Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.117
Cevap
103
Favori
149.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ^Teacher^

Merhaba arkadaşlar,ben de bir çay sever olarak iki çayı merak ettim.

Geçen aylada bir çay ocağında çay içtim,tadı güzel olmasını hemen farkettim.

Marka Çaysa'mış nette baktım öyle ucuz bir çay değil.

Uzun süre kullanan deneyimleyen oldu mu?

Bir de meşhur Alman Mevlana çayı nasıl,hep duydum ama güzelse denk gelirse ondan da almak istiyorum.

Mevlana’yı ben denemiştim. Kaliteli bir çay bence. Demi yoğun, tozsuz. Yaprak büyüklüğü pekoe sanırım.

• Bu çayları deneyen oldu mu ?

Efor Platinum Özel Seri 1000GR

Eynesil Kutulu Çay Çiçeği Çayı 500 Gr

Harman Yumuşak İçim Dökme Çay 1000 Gr

Bergamot Enfes Koku Dökme Çay 1000 Gr

Güneyce Filiz 1000gr

Çaykur Mezopotamya Çayı 400 Gr.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Bu çayları deneyen oldu mu ?

Efor Platinum Özel Seri 1000GR

Eynesil Kutulu Çay Çiçeği Çayı 500 Gr

Harman Yumuşak İçim Dökme Çay 1000 Gr

Bergamot Enfes Koku Dökme Çay 1000 Gr

Güneyce Filiz 1000gr

Çaykur Mezopotamya Çayı 400 Gr.

Eynesil Çay Çiçeği Destan kadar yoğun değil ama yine de güzel. Mezopotamya stokta yatıyor onu bilemiyorum.

• bjkyener kullanıcısına yanıt

mezopotamya hiç beğenmedim normal bir çay, eynesil çay çiçeği daha iyi ama o da export kadar değil.

• dashwood kullanıcısına yanıt

hocam eskiden 8-9 yıl önce çaykurun çay çiçeğini alırdım mükemmeldi şimdi hayvan gübresinin toz hali

yumuşak içimli + renk mükemmel + bulanık kahverengi renge hemen bürünmüyordu (1-1,5 saat sonra oluyordu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 26 Şubat 2021; 1:12:3 >
  • trallesli antemius T kullanıcısına yanıt

bergamot yağı güzel olmuyor denedim

mersin antalya muğla ... bölgelerinde bu limonu forumda satsa alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 26 Şubat 2021; 1:17:23 >
    Ben de geçen aylarda İkiçay kabuk bergamot aldım, denedim ama ne koku ne de tat alabildim. 2-3 farklı çaya ekledim ama sonuç değişmedi.

Hocam bugün sipariş geldi. Ama bu dediğinizde alakası yok. Tip olarak küçük greyfurt gibiydi gelen. Kokusu bildigimiz bergamot. Tadı limondan daha az eksi. Tek başına yenmez.

Suyunu salataya kattık. Ben beğendim. Güzel.

Kabuğunu da bir parça çaya attım denemek için. Bildiğin bergamot aromalı çay oldu.

Tavsiye ederim.

• Pi kullanıcısına yanıt

Siparişi nereden verdin greyfuta benzemez limondan daha ekşi olması gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 26 Şubat 2021; 18:42:11 >

Şunu aldım. Zaten başka yerde görmedim.

https://www.portakalbahcem.com/bergamut-2kg

Bergamot kabuğu reçeli almıştım bir ara. O ada bu linkini verdiğim gibiydi. Başka yerden almıştım tabi.

Bilemiyorum artık. Karma aşı mi yapmışlar acaba 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 26 Şubat 2021; 18:28:5 >
  • Pi kullanıcısına yanıt

onlar bergamot değil

asıl bergamot videoda olan

-----------------------------

şimdiki limonlar bile portakal tadında limonla alakası yok

sizin bergamot greyfut türü bir şey gerçek bergamotla alakası yok

Dogrudur. Belki aşıdır düzgün tipli olsun diye. Tat beklediğim tat yalnız. Bulursam yamuk olana da bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Dogrudur. Belki aşıdır düzgün tipli olsun diye. Tat beklediğim tat yalnız. Bulursam yamuk olana da bakarım

videodaki bergamotu bulursan bana da haber ver küçük olan iyi değil büyük yeşil olanlardan

Tamamdır. İmkansıza yakın ama bulursak artık.
  • https://www.tazedirekt.com/organik-kebbet-500-g-p-1a0ac45

Hatay yöresinde Kebbet isimli bergamotun atası imiş bu.

• Amber çayın. eynesil export, destan eksport, destan özel üretim, zirvelerin tutkusu,Tr28 Tirebolu,Tr28 evcimen, Tr28 horeka pro çaylarını aldım. Destan özel üretimi henüz denemedim. Denediğim çaylar içerisinde zirvelerin tutkusunu beğenmedim. TR28 horeka ve evcimeni çok beğendim. exportlar da fena değil. Bahsettiğim çaylar da toz oranı fazla değil

• cengizkaya C kullanıcısına yanıt
    Tr28 nerden alıyorsun mesela?
    Sitelerde 38 tl kilosu. 14 tl de kargo istiyor. Çok pahalıya geliyor mantıksız.
    180 tl çay alcan ki ücretsiz olsun kargo. 2 sene içerim ben o çayı 😂
  • Merhaba hocam, çayı denemiştim ama uzun süre geçti. İkisi birleşir, dediğiniz gibi kampanyanız varsa 75/40 olur :))

İkisi de x2 olur.

• tiestoly kullanıcısına yanıt

180 tl'lik çayı eylülün ortasından şubat sonuna kadar içmişim ben hocam. genel olarak sabah, akşam ikişer çorba kaşığı çayla demlenir. amber çay'ın kendi sitesinden ilk siparişimde. denemek için çoğu çeşitten almıştım. şimdi şubat sonunda tekrar sipariş verdim. tr 28 evcimen ve horeca pro ürünleri yeni çıktı. tr 28 evcimen'i ben de beğendim onu merak ediyordum ilk onu açtım. horeca almadım, çünkü daha çok otel ve toplu kullanım için gibi. demi fazla çıkan bir çay olduğu bilgisini aldım. ev içinse evcimen yani :)

destan export'u aldım bir de. tr28'in tirebolu 1000 gr ürünü eylülde almıştım. kalite olarak çok kötü, içemedim bekliyor. aynı şekilde zirvelerin tutkusu ürünü de bu kalitede dedikleri için siparişe eklemedim. özel üretim çayların kalitesi güzel. yarım kilosu 24 tl çoğu. ben daha çok kullanım için eynesil export, arada özel olarak demlemek için de diğer çaylardan karma sipariş geçerim sanırım bundan sonraki süreçte.

amber çay'dan birileri buraları okusa esasında forum için güzel kampanyalar yapsalar da daha uygun fiyatlara alsak keşke.

• kirikambar K kullanıcısına yanıt
    Evet özel kampanya iyi olurdu
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.