Şimdi Ara

YENİ KASA TOYOTA COROLLA 1.33 BENZİN...YAKIT TÜKETİMİ ? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
4
Favori
131.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MMX 166

123 bin km dir bahsi gecen motor ve vites e sahip yaris kullanmaktayim.
    oyle salladiginiz gibi 195 km hiz yapamadim.
    evet bu motor ve sanzuman bayagi tutumlu.oyleki uzun yolda 6. vites 2000 rpm 86 km hiza tekabul ediyor(dijital kadran) 4.2 litreleri cok rahat gorur.
    yine otobanda 120 km hizlarda 6 litrelerde gezinir.
    bakin 123 bin km yaptim.

efendim falanca rampada 6. vites ile su kadar kisi ile rahat ciktik demeyin bana
    6 yetiskin ile rampada dur-kalk yaparsaniz fena uzulursunuz.zira resmen ikinirsiniz.oyle hizini alip cikmak kolay

2009 mayisindan bu yana servis disinda hicbir masraf cikartmadi.sadece sol arka rulmani garantiden degisti.onun disinda hic uzmedi

ekleme.
    aracin ilk sahibiyim.bu sure zarfinfa bir defa baski balata degisti.
    vites hala ilk alindigi gibi kemikli.debriyaj pedali zamanla sertlesiyor
    arac yuksek devirde ara hizlanmasi tatminkar.yani 110 hp 1.5 dci veya 100 hp 1.6 vvti nazaran fazla kaybi yok.
    arada sirada kesiciye girin tatli bir sesi var
    Arkadaşlar yine bu sabah yol bilgisayarını sıfırladım ve yine TEM'den Kartal'a ve dönüşü E-5'den yaparak tüketim testi yaptım. 6. vites / 90 - 100 - 110 km/h aralğında 4.8'e kadar düştüm. Yani 1.33 benzinli Corolla sakin kullanım da az yakıyor. O yolu 110 - 120 - 130 aralığında gitmiştim 1 ay önce 6.0'ı görmüştüm. Bu arada tam 1987 km deyim. 2000'e 13 kaldı

YENİ KASA TOYOTA COROLLA 1.33 BENZİN...YAKIT TÜKETİMİ ?

• Merhabalar, örnek olması adına paylaşıyorum: 2012 Auris 1.33 sahibiyim. Istanbul'da çok çok yoğun trafikte aracı kullanıyorum, aracın 3 aydır ortalama hızı 26km, gün içinde ev iş aradı toplam 25 km yolda 10'dan fazla trafik ışından geçiyorum. Aracın ortalama tüketimi kışın 8.8 litre, yazın 7-8 litre arası. Bu trafikte kullanıma göre bence iyi bir performans.

Bu motor gitmiyor, yokuş çıkmıyor diyenler araç kullanmak konusunda biraz acemiler diye düşünüyorum.. Performans açısından hiç bir problem yaşamıyorum. Aracı değiştirmek istesem yeni kasa 1.33 alırdım. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: christ

Merhabalar, örnek olması adına paylaşıyorum: 2012 Auris 1.33 sahibiyim. Istanbul'da çok çok yoğun trafikte aracı kullanıyorum, aracın 3 aydır ortalama hızı 26km, gün içinde ev iş aradı toplam 25 km yolda 10'dan fazla trafik ışından geçiyorum. Aracın ortalama tüketimi kışın 8.8 litre, yazın 7-8 litre arası. Bu trafikte kullanıma göre bence iyi bir performans.

Bu motor gitmiyor, yokuş çıkmıyor diyenler araç kullanmak konusunda biraz acemiler diye düşünüyorum.. Performans açısından hiç bir problem yaşamıyorum. Aracı değiştirmek istesem yeni kasa 1.33 alırdım. Tavsiye ederim.
    Öncelikle herkese selamlar.
    aracım corolla dizel yeni kasa comfort modeli.

1,4 D dizel motorlu bir araç olmasına rağmen ve çok titiz kullanıcı olmama rağmen orta sert bi kullanımda araç kışın 7,1 yazın 6,5 lt mazot yakıyor. Toyota motor olarak iyi olabilir fakat bu kasayı bu motorlar kaldırmıyor.

Heleki şunu hiç anlamış değilim. 1,33 lük bir araç alıyorsunuz ve ağır bir araç alıyorsunuz nasıl oluyor da performanstan memnunum diyorsunuz ?
    Siz ya hiç araç kullanmadınız yada kullanmayı bilmiyorsunuz. Kimse kimseyi kandırmasın.

1- 2007 den sonra çıkan toyotalarda kronik motor arızalrı vardır. Şansa size denk gelmeyebilir ama yağ yakma sorunu oldukça fazladır.
    2- İstanbul trafiğinde 1.ve 2. viteslerde tam bir kağnı arabasıdır toyota.Asla serilik beklemeyin. Fluencenin yanına yaklaşamaz o derece.3den sonra hızlanması bana komik geliyor. zaten devrini almışsın, her araç hızlanır.
    3- sürüş güvenliği vermiyor. Bikaç kez 160ın üzerine çıktım ve asla yolda bir güvenlik hissi uyandırmıyor. Sanki her an altınızdan kayacak gibi.
    4- Servisleri tam bir fiyasko. Müşteri hizmetleri sıfır. Aracımda iki defa direksiyon kutusu arızası verd. İkisinde de servis kullanıcı hatası dedi. Ettiğim kavgayı bi allah bilir bi ben
    5- Öyle az maz yakanda bir araç değil. Kardeşim araca basmayacaksan (120-130 km) evet fazla yakmaz. 60-70 km bilemedin en fazla 80 km. ile gidersen ortalama 5,5-6 lt yakar dizelde. Ama otobanda adama küfür ederler kamyoncular biton söver sana.

Şimdi diyeceksin madem bu kadar berbat bi aracın var neden satmıyorsun değişmiyorsun ?
    Evet değiştirecem. Alacağım büyük ihtimalle civic veya passat alacam. Birde SUW tarzı Tiguenlere takmış durumdayım. 1-2 aya inşallah 3ünden birini alacağım
    şuanda halen araştırıyorum.

• Merhaba,
    1.33 en cok dikkat edeceğin husus benim baskı balata 30.bin bitmiş oldu. Kasa ağır olunca kalkışlarda aracı çok zorlamamnı bayırlrda ise aracın devrini iyi koru...
  • CAD34 kullanıcısına yanıt
    6. Vites 90km girerken devir 2500 mü ?
    Yakıt oranın harika daha da düşecek...
  • ugur3534 U kullanıcısına yanıt
    hocam auris 1.33 derken corolla 1.6 multidrive s aldik, yinede tesekkurler ama
  • Merhaba,

Bu araca 50 bine yakın para vermeden önce biraz daha araştırın derim. Aynı paraya 1.2 TSI giriş paket Octavia alırsanız sahip olacaklariniz:
    1- Her koşulda 1.5 lt daha az yakıt tüketimi.

2- Çok daha iyi çeken bir motor.

3- Daha çok donanim.

4- daha çok konfor

5- Daha geniş iç hacim ve cok daha geniş bagaj hacmi.

6- Daha hısli direksiyon ve yol tutuşu.

7- Daha az vergi

Daha ne olsun :)

Tek soyleyebileceginiz 2. El değeri ancak yeni Octavia çok hızlı gidiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sur_

Merhaba,

Bu araca 50 bine yakın para vermeden önce biraz daha araştırın derim. Aynı paraya 1.2 TSI giriş paket Octavia alırsanız sahip olacaklariniz:
    1- Her koşulda 1.5 lt daha az yakıt tüketimi.

2- Çok daha iyi çeken bir motor.

3- Daha çok donanim.

4- daha çok konfor

5- Daha geniş iç hacim ve cok daha geniş bagaj hacmi.

6- Daha hısli direksiyon ve yol tutuşu.

7- Daha az vergi

Daha ne olsun :)

Tek soyleyebileceginiz 2. El değeri ancak yeni Octavia çok hızlı gidiyor...
    arkadaşlar bu araca 51 çok mu?
  • Toyota Corolla 1.33 benzinli motor ÇEKMİYOR bunun haricinde memnunum...Ama eski kasa Corolla daha kaliteliydi...Bu yeni Corolla'da İŞÇİLİK ve KALİTE yerlerde sürünüyor.
  • Ben sonbaharda TOYOTA TÜRKİYE sorumlusunu çekmeyen 1.33 motor yüzünden MAHKEMEYE vereceğim.
  • sur_ S kullanıcısına yanıt
    turbo benzinli motor sıkıntı çıkarmıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpus

arkadaşlar 2015 1.33 auris boş modeli mi yoksa 2015 1.33 Corolla boş modeli mi ? biliyorum elma ile armut ama kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivoo

arkadaşlar 2015 1.33 auris boş modeli mi yoksa 2015 1.33 Corolla boş modeli mi ? biliyorum elma ile armut ama kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

1.33 zaten tek donanım bence corolla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivoo

Toyota Corolla 1.33 benzinli Araç sahibiyim...TOYOTA COROLLA ARAÇLARININ HEPSİNDEN UZAK DURUN...Toyota marka olarak ciddi derecede MOTOR sorunu yaşamaktadır...TÜKETİCİLER TOYOTA COROLLA ARAÇLARIN 1.33-1.6-1.4 MOTORLARINDAN OLDUKÇA ŞİKAYETÇİ...Toyota Corolla Motorları Yollarda Çekmiyor İvmelenmiyor Şiddetli Şekilde ŞİKAYETÇİYİM.
  • quote:

Toyota Corolla araçlarda Turbo Benzinli motor yok...Bu araçları Turbo Benzinli Motor harici var olan hiçbir motor Çekmiyor...TÜKETİCİLER TOYOTA'YA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR BUNA BENDE DAHİLİM.
  • quote:

Toyota Corolla araçlarda Turbo Benzinli motor yok...Bu araçları Turbo Benzinli Motor harici var olan hiçbir motor Çekmiyor...TÜKETİCİLER TOYOTA'YA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR BUNA BENDE DAHİLİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4ACEB015E

quote:

Alıntıları Göster
    Bende kendi yorumlarımı ekleyim.
    1.33 Yaris sahibiyim sıfırdan 35bin km yaptım simdiye kadar.
    Benim tavsiyem arabayı araştırmadan araba alınmaması ,nasıl bir motor tarzı seviyorsun canlı motor mu az yakan mı hem az hem canlı mı sorunsuz mu gıbı gıbı
    ama sen 1.33 atmosferık motorlu 3500 devırden sonra dızel kadar torku olmayan 125nm lık motorlu arac alıyorsun ve yokusta durup kalkarken cok zorlandım dıyorsun e abı sen kac bınde attırdın vıtes 3500 de attırdıysan vıtesı kalkısta motor daha yenı topluyor kendını madem saglam kalkmak ıstıyorsun 5 bını gorucen o zamanda tuketımım artar dersende buyrun turbo motorlulara ( o zamanda turbo telası baslar arıza yapar mı motor arıza cıkarır mı ben karsılasmadım cevremde turbolu olupta sorun yasıyan ) arabamı aldıgımda aynı segment dızeller arasında 12bın fark vardı.Neyse biyerden taviz vericez.(onu yerine pcx motor aldım mesela)
    Bu arabayı alanların amacı motor gıtmıyordan zıyade sorunsuzluk ve ekonomi ise alınır he ben basıcam dersende redlınelara gıre gıre basarsın ama yakıtınada katlanırsın performansıda kesınlıkle uzmez .Hep yüksek devirde ınsanı rahatsız hıssettirebılır dusuk devırde tısır tısır gıden araç yuksek devırdekı ses rahatsız edebılır kımı sevebılır ama o ses dizelin her konumundakı sesınden ıyı bana gore yanı kısaca demek istediğim bu arac alınmaz degıl sadece tercih meselesi bilerek alınır sorunsuz tupunu takarsan cok ekonomikte olur ben taktırmadım zaten ortalamam s.ici 5.3 lt cıvarı ,sehırler arası 6 uzerınde seyreder .
    Benim gordugum bu araca cok fazla yaktırmak ıstenirse 160km uzerınde gıdıcen uzun bi sure ozaman 6,5ları gordum kı tavsıye etmem enguzel seyır hızı 110-130 arası yaris için konusuyorum.
    Atmosferik motoru surecek arkadasıma tavsiyem motor yakacak dıye basmazsa eger performans olarak memnun olmaz üzülür e biz bu arabayı ekonomi olsun diye almıstık diyorsanız da pasa pasa o zaman 6. viteste 110/120 aralıgında gidilir yokuslardada vites kucultulur yokus cıkılır ,ben kucultmek ıstemem dersende buyrun turbolu motorlara yonelınır toyotanın atmosferık motorlarına bok atılmaz bu motorları 420( dortyuz yırmı )hp ye cıkartılıdıgı vıdeolar mevcuttur.

Not:Bu motor iyi değil derseniz atmosferik motorları araştırın derim.En son Antalya Konya arası bılırsınız torosları gecıyon 1,6 92hp olması lazım 2014 model dizel C4 le beraber kıckıca geldik yokuslarda hep soylenen sorunu nedense hic yasamadım ve arkadas sasırdı cunku 5500devirden den once vıtes degıstırdıgımı hatırlamıyorum. C4 3 kısıydı yaris 2 kısı benım yakıt ortalamam 5,9ltydi Konyaya geldigimde .C4 u bılmıyorum oda en fazla 5 civarıdır tahmınım .Soylememdekı amac c4 kotu yaris ıyı degıl turbo dızeli olan c segmentı bır aracla bas edecek seviyede olan bır motor oldugunu belırtmek ıstedım.
    İşin özü bassanda yokuslarda 6lt olmuyo bu motor en sevdıgım yanıda bu .Ben 75 esım 55 kılo. yakıt degerlerını ona gore degerlendırın arkadaslar.
    Atmosferik motoru yokusun cok oldugu sehırıcı kullanıcılarına tavsiye etmıyorum.(kendı gorusumdur) eger ımkan varsa kucuk ccli dizelleri tavsiye ederim sehır ıcı .Benzinli turbolar cok ekonomık degıl gıbı geldı bana kullanan arkadaslarım dogrultusunda.
    Neyse konu ordan oraya buraya zıpladı ama motorsiklette cok guzel olur s.içi.Yakınsanız bisiklet bunlar hem ekonomi için hem saglık ıcın araba sınır stress ısıktır durdusu kalktısı osu busu derken insan saglıgından oluyor farketmeden ,ekonomı performans bırarada isteyenlere az yakan cok kacan 1,6 dızel 160 hp li mersolar nasıp eyle yarappı deyip bitirim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airspeed -- 9 Ağustos 2015; 20:31:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: airspeed

Bende kendi yorumlarımı ekleyim.
    1.33 Yaris sahibiyim sıfırdan 35bin km yaptım simdiye kadar.
    Benim tavsiyem arabayı araştırmadan araba alınmaması ,nasıl bir motor tarzı seviyorsun canlı motor mu az yakan mı hem az hem canlı mı sorunsuz mu gıbı gıbı
    ama sen 1.33 atmosferık motorlu 3500 devırden sonra dızel kadar torku olmayan 125nm lık motorlu arac alıyorsun ve yokusta durup kalkarken cok zorlandım dıyorsun e abı sen kac bınde attırdın vıtes 3500 de attırdıysan vıtesı kalkısta motor daha yenı topluyor kendını madem saglam kalkmak ıstıyorsun 5 bını gorucen o zamanda tuketımım artar dersende buyrun turbo motorlulara ( o zamanda turbo telası baslar arıza yapar mı motor arıza cıkarır mı ben karsılasmadım cevremde turbolu olupta sorun yasıyan ) arabamı aldıgımda aynı segment dızeller arasında 12bın fark vardı.Neyse biyerden taviz vericez.(onu yerine pcx motor aldım mesela)
    Bu arabayı alanların amacı motor gıtmıyordan zıyade sorunsuzluk ve ekonomi ise alınır he ben basıcam dersende redlınelara gıre gıre basarsın ama yakıtınada katlanırsın performansıda kesınlıkle uzmez .Hep yüksek devirde ınsanı rahatsız hıssettirebılır dusuk devırde tısır tısır gıden araç yuksek devırdekı ses rahatsız edebılır kımı sevebılır ama o ses dizelin her konumundakı sesınden ıyı bana gore yanı kısaca demek istediğim bu arac alınmaz degıl sadece tercih meselesi bilerek alınır sorunsuz tupunu takarsan cok ekonomikte olur ben taktırmadım zaten ortalamam s.ici 5.3 lt cıvarı ,sehırler arası 6 uzerınde seyreder .
    Benim gordugum bu araca cok fazla yaktırmak ıstenirse 160km uzerınde gıdıcen uzun bi sure ozaman 6,5ları gordum kı tavsıye etmem enguzel seyır hızı 110-130 arası yaris için konusuyorum.
    Atmosferik motoru surecek arkadasıma tavsiyem motor yakacak dıye basmazsa eger performans olarak memnun olmaz üzülür e biz bu arabayı ekonomi olsun diye almıstık diyorsanız da pasa pasa o zaman 6. viteste 110/120 aralıgında gidilir yokuslardada vites kucultulur yokus cıkılır ,ben kucultmek ıstemem dersende buyrun turbolu motorlara yonelınır toyotanın atmosferık motorlarına bok atılmaz bu motorları 420( dortyuz yırmı )hp ye cıkartılıdıgı vıdeolar mevcuttur.

Not:Bu motor iyi değil derseniz atmosferik motorları araştırın derim.En son Antalya Konya arası bılırsınız torosları gecıyon 1,6 92hp olması lazım 2014 model dizel C4 le beraber kıckıca geldik yokuslarda hep soylenen sorunu nedense hic yasamadım ve arkadas sasırdı cunku 5500devirden den once vıtes degıstırdıgımı hatırlamıyorum. C4 3 kısıydı yaris 2 kısı benım yakıt ortalamam 5,9ltydi Konyaya geldigimde .C4 u bılmıyorum oda en fazla 5 civarıdır tahmınım .Soylememdekı amac c4 kotu yaris ıyı degıl turbo dızeli olan c segmentı bır aracla bas edecek seviyede olan bır motor oldugunu belırtmek ıstedım.
    İşin özü bassanda yokuslarda 6lt olmuyo bu motor en sevdıgım yanıda bu .Ben 75 esım 55 kılo. yakıt degerlerını ona gore degerlendırın arkadaslar.
    Atmosferik motoru yokusun cok oldugu sehırıcı kullanıcılarına tavsiye etmıyorum.(kendı gorusumdur) eger ımkan varsa kucuk ccli dizelleri tavsiye ederim sehır ıcı .Benzinli turbolar cok ekonomık degıl gıbı geldı bana kullanan arkadaslarım dogrultusunda.
    Neyse konu ordan oraya buraya zıpladı ama motorsiklette cok guzel olur s.içi.Yakınsanız bisiklet bunlar hem ekonomi için hem saglık ıcın araba sınır stress ısıktır durdusu kalktısı osu busu derken insan saglıgından oluyor farketmeden ,ekonomı performans bırarada isteyenlere az yakan cok kacan 1,6 dızel 160 hp li mersolar nasıp eyle yarappı deyip bitirim artık.

Alıntıları Göster
    Merhaba Saygıdeğer arkadaşlar,
    2006 yılında Toyota yaris terra yeni kasa ile tanıştım. Sıfır temiz 24000 tl verip 5 yıllık kredi çekip 33500 e mal olan bir araç sahibi oldum. Çok beğenerek aldığım bir araçtı ve bir arkadaşıma 75000 km de sattım. Ardından 2013 te Auris life aldım. 2015 başında onuda izmirde birine 24000 km sattım. Yeni Corollo 1,33 aldım. Şu an arabam 10000 km.de Ortalama yakıt miktarları yaris 6,3 satarken, auris 6,5 satarken, corolla 6,8 şu anda. Yani anlıyacağınız aracın ağırlığı arttıkça yakıt tüketim miktarıda motor gücleri ve beygirlerine bağlı olarak artmakta. Ne kadar konfor o kadar yakıt tüketimi. Ama şu kadarını söylemek isterim şirketim sayesinde birçok kiralık araca bindim sınıfında bu araçları tek geçerim. Çünkü insanı yormayan bir sürüş ve güvenlik var. Asıl amacım güvenlik dediğim için hep tercihimi toyotadan yana kullanmışımdır. Sizlerinde daha iyi araç sahipleri olmanız dileği ile hoşçakalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ademmen

Merhaba Saygıdeğer arkadaşlar,
    2006 yılında Toyota yaris terra yeni kasa ile tanıştım. Sıfır temiz 24000 tl verip 5 yıllık kredi çekip 33500 e mal olan bir araç sahibi oldum. Çok beğenerek aldığım bir araçtı ve bir arkadaşıma 75000 km de sattım. Ardından 2013 te Auris life aldım. 2015 başında onuda izmirde birine 24000 km sattım. Yeni Corollo 1,33 aldım. Şu an arabam 10000 km.de Ortalama yakıt miktarları yaris 6,3 satarken, auris 6,5 satarken, corolla 6,8 şu anda. Yani anlıyacağınız aracın ağırlığı arttıkça yakıt tüketim miktarıda motor gücleri ve beygirlerine bağlı olarak artmakta. Ne kadar konfor o kadar yakıt tüketimi. Ama şu kadarını söylemek isterim şirketim sayesinde birçok kiralık araca bindim sınıfında bu araçları tek geçerim. Çünkü insanı yormayan bir sürüş ve güvenlik var. Asıl amacım güvenlik dediğim için hep tercihimi toyotadan yana kullanmışımdır. Sizlerinde daha iyi araç sahipleri olmanız dileği ile hoşçakalın.

Alıntıları Göster
    Herkese Merhabalar,

Bende bu araç için söylenen olumlu ve abartılı olmayan olumsuz çoğu şeye katılıyor olmama rağmen genel olarak aracımdan çok memnunum. Özelliklede yakıt tüketim değerlerinin sınıfı içinde çok ideal olduğunu düşünüyorum.

Bu aracın torkunun 128 Nm ve boş ağırlığının 1225 kg olduğunu bilerek alan arkadaşların haksızlık yaptığını düşünüyorum.

Yaklaşık olarak 3 aydır aracı fiili olarak kullanıyorum ve aşırı yokuşlu bir semtte oturmuyorum ama bence Mersin, Adana tarzında yokuş olmayan şehirler için tereddütsüz tercih edilebilecek bir motor seçeneği.

Ramazan Bayramında Ankara Mersin şehir dışı yolculuk dışında tamamen şehir içinde yolculuk yaptım. Aracın yokuş performansı gerçekten çok iyi değil fakat bazı yorumlarda vur dedikçe aracı öldürmüşler. Pozantı otobanında yokuşların olduğu yerlerde aracın vitesini 4. vitese düşürdüğüm durumlar çok oldu tam hatırlamıyorum ama 3. vitese de düşürdüğüm yerler olmuş olabilir. Ama bir çok otomobili (özelliklede düşük hacimli motora sahip olduğunu düşündüğüm) yokuşta geçtiğim de oldu, Otobüs kamyon vs gibi büyük araçların da geçebilme olasılığı olduğunu düşünmüyorum bu ve benzeri yorumlarda ya araçtan ya sürücüden kaynaklı farklı bir durum olabileceğini düşünüyorum.

Ben Ankara - Mersin arasını özellikle Ankarada bayram nedeni ile oluşan tarafiğe girmiş olmama rağmen 2 kişi klima tamamen açık ve duble yolda 100 km/sa, otobanda 120km/sa ortalama hızlarla hareket ederek 5,7 lt/100 km ile aldım.

Dönüşte ise 3 kişi ve bağajın tamamen dolu ve yine klima tamamen açık olacak şekilde 6,3 lt/100 km ile aldım.

Bence aracın, yol bilgisayarı biraz daha detaylı olması, 4 cam otomatiği tek dokunuş ile açılıp kapanabilir olması, butonlarda ışıklandırmaların olması, klimanın arkaya da üfleyebilmesi vs gibi ufak tefek şeylerinin olması iyi olurdu.

Burada sizinle yapmış olduğum tüketim ölçümlerini paylaşacağım. Yol bilgisayarından bağımsız olarak, deponun pompanın anahtarının atımına kadar deponun doldurulması şeklinde tarafımdan ölçülmüş değerler olduğu içn %100 gerçeklik sağlayacaktır. Havaların aşırı sıcak olması sebebi ile klimanında genellikle açık olduğunu dikkate almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsaltik -- 21 Ağustos 2015; 11:21:23 >

• Arkadaşlar, çok yakın bir arkadaşım sıfır aldığı 4aylık corollasını (1.33) sırf gitmiyor,sollama yaparken bayılıyor, hızlanırken çok nazlanıyor diye sattı. Performansından o kardarşikayetçiki güzelim arabayı sattı. Şimdi 1.4tsi motorlu araçlara bakıyor. Alacak arkadaşlara duyurulur.
    Yalnız yakıtından çok memnundu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wings35 -- 7 Eylül 2015; 20:51:10 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.