Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (558. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 556557558559560
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2013 modellerde direksiyon ve koltuk ısıtma yoktu. en son güncelleme ile 2015 sonlarına doğru eklendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mna

quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

quote:

Arkadaşlar aldığım araba ceed Sw premium 2013 model ve kilometresi 196 binde. Ama hep uzun yolda kullanılmış ve temiz bi araç. Expere soktum motor 143 beygir çıktı. Yazılım atılmış hiç bir sıkıntısı yok.
    Şimdi merak ettiğim şey ise şimdiye kadar hep yetkili servis bakımlı. Nasıl olsa garantisi yok Yetkili Servise gitmelimiyim yoksa sanayide bir ustaya mı gideyim. (yağ, balata ve filtre değişimi için) Servisler kazıkmı ne tavsiye edersiniz.

Bu arada balatalardan ses geliyor. Arka balata bitmiş internetten nereden sipariş vereceğim, yanlış bi sipariş yapmayım, kia yedek parça satan siteler neresi yardımcı olurmusunuz?

kia nın resmi sitesinde:
    Fix Bakım Paketleri Kapsamında
    Değişimi Yapılan Yedek Parçalar

Ön Silecek Seti - 148 TL
    Arka Silecek Seti - 45 TL
    Filtre-Bakım Paketi - 600 TL
    Ön Fren Disk Seti - 711 TL
    Ön Fren Balata Seti - 301 TL
    Ön Amortisör Seti - 705 TL
    Arka Fren Disk Seti - 600 TL
    Arka Amortisör Seti - 549 TL
    Arka Fren Balata Seti - 205 TL

diyor bu fiyatlar doğrumudur? Boşuna özel servis aramayım mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bence ilk etapta servise git derim, orjinal parça ile değişimleri yaptır, diskler daha önce değişmiştir muhtemelen ama servistemi yapılmıştır muamma, fren söz konusu olunca paraya kıy derim, gerisi önemli değil

tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bulunduğum il Sinop, Ankarada işim var haftasonu Ankarada ki servise giderim artık.

İstanbul'daki servisler cumartesi günü genel olarak öğleden sonra dörde kadar çalışıyorlar. Ankara'da aynı olabilir. Haftasonu erken gitmezseniz ve randevunuz yoksa bakmayabiliyorlar. Kapanmaya yakın giderseniz yapmayabilirler. Bilginiz olsun.

• mstars34 M kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. Servisi aradım 350 TL dedi. Galiba bosch marka internetten alıp kendim ustaya taktıracam.
  • Arkadasim 2012 ve ustu ceed almayi dusunuyor. Sanirim bazilari lpg uyum sorunu yasiyormus.hangileri sorunlu lpg ile?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlısıyla 3 gün önce bende 2013 ceed almış bulunmaktayım. aracın üzerinde 205/45/R17 lastikler var ve değiştirmem gerek. bazı yerlerde yanak yüksekliği 55 olarak gösteriyo ama üzerinde ki 45 hangisini alacağıma karar veremedim açıkcası. bilen arkadaşlar hem lastik tavsiyesi hemde lastik yükoranı ve en ideal olan yanak yüksekliğini belirtebilrise çok sevinirim.
  • emrahercc E kullanıcısına yanıt
    Bu lastik ebatı işi ezbere kara verilecek bir iş değil bana göre. Aracın 17" boyutta fabrikasyon üzerinde gelen lastikleri 225/45 R17. Ebadı yanlış yazdığınızı düşünüyorum, yanlış yazmadıysanız o zaman bu boyut bana göre alçak. Aracın altı zaten alçakken bu lastiklerde daha da alçalmış demektir. Üzerindeki lastiklerin genişliği gerçekten 205 ise yanak kalınlığı yaklaşık 9cm yapıyor, 225/45 olduğunda yanak kalınlığı aklaşık 10cm. 205/55 alırsanız da bu sefer yanak kalınlığı yaklaşık 11cm oluyor. Yani aracın fabrikadan gelen lastiklerine göre sizin aracınız şuan 1cm daha alçak. 55 oranlı olarısanız lastikleri bu sefer de 1cm daha yüksek olacak. Bu aracı nasıl etkiler bunu en doğrusu burada sormaktansa servise sorun bence. 1cm size bana basit gelir ama aracın aerodinamiğine nasıl etki yapar, yol tutuşu ne olur ve ayrıca o jantlarda kullanımı ne kadar sağlıklı olur bunları fabrika verilerinden öğrenebilirsiniz en sağlıklı. Uzman bir lastikçi bile sadece bu janta bunlar uyar ya da uymaz der sadece ama araca ne kadar uyar uymaz bunu üreticiden başkası bilemez. Servisteki yetkiliyi sıkıştırıp bilgi edinin derim.

• evet haklısınız yanlış yazmışım genişlik 225 olacak. peki yük ve hız endeksi ne olmalı. aracın üzerindeki lastikler sonradan takılmış orjınal fabrıkadan gelen lastikler değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahercc -- 8 Nisan 2017; 16:30:5 >
  • emrahercc E kullanıcısına yanıt
    Orjinali neyse mutlaka o ebadi almaya gayret edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar aldığım araba ceed Sw premium 2013 model ve kilometresi 196 binde. Ama hep uzun yolda kullanılmış ve temiz bi araç. Expere soktum motor 143 beygir çıktı. Yazılım atılmış hiç bir sıkıntısı yok.
    Şimdi merak ettiğim şey ise şimdiye kadar hep yetkili servis bakımlı. Nasıl olsa garantisi yok Yetkili Servise gitmelimiyim yoksa sanayide bir ustaya mı gideyim. (yağ, balata ve filtre değişimi için) Servisler kazıkmı ne tavsiye edersiniz.

Bu arada balatalardan ses geliyor. Arka balata bitmiş internetten nereden sipariş vereceğim, yanlış bi sipariş yapmayım, kia yedek parça satan siteler neresi yardımcı olurmusunuz?

kia nın resmi sitesinde:
    Fix Bakım Paketleri Kapsamında
    Değişimi Yapılan Yedek Parçalar

Ön Silecek Seti - 148 TL
    Arka Silecek Seti - 45 TL
    Filtre-Bakım Paketi - 600 TL
    Ön Fren Disk Seti - 711 TL
    Ön Fren Balata Seti - 301 TL
    Ön Amortisör Seti - 705 TL
    Arka Fren Disk Seti - 600 TL
    Arka Amortisör Seti - 549 TL
    Arka Fren Balata Seti - 205 TL

diyor bu fiyatlar doğrumudur? Boşuna özel servis aramayım mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Fiyatlar yanlış.
    Ön Silecek seti 100 TL
    12bin kmde ön fren balataları kia erbekte değiştirdim. 380 - 390 TL idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

selamlar

aracında led xenon kullanan var mı? varsa hangi marka? ve memnun musunuz?

uzunlara pisayada 100 tl ye satılan niken'i kendi ellerim ile taktım.
    Kısalara markasını hatırlamıyorum Xenonlar 550 liraya maal oldu ve ustaya yaptırdım.
    Kısalarda Xenonlar Aşırı aydınlatıyor . 150m ötedeki tabeledan yansıması aşırı belli oluyor o yüzden kısıkta kullanıyorum. Uzunlarda güzel patlıyor :D Led olduğu için Flash efekti oluyor keyifli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahercc

hayırlısıyla 3 gün önce bende 2013 ceed almış bulunmaktayım. aracın üzerinde 205/45/R17 lastikler var ve değiştirmem gerek. bazı yerlerde yanak yüksekliği 55 olarak gösteriyo ama üzerinde ki 45 hangisini alacağıma karar veremedim açıkcası. bilen arkadaşlar hem lastik tavsiyesi hemde lastik yükoranı ve en ideal olan yanak yüksekliğini belirtebilrise çok sevinirim.

Eğer araç premium ve concept plus donanım ise alacağınız lastik budur, araçla gelen lastikte budur zaten, eğer araç consept ise orjinal lastik 215/55/16 ölçülerde olabilir..

http://www.hepsiburada.com/hankook-225-45r17-91v-ventus-prime2-k115-p-OTLSTHNK1011604

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

hayırlısıyla 3 gün önce bende 2013 ceed almış bulunmaktayım. aracın üzerinde 205/45/R17 lastikler var ve değiştirmem gerek. bazı yerlerde yanak yüksekliği 55 olarak gösteriyo ama üzerinde ki 45 hangisini alacağıma karar veremedim açıkcası. bilen arkadaşlar hem lastik tavsiyesi hemde lastik yükoranı ve en ideal olan yanak yüksekliğini belirtebilrise çok sevinirim.

Eğer araç premium ve concept plus donanım ise alacağınız lastik budur, araçla gelen lastikte budur zaten, eğer araç consept ise orjinal lastik 215/55/16 ölçülerde olabilir..

http://www.hepsiburada.com/hankook-225-45r17-91v-ventus-prime2-k115-p-OTLSTHNK1011604

Yağmurda hiç tutunmuyor bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mawice

quote:

quote:

Yağmurda hiç tutunmuyor bu

Valla ben 65.000 km yaptım çok ta memnundum, eskidi ve bridgestone aldım, ıslak zemin performansı b derece, yakıt performansı d derece, 70 db, memnunum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SirrealsQ

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

selamlar

aracında led xenon kullanan var mı? varsa hangi marka? ve memnun musunuz?

uzunlara pisayada 100 tl ye satılan niken'i kendi ellerim ile taktım.
    Kısalara markasını hatırlamıyorum Xenonlar 550 liraya maal oldu ve ustaya yaptırdım.
    Kısalarda Xenonlar Aşırı aydınlatıyor . 150m ötedeki tabeledan yansıması aşırı belli oluyor o yüzden kısıkta kullanıyorum. Uzunlarda güzel patlıyor :D Led olduğu için Flash efekti oluyor keyifli.

kısalara xenon taktım derken bildiğimiz eski usul xenon taktınız değil mi?
  • Merhaba
    İstanbul şehir içinde yakıt durumu nedir km de kaç kuruş yakıyor

• Aracımız 1 haftadır serviste halen çıkmadı parça bekliyorduk anca salı çarşamba günü alırsınız dediler. Parça yoksa kaç güne geliyor bunu çok iyi biliyorlar,yerine bir araç temin edilmiyor. Yani ben böyle servis anlayışı görmedim. Sorun şanzımanla alakalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karqasa

Merhaba

Akaryakit fiyatlarinin bu kadar değiskenlik gosterdigi bir ülkede, bence kac kurus yakiyor degilde, kac litre yakiyor demek daha mantikli geliyor bana.

5.5lt Izmir sehir ici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guzelyali

quote:

Merhaba

Akaryakit fiyatlarinin bu kadar değiskenlik gosterdigi bir ülkede, bence kac kurus yakiyor degilde, kac litre yakiyor demek daha mantikli geliyor bana.

5.5lt Izmir sehir ici.

Manuelmidir araç ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mawice

quote:

quote:

Merhaba

5.5lt Izmir sehir ici.

Manuelmidir araç ?

Manuel.
  • quote:

quote:

Merhaba

5.5lt Izmir sehir ici.

5,5 litre bence çok iyi bir değer heleki şehir içi. benim araç karşıkta 5.7 litre yakıyo. uzun yolda 4,5 lara falan düşüyor.
  • 
Sayfa: önceki 556557558559560
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.