Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 567568569570571
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğru ama fiyatlar da çok uçtu be arkadaşım..şu an beklemedeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyash

Doğru ama fiyatlar da çok uçtu be arkadaşım..şu an beklemedeyim
    bu saatten sonra fiyatlarin dusecegini hic sanmiyorum . son 5 senedir boyle :) belki kisa dogru biraz geri cekiliyordu . Ama artik o da yok...
  • 2012 model concept donanımlı versiyonu 2 yıldan fazla kullanıp sattım. Çok iyi araçtı. Kalite, konfor, ferahlık, sorunsuzluk, tasarım yönünden öne çıkıyordu. Rutin bakımlar dışında hiç sorun çıkarmadı. Tek şikayet ettiğim yanı yol sesini fazla alıyordu. Şimdi 2005 model s60 kullanıyorum. Onun da yaşından dolayı sorunları olsa da keyifli ve kaliteli araç. Bazen satıp makyajlı ceed alsam mı diye düşünmüyor değilim. Araçlarınızın kıymetini bilin, bu sınıfta f/p olarak daha iyisi pek yok bence. Almak isteyenlere de kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Merhaba elimde 2004 polo otomatik var..onu verip 2010-1013 ceed otomatik almak istiyorum ama şu ara fiyatlar çok arttı..kime sorsam kia ceed diyor sizin yorumunuzu almak istiyorum..ilk arabam polo ve acemilik arabam..
    İmzamdaki 2017 polo'dan 2013 ceed'e geçtim. Soruları alabilirim :)
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun

Ne soracağımı da bilmiyorum otomobil konusunda hiç bilgim yok acemilik atmak için ilk arabam 2004 polo almıştım işte..sizin 2017 baya yüksekmiş modeli..ikisini karşılaştırsanız artı eksileri nelerdir ve fiyat olarak kaça aldınız

• quote:

Öncelikle hayırlı olsun

Ne soracağımı da bilmiyorum otomobil konusunda hiç bilgim yok acemilik atmak için ilk arabam 2004 polo almıştım işte..sizin 2017 baya yüksekmiş modeli..ikisini karşılaştırsanız artı eksileri nelerdir ve fiyat olarak kaça aldınız
    Teşekkür ederim :)

Ben Polo'yu eşim büyük şehire alışsın diye almıştım. Öncesinde küçük şehirde Insignia ile acemiliğini atmıştı zaten :)
    184cm boy 95 kilodayım Polo'ya zor sığıyordum ama 1.5 sene dayandım.

Yakıtı saymazsak iyi ki Ceed Premium almışım. Polonun iki artısı vardı. 1.4 TDI motorun ekonomik yakıtı ve şehiriçinde DSG'nin atikliği. Polo beni yolda bırakmasa da motorda mazot pompası ve triger seti gibi önemli parçaları garantiden değişti ve 12-13 binlik fatura çıktı. DSG'ye daha girmemiştik bile. Aracımı sattığımda 46 bindeydi.

Insignia Cosmo alacağım diye çıktım yola. Eşimle kullandığım için hafızalı koltuk ve tork konvertörlü otomatik şanzıman istiyordum.

Ceed'in Polo'ya göre artıları (marka fanatikliğim yok aldığım araçlardan farkettiyseniz.)

+iç hacim
    +elektrikli ve 2 hafızalı sürücü koltuğu
    +donanım(Polo'da 2 hava yastığı ve klima dışında bir şey yoktu)
    +yol tutuş
    +konfor (225-45-17'nin hafif sertliği var ama bir Polo sertliği değil)
    +bagaj
    +yüksek hızda stabilite
    +kumandadan katlanır ayna ve premium donanımda yaklaşınca otomatik açılıp altındaki ve kapı kolundaki LEDleri yakması.
    +6 hava yastığı
    +3 modlu direksiyon
    +anahtarsız giriş çalıştırma
    +görüş açısı
    +cam tavan ferahlığı
    +xenon olmasa da kısa mercekli farlar
    +viraj farları
    +soğutmalı torpido
    +lastik basınç sensörü
    +hayalet gösterge
    +direksiyondan vites
    +malzeme kalitesi (arka kapılar bile polodan yumuşak)
    +led gündüz farı
    +ön sis farı
    +ön arka park sensörü ve kendi kendine park
    +geri görüş kamerası orjinal
    +dokunmatik renkli ekran usb'li teyp
    +ön hareketli kol dayama
    +önde çift çakmaklık
    +arka kol dayama
    +bagajda orjinal organizer (stepne üstü göz göz bölünmüş)
    +ailemde 2018 xtrail var xtrail'den sadece 5cm daha dar. Yani oldukça geniş bir araç. 2017 polo'dan 10cm genişti yanlış hatırlamıyorsam.
    +arka yolcu bölmesinde polodaki gibi şaft tüneli çıkıntısı yok.
    +ceed club tr grubu ve bu grubun aktifliği

+yakıtı çok görünebilir ama 10 Nisan'da babam vefat ettiği için acilen memlekete gitmem gerekti. Kocaeli-Uşak arası yol 390 km ve yol boyunca 160-190 bandında gittim 2 saat 40 dakikada evden çıkıp memleketteki eve vardım. Ertesi günü depoyu doldurduğumda 7.5 litre yaktığını gördüm pompa hesabıyla. Uzun yolda gayet makul bir tüketimi var.

Eksilerine gelecek olursak
    -hafif yol sesi. polo ile yaklaşık. Bunda geniş taban lastiklerin payı büyük. Polo 185 taban bu 225 taban.
    -müzik sistemi
    -170-180 gibi hızlarda cam tavan ıslığı (ayarla düzeliyor)
    -100.000km'de direksiyon kaplini bozuluyor. 10TL'lik lastik parça. Önemli bir şey değil.
    -225-45-17 lastikten dolayı polo'ya göre maliyetli lastik
    -bu kadar donanımdan sonra aynı donanıma sahip olan farklı marka bir arabayı kolay bulamamak
    -tork konvertörlü şanzımandan dolayı şehiriçi yüksek yakıt tüketimi. Kocaeli'de 7.0 ile 7.5 arasında geziyorum. Dikkat edersem pompa hesabım 7 litre. Eşimde kullanıyor. 3 haftadır dikkat etmiyorum 7.5 civarında geziyor.

Ben aracımı Aralık 2019'da aldım. 80.000km'de bir parça boya 800 lira hasar kaydı vardı. 96.000 TL'ye noterden çıktım. Yanında da bir takım kışlık lastik aldım.
    Abi öncelikle başın sağolsun Allah rahmet eylesin babanız için..

Maşallah siz bu konuda üstad olmuşsunuz benim araba bilgim sıfır yani..mesela koltuğun iki kişiye göre kendini ayarlamasını ilk defa duyuyorum..Allah'tan eşimle ikimiz de hemen hemen aynıyız standart 170-70

Ben öyle aktif bir kullanıcı değilim istanbul'da eşimle ikimiz de kamudayız onu bırakıp kendi yerime gidiyorum.bir de 6 yaşında kızım var arka koltuk için çocuk koltuğu girişi ISOfix mi neymiş o olsa iyi olur benim için..

Muhabbetlerden kulağıma yapışan bir kalıp var doğru yanlış bilmiyorum fransız arabalarına önyargım var onları istemiyorum..aklımda toyota auris vardı bir de kullanan arkadaş çok var kia ceed vardı..amacım model yükseltmek sadece sorun yapmasın yeter çünkü polo da göstergede motor işareti var o sarı yanıyordu kimi yanıp sönüyordu hiç gaz yemiyordu filan..onu yaptırdım ama çok uğraştım onunla..

Bir de bir zahmet mp3 çalsın flaş takıp iki müzik dinleyim yani

Yakıt olayına hiç bakmıyorum bile çünkü şoförlük gözümde çok zor dağ kadar büyük bişeydi..40 yaşındayım ama 2015 de ehliyet aldım sıfır tecrübe ile bu arabayı aldım yanıma şoför arkadaş aldım o götürüp getiriyordu işe

Şimdi 2 sene oldu kullanıyoruz eşimle şükür sıkıntı yok..13 bin km yol yapmışım 2 yılda..uzun yol olarak 300 km yaptım bir kaç kere..

Önceliğim güvenlik tabi..hava yastığı çok olması iyi..sizin arabanın model olarak sahibindende vardır link atabilir misiniz hangisi göreyim..

• quote:

Abi öncelikle başın sağolsun Allah rahmet eylesin babanız için..

Maşallah siz bu konuda üstad olmuşsunuz benim araba bilgim sıfır yani..mesela koltuğun iki kişiye göre kendini ayarlamasını ilk defa duyuyorum..Allah'tan eşimle ikimiz de hemen hemen aynıyız standart 170-70

Ben öyle aktif bir kullanıcı değilim istanbul'da eşimle ikimiz de kamudayız onu bırakıp kendi yerime gidiyorum.bir de 6 yaşında kızım var arka koltuk için çocuk koltuğu girişi ISOfix mi neymiş o olsa iyi olur benim için..

Muhabbetlerden kulağıma yapışan bir kalıp var doğru yanlış bilmiyorum fransız arabalarına önyargım var onları istemiyorum..aklımda toyota auris vardı bir de kullanan arkadaş çok var kia ceed vardı..amacım model yükseltmek sadece sorun yapmasın yeter çünkü polo da göstergede motor işareti var o sarı yanıyordu kimi yanıp sönüyordu hiç gaz yemiyordu filan..onu yaptırdım ama çok uğraştım onunla..

Bir de bir zahmet mp3 çalsın flaş takıp iki müzik dinleyim yani

Yakıt olayına hiç bakmıyorum bile çünkü şoförlük gözümde çok zor dağ kadar büyük bişeydi..40 yaşındayım ama 2015 de ehliyet aldım sıfır tecrübe ile bu arabayı aldım yanıma şoför arkadaş aldım o götürüp getiriyordu işe

Şimdi 2 sene oldu kullanıyoruz eşimle şükür sıkıntı yok..13 bin km yol yapmışım 2 yılda..uzun yol olarak 300 km yaptım bir kaç kere..

Önceliğim güvenlik tabi..hava yastığı çok olması iyi..sizin arabanın model olarak sahibindende vardır link atabilir misiniz hangisi göreyim..
    Allah razı olsun, sağ olun abi. Ben sizden 11 yaş küçüğüm mazur görün. Kızınızı da Allah bağışlasın. Allah analı babalı büyütsün inşallah.

Eşimle ikimiz okul öncesi öğretmeniyiz ama bu sene müdür yardımcısı olduk şimdilik :)

Ben 184üm eşim 160 olunca sürekli cart curt koltuk ayarı yapıyorduk. İkinci gün aynı koltuk ayarına oturamıyordum.

Bütçeme göre ulaşılabilir araçlar içinde hafızalı koltuk olan bi Ceed vardı bir de eski aracım olan 2.0 dizel Insignia. Insignia varken sürekli 1400km uzun yola gidiyordum ama kocaeli'ye gelince daha çok şehiriçi kullanacağım için 1.6 Ceed aldım gerçekten memnunum.

Bizim araçlarda ISOFIX bağlantısı mevcut. Ama nasıl yapılıyor inanın bilmiyorum ihtiyacım olmadığı için. Siz yılda 10.000km bile yapmıyorsanız benzinli araca da binebilirsiniz bence ama seçim senin. Dizelin bakımlarında tek fark iki bakımda bir değişen yakıt filtresi. Benzinliye göre az da olsa fiyat farkı var ama o da 30.000km'de bir yani. USB'den mp3 çalma var. Bluetooh standart. Bluetooth'tan müzik çalma var. Aldığım adam Iphone kablosu verdi orjinal fakat Iphone desteği nedir bilmiyorum Android kullandığım için.

Belirttiğinize göre şu anki tecrübenize en uygun araç bence Ceed. Ama premium donanım olan. Çünkü ön arka park sensörü ve geri görüş kamerası mevcut standart olarak. Bu sizi baya rahatlatır. Concept Plus filan bakmayın derim.

Benim aracım şu anda 85.000km'de. Yakın km ve temizlikte olan bu ilan var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-boyasiz-tramersiz-hatasiz-degisensiz-2013-kia-ceed-premium-821527392/detay

Bu linkteki de gayet güzelmiş bu arada. Bütçenize uygunsa değerlendirebilirsiniz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-hatasiz-boyasiz-daha-67.000-km-de-821963526/detay

Fransız arabalarına gelecek olursak eskiden elektronik sıkıntıları çok fazlaydı fakat son 3-4 yılda çıkan yeni 308, 3008 gibi araçlar gerçekten çok iyi ve alınabilir araçlar bence.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım gönlünüze göre olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 16 Mayıs 2020; 23:6:30 >
    Allah razı olsun cümlesini inşallah..bende atanamayan öğretmenler grubundan adalet bakanlığına atanmış bulunuyorum teknisyenim..öğretmenliğim de teknik öğretmen endüstri mesleklere..yani yine mesleğimi yapıyorum şükür..mobilya ve dekorasyon öğretmenliği bitirdim,mobilya teknisyeniyim

Öğretmenlik 3 yıl ücretli yaptım zor gerçekten ve eski karizması kalmadı bence..neyse bu başka bir konu da araban çok güzel gerçekten güle güle kullan..

Gönderdiğin linklerden baktım o fiyatlara çıkmam istemem çünkü borç ile almak istemiyorum..bendeki araba 50-60 yapıyor 20-30 kenarda var maksimum 90 tl civarı düşünüyorum ama genelde Opel Astra ve corsa var.Hyundai i20 var..

Kafam çok karışık bir yandan kızıyorum ulan diyorum 90 tl ye temiz araba yok bari sıfıra gireyim araba derdim olmasın yıllarca..sıfır da ne alınır bilmiyorum..yani devamlı böyle gitgellerdeyim..sıfır alsam öyle çok kullanmıyorum ki günde 8 km yol yapıyorum işe git gel..o yüzden bende benzinli istiyorum dizel olayını biraz sordum gerek yok..litre fiyatı da kalmadı gibi..sadece birim litreyle yaptığın yol dizelde daha fazlaymış ama öyle de üçe beşe bakan biri değilim..

Üstü camlı olan arabalar her zaman beni cezbetti ama artı eksileri nedir..içeri su alıyor diye duydum doğruluğu var mı..

Aslında kafamdaki durum adım adım çıkmak şu an 2004 model var.2008-2012 ye yükselip sonra 16 sonra son model niyetindeyim kısmet olursa tabi..

Ama bu piyasa tekrar eski fiyatlara düşmez sanırım o yüzden bugün ne alırsan o kâr kalır mantığı ile sıfır almak..

İkinci ellerde borçlanma nasıl oluyor bunu nasıl yaparım mesela alacağım araba sendeki gibi 140 gibi olsun..90 nakit verdim kalan 50 yi taksitle nasıl yaparım en uygun yoldan

• quote:

Allah razı olsun cümlesini inşallah..bende atanamayan öğretmenler grubundan adalet bakanlığına atanmış bulunuyorum teknisyenim..öğretmenliğim de teknik öğretmen endüstri mesleklere..yani yine mesleğimi yapıyorum şükür..mobilya ve dekorasyon öğretmenliği bitirdim,mobilya teknisyeniyim

Öğretmenlik 3 yıl ücretli yaptım zor gerçekten ve eski karizması kalmadı bence..neyse bu başka bir konu da araban çok güzel gerçekten güle güle kullan..

Gönderdiğin linklerden baktım o fiyatlara çıkmam istemem çünkü borç ile almak istemiyorum..bendeki araba 50-60 yapıyor 20-30 kenarda var maksimum 90 tl civarı düşünüyorum ama genelde Opel Astra ve corsa var.Hyundai i20 var..

Kafam çok karışık bir yandan kızıyorum ulan diyorum 90 tl ye temiz araba yok bari sıfıra gireyim araba derdim olmasın yıllarca..sıfır da ne alınır bilmiyorum..yani devamlı böyle gitgellerdeyim..sıfır alsam öyle çok kullanmıyorum ki günde 8 km yol yapıyorum işe git gel..o yüzden bende benzinli istiyorum dizel olayını biraz sordum gerek yok..litre fiyatı da kalmadı gibi..sadece birim litreyle yaptığın yol dizelde daha fazlaymış ama öyle de üçe beşe bakan biri değilim..

Üstü camlı olan arabalar her zaman beni cezbetti ama artı eksileri nedir..içeri su alıyor diye duydum doğruluğu var mı..

Aslında kafamdaki durum adım adım çıkmak şu an 2004 model var.2008-2012 ye yükselip sonra 16 sonra son model niyetindeyim kısmet olursa tabi..

Ama bu piyasa tekrar eski fiyatlara düşmez sanırım o yüzden bugün ne alırsan o kâr kalır mantığı ile sıfır almak..

İkinci ellerde borçlanma nasıl oluyor bunu nasıl yaparım mesela alacağım araba sendeki gibi 140 gibi olsun..90 nakit verdim kalan 50 yi taksitle nasıl yaparım en uygun yoldan
    Ne yazık ki 90 civarında B segment dışında temiz araba kalmadı. O astralar da patlaktır muhtemelen.

Sıfır alsanız ne olacak ki? 2018 Kasım'da sıfır araba alacaktık. Boyalı çıktı. Allah'tan bende boya cihazı vardı da imza atmadan önce bakmıştım.

Sonra gittik aldık tabi başka marka ve gerçekten istediğimizi ama onda da garanti bitene kadar 1500 lira bakım. Yılda 2 kez. Kasko bedeli 300.000'den fazla olduğu için kaskosu da çok tutuyor derken 2. el iyidir bence.

Sizin yıllık kilometrenize göre dizel yerine benzinli daha mantıklı.

Cam tavana gelecek olursak. Bazı modellerde açılmıyor. eski 3008lerde mesela. Boş yere tavan cam. Açılanlar daha güzel. Sunroof bakımları düzgün yapılırsa kanallarda tıkanma olmaz kolay kolay. yılda bir kere yıkayan adam kanallar tıkandı diyor. O normal sonuçta. Cam tavanın eksisi güneşi biraz fazla çekmesi ama onun da perdesi var. Kapatınca yokmuş gibi oluyor. Bir de tavana bir şey düştüğünde cam tavan patlarsa 20-30 binden başlıyor değişimi :(

Taşıt kredisi şu anda 0.95 civarında. 3 yıllık 100.000 çekince fazla faiz binmeden araç alabiliyorsunuz. Değerlendirilebilir ekonomiye uygunsa.

Ben de satıp ev kredimi mi kapatsam diye düşünüyorum ama beklemedeyim şimdilik
    Teşekkürler..hayırlısı olsun..gerçekten satmak bir dert almak bir dert..artık bişeyler yaparız..selametle

• Arkadaşlar, 2016 Jazz Elegance manuel 51.000km mi 2017 Ceed Live manuel 15.000 km mi?

• Aynı segment araçlar değiller, Jazz B sınıfı, Ceed C sınıfı.
    Ceed derim.

• sahibinden üzerinden fiyatlar yükselmekte 2 nci elde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Arkadaşlar, 2016 Jazz Elegance manuel 51.000km mi 2017 Ceed Live manuel 15.000 km mi?
    Park problemi olan bir yerde iseniz jazz diğer durumda cee'd. Manuel vites sectiginize göre parketme çok sorun olmayacak. Bu durumda cee'd. Ne alaka diyeceksiniz. Trafik problemi olan kalabalık yerlerde otomatik tercih ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Jazz aldım. Daha önce bir önceki neslini kullanmıştım. Jazz aldım ama aklım da Ceed’de kaldı. Daha konforlu diye. Hayırlısı olsun.

• Arkadaşlar jd kasanın tork konvertörlü şanzımanının yağını değiştirdim sonunda. İsteyene nasıl yapılacağı konusunda bilgi verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNSuZ.MaVi -- 22 Temmuz 2020; 13:55:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. benzinli araç 1.4 100 hp i·cin görüşleriniz nedir? hp veya tork arttirilabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sinilker

arkadaşlar merhaba. benzinli araç 1.4 100 hp i·cin görüşleriniz nedir? hp veya tork arttirilabiliyor mu?
    Yazılım genellikle dizel araçlara atılıyor, benzinli araçlarda performans veya yakıt tasarrufu çok düşük olduğu için tavsiye etmiyor firmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Yazılım genellikle dizel araçlara atılıyor, benzinli araçlarda performans veya yakıt tasarrufu çok düşük olduğu için tavsiye etmiyor firmalar.

Alıntıları Göster
    peki benzinli ünite icin fikriniz var mi? tsi 1.2 110 hp var bende. araç bastım mi hissettiriyor gidiyor. gerçi swift 1.2 94 hp de kullandım onda da sıkıntı yaşamadım. ceed tasarım cok hosuma gidiyor ama 1.4 benzinli ünite konusunda endişelerim var. bir de arka süspansiyon yeni ceed lerde de bağımsız mi ?

• 
Sayfa: önceki 567568569570571
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.