Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.105
Cevap
103
Favori
148.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aaa... Bayılırız :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    Akşam eve giderken çay almam gerekiyordu ve farklı bir şey olsun diye almıştım. Beklentim yüksek değildi o nedenle sorun yaşamadım. Ama okuduklarım kadarıyla Nova Kutu çay ve Bayce Leaf Classic için büyük bir beklenti oluştu bende. Bir indirim olsa da alsak. Bayce'deki indirimi değerlendiremeden kaçırdık.
  • tum mesajları okuduktan sonra carsamba gunu gokcay'ı internetten aldım, bugun gelmiş, dun de bolce aldım
    umuyorum ki bu aksam guzel bir cay iceceigim.

tesekkurler faydali bilgiler paylasan arkadaslara, ozellikle @bjkyener e
  • quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Akşam eve giderken çay almam gerekiyordu ve farklı bir şey olsun diye almıştım. Beklentim yüksek değildi o nedenle sorun yaşamadım. Ama okuduklarım kadarıyla Nova Kutu çay ve Bayce Leaf Classic için büyük bir beklenti oluştu bende. Bir indirim olsa da alsak. Bayce'deki indirimi değerlendiremeden kaçırdık.
    Nova ve Gökçay Boyalı Çıkmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 14 Şubat 2020; 23:55:59 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum bilgi için. İstanbuldayım o nedenle elden gidip satın alma şansım yok. Sanırım kargoya da yüklü alımla veriyorlardı bu konuda bir yerde gözüme çarpmıştı. Bir tanıdıkla vs aldırmaya çalışayım bakalım. Hepsi aynı olsa da sanırım 500gr kutulardan alırım
  • çayı çok seven biri olarak burdaki yorumlara göre GÖKÇAY aldım hemde 2 kg
    çaylar bugün geldi hemen demledik ama çay çok açık oldu tadı rengi kokusu hiç beklediğim gibi çıkmadı
    keşke 43 lira buna vereceğime karali organik alsaydım
  • gyrocu kullanıcısına yanıt
    Senin beğenmediğin çayı konu sahibi en iyi çay ilan etmiş. Deneyebilen diğer arkadaşlar da yorum atarsa daha iyi fikir edinme imkanı sağlar. Ayrıca çayı az koymuş olabilir misiniz diye düşündüm. Bir de Çaykur hediyelik rize çayını övüyorlar bazı yorumlarda.
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    çayı az koymadım diğer çaylardan ne koyduysam aynını koydum ikinci demlemeye bi ölçek fazla attım hatta
    yine de beğenmedim herkesin damak tadı ama ben 43 lira verip almam migrostan 20 liraya tirebolu alırım daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyrocu

çayı çok seven biri olarak burdaki yorumlara göre GÖKÇAY aldım hemde 2 kg
    çaylar bugün geldi hemen demledik ama çay çok açık oldu tadı rengi kokusu hiç beklediğim gibi çıkmadı
    keşke 43 lira buna vereceğime karali organik alsaydım
    Yalan söylüyorsun

Firmanın Özel Müşterileri Var Çankaya, Çayyolu Elit Cafelere Çay Veriyor Adam 1. Sınıf Çay Satıyor

Çay kötü olsa 3 defa gidip çay almazdım (Sırf 50 km(git/gel) gidip yerinden alıyorum )

Demlik 0,7 litre ise 3,5 yemek kaşığı
    Demlik 1 litre ise 4,5 yemek kaşığı

1 - Arıtılmış su ( Antalya kuyu suyu olmayacak yaşadığım için biliyorum)
    2 - Alt çaydanlıkta su kaynadıktan sonra (fakurdadıktan sonra 1-2 dakika en kısık ateşte kaynasın)
    3 - Üst demliğe sıcak suyu boşalt
    4 - Çayı şimdi sıcak suyun üstüne dök (çayı sakın karıştırma) 3,5 - 4,5 kaşık
    5 - Sonra Demliği Alt Çaydanlığın Üstüne Koy (Kısık ateşle 15 dakika demlensin) çay konduktan sonra çay kendiliğinden çökecektir

Türkiyede 1kg sunu 35 tl ye alabileceğiniz eni çay tadı da rengi de mükemmel

Eğer dem görünümlü çay istiyorsan boyalı söyleyebilirim hangi çayın ne olduğunu bilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 10 Aralık 2019; 0:52:55 >
  • Çaykur'un ortağı falan değilim birader ne yalan söyleyecem?
    Aldım denedim yorumumu yazdım isteyen 1000km gider alır isteyen marketten boyalı alır içer beni ilgilendirmez. Seni de ilgilendirmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşının dediği gibi demleme şekline göre çok farklılık gösterir aroması kullanılan su demlik gibi faktörler etkili ..

• quote:

Orijinalden alıntı: _TUTANKHAMUN_

Yüzbaşının dediği gibi demleme şekline göre çok farklılık gösterir aroması kullanılan su demlik gibi faktörler etkili ..
    tirebolu dediği çayı gökçay ve novayla karşılaştırıyor kesinlikle yalan söylüyor son 5 yılda içtiğim en iyi çay (5 yıl önce çaykur rize hediyelik ve çay çiçeğini çok beğenirdim şimdi hem tadı, kokusu değişti ayrıca toz miktarı %50 arttı 5 yıl önce içtiğim çayın aynısı değil)
    beğenmediği tireboluya göre elekaltıdır (Çayı içtikten sonra yapraklarına bir bakın çaykur çayının neredeyse 2 katı) insanları 1 kere kandırırsınız 2. ye kimseyi kandıramazsınız

çayın rengini ve çayda berraklığı bilmeyenler çaykolik oluyor ya ona yanıyorum kimseye de çalışmam konuyu açalı neredeyse 2 yıl olacak nova ve gökçay babamın değil bu çayla tanışmam buradaki bir arkadaşın güzel yorumu ve çayın denk gelmesiyle oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 12 Aralık 2019; 0:53:18 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Ben de olabilirim o yorumu yapan. Hakikaten çok iyi çay gökçay. Bayburta gittiğimde içmiştim demleme su kalitesi demlik bunlar da çok önemli

• Ya arkadaş yalan deyip durma neden yalan söyleyeyim?
    Beğenmedim beğenmediğimi buraya yazdım yorum da mı yazmayalim yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Yalan söylüyorsun

Firmanın Özel Müşterileri Var Çankaya, Çayyolu Elit Cafelere Çay Veriyor Adam 1. Sınıf Çay Satıyor

Çay kötü olsa 3 defa gidip çay almazdım (Sırf 50 km(git/gel) gidip yerinden alıyorum )

Demlik 0,7 litre ise 3,5 yemek kaşığı
    Demlik 1 litre ise 4,5 yemek kaşığı

1 - Arıtılmış su ( Antalya kuyu suyu olmayacak yaşadığım için biliyorum)
    2 - Alt çaydanlıkta su kaynadıktan sonra (fakurdadıktan sonra 1-2 dakika en kısık ateşte kaynasın)
    3 - Üst demliğe sıcak suyu boşalt
    4 - Çayı şimdi sıcak suyun üstüne dök (çayı sakın karıştırma) 3,5 - 4,5 kaşık
    5 - Sonra Demliği Alt Çaydanlığın Üstüne Koy (Kısık ateşle 15 dakika demlensin) çay konduktan sonra çay kendiliğinden çökecektir

Türkiyede 1kg sunu 35 tl ye alabileceğiniz eni çay tadı da rengi de mükemmel

Eğer dem görünümlü çay istiyorsan boyalı söyleyebilirim hangi çayın ne olduğunu bilirim

Alıntıları Göster
    Hocam gök çay 35 tl ye nerede satılıyor,kendi sitesinde ve n11 de 43 tl ye satılıyor
  • Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR
  • Dünya çay gününüz kutlu olsun çaydaşlar😂

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Teşekkürler dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukkalla

tum mesajları okuduktan sonra carsamba gunu gokcay'ı internetten aldım, bugun gelmiş, dun de bolce aldım
    umuyorum ki bu aksam guzel bir cay iceceigim.

tesekkurler faydali bilgiler paylasan arkadaslara, ozellikle @bjkyener e
    sonuç nedir? beğendiniz mi?
  • mituys M kullanıcısına yanıt
    daha onceleri caykur filiz ya da tiryaki kullanıyordum.
    2. bardaktan sonra bulanıklasma başlıyordu. ayrıca net bir buruk tad bırakmıyordu

bolce-gokcay karısımında hem berraklık(4. bardakta bile) hem de buruk tadı alabildim.
    cay keyfim kesinlikle daha yukarı seviyelere cıktı
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.