Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (404. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi geceler arkadaşlar. aracımın km.sini sıfırladım. ilk olarak 160 km. de dpf açtı. daha sonra 460 km de açtı. bu normal midir. tabi 160 km den sonra şehir içi sehir dışı karışık bindim. ama sırf şehir içi binsemde 300 km sonra dpf açması normal mi.
  • DCT de 4.6ya inanmayin. i30 da tam otomatik ile DCT arasinda sehir icinde 1ltye yakin fark var.Yani tam otomatik 8 yaksa DCT 7 civarinda yakacaktir. 4.6lt nerdee ben manuel ile sehir disinda zor yapiyorum,sadece bir kere ana yollarda 70-80 kasarak bos yolda 3.9lt elde ettim onda da sartlar en iyisiydi diyebilirim.

i30 DCT de gorulen ilk sorunlar yokuslarda sanzimanin isinip kenara cekilmesini istenmesi.Hyundai bununla ilgili aciklama yapti.Yokuslarda tam frene basin veya uzun durus surelerinde Nye almakta fayda var gibisinden.

Acikcasi araclar hala agir ve sanziman ne kadarda iyi olsa tuketim oyle cok cok dusuk olmayacaktir.Bir 308 ekonomisi beklememek gerekir.Cift kavramanin hyundai-kia da tek avantaji 5 yil garanti Ornegin gecen gun forumda konusu vardi s60 powershift sanzimanda titresim tarzinda.Arac 3.yilinda ve garantisi bitmis eger garanti olsaydi parca garantiden degisirdi demisler.4000tl civarinda bir masraf oyle kucukde degil.

Kisaca uzun yillar binecekler tam otomatik alsin,yuksek km 2.el alacaklarda yine tam otomatik tercih etsin 0 alip 30-40binde degistiririm diyen DCT alabilir su sartlarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

DCT de 4.6ya inanmayin. i30 da tam otomatik ile DCT arasinda sehir icinde 1ltye yakin fark var.Yani tam otomatik 8 yaksa DCT 7 civarinda yakacaktir. 4.6lt nerdee ben manuel ile sehir disinda zor yapiyorum,sadece bir kere ana yollarda 70-80 kasarak bos yolda 3.9lt elde ettim onda da sartlar en iyisiydi diyebilirim.

i30 DCT de gorulen ilk sorunlar yokuslarda sanzimanin isinip kenara cekilmesini istenmesi.Hyundai bununla ilgili aciklama yapti.Yokuslarda tam frene basin veya uzun durus surelerinde Nye almakta fayda var gibisinden.

Acikcasi araclar hala agir ve sanziman ne kadarda iyi olsa tuketim oyle cok cok dusuk olmayacaktir.Bir 308 ekonomisi beklememek gerekir.Cift kavramanin hyundai-kia da tek avantaji 5 yil garanti Ornegin gecen gun forumda konusu vardi s60 powershift sanzimanda titresim tarzinda.Arac 3.yilinda ve garantisi bitmis eger garanti olsaydi parca garantiden degisirdi demisler.4000tl civarinda bir masraf oyle kucukde degil.

Kisaca uzun yillar binecekler tam otomatik alsin,yuksek km 2.el alacaklarda yine tam otomatik tercih etsin 0 alip 30-40binde degistiririm diyen DCT alabilir su sartlarda.

Ben karma 6.9 - 7,2 lt arası yakıyorum, neredeyse katalog verisi.. Yeni şansızmanda da aynı kullanımla en fazla 5,5 lt yakar bence..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Makyajsız manuel 128hp lik CEE'D kullanan ve makyajlı 136hl lik manuel Cee'd test eden var mı ?

Makyajsız olan 260nm torku 1.900 - 2.750d/d arasında veriyor iken makyajlı olan 280nm torku 1.500 - 3.000d/d arasında veriyor.Kilolarına bakınca da makyajsız olan
    1.375 / 1.499 iken makyajlı olan 1.289 / 1.418.

Bu kilolardaki ve torktaki değişim kullanırken nekadar fark ettiriyor ?
  • İkinci el alacak olana bişey diyemem ama, şuan sıfır alacak olan DCT alması daha mantıklı.

İ30 Style DCT ile Ceed Comfort DCT 70bün TLye alınabiliyor.

İ30da donanım avantajı var.

Sanırım, 6 A/Tler bittiğinde, yıl sonuna Ceed DCTlerde bir kampanya olabilir.
    Comfort DCTleri 66-67lere vermesi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makyajlı kasa daha hafif, daha verimli ama ağırlık farkı 90 kg kadar. 200 kg hafifletmediler aracı o yüzden araba kağnı gibiydi şimdi sekiyor dedirtmez. Sıfır alacaklar tabi ki yeniye yönelmeli. Özellikle otomatikte. Ancak arıza durumunda bakım masraflarını da hesaba katmalı. Burası da vosvostaki DSG'ciler ve DSG'ye karşı çıkanlar diye ikiye bölünmesin. Sıfırlar da uçtu iyice bu arada. Arabalarımıza iyi bakalım en iyisi. 6-7 yıl değiştirmeyi aklımdan bile geçirmiyorum ben Ceed'imi.
  • Kia ceed acaba ne zaman yeni kasa çıkarır?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Kia ceed acaba ne zaman yeni kasa çıkarır?

Majyaji yeni cikti. Tahmini 3 yil. Eski kasada oyle olmustu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben o zaman yeni kasa almak için 2018'i bekleyeyim. 😜

• Bu da benden gelsin..
     <<<< YENİ KIA CEED >>>>

• quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Bu da benden gelsin..
     <<<< YENİ KIA CEED >>>>

dostum araba kokusunu ordan kaldır bence.. tabi tercih senin ama bu tip kimyasallar insan sağlığına ne yazık ki zarar verebilir.. sadece tavsie.

onun dışında süper olmuş, güle güle kullan. bizede nasip olur işalla..

• iyi günler arkadaşlar. izmir paşaoğlunda aracıma yazılım yaptırmak istiyorum. sizce güvenilir bir yermi. yardımcı olabilen varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Bu da benden gelsin..
     <<<< YENİ KIA CEED >>>>

dostum araba kokusunu ordan kaldır bence.. tabi tercih senin ama bu tip kimyasallar insan sağlığına ne yazık ki zarar verebilir.. sadece tavsie.

onun dışında süper olmuş, güle güle kullan. bizede nasip olur işalla..

Zaten bi işe yaradıgıda yok.. Güzel bir çözüm bulamadım. Arabaya girdiğimde mis koksa iyi olurdu..

• axiprens kullanıcısına yanıt
    Ceed'i 2013 Ağustos'da aldım. Hala sıfır araba kokuyor. Arabaya her binen de söylüyor. İyi yalıtım yapılmış. O koku geçene kadar parfüm kullanmam. İlla parfüm kullanacaksanız Air wick'in kavunlu, iri şişeli bir parfümü var. Onu bardaklığa koyun derim.

Hayırlı olsun. Kısa da olsa inceleme yazın lütfen. Olumlu, olumsuz taraflarını, montaj aşamalarını, yaşadığınız sıkıntıları vb..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla -- 16 Ağustos 2015; 16:07:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla

Ceed'i 2013 Ağustos'da aldım. Hala sıfır araba kokuyor. Arabaya her binen de söylüyor. İyi yalıtım yapılmış. O koku geçene kadar parfüm kullanmam. İlla parfüm kullanacaksanız Air wick'in kavunlu, iri şişeli bir parfümü var. Onu bardaklığa koyun derim.

Hayırlı olsun. Kısa da olsa inceleme yazın lütfen. Olumlu, olumsuz taraflarını, montaj aşamalarını, yaşadığınız sıkıntıları vb..

Direksiyon modları çalışıyor, sesli komut iptal, Montajı samsunda meshur bir yer var, zaten navıtech in çözüm ortagıydı, aracı bir gün bıraktım, geri görüş kamerası ve usb girişlerinı kullanabılıyosunuz.. Tek problem direksiyon yukarı aşağı, yani şarkıyı ileri almak isterken geri gidiyor, ve bunu duzeltemıyorlar.. Birde radyosu orjinal teypdekı kadar iyi değil, ama video çözünürlüğü güzel, renkler canlı, ama bi full hd değil, cebımızdekı telefonlar 2k ya çıkmışken, 8 inçlik bir cihazın geçtim full hd yi, hd olmaması bile çok garip.. Vasatın üstü diyebilirim, internet falanda yok, ama güzel iş görüyor..

• ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Titreme sorununu bende bir ara yaşadım , cok rahatsız olmamıştım hatta bu durumdan , 15.000 km bakımını goturdugumde serivsteki eleman farketti , abi bunda hafifi titreme var ,
    bir parçasını değiştireceğiz extra dedi . Değiştirdi ve ondan sonra hiç titreme ile karşılaşmadım . Bakımı yapan servis izmideki Ozdemirler idi . Hangi parçayı değiştirdiklerini bilmiyorum .
    Aracım Manuel .
  • nightcalimero N kullanıcısına yanıt
    Selam ,

Mercanlar KIA bayiinde bir arkadaşım yaptırmıştı aracına.
    İstersen onlar ile de bir konuş. Hatta banada bilgi ver sonuçlar hakkında yaptırdıysan şimdiye kadar.
    Bende yaptırırım belki.
  • 30.000 km bakımını yaptıran arkadaşlar , ne kadar tutuyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardent_boy

30.000 km bakımını yaptıran arkadaşlar , ne kadar tutuyor ?

up
  • quote:

quote:

30.000 km bakımını yaptıran arkadaşlar , ne kadar tutuyor ?

up

Yağı götür, down..

• 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.