Şimdi Ara

Yeni iPad Pro modellerinde 6GB RAM için en üst konfigürasyon gerekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bugüne kadar tasarlanmış en güçlü iPad modelleri olma özelliğine sahip yeni nesil iPad Pro serisi 6GB RAM belleğe de terfi etmiş durumda. Bununla birlikte herkes 6GB RAM avantajına sahip olamayacak.

En yüksek konfigürasyonda

Gelen bilgilere göre 11 inçlik ve 12.9 inçlik iPad Pro modellerinde 6GB RAM sadece 1TB kapasite seçeneğinde mevcut. Diğer tüm kapasite seçeneklerinde 4GB RAM bellek yer alıyor. Yani en yüksek RAM için en yüksek bedeli ödemeniz gerekiyor.

Ayrıca Bkz.Çifte standart iddiasıyla Google yarın protesto edilecek

Elbette 4GB RAM bellek de yeterli bir miktar ve yeni iPad Pro modellerini tercih edecekler için sorun oluşturmayacaktır. Bununla birlikte uzun bir süre kullanmak isteyenler için 6GB RAM bellek de bir tercih sebebi olacaktır.

Ülkemizdeki fiyatlara bakacak olursak 6GB RAM bellek isteyenler 11 inçlik modelde WiFi versiyonu için 11499TL, LTE versiyonu için 12599TL ödemek zorunda. 12.9 inçlik iPad Pro modelinde ise 12999TL ve 14099TL şeklinde fiyatlar mevcut. Elbette iFixit gibi platformların bileşenlerine ayırma işlemleri sonrasında net bir bilgi alabileceğiz.

• Hocam yazmak istemedim ama tutamadım kendimi. Farkında değilsiniz ama boş konuşan kendinizsiniz. 9600 tl diyorsunuz ya Amerika fiyatı, sorarım size Türkiye'de de 9600 tl olsa apple fiyatı paramız değerli mi oluyor? Amerika fiyatı 1750$ olan ürün için bizim 9600 TL vermemiz çok mu mantıklı? Asgari maaş 1600TL iken?.
    Neyse bu konuyu geçelim sizin yanlış ve bilgisiz hesabınıza, 9600zünüze gelelim. Hocam Amerikada WİFİ 1 TB olan model 1750$ a satılıyor. Orada da %10 vergi var ve o fiyatın içine dahil değil yani basit bir hesapta yaparsak 1750x1.10x5.5=10587.5TL yani bugün birisi gidip amerikadan bu cihazı almak için vereceği para bu. Peki bu ürün Türkiye'de kaç para? 13000TL Bakın 2500 TL lik bir fark var. Bunun sebebi ne peki? Türkiye'de ki daha yüksek vergiler ve appleın kendini korumak için daha yüksek bir kurdan hesap yapması(daha yüksek bir kurdan hesap yapması benim düşüncem. bunu anlıyorum vakti gelirde yurt dışı ile ticaret yapacak olursanız ve ticaret yaptığınız ülkede para değeri stabil olmazsa kurlar biraz daha yüksek hesaplanır herzaman kurdaki hareketi süspanse edebilmek için.)
    Gelelim sizin 14100 lira dediğiniz ve karşılaştırdığınız modele. Bu model cellular diye geçiyor yani içine bir sim card giriyor. Bu nedemek oluyor biliyor musunuz? Bu cihaz Türkiye'de aynı bir cep telefonu gibi vergilendiriliyor. Buda fiyatı çok daha yukarı çekiyor aslında. Bu arada wifi+cellular 1 tb cihazın fiyatı Amerika'da 1900$. Hadi bunu da hesaplayalım yanlış olmasın 1900x1.1x5.5=11,495TL Bakın bu cihaz 14100 TLye Türkiye'de satılıyor. Fark nekadar 2500 TL.
    İşte tamda şu anda haydi hep beraber APPLE amcaya kızalım. çünkü wifi li versiyonda fark 2500 tl ve cellulardaki farkta 2500 tl. Nasıl olurda fiyatı daha yüksek ve vergiside daha yüksek bir cihazla, fiyatı daha düşük ve ek vergisi olmayan bir cihaz için, Amerika fiyatına göre 2500 tl fark olabilir. Burada muhtemelen apple amca cellular versiyonda elini taşın altına koymuş ama neden wifi versiyonda aynısını yapmamış. Wifi versiyonu bence kesinlikle daha ucuza satılabilirdi cellular modeline bakarak.
    Umarım çok karışık anlatmamışımdır.
    Hocam yazmak istemedim ama tutamadım kendimi. Farkında değilsiniz ama boş konuşan kendinizsiniz. 9600 tl diyorsunuz ya Amerika fiyatı, sorarım size Türkiye'de de 9600 tl olsa apple fiyatı paramız değerli mi oluyor? Amerika fiyatı 1750$ olan ürün için bizim 9600 TL vermemiz çok mu mantıklı? Asgari maaş 1600TL iken?.
    Neyse bu konuyu geçelim sizin yanlış ve bilgisiz hesabınıza, 9600zünüze gelelim. Hocam Amerikada WİFİ 1 TB olan model 1750$ a satılıyor. Orada da %10 vergi var ve o fiyatın içine dahil değil yani basit bir hesapta yaparsak 1750x1.10x5.5=10587.5TL yani bugün birisi gidip amerikadan bu cihazı almak için vereceği para bu. Peki bu ürün Türkiye'de kaç para? 13000TL Bakın 2500 TL lik bir fark var. Bunun sebebi ne peki? Türkiye'de ki daha yüksek vergiler ve appleın kendini korumak için daha yüksek bir kurdan hesap yapması(daha yüksek bir kurdan hesap yapması benim düşüncem. bunu anlıyorum vakti gelirde yurt dışı ile ticaret yapacak olursanız ve ticaret yaptığınız ülkede para değeri stabil olmazsa kurlar biraz daha yüksek hesaplanır herzaman kurdaki hareketi süspanse edebilmek için.)
    Gelelim sizin 14100 lira dediğiniz ve karşılaştırdığınız modele. Bu model cellular diye geçiyor yani içine bir sim card giriyor. Bu nedemek oluyor biliyor musunuz? Bu cihaz Türkiye'de aynı bir cep telefonu gibi vergilendiriliyor. Buda fiyatı çok daha yukarı çekiyor aslında. Bu arada wifi+cellular 1 tb cihazın fiyatı Amerika'da 1900$. Hadi bunu da hesaplayalım yanlış olmasın 1900x1.1x5.5=11,495TL Bakın bu cihaz 14100 TLye Türkiye'de satılıyor. Fark nekadar 2500 TL.

İşte tamda şu anda haydi hep beraber APPLE amcaya kızalım. çünkü wifi li versiyonda fark 2500 tl ve cellulardaki farkta 2500 tl. Nasıl olurda fiyatı daha yüksek ve vergiside daha yüksek bir cihazla, fiyatı daha düşük ve ek vergisi olmayan bir cihaz için, Amerika fiyatına göre 2500 tl fark olabilir. Burada muhtemelen apple amca cellular versiyonda elini taşın altına koymuş ama neden wifi versiyonda aynısını yapmamış. Wifi versiyonu bence kesinlikle daha ucuza satılabilirdi cellular modeline bakarak.

• 12599 TL ödemek zorunda.

• Iyi ki zamanında 2850₺ ye okul kampanyası ile birlikte iPad Pro 10.5 64GB Wi-Fi almışım. Beats kulaklık hediyeliydi, onu çıkarınca hesaptan 2.100₺ ye falan yeterli bir cihaz almış oldum. Kalemi de 420₺ ye alıp tamamlamış oldum.

Klavye de alacaktim, fakat bütçe kasarken fiyatı arttı. 2. El bakıyorum ama bulamadım daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay anam vay!

Fiyatlara bak.

12.600 -14.100 TL'cik (Adamlar yurtdışında daha ucuza alıyor, o senin paranın değersizliğinden falan demeyin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 2 Kasım 2018; 0:51:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyatlar Türkiye'ye özel olmalı. Dünyada kaç tane ülkede var

bu fiyatlara tablet satılır gerçekten merak ediyorum...

• 4 GB ram ve altına da %15 ötv indirimi bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: borukuzen

Bu fiyatlar Türkiye'ye özel olmalı. Dünyada kaç tane ülkede var

bu fiyatlara tablet satılır gerçekten merak ediyorum...
    Arjantin’de var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merakımdan soruyorum ipad pro mu macbook air mi daha güçlü bir cihaz olacak. Diğer bir sorum ios windows ve macostaki geekbench testlerindeki çıkan sonuçları karşılaştırmak doğru mu? Sonuçta farklı işletim sistemi. Yetkin bir arkadaş cevap verirse müteşekkir olacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Code

Vay anam vay!

Fiyatlara bak.

12.600 -14.100 TL'cik (Adamlar yurtdışında daha ucuza alıyor, o senin paranın değersizliğinden falan demeyin)
    Arada 60-90 dolar fark ediyor. Ürettikleri ülkeye de bir zahmet o kadar ucuza satsınlar.

Senin paran değersiz.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Orada 9500 lira burada 14100 lira. 4600 lira, neredeyse 900 dolarlık fark var ki bu da neredeyse 1.5 katı ediyor. Nasıl benim param değersiz olabiliyor açıklasana bi? Vergi diyeceksen orada vergi yok mu? Orada 1000 dolara satılan note9 burada nasıl 5600 lira onu da açıkla Bi zahmet. Konuşmak için konuşmayın be kardeşim.

• Gün geçtikçe saçmalıyor apple, gözleri dönmüş resmen sineğin suyu çıkarıp damıtıyorlar. İşlemlerin sonuçlarını depolayan dolayısıyla cihazın hızını belirleyen bir birimi kısıtla daha fazlasını istiyorsan yanında 1tb ssd alacaksın diye gel, üstelik apple kazık fiyatlandırmasıyla, valla halim vaktim yerinde bunlara tepki verilmediği sürece iyice azıtacaklar, almayın ananızın karnından ipadle çıkmadınız.

• Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    Hocam yazmak istemedim ama tutamadım kendimi. Farkında değilsiniz ama boş konuşan kendinizsiniz. 9600 tl diyorsunuz ya Amerika fiyatı, sorarım size Türkiye'de de 9600 tl olsa apple fiyatı paramız değerli mi oluyor? Amerika fiyatı 1750$ olan ürün için bizim 9600 TL vermemiz çok mu mantıklı? Asgari maaş 1600TL iken?.

• Hocam yazmak istemedim ama tutamadım kendimi. Farkında değilsiniz ama boş konuşan kendinizsiniz. 9600 tl diyorsunuz ya Amerika fiyatı, sorarım size Türkiye'de de 9600 tl olsa apple fiyatı paramız değerli mi oluyor? Amerika fiyatı 1750$ olan ürün için bizim 9600 TL vermemiz çok mu mantıklı? Asgari maaş 1600TL iken?.

• CozgurY C kullanıcısına yanıt
    Sonuç olarak Apple fark koyuyor mu hocam? Koyuyor. O zaman gelip de asgari ücretten bilmem neden bahsetmeye gerek yok. Durumun hepimiz Farkındayız. Neyse, Her cihazda senin dediğine göre bile 500$ civarı fark koymuş. Bunun neyini savunuyorsun? Bi Apple ı mı etkiliyor bu kur da diğer firmaların fiyatları bu kadar yüksek değil?

Siz iflah olmazsınız orada kırmızı kalemle çizilmiş yere bak apple mı kazanıyor devlet mi görürsün.

14.099TL-2316TL(vergi)=11.783TL/5.7(dolar kuru)=2067 dolar...

2067-1899=168 dolar fark.

Boş konuşuyorsunuz 500-600 dolar farkmış...

• Forumun varsayılan olarak gelen özelliği bilmeden etmeden saçmalayan trolleri beğenmek. Biriniz de demiyorsunuz troll bu boşver diye ayıp...

• Almayın abi. satamazlarsa fiyat düşer. arz talep. hatta içinde ötv olan hiçbir şeyi almayın, çok gerekli olmadıkça. satış yapamayan firmalar nasıl baskı yapıyor, o ötv nasıl kalkıyor görün. ama nerde bizde o birlik.

Fahiş vergileri, dolar kurunu ve buna bağlı batan ekonomiyi kendileri görememişler, gelmiş "Apple kar koyuyor yav" diyorlar işte...

Üretenin koyduğu kar devletin vergiyle aldığı tutarın yanında devede kulak, bunu da görememek büyük bir sorun.

Alım gücü o kadar düşük ki yeni iPhone'lar tanıtıldıktan aylar sonra geliyor.

Vergi oranının avrupayla bi farkı yok ayrıca dolar 5.7 değil. Bana şu devleti savundurtturuyosun ya ne diyim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.