Şimdi Ara

Yeni KiA RiO Nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
56.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir yakınım uygun fiyatlı bir Dizel araba almak istedi.Birkaç marka araştırdık
    25 - 30 milyar arası seçeneklerde donanım ve motor özellikleri bakımından Rio dan daha üstün bir model Dizel araba bulamadık.Gittik bir kia bayine yakından da inceledik .Sedan Modeli oldukça güzel ve çoğu model dizel arabadan daha iyi bir tasarıma sahip.Kullanılan malzeme kaliteside yeterli seviyede ön konsol ferah ve güzel tasarlanmış Rio bizim hoşumuza gitti alınabilecek bir araba gibi geldi .Birde size sormak istiyoruz Kullanan deneyen birileri varmı?

Ayrıca bu araba Hyundai nin Accent Era modeli ile aynı araç Era nın en donanımlı modeli 34 milyar bu arabanın en donanımlı modeli 27.5 milyar

Tip 4 sıra silindirli, VGT CRDi, 16 Valf
    Silindir Hacmi (cc) 1493
    Çap x strok (mm) 75 x 84,5
    Maksimum Güç (ps@dev/dak) 80/110@4000
    Maksimum Tork (kg.m@dev/dak) 24.0/235@2000

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi (lt/100 km) 5,7
    Şehir Dışı (lt/100 km) 4,1
    Karışık (lt/100 km) 4,7

Yeni KiA RiO  Nasıl ?

Yeni KiA RiO  Nasıl ?

Yeni KiA RiO  Nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoCeKzzz -- 21 Aralık 2005 18:48:04 >

• rio nun resmini de eklesen iyi olurdu bölee çok yavan olmuş
  • şahsi fikrim HB olan daha hoş duruyo, diğeri dacia ya benzemiş biraz
  • buna daha fazla yorum yazıls aiyi olurdu. 82hp lik motor 110 hp olmus cok hos. fiyatıda iyi gibi.benim 7 aylık 306 ım var 90 hp memnun degilim performansından ve yakıtından. kısın 10 lt den fazla yakıyor sehir icinde.
  • 25-30 milyara 2. el dizel passat al1n daha iyi hem satarken deeri düsmez hemde konforun ve saglaml1g1n alas1 var(performans1nda).....
  • cici gibi duruyor ama sonuçta kia
  • çok hoş olmuş içi ama yinede zevk meselesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: weber

25-30 milyara 2. el dizel passat al1n daha iyi hem satarken deeri düsmez hemde konforun ve saglaml1g1n alas1 var(performans1nda).....

bu fiyata alacagımız passat en az 6-7 yaşında olacak ve en az 150bini devirmiş olacak...bunu da hesaba katmak lazım...
  • --------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar dün kia bayisinin yanından geçiyorduk arkadaşla dur dedim bi su ceratoya bakalım o sıada rio muhabbeti açıldı tam rio ya bakıyoruz adam bi test sürüşü yapalım isterseniz deyince benimde canıa millet yapalım dedim araç 110 beygir 245 torku var max torkunu 2000 devirde veriyor ilk işim zaten ölümüne basmak oldu 2 3 derken anlamıyorsun araba birden hızlanıyor ve yüksek torku hissedebiliyorsun ve 3 viteste klima açıkken dik yokuş çıkabiliyorsun ve araç kesinlikle kesilmiyor

tüm forum ahalisi dizel alırsanız 110 beygir alın

iç donanım çok şatafatlı değil ama tok bir görüntüsü var özellikle tam otomatik olan klimasının dizaynı çok hosuma gitti mp3 lü blaupunkt teyp de şık en önemli özelliği arabanın içi çok geniş camlar yuksek ve sizi boğmuyor ben 1.90 boyundayım ve koltuk geride kullanırım buna rağmen arkadasın 1.78 civarı arkama rahatça oturabildi yol tutuşu muhteşem değil ama tatmin edici çok yüksek hızlara çıkamadım malum trafik abs ebd var ama esp yok ki olmalı bence malzeme kalitesi ortanın üstünde sırıtmıyor yani bagaj hacmi gerek hb grek sedanda yeterli değil bence ama koltukların 60:40 katlanabilmesi bu sorunu bi nebze hafifletiyor belki en zayıf yönü dış görünüş araç tam olarak kendini ifade edememiş yani agresif motorunu suratına yansıtamamış ve en büyük handikapı da kia markası sanırım

fiyat olarak bu saydığım donanıma 27 milyar istediler ki bence motor sağlamda olsa piyasa şartlarında ve marka güvenilirliği açısından bu araç 25-26 milyara marka merakı olmayan ve performans isteyen insanlar tarafından tercih edilebilinir en nihayetinde daha popüler olan kardeşi getz in 110 beygirlik full modeli 27.5 milyar civarında

rio düşünen arkadaşlara bu yüzden pazarlığı sıkı tutmalarını yada bir süre daha beklemelerini öneririm çünkü fiyat mutlaka düşecektir

(araç 2 farklı donanımla gelmiş ben yol testini giriş modeli ile yaptım ama saydığım donanımlar bir üst modelde var onuda galeride uzun uzun inceledim ve alınası olan üst modelini sizlere tanıtmaya çalıştım )

http://forum.donanimhaber.com/m_5042985/tm.htm orjinalden alıntıdır

• Biz bayisine gidip bayağı inceledik.Satıcı ile uzun uzun koonuştuk.
    Donanim olarak zayıf fakat motor bazında mükemmel performanslı bir araba.
    İnanılmaz araba rekabeti içerisinde kia kaybolmamak için rio yu piyasaya sürmede çok acele etmiş ve bir takım donanimsal eksiklikler oluşmuş.
    Örneğin sunroof,çelik jant vs vs.
    Ama araba sağlam ve oturaklı duruor.
    İç malzemesi pek kaliteli deil ama test sürüşünde arabanın motoruna hayran kaldım.
    Motor 110 beygir Çift Turbo ve Dizel özelliklerine sahip ve arabaya 5 kişi binmemize rağmen bana mısın demedi.
    Çekiş gücü, ivmelenmesi inanılmaz gaz pedalına basmaya korkuorsunuz.
    Fiyatı ve performansı düşünüldüğünde çok iyi bir araba ama 2. eli nasıl olr bilemem.
    Bir de arabanın içgövdesi ve malzemesi hoşuma gitmedi bunları göz ardı edebilirsek alınabilir

• satarken erayı kolay satarsın onuniçin era al konfor 110 hp dizel araba güzel era derim
  • valla bugün kia daydım rionun içini beğenmedim açıkçası hatta silecek ve far kolu bana çok tanıdık geldi tıpkı benim getzin aynısı

ceratonun içi güzel ama ve nerdeyse aynı fiyata ben olsam ceratoyu tercih ederim açıkçası.
  • Arkadaşlar bende niyetlenip inceleyenlerdenim.HATCBACK görüntü olarak sedandan daha iyi ama arabanın tanıtımı yapılırken verilen internet sitesinde ki iç donanımla alakası yok.Ordaki resimlerde çok şık bir müzik sistemi varken burdakilerde burda takılan dandik blaupunkt var.Sıfır araba alıyorsun ve müzik sistemin sonradan takılmayım ben diye bas bas bağırıyor.Neden diye sorduğumda bozulan müzik sistemlerinin tamirinin sorun oldugunu onun için burda tamir edebileceğimiz bir şeyi takalım istedik dediler.Son olarak baz versiyonda ABS yok opsiyon olarak da alamıyorsun ve o hp ve torku şanzımanın uzun süre kaldırması zor geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbeklisüpermen -- 22 Aralık 2005 18:12:33 >
  • güzel yaw neyi war çok hoş

ama satarken sorun olmasın bide kore malı çok yakar
  • İç görüntüsü sizi yanıltmasın, foto malesef türkiyeye gelen riolar değil. Buradaki teyp ler sonradan takılma blaupunkt ve çok sırıtıyo. Sıfır alınacak bir aracın torpidosundaki emanet gibi duran müzik sistemi benim için itici. Zamanında bende bu arabaya çok bakmıştım.
  • ERA ÇOOOOOOOOOOK DAHA MANTIKLI RİO DA İYİ BİR ARAÇ AMA HYUNDAİNİN PAZARI DAHA BÜYÜK VE PARÇA PROBLEMİ YOK VE BENCE DAHA ŞIK
  • yaw arkadaşlar o arabada amortisör yok yaw içinde yolculuk ederken midem bulandı pek önermem
    aile içinse tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Biz bayisine gidip bayağı inceledik.Satıcı ile uzun uzun koonuştuk.
    Donanim olarak zayıf fakat motor bazında mükemmel performanslı bir araba.
    İnanılmaz araba rekabeti içerisinde kia kaybolmamak için rio yu piyasaya sürmede çok acele etmiş ve bir takım donanimsal eksiklikler oluşmuş.
    Örneğin sunroof,çelik jant vs vs.
    Ama araba sağlam ve oturaklı duruor.
    İç malzemesi pek kaliteli deil ama test sürüşünde arabanın motoruna hayran kaldım.
    Motor 110 beygir Çift Turbo ve Dizel özelliklerine sahip ve arabaya 5 kişi binmemize rağmen bana mısın demedi.
    Çekiş gücü, ivmelenmesi inanılmaz gaz pedalına basmaya korkuorsunuz.
    Fiyatı ve performansı düşünüldüğünde çok iyi bir araba ama 2. eli nasıl olr bilemem.
    Bir de arabanın içgövdesi ve malzemesi hoşuma gitmedi bunları göz ardı edebilirsek alınabilir

çift turbo mu?

• Birincisi Arkadaşlar siz full versiyona baktığınıza emin misiniz teyp hiç de sonradan takılmış değil full versiyonda. İçi de gayet güzel yakıtı çok uygun performansı gayet tatmin edici. ben 1 senedir kia rio benzinli kullanıyorum konforu gayet iyi yol tutuşu da tabi ki 40-50 milyarlık arabalara oranla demiyorum ki onların bazılarından da iyi :)

Huindai nın yedek parça problemi yok lafına gelince kia nın da hiç bir yedek parça problemi yok zaten bakarsanız Kia Huindai tarafından 1998 yılında satın alınmış bi marka ve motor yürüyen aksam vs. tamamen aynı...
  • Ha bi de aklıma gelmişken yedek parça konusunu açan arkadaşa şu alıntıyla cevap vereyim...

kia'da 1 ay çalıştım. bilirim rio'ları. crdi olanlar gayet güzel. hızlı, ekonomik. tabi gaza çok basarsan yakar. bunu neden diyorum çünkü araba çabuk hızlanıyor ve insanın gaza sonuna kadar basası geliyor.

mekanik kısımdaki parçalar hyundai ile ortak, yani parçayı hyundaiden alabiliyorsun. yalnız servisteki arkadaşlar şunu derdi hyundai de aynı parça daha pahalı

işyerimizdeki test aracı 90.000 km de idi ve hiçbir sorunu yoktu. üstelik elemanların altında o kadar hor kullanılmasına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffurkanakpinar -- 9 Şubat 2010; 2:19:49 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.