Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.849
Cevap
77
Favori
573.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakan Tatar

Hayırlı olsun :))
    Viraj aydınlatma sıstemı Comfortlıne'de mevcut mu ?

Evet var
  • Teşekkür ederim Salih Bey
    Bu arada benim aracımda metalik siyah. Aslında beyaz istiyordum ama ne yazık ki yok.
    Ama aldıktan sonra iyi ki siyah almışım dedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: guapo

Teşekkür ederim Salih Bey
    Bu arada benim aracımda metalik siyah. Aslında beyaz istiyordum ama ne yazık ki yok.
    Ama aldıktan sonra iyi ki siyah almışım dedim :D

bu araba kim ne derse desin kendini siyahta gösteriyor. beyaz güzel ama siyah en baba renk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Tatar

Hayırlı olsun :))
    Viraj aydınlatma sıstemı Comfortlıne'de mevcut mu ?

Evet var

Otomatık mı yoksa bır yerden acılması mı gerekıyor ?
  • hayır. yol bilgisayarında ışık ayarı var. oradaki viraj aydınlatmasını aktif hale getirmeniz gerekiyor. yoksa çalışmaz
  • quote:

hayır. yol bilgisayarında ışık ayarı var. oradaki viraj aydınlatmasını aktif hale getirmeniz gerekiyor. yoksa çalışmaz

Teşekkürler :))
  • Bu arada Yol bilgisayarı oldukça detaylı ve kullanışlı.
  • Ben alacağım araşta iki donanımın mutlaka olmasını isterim,
    1.Otomatik vites
    2.Curise kontrol

Bu özellikleri baraındıran en ucuz jetta 61500TL. renk parasınıda katarsak.

yani digerdonanımlara curise i opsiyon olrak bile koymamaları tamamen en pahalı donanımlı modeli satmak amacaını güdüyorki bu yaklaşımı konuyorum.
    Artık 30bin tl civarındaki b sınıfı araçlarda bile curise var yahu okadar para ver birde curise lüsünü almak için 10binliradaha ver..ne saçma
  • Hız sabitleyici neden bu kadar önemli sizin için?
    Daha önce kullandınız da çok mı hoşunuza gitti?

Aracında hız sabitleyici olan iki yakınımdan hiçbir işe yaramadığını duydum. Kendim de kullandım bir işe yaradığını görmedim.
    Hatta bir arkadaşım uzun yolda bile kullanmadığını söyledi.

Bana göre Hız sabitleyici tamamen gereksiz.

Saygılarımla.
  • Kardesimin otomatik super b sinde var cc yuzunden kaza yapti. Arac cc de giderken viraja sert girdigini hissetmis anlik panik ve ayaklarin bulundugu konum itibariyle fren yerine gaza basinca yoldan firlayip tarla icine girmisler. Sanslarina tarla bosmus maddi hasarla atlattilar. Malesef ilkemiz icin cc simdilik tehlikeli yol durumlari cok bozuk.
  • Konfor için gerekli, uzun yolda 3-4 saat boyunca ayağımı gaz pedalında sabit tutmak için sağ ayağım tutuluyor.
    şehir içinde tabiki gereksiz
    elbette sadece kullanmayı becerebilenler cc li araç alsın, bağdaş kurupta oturacak halimiz yok cc de diye araba
    yol koşıllarına göre uzun yolda, totomatik yanan fardan yada yağmur sensötünden, oto start stop dan daha gerekli bir ekipman.
  • Serviste CC 300 tl ye takılıyor
  • Arkadaşlarım araba tamamen beklenti işidir.
    aklınızda ne varsa ona sahip olmadan rahat edemezsiniz. Mesela ben kendi adıma, arabanın analog özellikli olmasına tahammül edemem. araba digital olmalı, gece far anahtarını çevirdiğim zama arabanın içi pavyon gibi ışıl ışıl olmalı. Arabamın direksiyonuna dokunmaktan zev alıyorum ona bakmaktan zevk alıyorum neden mi direksiyonumda tam 12 tane düğme var onları tıkır tıkır oynarım, gece olunca farı açtıgım zaman o lambaların yanması yok mu beni mest ediyor.
    klima panelim digital olmalı analog olmasına dayanamam. Deseniz çift yönlü olma özelliğini ne zaman kullandın? passatımı 10 ay kullandım bu özelliğini hiç kullanmadım bunu da hiç kullanmam ama diğital olmalı.
    ESP ve CC benim olmaz ise olmazımdır. 3 km lik yolda bile cc kullanırım ama ş.i cc kazya sebep olur bu nedenle ş.i kesinlikle cc kullanmam.
    far ve yğmur sensörü özelliğini kapatıyorum olmasada olur ama kararan dikiz aynası sayesinde arkamdan uzunu verip gelen düşüncesizlere küfür etme alışkanlıgımı kaybettim. istediği kadar versin arkadan uzunu.
    Arabam turbolu olmalı bastıgım zaman gitmeli. yerim lpg sini araba bana zevk vermedikten sonra bindiğim arabayı neyleyeyim.

• quote:

Serviste CC 300 tl ye takılıyor

Serviste takılan cc ile Highline donanımdaki cc arasında fark varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duktil

quote:

Serviste CC 300 tl ye takılıyor

Serviste takılan cc ile Highline donanımdaki cc arasında fark varmı?

aynen orijinal.
    Hiçbir farkı yok. sinyal kolu komple değişiyor cc özellikli olanı takılıyor
  • Arkadaşlar 2011 model ford fiesta 1.4 titanium dizel arabam var 12500 de arabamdan çok memnumun ama bana çok ufak gelmeye başladı birde çocuk planları yapmaya başlayınca büyük bir araba aradım. Şuan jetta ya gerçekten aşık oldun geçen gün yolda görünce tek sıkıntım yakıttan korkmam ama sanırım sizlerde yakıt gayet makul diyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar 2011 model ford fiesta 1.4 titanium dizel arabam var 12500 de arabamdan çok memnumun ama bana çok ufak gelmeye başladı birde çocuk planları yapmaya başlayınca büyük bir araba aradım. Şuan jetta ya gerçekten aşık oldun geçen gün yolda görünce tek sıkıntım yakıttan korkmam ama sanırım sizlerde yakıt gayet makul diyorsunuz.

Kesinlikle öyle 1.4 TSİ 122 ps var bende , ford'cuydum (FOCUS) ama bu arabayı gorunce aynen bende aşık oldum :)) Performansı ve tuketımı ıyı ...
  • Jetta sınıfında bence birinci. Heleki tasarım gerçekten on numara italyanların tasarımına parmak attığı belli oluyor.
  • Hocam benim aracimda 1.6 tdi dsg higline

Genel olarak aractan memnunum ama vw kaliteyi dusurmus buna eminim

Ozellikle direksiyonu bana sert geliyor polo ve passata gore konusuyorum

Kesinlikle sinifinin hic tartismasiz bir numarali araci

Bazi eksik yonleri var yok degil ama
    Bir fluanceden bir corolladan daha iyi bir arac
    1.2 tsi jetta pek tutmadi bunun sebebini merak ediyorum hatta konu bile actim
  • Benim bundan önceki arabam passat idi evet onun direksiyonu çok yumuşak idi. o daha özellikli idi. Hiç bir zaman passat ile jetta denk olamaz, olursa da passatı hayatta satamaz. Tekindeki kalitesizlik diğerindeki kalite aradaki fiyat farkını kapatarak kendini sattıracaktır.
    Ben sizin sayfanızda sorularınıza cevap verdim ama okumadınız veya eklediğim resimleri görmediniz.

Sizin mantığınıza bakar isek yeni kasa
    jetta 1.2 tsi trendline 37 tane 1.6 tdi 103 tane satılık
    Comfortline 43 130
    Higline 4 35 adet satılık e şimdi alanlar bu arabayı alıp beğenmeyip satıyor ise sizin tdi leri alanlar tam bir faciha yaşamışş demektir.

1.2 tsi madem tutulmadı neden bayilerde istediğimiz renk ve donanımı bulamıyoruz.

Bakın ben size şöyle arz edeyim 1.2 tsi motor ile 1.6 tdi motor arasında tam 14,500 tl lik fiyat farkı var

1,2 tsi 1,6 tdi ye göre yılda 288 tl vergi avantajına sahiptir

1,2 tsi 15,000 km de 350 tl bakıma girer iken sizin tdi 10,000 km de 400 tl bakıma girer

benim arabam ş.i 4.45 krş benzini 100 km de 7,1 yakarak gider yani 100 km de 31,50 krş yakar
    sizin jetta 3,92 lik dizeli 100 5,7 100 22,34 krş yakar
    yani sizin aracınız 100 km de benimkinden 9 lira 16 kuruş eksik yakar
    biz arabamız ile 2 yılda 30.000 km yol yapsak benim arabam 9450 tl lik benzin yakar ise
    sizin araba 6702 tl lik dizel yakar
    bu arada sizin araba 3 defa bakıma girer dolayısı siz 1200 tl bakım masrafı verir iken ben 700 tl bakım masrafı veririm
    1200-700= 500 tl ben daha az bakım masrafı veririm
    2 yılda sizin arabadan 288*2=576 tl az vergi veririm
    576+500=1076 tl lik farkı kapatırım.
    Sizin dizelden kazancınız 9450-6702=2748 tl idi
    2748-1076=1672 tl eder

Şimdiiiiiii
    30.000 km de 1672 tl dizel ile kar eder iseniz
    * km de 14,500 tl lik fiyat farkını çıkarta bilirsiniz. işte sonuç 260.167 km de sizin çok tutulan aracınız benim tsi motorumu yakalar.

ben en azından 260,167 km deki tsi motorumu satabilirken siz en yakın akrabanıza bile tdi motoru hayatta satamazsınız. çünkü dizel 100.000 km den sonra fatmagül muamelesi görür. motor sesi artar sarsıntı artar arıza yapma riski çok yüksektir.

Bu koşulları düşündüğüm zaman 1,2 tsi varken 1,6 tdi almanın mantığını hayatta kabullenemem.

Ha 1,2 fındık motorum sizin 1,6 tdi motorunuzu her halukar da da geçer.

Fuluance ile volkswageni karşılaştırmışınız da siz hiç fuluanceye bindiniz mi. ben kurumumde fuluance kullanıyorum 0 km de iken aldım şimdi 12.000 km de. ben 2 si eresında karşılaştıracak bir nokta bulamadım siz nasıl karşılaştırdınız onu da anlamadım
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih DAL -- 26 Ocak 2012; 16:43:21 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.