Şimdi Ara

Yeni kasa i20 alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
13.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni kasa i20 1.2 mpi motorlu araçlar nasıldır? Yol tutuş, kronik sorun v.s ? Esim ve kucuk cocuğum var ilk aracım olucak tavsiyenizi beklerim.

Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belliki konuya yazanların çoğunluğu yeni kasanın içine bile oturmamış. 2015 yılından beri yeni kasa kullanıcısıyım. Bir arkadaş eski kasası ve yarisle karşılaştırmaya çalışmış yeni kasasını. Mantıklı bir dayanağı olmayan bir karşılaştırma. 5 kişi ortalama boylardaki insanlarla defalarca seyahat ettim. Kimsenin şikayeti olmadı herkes rahattı.

Malzeme kalitesinde de sınıfındaki arabalar neyse odur. B sınıfı arabalarda ön konsol yumuşak plastik olur, gerisi serttir zaten bu yeni çıkan Polo da dahil olmak üzere standarttır. İ20 de böyledir. O plastik Polo kadar yumuşak mı, değil ama eliniz konsola yapışık arabayı kullanmıyoruz.

Bir kere i20 kendi sınıfında ilk defa C sınıfı tipi orta kol dayamasını uygulayan B sınıfı arabasıdır. Hacim konusunda hiçbir problem yaşanmaz. Tüm camları tamamen açılır (çoğu avrupa arabasında tamamen açılmaz, 5-10 santimlik marjin bırakılır)

Elite donanımlı i20lerde 6 hava yastığı mevcuttur. Style ve Jumpda da 2 hava yastığı. Benim aracın style donanım. Elite alabilirdim ancak o fiyata cam tavan eklettim. Yine i20 kendi sınıfında açılabilir ful cam tavana sahip ilk araç. Vag grubundaki muadilleri yarıya kadar geliyor cam tavanı. PSA muadilleri de tamamen cam ama açılamıyor.

Yol tutuşu konusuna gelirsek, bu aracı inceleyen gerek yabancı medya gerek yerli medyada sevilen bir yanı oldu. Araç sert karakterli ama yol tutuşu çok başarılı. Esp’sini tamamen kapatabiliyorsunuz, her marka buna izin vermez. Yüksek hızlarda araş gayet güven veriyor, ses yalıtımı başarılı.

Ben aracımdan yukarda belirtilen kıstaslara göre memnunum genel olarak. Beğenmediğim noktaları da var tabii ki.

İlki kesinlikle yakıt. Konvansiyonel atmosferik motoru, tam otomatik şanzımanı ile 8-9 litreden aşağı şehiriçinde düşmek mümkün değildir. Ben Ankarada yaşıyorum. Ana arterleri kullanarak gidince de 7-8 litede geziyorum.

İkincisi cam tavan. Bu biraz fırsat maliyeti gibi bir şey aslında. Yazları daha sıcak, kışları daha soğuk zira tavan cam. Normal sac tavandan daha güvenlidir (youtubeda testleri izleyin) ama araca ekstra ağırlık katmakta. Düzenli olarak yağlanma ve temizlenme yapılmazsa da tavan ses yapıyor ki bu tüm markalarda geçerli bir problem. Açılır cam tavanların doğası böyle.

3,5 yıl oluyor, hatta şubat ayında 4 yaşında olacak benim aracım. Bugüne kadar da sürekli bir trim sesiyle karşılaşmadım. Araç gayet sessiz. Bu tabi kullanıcı ve yolla alakalıdır. Ben dikkat ediyorum ama Ankara yollarında bu pek mümkün olmuyor.

Vag grubunun şişik fiyatları yerine bir nebze daha ucuza sizi memnun edece bir araç alın derim. Hatta kendinizin rahat olması için gidip poloyu, i20yi test edin, bayilerde mevcut zaten. Sonra zaten siz doğru kararı vermiş olursunuz. Sormak istediğiniz soru varsa çekinmeyin..
  • Alayı sadece 2 havayastığı diye biliyorum.

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Yanlış biliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gyetiker G kullanıcısına yanıt
    Hocam beni de aydınlatır mısınız? Bu i20lerin hangilerinde kaç havayastığı var? Yıldan yıla degisiyor mu?

• Merhaba, araç hakkında bilgim yok. Ancak benzer ebatlarda 2009 Yaris var babamda. Bebeğimizin arabasını, yarisin bagajına koyamadık. Benzer durumun i20' de de yaşanacağını düşünüyorum. Bebeğinizin arabasıyla galeride bir deneme yapın, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bence bagajı büyük bir araç bakmalısınız.
  • Teşekkürler hava yastığı dışında yukarıdaki sorular hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşirsa sevinirim fren mesafesi v.s gibi.

• Bir eski kasasını kullanan yakınım var, agresif kullanmayacaksanız yol tutuşu, fren mesafesi çokta problem olmaz, yalıtımı fena değildir dış sesler çok rahatsız etmez, kronik sorunu yok bildiğim kadarıyla. Yeni kasasını (otomatik) kursta kullandım ve beğendiğim bir araç. Lakin küçük çocuğum var demişsiniz, bebek arabası kullanacaksanız bagaj sıkıntı olur, arka diz mesafesi de ön koltuğa ve arkasına birer yetişkin oturacaksa arkada oturan yetişkin pekte keyifli bir yolculuk yapamayacaktır. En nihayetinde araç "b" sınıfı ve vaat ettiklerini veren, sınıf standartlarını karşılayan bir araç. Elite paket altındaki modellerde 2 hava yastığı var yalnız, buna dikkat edin. Küçük çocuğunuz var, yan/perde hava yastıkları olsun alacağınız aracın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 13 Temmuz 2018; 9:38:8 >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, piyasa belli 50000 bandında km düşük orta halli başka araç seçeneği yok gibi o yüzden i20ye yöneldim gibi.

• Yol tutuş çok sert diye biliyorum, fren mesafesi kötü değil. Yalıtım idare ediyor. İç mekan eh işte. Bagaj tek çocuklu aile için zar zor yeter. Genel olarak "idare eder" diyebilecğeimiz bir araç, ancak fiyatı ve sağlamlığı göz önüne alınınca alınabilecek bir araçtır.
  • Polo her anlamda üstün bir aractir su kasa alin pişman etmez

https://forum.donanimhaber.com/yeni-mk6-1-0-polo-inceleme-yakit-ic-hacim-kronik-sorunlar-eksiler--133851527

• i20 güvenli ve kaliteli araçtır alınır, arkadaş memnundu 1.2 den bebeği olunca büyük araç aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Polo her anlamda üstün bir aractir su kasa alin pişman etmez

https://forum.donanimhaber.com/yeni-mk6-1-0-polo-inceleme-yakit-ic-hacim-kronik-sorunlar-eksiler--133851527
    2 hava yastıklı polonun nesi üstün arkadaş

• Atarsınız 4 kağıt 6 hava yastığı

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Atarsınız 4 kağıt 6 hava yastığı
    Veya Stokta bulamazsa 2017 alsın benim gibi hepsi 6 hava yastıklı

• Belliki konuya yazanların çoğunluğu yeni kasanın içine bile oturmamış. 2015 yılından beri yeni kasa kullanıcısıyım. Bir arkadaş eski kasası ve yarisle karşılaştırmaya çalışmış yeni kasasını. Mantıklı bir dayanağı olmayan bir karşılaştırma. 5 kişi ortalama boylardaki insanlarla defalarca seyahat ettim. Kimsenin şikayeti olmadı herkes rahattı.

Malzeme kalitesinde de sınıfındaki arabalar neyse odur. B sınıfı arabalarda ön konsol yumuşak plastik olur, gerisi serttir zaten bu yeni çıkan Polo da dahil olmak üzere standarttır. İ20 de böyledir. O plastik Polo kadar yumuşak mı, değil ama eliniz konsola yapışık arabayı kullanmıyoruz.

Bir kere i20 kendi sınıfında ilk defa C sınıfı tipi orta kol dayamasını uygulayan B sınıfı arabasıdır. Hacim konusunda hiçbir problem yaşanmaz. Tüm camları tamamen açılır (çoğu avrupa arabasında tamamen açılmaz, 5-10 santimlik marjin bırakılır)

Elite donanımlı i20lerde 6 hava yastığı mevcuttur. Style ve Jumpda da 2 hava yastığı. Benim aracın style donanım. Elite alabilirdim ancak o fiyata cam tavan eklettim. Yine i20 kendi sınıfında açılabilir ful cam tavana sahip ilk araç. Vag grubundaki muadilleri yarıya kadar geliyor cam tavanı. PSA muadilleri de tamamen cam ama açılamıyor.

Yol tutuşu konusuna gelirsek, bu aracı inceleyen gerek yabancı medya gerek yerli medyada sevilen bir yanı oldu. Araç sert karakterli ama yol tutuşu çok başarılı. Esp’sini tamamen kapatabiliyorsunuz, her marka buna izin vermez. Yüksek hızlarda araş gayet güven veriyor, ses yalıtımı başarılı.

Ben aracımdan yukarda belirtilen kıstaslara göre memnunum genel olarak. Beğenmediğim noktaları da var tabii ki.

İlki kesinlikle yakıt. Konvansiyonel atmosferik motoru, tam otomatik şanzımanı ile 8-9 litreden aşağı şehiriçinde düşmek mümkün değildir. Ben Ankarada yaşıyorum. Ana arterleri kullanarak gidince de 7-8 litede geziyorum.

İkincisi cam tavan. Bu biraz fırsat maliyeti gibi bir şey aslında. Yazları daha sıcak, kışları daha soğuk zira tavan cam. Normal sac tavandan daha güvenlidir (youtubeda testleri izleyin) ama araca ekstra ağırlık katmakta. Düzenli olarak yağlanma ve temizlenme yapılmazsa da tavan ses yapıyor ki bu tüm markalarda geçerli bir problem. Açılır cam tavanların doğası böyle.

3,5 yıl oluyor, hatta şubat ayında 4 yaşında olacak benim aracım. Bugüne kadar da sürekli bir trim sesiyle karşılaşmadım. Araç gayet sessiz. Bu tabi kullanıcı ve yolla alakalıdır. Ben dikkat ediyorum ama Ankara yollarında bu pek mümkün olmuyor.

Vag grubunun şişik fiyatları yerine bir nebze daha ucuza sizi memnun edece bir araç alın derim. Hatta kendinizin rahat olması için gidip poloyu, i20yi test edin, bayilerde mevcut zaten. Sonra zaten siz doğru kararı vermiş olursunuz. Sormak istediğiniz soru varsa çekinmeyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur8237

Merhabalar...

Yeni kasa i20 1.2 mpi motorlu araçlar nasıldır? Yol tutuş, kronik sorun v.s ? Esim ve kucuk cocuğum var ilk aracım olucak tavsiyenizi beklerim.

Saygılarımla...

Bahsettiğiniz araca sahibim. 1.2 mpi motor şehir içi gayet yeterlidir. Uzun yolda da 120- 130 km hızlarda gayet rahat seyahat edebilirsiniz. Yokuşta( kastım virajlı dağ yolları mesela) ise 1.2 atmosferik ne veriyorsa onu veriyor çok beklentiniz olmasın. Bagajı gayet kullanışlıdır 2-3 kişilik eşya alır. Yol tutuşu tatmin eder, sert ayarlı süspansiyonu var. Benim tüketimim 28 km ortalama hızda 6.1 lt şehir içi. Bunun haricinde sorunuz varsa cevaplarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süspansiyonları çok serttir,konfor o yüzden hak getire kısa çukurlarda,onun dışındw yol tutuş vs iyidir

• 2018 İ20 kullanan arkadas var ise yardimci olabilir mi?

Sellektor yapinca sislerde devreye giriyor veya cakar gibi oluyor her zaman olmuyor ama nasil oluyor anlamis degilim destek olabilirmisiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.