Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (549. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence yanlış düşünüyorsun.

Şahsen sık yazmasam da birkaç günde bir mutlaka uğrar tüm yorumları okurum, cevap verilmemiş bildiğim bir konu varsa da yazarım. Eminim benim gibi olan başka arkadaşlar da vardır.

Ama ne yalan söyleyeyim, sen ve senin gibi birkaç arkadaşın forumu canlı tutma konusundaki rolü yadsınamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aalpan A kullanıcısına yanıt
    Attila Hocam doğru söylüyor, işi gelen işini halledip gidiyor, beğenmediğimiz VW forumu bile 2200 sayfadan fazla yorumlara sahip, bu forum başlığı kısır bir döngüde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

quote:

Orijinalden alıntı: nightcalimero

merhaba arkadaşlar. 2015 ceed manuel crdi 128 hp aracım var. 30.000 bakımı için hiç fiyat alan oldumu?

Hocam yağı kendin götür mazot filtresi değişim derler değişme 60 bine kadar yolu var 60 binde değişirsin (kendi sitesinde de kontrol diyor değişim. Değil ama ne hikmetse bunlar değiştiriyor )polen filtresi orjinal ile yerli arasında 100 TL oynuyor yerli taktır serviste var ve max çıkacak rakam bu şekilde 250 TL civarı. Olur. Ama sana 600 den kapı açarlar. Değişen ler 30 binde yağ hava polen filtresi Okadar. Mazot 60 binde İşçilik 200 TL. Atık malzeme bedeli yok. Bilmem ne bedeli giydir gitsin yapıyorlar

Yakıt filtresinin 60.000 km gideceğine ihtimal vermiyorum, benim arac 29.900 lerde ilk start da tekleme yapmaya başladı, bakımda periyodu gelmişti değişti, 45.000 de yine aynı sorun oldu bu sefer ücretsiz garantiden değiştiler, şimdi 75.000 bakıma giricem ve yine değişicem..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ben hergün forumdayım, 1 saat arayla muhakkak girerim , otomobil genel konularında saçma sapan konulara saçma sapan yazılan yorumlarla ve tartışmalarla vakit geçiriyorum. Ceedimizin grubunuda sık sık kontrol ederim ama genelde karşılıklı yazışmalar veya bilgim haricinde konular konuşulduğundan pek dahil olmuyorum. Aracım henüz 15 bin km.de dolayısı ile çoğunuz ceed konusunda benden eskisiniz bilgim olmadan fikrim olmasın diye mevzulara pek dahil olmuyorum.

Atilla hocanın serzenişine hak veriyorum ve gruptaki bu durgunlukta kendimede bir hata payı çıkartıyorum. İnşallah zamanla daha cıvıl cıvıl bir forum haline gelir...
  • bende hergün istisnasız foruma bakarım. bundan daha sonra aktif olarakta katılmaya çalışacağım.
  • Henuz 1450KM'de oldugum icin arac hakkinda benimde paylasacaklarim kisitli olacaktir tecrubeli arkadaslarin yaninda.

Su an icin yakittan memnunum mesela, sehirici 5.5lt ortalama, sehirdisi 4.8lt, 1.450KM icerisinde.

RIO'dan sonra iyi geldi bu ortalamalar kendi adima, sizlerde durumlar nasildir mesela?
  • Benim araç 15bin kmde genellikle 7.3 -7.5 cıvarı geziyor. Şehir içine girsem yakıtım düşer 7 altına düşer zannımca. Olduğum yerde hızlı ulaşım için çevre yolunu kullanıyorum ama rampası çok inişli çıkışlı rampalarda da 150-160 buluyorum dolayısı ile yakıtı olumsuz etkiliyor. Yani benim güzergahta bilinenin tersine şehir içi daha az yakar

• 2017 insignia, önden volvoya arkadan vw cc ye benzemiyormu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 100K ve uzerinde butce ile Opel alan varsa bir sey diyemem, zevk renk elbette ama Audi, Volvo, BMW vb. araclar daha tercih sebebim olur, o fiyat skalasinda. @axiprens

Kilif yaptirdim (hazir degil, diktirdim), bagaj havuzu ve paspas aldim, herhalde arac alanlarin yaptigi ilk seylerden eksik kalmayalim dedim. :) @orhan1461
  • Güzelyali , kardeşim bagaj havuzunun yerinde boş çekilmiş bir resmi var mı ?.. varsa paylaşırsan sevinirim. Ben aracı alırken hediye almak için uğraşmıştım satıcı pek önermedi. Büyük olasılıkla vermemek için yapmıştır diye düşünüyorum ...

Axiprens, ben şahsen önceki kasa insigniayı superb ile birlikte fiyat performans aracı olarak görüyorum. İnsignianın yeni kasasınında dediğiniz gibi diğer araçlarla benzerlikleri var. Görünen oki bu denli benzerlikleri artık çoğu yeni kasalarda gözlemliyeceğiz...

• HB 'den bagaj havuzu alın, birebir örtüşüyor.

• Bugun kargoya verildi, sanirim yarin elime ulasir, o zaman boş hali ile havuzlu halinin resimleri atarim buraya. @orhan1461

HB'dan aldim bende Black Friday oldugu gun, bakalim yarin elime ulasirsa, deneyimi yazarim bende. @gokhann_75
  • Arkadaşlar kianın sayfasına göz gezdiriken mart ayında 80 bin tl.ye aldığım concept plus dct nin fiyatının 93.400 tl olduğunu gördüm. 90 bin fiyat aldığım premiumda 102 bin tl olmuş. Araçların prim yapmasınamı sevinelim ülkenin ekonomik durumunamı üzülelim bilemedim. Sıfır ya da 2.el araç alacak arkadaşlara Allah cc. sabır versin ...

• Böyle birşey herhalde ?..

http://www.hepsiburada.com/l-locker-kia-ceed-2012-sonrasi-3d-bagaj-havuzu-p-OTELF18142?magaza=Hepsiburada

• Ta kendisi aldigim urun, 25 kasimda satin aldik, ama daha bugun kargoya verildi, arada bir çemkirme yaptim, 10TL hediye çeki verdiler, o paraylada antifrizli konsantre cam suyu vs. aldim, yarin gelecek artik bi aksilik olmazsa.

Ekim sonunda 82.900TL liste fiyati varken, 77.250TL'ye aldik manuel concept plus, ama su an liste fiyati 87.300TL gözüküyor, kampanyali liste fiyati 83.700TL yaziyor.

Valla dediginiz dogru, yukarı tükürsek bıyık, aşağı tükürsek sakal olayı bi nevi.

Mesela 10 sene once 29.500TL'ye aldigimiz RIO'yu 26.500TL'ye sattik 10 sene sonra, ama hala cevremizde "abi 3.000TL zararla sattiniz, valla cok iyi" diyen adamlar var, yani adamın kafa bu kadar calisiyor, 10 sene once doviz, ekonomi sartlari ile su an ki durumu kiyaslamadan direkt adam arada olan fiyat farkini 3.000TL diyerek hesapliyor, kafa var ama beyin yok.

O yuzden bu adamlari ornek alsak, adamin zerre anlamiyor ekonomiden vs., o yuzden adam yemek yiyor, su iciyor, nefes aliyor o kadar.

@orhan1461

• 3 yıl önce dolar kurunu tam hatırlayamıyorum ama 30 bin tlyi dolay sanız herhalde bi 18.000 dolar yapardınız diye tahmin ediyorum. O dolar duruyor olsaydı yaklaşık 60bin tl.niz vardı bu durumda zarar 3 bin tl. olmuyor

O dönem asgari ücret 850 liraydı , o karayla kıt kanaat geçinenen aile şimdiki 1400 tl.lik asgari ücretlede aynı şekilde kıt kanaat geçiniyor. Yaşam konforu gram ilerlemedi...

• Mart ayına kadar fiyatlar aynı devam eder, bir bahar kampanyası yaparlar, sonra mayıs haziran gibi 3 haneli rakamlara alışırız. Şu an bile OTV olsa da 2016 almak mantıklı, yılbaşından sonra 2017'ler de zamlanacak. Mart ayında da 2016 bulunur ama donanım ve renk tercihi azalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Mart ayına kadar fiyatlar aynı devam eder, bir bahar kampanyası yaparlar, sonra mayıs haziran gibi 3 haneli rakamlara alışırız. Şu an bile OTV olsa da 2016 almak mantıklı, yılbaşından sonra 2017'ler de zamlanacak. Mart ayında da 2016 bulunur ama donanım ve renk tercihi azalır.

Ben martta 2015 i alırken bordo istemiştim bayii 2 ay süre istemişti , ellerinde kalmamış ve getirtebikecekleri bayii yokmuş. Bende beklememek için beyazı aldım. Dediğin gibi yeni yıla girince bir önceki yılın seçenekleri hızla azalıyor. Mecburlarda aslında , ellerinde kalmadın diye yeni sipariş geçilmiyordur ...

• Resim cok net degil, karanlik ortamda çekebildim ancak, yinede fikir verir, ama neredeyse %95 uyum sagladi diyebilirim.

@orhan1461
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guzelyali

Resim cok net degil, karanlik ortamda çekebildim ancak, yinede fikir verir, ama neredeyse %95 uyum sagladi diyebilirim.

@orhan1461

Hayırlı olsun kardeşim. Bagaj aydınlatmasınında güçlendirilmesi şart. Led destek lazım bagaja şuanki aydınlatma yeterli değil bence.

Havuzun koltuk arkasındaki köşeleri neden içeri doğru anlayamadım. Resmin sağ tarafından kısamı kaldı resimdemi öyle gözüküyor azaba ?..

• 
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.