Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.115
Cevap
103
Favori
149.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Carrefour sitesinde de göremedim markette de.
    Normal Türk çayı değil mi? Sri lanka yada seylan falan gibi ağır değil. Yada chapion poke tarzı
  • IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    29 Şubat'ta indirim vardi. Okkasi 27 TL ye geliyordu. Sanirim normalde 40 küsür TL. Yukarıdaki konuda geçen iki caydan aldığım için yeniden stok yapmak istemedim. Elimdeki çaylar bitsin Beta taç yaprak deneyeceğim.
  • Arkadaşlar çay makinesi kullanan var mı aramızda?
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    Yok normal Türk Çayı belki sizin oradaki Şubelerde olmayabilir.
  • Ben Şuan Mevlana Tea ile karıştırıp Tüketiyorum Beta Tea Taç yaprağı ciddi anlamda iyi oluyor.
  • Hocam orda demleme fiyasko olabilir. Oturmadan getiriyorlar müşteriye bence. Evde denemenizde fayda olabilir. Ayrıca ofçay tiryakisine benim de favorim çok iyi. Bide çaykur sarı paket turist çayı hoşuma gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-71B2671F5

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yüksek tepeler iyi bence mis gibi kokuyor yanlız dinlendiricen çay al sakla ben 2 yıllığı içiyom memnunum rengi fazla değil eksisi o denebilir.
  • Arkadaslar hepsiburaya mobil üzerinde üye olanlar 100 tl 25 tl iadesi var çayku filiz 34 tl 3 tanesi 102 25 tl iadeyle 77 tl oluyor 25.5 tl geliyo 1 kg çaykur filiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihanilerdivanli -- 10 Mart 2020; 0:49:46 >
  • Ben de birkaç damak tadıma göre kelam edeyim.

Doğuş Gurme Doğuş'un en güzel çayı bana göre.

Çaykur'da Altınbaş damak tadıma en çok uyan çayı.

Lipton İlk Hasat güzel çay ancak o fiyatı kesinlikle haketmiyor.

Herkesin zevkleri farklı tabii demleme ve suyun kalitesi de önemli.

Selamlar.
  • Afiyet olsun :)
  • tarım kredi kooperatifinden çay alan oldu mu? son sayfalarda denk gelmedim, nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acebi

tarım kredi kooperatifinden çay alan oldu mu? son sayfalarda denk gelmedim, nasıldır?
    Tarım Kredi İlk Hasat Çay
    https://forum.donanimhaber.com/yeni-kaliteli-cay-tavsiyeleri-2018-2020-ve-duyurular--132301143-7

Tarım Kredi Organik Siyah Çay
    https://forum.donanimhaber.com/yeni-kaliteli-cay-tavsiyeleri-2018-2020-ve-duyurular--132301143-21

İkisi de kalitesiz çay ne tadı nede kokusu var para verilecek çay değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 10 Mart 2020; 21:41:49 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, damak tadı tabiki kişiden kişiye değişebiliyor yinede ilk hasatı denemek istiyorum. çaykurun hilelerinden gına geldi tat kalite yok sadece fiyat artırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acebi

teşekkürler hocam, damak tadı tabiki kişiden kişiye değişebiliyor yinede ilk hasatı denemek istiyorum. çaykurun hilelerinden gına geldi tat kalite yok sadece fiyat artırıyor.
    Yumuşak İçimli Çay Seviyorsan Kalitesiz Çay Deneme Derim

Alacaksan Bu 3 Çayı Al Bende Merak Ediyorum Çaylar Bitsin Bu 3 Çayı Alacağım 3 üde Bu Sitede Var
    https://rizecaysepeti.com/

Yeşil İnci Turka 500 gr 19 tl (Mayıs Çayı)
    Özgür Kuşlu 500 gr 16 tl (forumda beğenen çok)
    İçim Çay Gold 1000 gr 29 tl (forumda beğenen çok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 10 Mart 2020; 22:38:1 >

• merhaba, öncelikle inceleme ve katkılarınız için teşekkür ederim. marketlerden aldığımız çayların yarısı toz olduğu için çok küfür ediyorum.

piyasadaki çaylar ve boyalı çay testi, çay demleme konuları hakkında bi 20/25 dk forumda gezinerek sayfalarda dolaşarak bilgi edindim. ancak naçizane konu sahibi arkadaşımıza bir önerin olacak. sayfaya benim gibi damdan düşenler için tek seferde çay tavsiyesi ve pratik bilgileri bulabileceğimiz bir ilk sayfa olsa. Bununla birlikte sayfaya katkı sunan çayları deneyen arkadaşların puanlamaları ilk sayfada bir alanda toplansa daha derleyici toparlayıcı olur gibi. ama bunlar emek istiyor tabi.

a marka çayı 8 kişi oyladı ortalama puanları şunlar ...

saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afanesavo -- 10 Mart 2020; 22:59:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: papift

Karali Premium Filiz

Tadı : 10/7
    Kokusu : 10/7
    Yumuşaklık : 10/7
    30. Dakikada Verdiği Renk : 10/10
    60. Dakikada Verdiği Renk : 10/8
    30. Dakikada Verdiği Acılık : 10/2
    60. Dakikada Verdiği Acılık : 10/3
    Çayda Partikül Görülmesi : 10/10 - YOK
    Toz Miktarı : 10/9 - YOK GİBİ - YAPRAK KIRIKLIĞI BÜYÜK
    Paketlenme Tarihi : 9/2019
    Fiyatı: 1000 GR 39 TL - KUPON KODU İLE 23 TL'ye aldım
    Demleme Yöntemi: Alüminyum Demlik - Musluk Suyu (Ankara)

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR
    Hala içiyor musunuz Karali Çay’ı? Tavsiye ederseniz migrosta indirimdeyken alacağım.

• Musluk Suyuyla O Tadı Alması İmkansız Kendini Kandırıyor

Yer Ankara Musluk Suyu TDS Değeri 400

Bende Ankaradayım Önüme Musluk Suyuyla Yapılmış Çayı Koysunlar %100 Fark Ederim %99 İhtimal Olmaz

Hatta Önüme Bu Sulardan Yapılmış Çayları Koysunlar %100 Ayırt Ederim

Royal Green
    Brita : Çayda Koku Olur Kireç Olmaz
    Musluk Suyu : Çayda Kireç, Bulanıklık ve Koku Olur

Ankaranın Suyu İstanbula Göre 4 -5 Kat Daha Kirli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 10 Mart 2020; 23:31:50 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Yani o puanların olması o fiyata zor bence de f/p önemli olan benim için. Bu çayı tavsiye eden çokta sormak istedim arkadaşa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theKing_90_03

Yani o puanların olması o fiyata zor bence de f/p önemli olan benim için. Bu çayı tavsiye eden çokta sormak istedim arkadaşa.
    Çay Güzel Olabilir Acılık, Musluk Suyu, Partikül, Toz Miktarı Verdiği Puan Uyuşmuyor

quote:

30. Dakikada Verdiği Acılık : 10/2
    60. Dakikada Verdiği Acılık : 10/3
    Çayda Partikül Görülmesi : 10/10 - YOK
    Toz Miktarı : 10/9 - YOK GİBİ - YAPRAK KIRIKLIĞI BÜYÜK
    Paketlenme Tarihi : 9/2019
    Fiyatı: 1000 GR 39 TL - KUPON KODU İLE 23 TL'ye aldım
    Demleme Yöntemi: Alüminyum Demlik - Musluk Suyu (Ankara)

Eğer Toz Miktarına ve Partiküle Böyle Puan Veriliyorsa O Çay Bu Resimdeki Gibi Olması Gerekir
    Toz Miktarı : 10/9 Çayda Partikül Görülmesi : 10/10
    Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 10 Mart 2020; 23:40:53 >

• şu an içiyoruz ve içen herkes memnun. hazır indirimdeyken bir paket al dene derim, hosuna gider gitmez bilemem herkesin tat anlayışı farklıdır. kendini farkli kılmak için çoğunluğun tersine hareket eden, kendini soyutlamış profesör edasıyla takılanlara pek itibar etme.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.