Şimdi Ara

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.116
Cevap
103
Favori
149.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Firmayı arayıp sorduğumda Nova ile Gök Çay'ın aynı olduğunu ama 500 gramlık kutuların 1 yıl bekletilmiş özel çay demişlerdi. Ben de bir tane 500 gramlık bir tane de 1000 gramlık aldım denemek için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Firmayı arayıp sorduğumda Nova ile Gök Çay'ın aynı olduğunu ama 500 gramlık kutuların 1 yıl bekletilmiş özel çay demişlerdi. Ben de bir tane 500 gramlık bir tane de 1000 gramlık aldım denemek için.
    tadı kokusu rengi çok iyi sen de bir puanlama yap son 5 yılda içtiğim en iyi çay
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiestoly

Rize hediyelik çay + mavi Tirebolu 42 aldım. Bi işletme önerisi üzerine. Tozdan arındırıp karıştırcam. Bakalım nasıl olcak çayı.

Bu arada bi yazıda okudum. Çayın ince parçacıklar halinde olması kötü demek değilmiş. Rengi kokusunu veren filizlerin kuruyunca toz gibi parçalandığı; attığınız yerin çok daha kaliteli kısmı olduğu söyleniyor.

Ama yinede berraklık için yapacak birşey yok. En ince süzgeci alıp tozdan arındırmak gerekir. Biraz daha aralıklı delikli süzgeç olursa tüm çayı kaybedebiliriz. Keza hediyelik çaykur bütün bütün yapraklı değil. Çok parçacıl
    kolay gelsin yaptığın işlemle tadı kokusu ve acımasını nasıl değiştireceksin

çaykur çayı 5 para etmez en iyisi 4 sınıf çay

iyi çay hiç bir zaman harman yapılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 14 Kasım 2019; 19:48:13 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Yani o işlem berraklık için heralde. Toz olunca çay bulanık oluyor ya.
    Sonra okuduğum yazıda çayın aslında tad veren kısmı orası falan diyorlar ama eski bi yazı. Muhtemelen şuan durum öyle değil. Bildiğin kalitesiz toz olabilir çaydaki şeyler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NS_85 kullanıcısına yanıt
    Bende yener hocamın paylaştığı numaradan iletişeme geçtim ama yüklü alımlarda kargo ile gönderim yaptıklarını siteden almamı söylediler. Sitelerinde de çok fiyat farkı var nedense siz nerden aldınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mollamt -- 15 Kasım 2019; 10:38:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nova gökkçay istanbul'da kg 45 liraya satılıyor. Uygun fiyata alabilen var mı

• Aslında ankaradaki nova bayisiyle iletişime geçilip gelen siparişlere göre haftada bir gün gönderim yaparlar mı acaba

• 1 aydir heryerde arayip bulamadigim cayi bugun buldum ve su an iciyorum
    https://www.betateashop.com/urun/bayce-leaf-tea-classic-taste-500-gr

betacay in bayce serisi kendi ozel siyah turk cayi + ceylan + bergamot karisimi.

hic oran vs oynamadan kendileri en iyi ortalamayi bulmus.

dikkat eidlmesi gereken husus normnalde misal biz 2 yemek kasigi koyuyorduk siyah cayi caydanliga.bundan 1 yemek kasigi diyor.

fiyatinin pahaliligi aldatmasin.1 yemek kasigi mantigi ile baktiginizda fiyati yari yariya dusuyor..

kesinlikle alip deneyin diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 17 Kasım 2019; 21:22:55 >
  • IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    Hocam emin misiniz? Raporu inceledim bu üreticiye ve bu marka çaya rastlayamadım.

12 Ekim tarihli rapor

Tam da bu markanın Mayıs çayını alma arefesindeydim. İlgili raporun bağlantısını paylaşabilir misiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tristana

Hocam emin misiniz? Raporu inceledim bu üreticiye ve bu marka çaya rastlayamadım.

12 Ekim tarihli rapor

Tam da bu markanın Mayıs çayını alma arefesindeydim. İlgili raporun bağlantısını paylaşabilir misiniz acaba?
    Pardon Hocam O Altınbaşak Firmasıydı Şimdi inceledimde.Karıştırdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 18 Kasım 2019; 3:45:33 >
  • IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    Tamamdır. Çözdük o zaman :).
  • Migros carfur gibi marketlerin kendi çaylarını deneyen oldu mu? İyi bir harman yapsak nasıl olur f/p olarak?
  • sadbul S kullanıcısına yanıt
    Hiç Çay içmeyin daha iyi o kadar kötüler :D
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Çok toz barındırıyor mu bu çay? Birde bergamut tadı baskın mı? Biz baskın seviyoruz. Şuan en ucuz kendi sitesinde gibi. Daha uygun ya da kargo ödemeden alma yolu var mı bildiğiniz?

Çok soru sordum idare edin :)
  • metulen kullanıcısına yanıt
    Hayır toz olayı market çayları gibi değil.iri yaprakları
    Bergamot baskınlığı için şöyle diyim
    Biz 1 kg çaya 1 kutu bergamot koyuyorduk eskiden aldığımız diğer marka çaylara ama yine debergamot tadı alamıyorduk
    Bu çayda bergamot tadıda var, seylan çayının burukluğuda var türk çayının dem tadıda var.
    Fiyat konusuna çoktakılmayın. Turk caylarından 3 kaşık koyduğunuz demliğe bundan 1.5 kaşık koyuyorsunuz. Yani fiyat yarı yarıya düşüyor.

• Beta Tea web sitesinde indirim var, Shafter'in önerdiği Bayce çay da indirime girmiş. Değerlendirmek isteyenlerin bilgisine.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Bu çayı denedim.
    Çayda çöp oranı yüksek.
    Toz testi yapmadım ancak kaba boşaltırken toz oranının yüksek olduğunu tespit ettim.
    Lezzete gelirsek çöp oranının fazla olmasından hareketle demliğe normal koyulandan fazla çay koymak gerekiyor. 20-22 dk en küçük ocağın kısık üstü ayarında demi buharlaştırmayacak biçimde buharda demlendiğinde buruk tad ve iyi renk yakalanabiliyor.
    Ben kilogramını 24 lira civarına aldım. Fiyatına göre fena sayılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristana -- 2 Aralık 2019; 21:33:0 >
  • Selamlar. Geçen hafta Çaykur Organik Hemşin çayı aldım. Normalde alacağım bir çay değildi ama maksat deneyimlemek olsun diye 400gr 28tl verip aldım. Deneyimim şu şekilde,

Tadı : 6/10 (Güzel bir tadı var ama yoğun değil)
    Kokusu : 6/10 (Hafif bir koku)
    Yumuşaklık : 5/10 (Fazla Yumuşak)
    Toz Miktarı : 6/10 (Kaba koyarken oldukça toz çıkardı)
    Demi: 5/10 (8 çay bardağı için yaklaşık 4 yemek kaşığı atmak gerekli. Tarifine göre demledim)
    Renk: 6/10 (Çayı fazla koyarsanız güzel bir renk tonu veriyor)

Genel: 5,6

Genel itibari ile güzel fakat hafif bir çay. yani size sunduğu tadı doyasıya alamıyorsunuz. Kilosu 70tl olan bir çay için bence ideal bir durum değil. Klasik çaykurlardan hafif ama daha kaliteli olduğu kesin.

Yeni Kaliteli Çay Tavsiyeleri 2018-2022 ve DUYURULAR
    Not: Değerlendirmem kişisel görüşümü ifade etmekte olup reklam veya karalama içermez. İTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metulen -- 26 Aralık 2019; 10:33:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Selamlar. Geçen hafta Çaykur Organik Hemşin çayı aldım. Normalde alacağım bir çay değildi ama maksat deneyimlemek olsun diye 400gr 28tl verip aldım. Deneyimim şu şekilde,

Tadı : 6/10 (Güzel bir tadı var ama yoğun değil)
    Kokusu : 6/10 (Hafif bir koku)
    Yumuşaklık : 5/10 (Fazla Yumuşak)
    Toz Miktarı : 6/10 (Kaba koyarken oldukça toz çıkardı)
    Demi: 5/10 (8 çay bardağı için yaklaşık 4 yemek kaşığı atmak gerekli. Tarifine göre demledim)
    Renk: 6/10 (Çayı fazla koyarsanız güzel bir renk tonu veriyor)

Genel: 5,6

Genel itibari ile güzel fakat hafif bir çay. yani size sunduğu tadı doyasıya alamıyorsunuz. Kilosu 70tl olan bir çay için bence ideal bir durum değil. Klasik çaykurlardan hafif ama daha kaliteli olduğu kesin.

Not: Değerlendirmem kişisel görüşümü ifade etmekte olup reklam veya karalama içermez. İTD
    Bu çayı çok kötü hocam bunun yerine Organik Rize alsaydınız çok daha memnun kalırdınız.Bide buruk acı farklı bir tadı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 5 Aralık 2019; 17:45:16 >

• Çay tutkunu değilim ama konuyu okudukça çay alıp deneyesim geliyor arkadaşlar yapmayın
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.