Şimdi Ara

Yeni kasa Mazda 3 Mayıs-Haziran gibi Türkiye'de (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.063
Cevap
3
Favori
122.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence çok güzel bir araç olmuş. Her çizgisi tüm görünüşleri çok güzel.

Takıldığım iki yer var. Birincisi iç tasarım pek hoş değil. Beni pek cezbetmedi. İkincisi ise motor 1,6 105 Hp benzinli motor zayıf

Geçen gün maslakta evo otomotiv de görüp inceledim. Satış danışmanı ÖTV indirimine yetişecek araç var isterseniz ay sonu teslim ederim dedi. Peki otm. Sedan ne kadar dedim (babam için). 39 ile 42 dedi. Kendi kendime ÖTV indirimine yetişir dedikten sonra bu fiyatlar çok ters geldi. Şu ÖTV indirimi bitsede hem araç bulunabilse hemde fiyatlar düşse artık...

Sonuç olarak Mazda 3 alınır mı bence alınır. Kusursuz tasarım ve Mazda kalitesi için ben alırım. Ama motor çabucak değişmeli. Dizel motor iyi olur. Verilere göre motoru PSA-Ford işbirliği ile üretilen motor emin değilim ama umarım öyledir. Çok keyfili kullanım sunuyor ve oldukça ekonomik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

quote:

Orjinalden alıntı: MZR34
    şeytana uyma sen elindekini biraz eskit dizeli gelince ondan alırsın

Şeytan çok hoş sözler fısıldıyor ama Dizeli gelecek miymiş acaba gerçi ben performans istiyorum acaba test sürüşü imkanı tanırlar mı yeni mazda 3 için.

eskisinide sürsen aşağı yukarı performans aynıdır sadece yenisinde kilo hafifletilmiş tabi bu nasıl bir performans ve yakıt ta azalış gösterir onu bilmem dizel gelicekmiş mazda3. dizel motoru focusta kullanılan ile aynı yeni mazda3 test aracı şuan yoktur diye düşünüyorum inş yanılırım
  • Katalog değerlerine göre benim araba bundan güçlü olsa gerek 1.6 motor 124hp. 0-100 = 10.4sn ancak araç neredeyse 1250 kg. Acaba mazda 105hp ile neler başarabilir test edip görmek lazım.
  • ikisinide sür bence okadar fark olmadığını çok iyi anlıyacaksın ve herşeyin kağıt üzerinde bitmediğinide
  • Bugün yeni Mazda 3 e bakmaya gittim araba dıştan çok güzel duruyor baktığım 3 lacivertti ve o renk arabaya çok yakışmış gerçekten içini güzel tasarlamışlar adamlar donanım olarakta gayet iyi bence arabadaki en önemli eksiklikler otomatiğinin 4 vites olması ve içinin dar olması arka diz mesafesi azdı ya da ben bizim hondaya alıştım ondan öyle gelmiş olabilir tabi .
    Herkese iyi geceler
  • yeni kasa sedanları 15 hazirndan sonra gelecekmiş, malum ötv de bitiyor, bakalım ne çıkacak 15 hazirandan sonra. hurda indirimi de olabilir.
  • Yeni Kasa Sedanlar geldi ama sorduğunuz bayinin elinde kalmamış olabilir. Yakında bir parti daha gelecek diye biliyorum
  • Şu an alanlar ÖTV indirimli alabiliyor ozaman. Ankaradaki bayilere geldiyse gidip görmeyi istiyorum ancak mazda bayi sanırım konya yolundan eskişehir yoluna taşınmış.
  • geçen galeride mazda3 ü inceledim, hatchbacki daha güzel, ancak çok güleç bir araba, makam duruşu yok. içi kesinlikle çok konforlu ve kaliteli. kapı kolarından döşemesine, elektroniğinden, göstergelerine, sunroof ına kadar en iyisini kullanmışlar. bir de en çarpıcı yanı da baz versiyonla üst doanım versiyon arasında hemen hemen fiyat farkı yok. araba zevk sahiplerini ve mazda hayranlarını bekliyor. sınırlı sayıda türkiyede satılacaktır. bu yüzden belli bir alıcı kitlesi olacaktır. bayilerde bu durumun farkında. o yüzden fiyat konusunda bişey beklemeyin derim.
  • Dün ben de Maslak EVO'da aracı inceleme fırsatı buldum. Birkaç gün öncesinde Chevy Cruze da incelemiş birisi olarak derim ki kesinlikle honda ve toyotaya oldukça ciddi bir alternatif.

Yukarıda bir arkadaşın da değindiği gibi olabilecek tek problem motorunun zayıf olma ihtimali olabilir fakat 145 nm tork da bir nebze olsun alır hantallığını gibi geliyor. 42 binlik maliyeti ile bence optimum bir seçim olacaktır. Daha yüksek bir motor seçeneği gelirse (ki öğrendiğim kadarıyla dizel gelecek ama yüksek motor seçeneği bu sene olmayacak) çok daha pahalı olacaktır. Bu fiyat ve motor ideal kalmış oluyor diye düşünüyorum.
  • Dün Ankara mazda bayiindeydim. Mazda 3 ve 6 yı inceleme imkanım oldu. Oraya bakan bayan tek olduğu için test sürüşü yapamadım. Açıkçası araç resimlerdeki kadar çekici gelmedi bana ama yinede hoş bir araç olduğunu söyleyebilirim. Aracımı kendi arabamla kıyaslayacak olursam bana göre dezavantajları ve avantajları şunlar

1-Motor gücü (beygir) ve torku kendi aracıma göre geride kalıyor (yeni corolla)
    2- İç mekan Corolla'dan daha dar geldi bana özellikle çatı daha alçak gibi kafam neredeyse tavana deyiyordu. (boy 1.94 )
    3- Yakıt tüketimi ve 0-100 hızlanmasıda Corolladan geride.

Bunun dışında Corolladan üstün yönleri:

1- Esp sanırım standart
    2- Sunroof imkanı var
    3- Modifiyeye daha uygun bir araç
    4- İç konsol daha cafcaflı ve zengin
  • ÖTV artışı sonrası fiyat listesi şaka gibi.

Yeni Mazda3 Sedan Touring .......................40,268
    Yeni Mazda3 Sedan Touring Otm.................41,752
    Yeni Mazda3 Sedan Impressive...................43,235
    Yeni Mazda3 Sedan Impressive Otm............44,719

Yeni Mazda3 Hatchback Touring..................40,640
    Yeni Mazda3 Hatchback Touring Otm...........42,123
    Yeni Mazda3 Hatchback Impressive.............43,606
    Yeni Mazda3 Hatchback Impressive Otm......45,090

Ağustos ayında elde kalan 2009lara acaip indirim yaparlar gibime geliyor.Olmazsa Aralıkta sağlam indirim yapmaları gerekir çünkü bu fiyatlarla 3-5ten fazla satamazlar ve arabalar ellerinde patlar. Ayrıca 2 ve 6 ten biliyoruz ki Mazda zınk diye %30-40 indirim yapabiliyor...

sedan impresive e benden 34-35 kaat çalışır...
  • evet yaa.mazda yıne fıyatları abarttı!tamam kalıtelı cok ıyı araclar ama kac kısı bunu bılıyor.dıstrıbutor degıstı,ıse sozde kendılerı el attı ama eskı tas eskı hamam
  • mazda bu fiyatlarla arabamı satıcakmış!....aralık ayında 42 bin tl lere mazda 6 verdiklerini unuttular....
    touringin hakkı 35..impressive in hakkı 37.5 (metalik dahil)...kendilerini kandırmasınlar...
    105 benzin 4 ileri eski oto şanzıman arabaya 45 bin tl fiyat yazmışlar utanmadan
  • Hakikaten şaka gibi fiyatlar. Bir C sınıfı arabanın baz donanımı 40binden mi başlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: egunns

mazda bu fiyatlarla arabamı satıcakmış!....aralık ayında 42 bin tl lere mazda 6 verdiklerini unuttular....
    touringin hakkı 35..impressive in hakkı 37.5 (metalik dahil)...kendilerini kandırmasınlar...
    105 benzin 4 ileri eski oto şanzıman arabaya 45 bin tl fiyat yazmışlar utanmadan

+1
  • Bizim buralarda bir laf vardır: "Tilki deliğine sığmamış,bir de kuyruğuna çalı bağlamış" diye. Zaten Yeni Mazda 3 Ötv indirimli fiyatlarla bile, 2.el ve yedek parça-servis sorunu nedeniyle az satacak bir arabayken bir de şimdi fahiş fiyatlar çekiyorlar. Amacı ne bunların anlamadım. Herhalde Türkiye'de 40-50 araç satmak yetecek bunlara. Keyifleri bilir,çünkü araç konusunda ve bu fiyatlara,benzer donanımlı yeterince alternatif var bence ülkemizde. Hadi hayırlısı...
  • bayiler bu fiyatlardan satacak tabi . millet abanırsa otoya kriz bitti diye olacağı bu..
  • Araba güzel ama fiyat benim için pahalı,C segmenti bu kadar yüksek fiatlı olmamalı(Civic,lancer,corolla ve Mazda 3)Japonların arabaları orta halli vatandaşlar için ilaç gibiydi ama artık değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hien

Araba güzel ama fiyat benim için pahalı,C segmenti bu kadar yüksek fiatlı olmamalı(Civic,lancer,corolla ve Mazda 3)Japonların arabaları orta halli vatandaşlar için ilaç gibiydi ama artık değil.

Valla Almanlar, Fransızlar, Italyanlar'da farklı değil. Hem kriz bizi çok etkiledi çok zarar ettik diyorlar (Toyota misal) hemde zam üstüne zam yapıyorlar. Müstahak bunlara
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.