıda, bir incelersin.

http://www.ilkemoto.com/index.php?marka=KIA
  • Yakın Tarihte, yetkili servisde benzinli araç için fiyat alan yada 30000 bakımı yaptıran oldu mu ? ben 500 TL fiyat aldım da.
  • Biraz araştırdım "May Aksesuar ve İlkem Oto" Ankara'da bu tip ürünlerin teminine ve montajına destek veriyor. Bu aksesuarcılardan hizmet alan ya da bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim. Servisle aradaki 250 TL'ye değer bir malzeme kalite farkı var ise serviste yaptırmak makul ancak bana sanki hepsi aynıymış gibi geliyor. Orjinal bir parça olduğunu zannetmiyorum.

Size de çok teşekkür ederim ilginiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlg_gzl -- 25 Ekim 2017; 10:56:16 >
  • Servislerin fiyat politikalarına bir anlam veremiyorum. Geçen sene konfigratörde 620 lira çıkan bakım bu yıl 574 lira görünüyor.
  • vosdostburak kullanıcısına yanıt
    Hocam naptiniz.bende dusunuyorumda

2014 2015 otomatik 40 50 bin km de temizine ne vermek gerek acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Geçen 2013 model tertemiz vardı, 69.000e satıldı Comfort PLUS.

Şuan 72/73 altına yok gibi..

Ama comfort düşünüyorsanız 70 altına alınır..

Ben hala bakınıyorum. Ya Kia, Ya Qashqai alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vosdostburak

Geçen 2013 model tertemiz vardı, 69.000e satıldı Comfort PLUS.

Şuan 72/73 altına yok gibi..

Ama comfort düşünüyorsanız 70 altına alınır..

Ben hala bakınıyorum. Ya Kia, Ya Qashqai alacağım.

Bende bu ikilemdeyim ama gerek forumlardan gerek kullananlardan edindigim kia nin malzeme motor sanzuman vs kalitesi qq den daha iyi...tabiki mevzu yakit

Hatta soyle diyorlar ayni donanim ayni yas km qq ve kia ayni yakit tuketimi olsaydi kia qq den min 10 bin tl daha pahali olurdu

Fazla km yapan biri degilim.2015 30 40 bin km consept plus kia 75 e felan bulunurken qq 88 lerden basliyor

Hatta 93 94 ler konusuluyor

Bide benim anlamadigim ayni backroundlu ilanlar arasinda kia larin fiyati cok degisken

Soyleki atiyorum 0 hata 30 bin km deki 2015 qasqai ilanlari arasinda 2 bin tl fiyat farki yokken

Ayni yas km hatasizlikta ilanlar arasinda ciddi farklar var.adam km leri ayni hatasiz dedigi kia ya 83 yazmis otekinde 8 bin tl lik lpg navigasyon var 78 yazmis.oteki manueline 83 yazmis.anlamadim gitti

Edit:hatta soyle soyleyeyim.turkiyenin 7 8 en buyuk ilinden birinin kia nin yetkili bayii ve servisi teyzemin oglu oz...gidip ondan olacagim.fiyattan cok bi kar beklentim yok.illaki faydalari olur ama illaki bendende kar ederler...bu isler boyledir..ama en azindan ozellikle belirttim dertsiz tasasiz bi araba alirim.altindan girip ustunden bi ciksinlar.dedim acelemde yok dusurun beni arayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 27 Ekim 2017; 1:17:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vosdostburak kullanıcısına yanıt
    bende agustos basında 2013 fll manuel 42000km sıfır hata boya aldım 69000tl ye.oncesinde 3 ay aramıstım bulamadım daha düşüğüne.Şansıma lansman rengi ateş eden turuncudan buldum.5000km yaptım şimdiye kadar çok çok memnunum.100k lık araba konforu verıyor bu araclar f/p olarak çok basarılı. Umarım içinize sinen bir araç bulursunuz sizde.
  • Evet arkadaşlar artık Sportage için Mutlu son diyebiliriz. Muhtemelen bu haberi çoğu arkadaş bekliyor. Hafta sonu Kia Gül Al' a 30 bin bakımı için gittim ve oradaki servisteki arkadaşlarla aramız çok iyi olduğu için hepsinde helallik istedim. Bu son gelişim olabileceği, aracın artık yakıtının yaptığım km den dolayı çok olduğunu. Lpg olayını da çok sevmediğimi, garanti vs filan derken. O anda orada bulunan satış müdürü muhabbete katılıp, biraz daha idare etmemi söyledi. 4-6 Ay içerisinde en kötü Haziran ayında Sportage ve Tuscon için 1 .6 DİZEL geleceğini. Sadece Türkiye ye özel yeni bir üretim bandının oluşturulduğunu ve piyasada bulunan diğer muadil araçların dizellerin den daha uygun fiyata geleceğini söyledi. Yani bunu duyunca inanın kendi adıma çok sevindim. Tabi o anki duruma göre değişebilir ama % 60 Sportage yada Tuscon alırım diye düşünmekteyim. Umarım bekleyen insanlar için Müjdeli bir haber olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epek01 -- 30 Ekim 2017; 9:8:1 >

• Bunu çok daha önce demişlerdi ama gene gelmemişti. Aracınıız seviyorsanız. Sıvı LPG takın keyfinize bakın
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Evet daha önceden söylemişlerdi ancak 2016 son çeyreğinde gelecek denilen araç halen gelmedi. 2017 başında aradığımda böyle bir proje olmadığını söylemişlerdi. Yılda normalde 10 bin km yapıyordum ama son zamanlarda eşimin işinden dolayı bu olay yıllık ortalama 17500 km ye çıkınca farklı arayışlar oluyor. LPG dediğim gibi hem garanti hem Stepne olayından dolayı içime sinmeyen şeyler. Dizelde Qasqai ye baktım, eski kasa da 124 fiyat verdiler ama beni çok tatmin etmedi. KAdjar istediği donanımlar 142 bine indiler. Kuga ise 157 bin fiyat veriyor ve burunlarından kıl aldırmıyorlar. Bu rakamlara çıkınca insanın aklı Volksagen Passata gidiyor ( Tiguan da 1.6 dzel otomatik olmamasından dolayı ) kullanım olarak, sürüş dinamiği olarak kimse kusura bakmasın kıyas kabul etmiyor ki geçen hafta neredeyse alacaktım. Kia donanım olarak iyi o konuda şüphe yok ama Volkswagenin sürüş keyfi ayrı kesinlikle. Ama dediğim gibi eğer Sportage yada Tuscon 1.6 dizel otomatikle gelirse tahminim fiyatları 120-130 bin bandında olur diye düşünmekteyim. Böyle olursa kesinlikle Passat ve bu araçlar arasında baya gider gelirim diye düşünüyorum.

Bu kadar yazdım ama alacak arkadaşlar kesinlikle şüpheye düşmesin. Piyasada alınabilecek SUV olarak ilk sıraya koyacağınız araç Kia Sportage yada Tuscon olmalı. F/P olarak bu arabalar sizi yeteri kadar tatmin eder. Yakıt olarak diğerleri ile arsında en fazla 1-1,5 lt fark eder ki fiyat farkına baktığınızda bunu çok uzun süre amorti edemezsiniz. Tiguan bu konuda zaten en tepedeki ama fiyat olarak dediğim gibi çok yüksek. Tabi donanım olarak da Sportage ve Tuscon da yine diğerlerinden fazlasını bulursunuz. Tüm araçları kullandım hepsinin bakım periyotlarına baktım. Nissan 10 km de bir aracını servise istiyor ve fahiş fiyatlara bakım yapıyor. Ama ne olursa olsun pazarın lideri Nissan ama o araçta bana ufak geliyor. Genişlik olarak Kadjar hoşuma gitti. Neyse fazla konuyu dağıtmayim :) .

Kısaca Dizel gelsin rahatımıza bakalım.

• Şuan Tucson benzinli 156 bin lira dizeli gelsin en az 175 bin lira olur. Bu devirde dizel diye tutturmak boş yere para bayılmaktır. LPG konusunda küçük bahanelerle taktırmıyorsunuz.Çünkü çok fazla LPG GDİ motora sahip araç var onlar nasıl geziyor :) Ben Jetta Golf Polo Sürüyorum ama Sportage sürüş konforunu alamıyorum. Golf birazda daha yakın üretim kalitesi diğerlerinden iyi olduğu için. Passat derseniz daha demek arabadan anlamamak demektir bana göre :) Dediğim gibi hayırlısı olsun. Bu vergilerle bu yakıt fiyatları ile Hangisi en ucuzsa o tercih edilmeli şuan tezek yakıt olarak kullanabilsem onu bile kullanırım. Bu seferde devlet ona vergi koyar
    Herksin kendine göre değişkenleri vardır dediğiniz gibi ama Passat deyip arabadan anlamamak demek derken ufak bir güldüm. Sanırım kaç kişiye sorsak çoğunun Passatın sürüş keyfinin çok daha premium olduğunu söyleyeceği kanısındayım. Ama zevkler ve renkler değişebilir. Saygı duymak lazım :) . 156 bin TL lik Tuscon en full olanı ve 4*4 versiyonu, Kia nın Concept Plus aracı şu an 111 bin Tl liste fiyatı bunun üzerine 20 - 25 bin TL koysa 130-135 bin Liste fiyatıyla geleceği kanısındayım. İndirimle 130 a alırsınız. O zaman alınabilir ama gelipte bana 175 bin fiyat derse zaten Kia kusura bakmasın giderim Passat a bakarım. LPG konsu kişiye özel bir durum. Ben sıkıntı yaşarım demiyorum ama ihtimalleri değerlendirmem gerekmekte.

Herkese keyifli, kazasız sürüşler :)
  • Siz orda Passat olayını yanlış anlamışsınız. Sportage da sürüş konforu Golf Jettadan daha iyi ama Passattan daha değil demek istedim. Yazım kuralına uyumadığım için anlaşılmamış olabilir :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    :) aslında ilk başta şaşırdım ama sonra olabilir dedim kişiye göre değişebilir. Yinede cevap için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 13321333133413351336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.