Şimdi Ara

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.480
Cevap
49
Favori
393.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende 1.6 benzinli edition modelini satın aldım, bandrolden dolayı aracı ocakta teslim alacağım sormak istedğim bişey var, son birkaç ayda üretilen edition araçlarda watt bağlantılı arka süspansiyon olmadığını söylüyorlar. arabayı aldığım satış temsilcime sordum o da olduğunu söyledi, acaba araç eski mi diye düşündüm ama bayiye 20 gün önce geldiğini söyledi. Sizin araçlarınızda var mı?
  • Watt bağlantısı olan şanslı astra sahiplerinden biri de benim :) mayısta aldım astra edit araç gelince egil alttan bak olup olmadığını görürsün :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son çıkan astra editlerde malesef watt bağlantısı kaldırılmış servis müdürü öyle demişti baktım bende cidden yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Berat imam

Son çıkan astra editlerde malesef watt bağlantısı kaldırılmış servis müdürü öyle demişti baktım bende cidden yok

benim anladığım kadarıyla ya yeniden geldi watt bağlantısı yada sadece hb araçlarda kaldırıldı. aynı şekilde jantlarda 16" e düşürüldü denilmişti ama ben jantları özellikle inceledim jantlar 17" satış elemanı da watt bağlantısı var diyor
  • Mayıs 2013te aldım aracımı opel astra sedan 1.4 cosmo active select navi600 ile 60500e almıştım 9500 Kmdir biniyorum her kilometreyi keyifle yaptım çok doğru bir tercih yapmışım uzun yolda bu araçta yorgunluk asla söz konusu bile değil afl sistemi ile gece sürüşleri ayrı bir keyif millet gidip vwden rica minnet sıraya giriyor daha az donanıma daha çok para ödüyor ben hep opel kullandım inşallah yeni kasaya kadar en iyisi bu diyorum ve tüm astra j sedancıları saygıyla selamlarım araç hakkında sorusu olan varsa seve seve cevaplarım

• quote:

Orijinalden alıntı: metuzo

arkadaşlar bende 1.6 benzinli edition modelini satın aldım, bandrolden dolayı aracı ocakta teslim alacağım sormak istedğim bişey var, son birkaç ayda üretilen edition araçlarda watt bağlantılı arka süspansiyon olmadığını söylüyorlar. arabayı aldığım satış temsilcime sordum o da olduğunu söyledi, acaba araç eski mi diye düşündüm ama bayiye 20 gün önce geldiğini söyledi. Sizin araçlarınızda var mı?

Watt's baglantsı yok hocam, katalogta bile var diyor ama kaldırldı artık edition ve businessta.
    Satıs sorumlusu arkdslar bile bilmiyor var mı yok mu diye

• astra j sedan kullanıcısıyım aracım 5250km de.son ölçümüm 142 km de 47 lira yaktı 0.33 kurusa denk geldi.142 km nin 35i sehir içinde kullandım.107 km ise seirler arası hız karısıktı 150km de oldu 50 km de...sizlere tek tavsiyem benzini güvenilir yerden alın azıcı ucuz diye (jetpet gibi lt 4,70) gidip almayın içine kimyasal madde atıyorlar cabucak tukeniyor.birde aracı devirli kullanın kazasız sürüşler.
  • mrydn25 M kullanıcısına yanıt
    Astra sedan 1.4 kullanıcısıyım üç ay önce aldığım araç ile şu ana kadar 3.177 km. yol yaptım, 252 lt. 95 oktan benzin almışım ve 1.234 tl ödemişim. Yani ortalama 39 kuruş yakmış km.de. Ancak bu yolun büyük çoğunluğu belki 4 de üçü uzun yol. Şehir içinde bu soğuk havalarda pompa değeri olarak 9,4 litre yakıyor 100 km.de, yani şehir içi km.de 46 kuruş yakıyor. Bu değerler net pompa değerleridir. Almayı düşünen arkadaşlara fikir verir umuduyla paylaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercobaba

Mayıs 2013te aldım aracımı opel astra sedan 1.4 cosmo active select navi600 ile 60500e almıştım 9500 Kmdir biniyorum her kilometreyi keyifle yaptım çok doğru bir tercih yapmışım uzun yolda bu araçta yorgunluk asla söz konusu bile değil afl sistemi ile gece sürüşleri ayrı bir keyif millet gidip vwden rica minnet sıraya giriyor daha az donanıma daha çok para ödüyor ben hep opel kullandım inşallah yeni kasaya kadar en iyisi bu diyorum ve tüm astra j sedancıları saygıyla selamlarım araç hakkında sorusu olan varsa seve seve cevaplarım

Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullanmanızı dilerim.. ben de cosmo almayı düşünüyorum, izninizle sorularım olacak;

1- navi600 le birlikte geri görüş kamerası da geliyor mu ? navigasyon performansı nasıl?

2- otomatik vitesin sürüş performansı nasıl ? vites geçişleri hissediliyor mu, hızlı mı?

3- otomobilin genel olarak kabin sesizliği, (asfalt sesi ve motor sesi, rüzgar sesi gibi ) yeterli düzeyde mi ?

4- bir de bütün donanımları istesek (flexiride hariç) sipariş teslim süresi nekadar olur ?

teşekkürler

• orhuntus81 O kullanıcısına yanıt
    şahsım adına sadece 3. soruya cevap verebilirim. Kabinin sessizliği konusunda beni rahatsız eden bir şey olmadı. Asfalt ve rüzgar sesini pek duymadım desem yalan olmaz. Motor sesini gelince gaza yüklendiğinizde güzel bir ses çıkıyor en azından benim hoşuma gidiyor. 4. soruyu ancak bayiler cevaplayabilir. 1 ve 2. soruların yanıtı bende yok çünkü kullanmıyorum.
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

quote:

Orijinalden alıntı: ercobaba

Mayıs 2013te aldım aracımı opel astra sedan 1.4 cosmo active select navi600 ile 60500e almıştım 9500 Kmdir biniyorum her kilometreyi keyifle yaptım çok doğru bir tercih yapmışım uzun yolda bu araçta yorgunluk asla söz konusu bile değil afl sistemi ile gece sürüşleri ayrı bir keyif millet gidip vwden rica minnet sıraya giriyor daha az donanıma daha çok para ödüyor ben hep opel kullandım inşallah yeni kasaya kadar en iyisi bu diyorum ve tüm astra j sedancıları saygıyla selamlarım araç hakkında sorusu olan varsa seve seve cevaplarım

Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullanmanızı dilerim.. ben de cosmo almayı düşünüyorum, izninizle sorularım olacak;

1- navi600 le birlikte geri görüş kamerası da geliyor mu ? navigasyon performansı nasıl?

2- otomatik vitesin sürüş performansı nasıl ? vites geçişleri hissediliyor mu, hızlı mı?

3- otomobilin genel olarak kabin sesizliği, (asfalt sesi ve motor sesi, rüzgar sesi gibi ) yeterli düzeyde mi ?

4- bir de bütün donanımları istesek (flexiride hariç) sipariş teslim süresi nekadar olur ?

teşekkürler

Sırayla cevaplayım hocam sorularınızı
    1-geri görüş kamerası sisteme dahil şekilde takılı Mayıs'tan beri gayet güzel çalışıyor ancak navigasyonu il merkezlerinde yolları tamamen gösterirken ilçeler üstün körü olmuş ama naviyle gelen diğer özellikler güzel bide orta konsola çok yakışıyor hem yıl olmuş 2013 hala üç satır ekran yakışmıyor diye düşünüyorum :)
    2-otomatiği çok iyi bence 6 ileri bi kere hele hele toyotalara falan nal toplatır vites geçişleri hissettirmiyor sadece 1.den 2ye geçerken çok az hissettiriyor diğer vitesler çok akıcı ve hissis uzun yolda hele çok iyi
    3- yalıtım bana göre opel eski kasaya göre devrim yapmış yazlık lastikler takılıyken çıt yok araçta hafif bir uğultu sadece 1200 km yol gittim molasız yormadı bile yalıtım konusunda için rahat olsun
    4- ben aracı bayide hazır buldum aynı günde hemen aldım beklemedim :) çok araştırmıştım ama genelde özel sipariş varsa 2 ayı bulur demişti Trabzon vardallar
    Bunlara ek olarak eksilerini yazacak olursak yakıt tüketimi biraz yüksek fabrika verilerine bir litre ekle birde serviscilikleri kötü ama çok şükür ben 9500 kmde hiç uğramadım bakılmada zaten 15000 de bir gidecem bide motora bi kapak yapsalarda derli toplu görünse iyi olurmuş inşallah objektif değerlendirip yardımcı olmuşumdur

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan115

kataloglarda 16'' jant görünüyor ama bayilerde hala 17 jant var, watts bağlantısı da kalkmış diyorlar ama ben bizzat gidip baktım hala araçlarda watts bağlantısı mevcut, opel in güvenlikten ödün vereceğini zannetmiyorum zaten, bence hem 17 jant hem de watts bağlantısı standart olarak sunulmaya devam edecektir.

[Yeni Opel Astra Sedan 1.6 Business]

YENİ KASA OPEL ASTRA SEDAN PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU

katılıyorum hocam size benim izlenimlerim de bu şekilde oldu

• ercobaba E kullanıcısına yanıt
    Evet doğru düşünmüşsünüz bence de navigasyonolmayan otomobil kalmamalı bence de 2013 olmuş yıl artık. geri görüş kamerası sadce hatchback lerde sanıyordum sevindim, ses yalıtımı da iyi diyorsunuz çok iyi haber :)

daha önce peugeot 308 otomatik test etmiştim başka hiç otomatik araç test etmediğim için korkum vardı. çünkü vites geçişleri berbat ötesiydi, resmen geçişlerde öne doğru eğiliyorsunuz fren yapar gibi , opel astrada sarsıntısız geçiş olduğunu duymak sevindirici.

cevaplarınız için teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntus81 -- 24 Aralık 2013; 19:36:02 >
  • quote:

kataloglarda 16'' jant görünüyor ama bayilerde hala 17 jant var, watts bağlantısı da kalkmış diyorlar ama ben bizzat gidip baktım hala araçlarda watts bağlantısı mevcut, opel in güvenlikten ödün vereceğini zannetmiyorum zaten, bence hem 17 jant hem de watts bağlantısı standart olarak sunulmaya devam edecektir.

3-4 hafta önce arkadaşım 0 sedan edition aldı watts yok ona var demişler eğilim baktım normal dingil var. 1.4 turbo olana baktım onda var watts.

• quote:

Hocam kasım ayı icerisinde opis opal bayileri gezdim, sedan businesslarda watt's var dediler, eğildm baktm aracların altına hiç birinde watt's baglantısı yoktu, görevli arkadaslar var diyip geciyor.

Siz hangi bayide baktnz ve edition ya da businessta watts baglantsı gördnz?

• Watt bağlantısı olan araçlar ilk üretim araçlardır bayinin elinde tek tük kalmış olabilir ama yeni üretim editlerde malesef yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Berat imam

Watt bağlantısı olan araçlar ilk üretim araçlardır bayinin elinde tek tük kalmış olabilir ama yeni üretim editlerde malesef yok

Aynen hocam ilk seriler bayinin elinde kaldıysa belki bir ihtiml

• quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

Evet doğru düşünmüşsünüz bence de navigasyonolmayan otomobil kalmamalı bence de 2013 olmuş yıl artık. geri görüş kamerası sadce hatchback lerde sanıyordum sevindim, ses yalıtımı da iyi diyorsunuz çok iyi haber :)

daha önce peugeot 308 otomatik test etmiştim başka hiç otomatik araç test etmediğim için korkum vardı. çünkü vites geçişleri berbat ötesiydi, resmen geçişlerde öne doğru eğiliyorsunuz fren yapar gibi , opel astrada sarsıntısız geçiş olduğunu duymak sevindirici.

cevaplarınız için teşekkürler ...

Ne demek yardımcı olduysam ne mutlu vites konusunda memnun kalacağınıza eminim helede cosmo alırsanız bana göre komple memnun olursunuz afl far sistemi bile sadece jettaya falan göre tercih sebebi olmaya yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: bahcerun

Astra sedan 1.4 kullanıcısıyım üç ay önce aldığım araç ile şu ana kadar 3.177 km. yol yaptım, 252 lt. 95 oktan benzin almışım ve 1.234 tl ödemişim. Yani ortalama 39 kuruş yakmış km.de. Ancak bu yolun büyük çoğunluğu belki 4 de üçü uzun yol. Şehir içinde bu soğuk havalarda pompa değeri olarak 9,4 litre yakıyor 100 km.de, yani şehir içi km.de 46 kuruş yakıyor. Bu değerler net pompa değerleridir. Almayı düşünen arkadaşlara fikir verir umuduyla paylaşıyorum.

Kardeşim ilk 41 kuruşla başladı...km sifirlanip ölçüm yapıldı...sonra 33-34kuruş gibi bi yakıt çıktı.şehir içi sakin kullanmanızı öneririm birde tabiki devirli kullanın...şoför olmak başka kullanıcı olmak başka mesele tabiki.hayırlı geceler

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.