Şimdi Ara

Yeni kayıt fatura kesilmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam, bir şahıs şirketi açmak istiyorum bilgisayar sarf malzemeleri satmak için bir kaç tane toptancı ile görüştüm bayileri olmak istedim bayi olabilmem için önce şirketi kurmam gerektiğini söylediler, Muhasebeci ise şirketi kurmadan malları dizmem gerektiğini vergi dairesinden gelen memur bu şekilde onay vereceğini söyledi ve ek olarak malları alırken "yeni kayıt" fatura kesilmesini istediğini söyle dedi yeni kayıt olarak kesilen fatura daha sonra gider olarak gösterbiliriz dedi (gider kısmını tam hatırlamıyorum yalan olmasın, alınan mal veya stopjmı deniliyor tam emın değilim), bu bağlamda sizlere 2 soru sormak istiyorum

1- Yeni kayıt fatura hakkında google'de hiçbirşey bulamadım, yeni kayıt fatura nedir nasıl kesilir/kestirilir

2- Sizce ilk önce vergiye tabi olup daha sonra malları almak ve giderleri harcamak (mesela demirbaş gibi) 'mı yoksa önce dükkanı yaptırıp raf vs ve malları alıp yeni kayıt fatura oluşturmakmı daha mantıklı, bu konuda daha sonra sorun yaşamak istemiyorum yanı ben malları alırım dükkanı açıp bunları gösteremessem haliyle malı sattığım fiyatın tamamından vergiye tabi tutulurum diye düşünüyorum (gelir vergisi gibi)

Yada yukarada belirttiğim usüllerden farklı bir yöntem biliyorsanız benimle paylaşmanızı rica ediyorum, iyi forumlar

• Yeni kayıt diye bir fatura türü yoktur.

Siz bayi olmadan diğer sarf malzemeleri ve dolapları alın..

İşletmenizi açabilirsiniz.
  • Arkadaşım,

tüm bunları boşverin bunlardan daha önemlisi KOSGEB... KOSGEB Yeni Girişmcilik Desteği ile ilgili süreci planlamaz iseniz, sonradan kafanızı duvarlara vurursunuz...
    Hayırlı işler dileriz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.