Şimdi Ara

Yeni iPad Pro fiyatları belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
2.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xattorneyx

sar oğlum bana ordan bir tane diyen facebook bağımlısı amca oyuncağı

Ama bununla ne feysbuka girilir be cayır cayır, üzerinde de beyaz atlet kanepeye kurulmuş, yanına sehpayı çekip çayı koymuş, televizyon açık muhtemelen güldür güldür show izliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 6 Haziran 2017; 19:41:31 >
  • Retina mini bana yetiyor.Çok da memnunum seneye falan İpad pro 9,7 alırım diyordum Mini bana o kadar tam geliyor ki 9,7 büyük gelecek idi ne yapacağım falan diyordum şimdi o kalktı 10,5 geldi Neyse alışacağız artık.

64 gb olanı bana yetecektir.Mini modeli 3G-LTE olanı almıştım bilmiyorum İpad pro LTE mi alırım ? Sanırım almam .
  • ne olacak bu ekonominin hali arkadaş bu nedir ya?

ya bu nedir arkadaş allahaşkına bu nasıl döviz kuru? bu nasıl vergi?

bu ne arkadaş ayıptır yazıktır ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatty_boy

1200 liraya ipad 4 aldigim gun geldi aklima. Saka gibi nereden nereye...

iPad air ilk çıktığında bende 1100 TL'ye almıştım.Nedense cihazın performansından memnun olmadım.Her yıl aynı fiyattan çıktığı için ileriki modellerde değiştiririm demiştim. (ipad 3 kullanmıştım efsane bir ios deneyimi yaşatmıştı bana)

Şimdi değiştirmeye kalkıyım diyorum dünya para istiyor

iPad Air => Amerika Fiyatı: 500$ Türkiye Fiyatı: 1249 TL (609$)
    Şuan iPad => Amerika Fiyatı: 329$ Türkiye Fiyatı: 1599 TL (452$)

ipadin fiyatı 170$ ucuzlamış ama bizde 350 tl zamlanmış Kısaca ipad air zamanki fiyattan çıksaydı şuanda fiyatı 2144 TL olacaktı Yeni ipad fiyatıda ipad air zamanı olmuş olsaydı o anki dolar kuruyla 914 TL olacaktı

Bu boyutlarda multimedya performansı gösterecek 10-12" arası şarjı uzun giden farklı bir alternatif bulsam direkt olarak alacağım.
    Çünkü tableti sadece webde gezmek ve film izlemek için kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blank42 -- 7 Haziran 2017; 2:50:19 >

• DSG1 kullanıcısına yanıt
    Cevabın ve acıklamaların için teşekkür ederim hocam 😊 Ben pek resim falan tutmam tabletimde şu an ipad 2 kullanıyorum 32GB yetiyor ama tabiki ipad 2 için 32gb fazla çünkü resim kalitesi vs çok kötü durumda Ve uygulamalar hemen hemen hepsi kasacak kıvamada geldi 😂 Bilgisaray ile aram pek yok ama tablet ile çoğunlukla herşeyimi görebiliyorum gün boyu kullanıyorum desem yeridir. 12.9 un kafamda kurcaladığı tek şey ipad 2 gibi rahatlıkla kullanabilirmiyim ? Pek dısarıda tablet kullanmıyorum işte evde o kadar yani. Video ve resim mevzusuna gelince çeksem bile flas belleğe atıyorum genellikle. Cidden aklımda fazla git gel yaşıyorum çünkü niyetlendim kısmetse satışa çıkmasını bekliyorum satışa cıktığında alacağım ya 64gb 12.9 alırım yada 256gb 10.5. İnanki ne durumda karşılaşırım bilemiyorum o yüzden aldımmı ipad 2 gibi uzun yıllar kullanmak istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk çıktığı günden beri aktif olarak ipad 4 32gb hücresel kullanıyorum(sadece 2-3 kez simkart taktım) verdiğim her kuruşuna değdi. Günümüzde amiral gemisi dediğimiz telefonların -hükümet sağolsun- 4-5 bin lira olduğunu düşünürsek fiyat makul. Yeni ipad ile apple bize macbookta yapabildiğimiz birçok şeyi yapma olanağı sağlıyor üstelik çok daha pratik bir şekilde. Kalem olayı ise ayrı bir dünya zaten günlük hayatta özellikle benim gibi üniversite öğrencilerinin işini bir hayli kolaylaştıran müthiş bir ürün. Ben açıkcası gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Tek eleştirebileceğim nokta kalemin ipadle birlikte gelmeyip biraz fahiş bir fiyata satılması olacaktır ama senelerce kullanılacağı için o da pek sıkıntı değil. Üstelik bütün bunların yanında günlük kullanımda 9-10 saat kullanım süresi veren başka bir cihaz yokken 3000 lirayı bu cihaza çok görmemek lazım sonuçta paramız pul değerinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 12.9 modeli de satışta mı yau 512 gb seçeneği de çok iyi olmuş,sırf bu 512 gb kapasite özelliği için almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.2012 senesinde aldığım ipadi hala takır takır kullanıyorum.Şimdiki modelleri de paraya kıyıp alabilirim,sonuna kadar hakeden bir tablet.

• Haberi okur okumaz benim 64GB iPad Air 2'mi Mart 2015'te, yani daha 2 yıl önce, satışa çıktıktan kısa bir süre sonra 1500₺'ye aldığım aklıma geldi, sonra yorumlara inince gördüm ki herkes kendi cihazları için de aynı şeyi düşünmüş. Şimdiyse aynı kapasitenin fiyatı 2 katına çıkmış, sonumuz hayrola...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 7 Haziran 2017; 5:13:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InViSiBLePLaYeR

650 X 3.6 = 2340 TL yapıyor %18 KDV eklendiğinde 2761 TL oluyor bu sadece KDV eklenmiş hali bir de diğer vergiler ve kar var yani cihaz Amerika'dan pahalı değil zira 650 Dolar orada KDV eklenmemiş fiyatı o da eyalete göre değişiyor. Keşke paramız değerlense de Amerika'da nasıl herkes kolayca ulaşabiliyorsa biz de ulaşabilsek.

Amerika'da herkes kolayca ulaşabilse, herkeste Apple ürünleri olurdu :)
  • Madem macbook ile kapışacak düzeye geldi koy osx bizde paraya bakmadan alalım.

İos ile anca kavun karpuz kesiliyor, internette geziliyor.

Osx olsa photosop kurup tüm foto işlemeleri adam akıllı yapabilirdim oysa, neden hala 'Pro' diye bahsedilen segmentte bu işletim sistemi kullanılıyor?

Tüketici olarakta gidip bu paraları çakma 'pro' segmenttine vermemek lazım. Olması gereken ipad air adı altında bu donanımların gelmesi.

Pro yazmazsa fiyatı arttıramazdı tabi.

• unknownartist kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklisiniz. Bu ipad pronun air ile gunluk kullanimda cok farki yok. Kalem kullanmak istesem zaten gider adam gibi note alirim.

Zaten salt tuketmek icin dizayn edilmis bir cihaz icin bu kadar islemci gucune vs gerek yok.

Ha ama macbook pro diyorsaniz is degisir. Uzun saatler performans tan odun vermeden calisabiliyor, hafif ve guclu. Klavyesi ve touchpadi cok iyi calisiyor. E tuketmeyi bununla da yaparsin zaten.

İpad uzanirken veya yolculuklarda internetten dergi gazete vs okumak icin bicilmis kaftan. Ama asla bir macbook olamaz, ne gelirse gelsin yazilim olarak.

• türkiyede ne zaman satışta olur , bilgisi olan var mı ?
  • blackberry4ever B kullanıcısına yanıt
    12 haziran diye duydum

• https://www.apple.com/tr-edu/shop/product/MPU12/105-inç-ipad-pro-için-deri-zarf-kılıf-klasik-kahve?fnode=37

Çüş ya.

Tablet için acımam da aksesuarlar çok pahalı oluyor arkadaş.Mutlaka bu çanta kılıf gibi benzerlerini yapmaları lazım diğer firmaların."Varsa da ben bilmiyorum".

600 lira vermek koyar bana.Dahası sadece tablet içine alabiliyor sanırım eğer klavye ile birlikte içine almak istersek bir süre sonra genişler ve biçimi bozulur gibi geliyor bana .Bu da sıkıntı olacak.

• 5000 tl leri vermek akıl kârı değil

• Just vov
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Valla o parayı bunlara vermek çok gereksiz. Klawye ye gelince madem klawyeli takılacan macbook al daha iyi bence. O kablosuz kulaklık ne ya öyle 900 ₺ yuh harbi. Kalem fiyatı çok pahalı onada yuh diyorum. Cantaya gelince tanıdığınız çantacı varsa ki benim dayım deri cantacı bunu kolaylıkla yapar hatta Daha güzelini bile yapar, Oda gereksiz o fiyatı vermek. Onada bi yuhhh çekiyorum ayrıca 😂😂

Bize tablet yeter.

10.5 ile 12.9 arasında hala gidip geliyorum ben ya. 10.5 çok kibar gösterişli ve zarif duruyor. 12.9 da çok dolgun zengin ve ağır duruyor 😬 Valla karar veremedim ama ikisininde arka kamera çok havalı duruyor onu söyleye bilirim. 😎

• I am paris kullanıcısına yanıt
    Bende cok kararsizim ama buyuk ihtimalle 10.5 alacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: I am paris

Valla o parayı bunlara vermek çok gereksiz. Klawye ye gelince madem klawyeli takılacan macbook al daha iyi bence. O kablosuz kulaklık ne ya öyle 900 ₺ yuh harbi. Kalem fiyatı çok pahalı onada yuh diyorum. Cantaya gelince tanıdığınız çantacı varsa ki benim dayım deri cantacı bunu kolaylıkla yapar hatta Daha güzelini bile yapar, Oda gereksiz o fiyatı vermek. Onada bi yuhhh çekiyorum ayrıca 😂😂

Bize tablet yeter.

10.5 ile 12.9 arasında hala gidip geliyorum ben ya. 10.5 çok kibar gösterişli ve zarif duruyor. 12.9 da çok dolgun zengin ve ağır duruyor 😬 Valla karar veremedim ama ikisininde arka kamera çok havalı duruyor onu söyleye bilirim. 😎

Ben büyük istemeidğim için 10.5 alacağım."kaldı ki o bile büyük " Kalem mecbur alınacak.Yoksa Pro almam zaten Mini var bende.

Tek kararsızlığım sadece Wi-fi olanı mı alsam yoksa diğerini mi olacak ?
    Wi-fi her yerde var da ben öyle dişarıda pek bağlanmıyorum güvenli olmuyor bazen.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun varsa modem olarak kullanabilirsin hiç gerek yok bence...

Benimde gönlüm 10.5 ten yana ama ios'u büyük ekranda denemenin keyfide bambaşka olur diye düşünüyorum, heleki çif ekran özelliği kalem falan tam 12.9 için yapıomış gibi geliyor. Zaten ikisinin özellikleri aynı birbirinle ama boyut aşısından İnan çok kararsızım. Kararsız olmasam suan apple sayfasından siparis edineceğim ama kararsızım. Bakalım neyde karar kılacağım.

10.5 alırsam çantayı dayıya yaptırıp burada paylaşırım, beğenen olursa yaptırırım buradan alan olur uygun fiyata herlade 🙂

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.