Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sizin araclarda balata kokusu varmi... Bu ne boyle yaa.. Yandi yanacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

Arkadaslar sizin araclarda balata kokusu varmi... Bu ne boyle yaa.. Yandi yanacak.

balata kokusu olduğundan emin misiniz?
    partikül filtresi olabilir
    biriken kurumu yaktığında yanık kokusu oluyor.
  • quote:

Arkadaslar sizin araclarda balata kokusu varmi... Bu ne boyle yaa.. Yandi yanacak.

Janta elinizi yaklaştırdınız mı ? sıcaklık geliyor mu ? eğer gelmiyorsa o koku balatadan değildir.. Çok sert sürerim, 60 binde bitecek denen balataları 6 binde bitirmek üzereyim. Bence bir yanlışlık var. :) Kokması için aşırı derecede zorlamanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Janta elinizi yaklaştırdınız mı ? sıcaklık geliyor mu ? eğer gelmiyorsa o koku balatadan değildir.. Çok sert sürerim, 60 binde bitecek denen balataları 6 binde bitirmek üzereyim. Bence bir yanlışlık var. :) Kokması için aşırı derecede zorlamanız gerekiyor.

Soyle soylim, sert kullandigim zaman bu koku geliyor,, koku disardan geliyor, yani fanlardan iceri degil.. Gazlayip frenlediginizde, ve bir kac kez bunu tekrarladiginizda oluyor. Muhtemelen fren balatalari.. Bir keresinde duman ciktigini gormustum,, hatta burada da paylasmistim... Ama arac yenide olsa olmamasi gerekir.. Umarim zamanla duzelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

quote:

balata kokusu olduğundan emin misiniz?
    partikül filtresi olabilir
    biriken kurumu yaktığında yanık kokusu oluyor.

Muhtemelen fren balatalari...

• Kia logolu lastik sübap kapakları ve anahtarlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namre3kutuk -- 4 Haziran 2013; 17:39:01 >

• araç giderken elektronik el frenini çekili tutunca el freni tutuyor bilginize fakat bir keresinde çekili kaldı lamba yanmamasına rağmen hafif şekilde tutulu idi aşağı indim arka jantlar aşırı ısınmıştı denemek isteyen arkadaşların bilgisine
  • Önümüzdeki bir iki ay içinde bir araç alıcaz ve bu benim ilk aracım olacak. Yapdıgım uzun arastırmalar neticesinde ceed conc. plus dizel ile opel astra j sport dizel arasında kaldım.. çok performans düşkünü değilim.. yakıt ekonomisi konfor ve güvenlik ön planda benim için. Düz vites tercih ediyorum. Ama şuan gerçekden cok kararsızım sizce hangisini tercih etmeliyim? degerli vaktini ayırıp yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakuza__14

Önümüzdeki bir iki ay içinde bir araç alıcaz ve bu benim ilk aracım olacak. Yapdıgım uzun arastırmalar neticesinde ceed conc. plus dizel ile opel astra j sport dizel arasında kaldım.. çok performans düşkünü değilim.. yakıt ekonomisi konfor ve güvenlik ön planda benim için. Düz vites tercih ediyorum. Ama şuan gerçekden cok kararsızım sizce hangisini tercih etmeliyim? degerli vaktini ayırıp yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

Opeli alirsan performans duskunu olursun.. O kadar soylim... Bir arkadasimda astra j sport dizel var... Benim araca bindikten sonra kendi araci traktor gibi gelmis..

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuza__14

Önümüzdeki bir iki ay içinde bir araç alıcaz ve bu benim ilk aracım olacak. Yapdıgım uzun arastırmalar neticesinde ceed conc. plus dizel ile opel astra j sport dizel arasında kaldım.. çok performans düşkünü değilim.. yakıt ekonomisi konfor ve güvenlik ön planda benim için. Düz vites tercih ediyorum. Ama şuan gerçekden cok kararsızım sizce hangisini tercih etmeliyim? degerli vaktini ayırıp yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

yalnızca şunu söyleyeyim, havalar sıcak opel 1.3 dizeli teste 3 kişi gidin ( bide satış elemanı 4 kişi olacaksınız) klimayı açın ve 30 derece civarında bir yokuş bulun, durun ve arabayı kaldırmayı deneyin !!!! muaffak olursanız ne ala....birde aynı yük ile düz yolda gaza basın, araba - spor- modeline uygun birden öne atlyorsa ne ala....o zaman opeli alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ayduz

Kia logolu lastik sübap kapakları ve anahtarlık.

hocam nerden alabiliriz bunları ?

• hoparlörlerden memmun değilim.
    hoparlörleri değiştiren oldumu.
    değiştirdiyseniz nasıl bir sonuç aldınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

quote:

Orijinalden alıntı: ayduz

Kia logolu lastik sübap kapakları ve anahtarlık.

hocam nerden alabiliriz bunları ?

ÖM attım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaklaşık 1 saatlik dur kalk trafikte (İstanbul Trafiği) max gördüğüm 7 lt oldu.

Şuan da şehir içi ortalamam 5,8 (Klima açarım her zaman)
  • manul vites, klima sürekli açık, devirli kullandığınızda max 7 lt görüyor zaten, trabzonda şehir içinde ya yokuş inersin ya yokuş çıkarsın, trafikte akşam berbat olur, bu halde dahi 7 lt geçmedi hiç,,,az yaktığı iddia olunan fluance 1.5 manuel şehir içi ortala 7 lt yakıyor
  • Arkadaşlar tatildeyim fazla yazamıyorum..
    ama benim araç otomatik dizel, uzun yolda 120 den aşağı yol ve hız sınırlarına göre düştüm, arada bi kere 185 civarı gittim.. arada 160-170.
    klima arada açık. zaten klima ne kadar etkiliyor hiç bir fikrim yok zira ortalamayı kıpırdatmıyor bile 30 dk. çalıştırmayla.
    yol bilgisayarı 6.0 gösterdi. ben 5.8 çıkar dedim ama kendi hesabım 5.74 oldu.. tabi depo fulleme yapara khesapladım. Bu arada söyleyim, bizim araçalrın deposunu fullemek çok zor.. milim milim doluyor yoksa hava yapıyor. her iki depo dolumundada mazotu gördüm dibe inmedi..
    bu ortalama bence çok iyi.. benim eski yarı otomatik aracımda 120 ile 5.9 lardan aşşa yakmazdı..
    şehir içinde hala 7.6 lardayım.. düz vitesli arabalara yakın olması beni memnun ediyor
    Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

Arkadaşlar tatildeyim fazla yazamıyorum..
    ama benim araç otomatik dizel, uzun yolda 120 den aşağı yol ve hız sınırlarına göre düştüm, arada bi kere 185 civarı gittim.. arada 160-170.
    klima arada açık. zaten klima ne kadar etkiliyor hiç bir fikrim yok zira ortalamayı kıpırdatmıyor bile 30 dk. çalıştırmayla.
    yol bilgisayarı 6.0 gösterdi. ben 5.8 çıkar dedim ama kendi hesabım 5.74 oldu.. tabi depo fulleme yapara khesapladım. Bu arada söyleyim, bizim araçalrın deposunu fullemek çok zor.. milim milim doluyor yoksa hava yapıyor. her iki depo dolumundada mazotu gördüm dibe inmedi..
    bu ortalama bence çok iyi.. benim eski yarı otomatik aracımda 120 ile 5.9 lardan aşşa yakmazdı..
    şehir içinde hala 7.6 lardayım.. düz vitesli arabalara yakın olması beni memnun ediyor
    Saygılar..

Benim aracimda otomatik dizel.. Bende ilk defa 7.7 lt gordum.. 43 km ortalama hiz.. Eco modunda hic kullanmiyorum.. Cogu zaman gazliyorum... İlk defa bu degerleri gordum.. Aracim 7200 km de.. Yakiti hep opet den aliyordum.. İlk defa shell den gtl di sanirim.. Hem performans hem ekonomi yakitiymis.. Yakit dan olabilirmi acaba , bu kadar etkili olacagini dusunmemistim...

• quote:

quote:

Saygılar..

Benim aracimda otomatik dizel.. Bende ilk defa 7.7 lt gordum.. 43 km ortalama hiz.. Eco modunda hic kullanmiyorum.. Cogu zaman gazliyorum... İlk defa bu degerleri gordum.. Aracim 7200 km de.. Yakiti hep opet den aliyordum.. İlk defa shell den gtl di sanirim.. Hem performans hem ekonomi yakitiymis.. Yakit dan olabilirmi acaba , bu kadar etkili olacagini dusunmemistim...

Shell ve Opet arasında kesinlikle fark var..

• quote:

quote:

Saygılar..

Yakıttan etkili olur doğru.. ama yakıtın lt fiyatıda önemli.. ben sürekli uspet kullanıyorum.. yaklaşık 3 senedir. diğer iki aracımda da kullandım.. hiç sorun yaşamadım işalla yaşamam..
    benim ortalama 27-28 km lerde.. demek ki ben senden daha az yakıyorum :) 42 ortalama şehir içi için yüksek bi rakkam ve yakıtın düşük olması normal.. ben 42 leri bulsam 6.9 lara inerim kesin eminim
    şehir dışında 95 lere çıktım 120 ile gittim göya.. 5.74 ortalamam var. 90 sabit gitsem muhtemel 70 ortalama olur.. ama 90 lada gidilmio.. hanım bile arkadan bağırıyor durdukmu die

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 6 Haziran 2013; 22:51:09 >

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.