Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yeni INTEL platformu Pc dizicem Ekran kartı vs. Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
124
Cevap
0
Favori
2.478
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Yeni INTEL platformu Pc dizicem Ekran kartı vs. Tavsiyeleriniz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1336 Mesaj

açık olması önemli değil aldığın gibi kutusuna koy değişimini talep et 15gün koşulsuz değişim hakkın var derken; kullanılıp kullanılmaması önemli değil. veya yakında bir vatan mağzası yoksa 3-4gün biraz oynayabilirsin sonra değişimini talep et çünkü değişim süreci internette 20günü bulabiliyor.
    |
    |
    outlast kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MB: Gigabyte 970A UD3P l CPU: AMD FX X8 8320 3.5Ghz-(4.5Ghz) l GPU: Sapphire R9 280x Tri-X OC 3GB 384Bit (1100Mhz-6400Mhz) l RAM: Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx DDR3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual l SSD: OCZ 120GB TRION 100 Serisi l HDD: WD 3.5" 1TBx2 Caviar Blue RAID 0 2TB l
    DVD Sürücü: Asus 3.5" HDD Kutusu l PSU: HIGH POWER 80PLUS 750W 80 Bronze l Kasa: Zalman Z11 Neo Mid Tower Siyah l Soğutucu: Deep Cool Neptwin V2 l Keyboard: Logitech G103 l Mause: A4 TECH F7 V-TRACK l Fan: 9 Adet 12cm, 3 Adet 9.6cm, 2 Adet 8cm l
    Monitör: HP x22 LED 21.5" 2ms l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: Logitech X530 5.1 l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı – Creative Ep630 Kulak İçi l Modem: Yaşayan 4 portlu bir ceset l
  • Çavuş
    72 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

Ben hep internetten indiriyorum, klavye çalışır merak etme arızalı değil ise yoksa üretlmezdi kardeşim kullanıyor kablosuz kaç tane değiştirdi mortal combat yüzünden ben bile bilmiyorum ama hepside format ekranında çalışıyor..
    Ve ekran kartını mutlaka değiştirmelisin 7870ghz editon 30tl lik değil 100liralk farka bile değicek kadar arada fps farkı çıkarıyor. vatandan aldıysan 15gün içerisinde koşulsuz olarak değiştirebilirsin

hocam benim 7850 Ver.2 olarak geçiyor ve overclock lu geliyor o.c Cd si ile birlikte. bakın gold a veya diğer sitelere hepsinde kırpılmış versiyonu var benim kartın ürün kodu şu DC2T-2GD5-V2)
    |
    |
    Bahsedilenler: AdamRtm

• Çavuş
    72 Mesaj
    Hard-disk işi bozuyo ama olsun :))
    2. el temiz 7950 ya da gtx670 al derim. Bahsettiğin kartlar toprak oldu..

hocam sorsam 5970 ye ölü kemikleri bile yok dersiniz bu nasıl bir mantıktır illa max performans için maximum para mı harcamak gerekli.
    |
    |
    J.Maharaja kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MB: Gigabyte 970A UD3P l CPU: AMD FX X8 8320 3.5Ghz-(4.5Ghz) l GPU: Sapphire R9 280x Tri-X OC 3GB 384Bit (1100Mhz-6400Mhz) l RAM: Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx DDR3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual l SSD: OCZ 120GB TRION 100 Serisi l HDD: WD 3.5" 1TBx2 Caviar Blue RAID 0 2TB l
    DVD Sürücü: Asus 3.5" HDD Kutusu l PSU: HIGH POWER 80PLUS 750W 80 Bronze l Kasa: Zalman Z11 Neo Mid Tower Siyah l Soğutucu: Deep Cool Neptwin V2 l Keyboard: Logitech G103 l Mause: A4 TECH F7 V-TRACK l Fan: 9 Adet 12cm, 3 Adet 9.6cm, 2 Adet 8cm l
    Monitör: HP x22 LED 21.5" 2ms l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: Logitech X530 5.1 l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı – Creative Ep630 Kulak İçi l Modem: Yaşayan 4 portlu bir ceset l
  • Binbaşı
    1336 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: outlast

quote:

Ben hep internetten indiriyorum, klavye çalışır merak etme arızalı değil ise yoksa üretlmezdi kardeşim kullanıyor kablosuz kaç tane değiştirdi mortal combat yüzünden ben bile bilmiyorum ama hepside format ekranında çalışıyor..
    Ve ekran kartını mutlaka değiştirmelisin 7870ghz editon 30tl lik değil 100liralk farka bile değicek kadar arada fps farkı çıkarıyor. vatandan aldıysan 15gün içerisinde koşulsuz olarak değiştirebilirsin

hocam benim 7850 Ver.2 olarak geçiyor ve overclock lu geliyor o.c Cd si ile birlikte. bakın gold a veya diğer sitelere hepsinde kırpılmış versiyonu var benim kartın ürün kodu şu DC2T-2GD5-V2)

7870ghz editon ile kayaslanamaz kardeşim ileride fark ortaya çıkacaktır 2sene 7850 kullanıcağına değiştir 3sene 7870ghz kullan
    |
    |

• Binbaşı
    1336 Mesaj

hdd nin fps e etkisi olmadığından ben 5.9 a bakmıyorum açıkcası ssd olsa biraz daha hızlı açılıcak oyunların loadingler biraz daha hızlanıcak gereksiz harcama bana göre
    |
    |
  • Yarbay
    2519 Mesaj
    Bana göre eskidiler, senin bakış açını bilemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

hdd nin fps e etkisi olmadığından ben 5.9 a bakmıyorum açıkcası ssd olsa biraz daha hızlı açılıcak oyunların loadingler biraz daha hızlanıcak gereksiz harcama bana göre

aynen katılıyorum size SSD Kesinlikle gereksiz harcama .. Tabiki hard-disk in 5,9 derecesi önemsiz..Ben 7,6 işlemci değerini Taban sayıyorum :)
    |
    |

quote:

hocam sorsam 5970 ye ölü kemikleri bile yok dersiniz bu nasıl bir mantıktır illa max performans için maximum para mı harcamak gerekli.

Çok Doğru Maximum Performans almak Ekran Kartına Harcanan Paraya Paralel Filanda Değil . Mesela (BATMAN,Arkham orıgıns) İlk oyunum yeni bilgisayarımdaki şu ayarlarda oynuyorum bunlar sistem tarafından tanınan defaults ayarlar.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FULLSCREEN ON

RESOLUTION 1920X1080

V-SYNC ON

ANTI-ALIASING FXAA HIGH

GEOMETRY DETAIL NORMAL

DYNAMIC SHADOWS NORMAL

MOTION BLUR ON

DEPTH OFF FIELD NORMAL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    (NORMAL YERİNE DX11ENHANCED ayarladıktan sonra 2-3 saat aralıksız oynayıp ne kadar verimli olup olmadığınıda yazıcam burdan HD7850 nin
    Ki zaten @yasin25 ve @The Benefit hocamın da dediği gibi Crysis 3 Full+Ultra Mod Hariç Bütün Oyunları 1080p çözünürlükte Full + Full olarak açabilip oynatıyor bütün orta sınıf ve yükseğe yakın Ekran Kartları..
    bana göre sonuç Şu herkezin kendi zevki ego su yinede Crysis 3 ü Ultra oynamak isteyenler parası cebine ağırlık yapanlar ;) Crosfire veya SLI yapabilir Veya tek bir ekran kartına 1.5- 2 milyar saçabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 21 Aralık 2013; 15:30:17 >
    |
    |
    Bahsedilenler: The Benefit , AdamRtm , yasin.25

• Çavuş
    72 Mesaj

Bir Ses Sorunu Yaşıyorum Hocam Sanırım Ses HDMİ kablosu ile Benim LED Monitöre gidiyo Monitöründe Dahili Hoparlörü varmı bilmiyorum.Ekran kartının ses donanımı ile onboard ses kartı çakışıyoda olabilir .

Aygıt Yöneticisinden Baktığımda 2 tane aygıt gözüküyor ses video ve oyun denetleyicileri altında sırasıyla şöyle.

AMD High Definition Audio Device

Realtek High Definition Audio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 21 Aralık 2013; 14:06:26 >
    |
    |
    Bahsedilenler: The Benefit , yasin.25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Realtek HD audio manager gibi bir ayar olması lazım sağ altta. Ordan bir ayar vermeye çalış. Sorun olmaması lazım aslında. AMD'nin ses aygıtı yok ki o sistemde.
    |
    |

Amd nin harici Ses aygıtı yokta Ekran kartının hdmi Özelliği var ses gelmiyor
    |
    |
    The Benefit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kablodan sanırım. O altaki ayardan hoparlör olarak göstermeye çalış bir bakalım. Belki o şekilde olur.
    |
    |

HDMI kabloları görüntüyle beraber sesi de iletir. Amd ses aygıtı olarak gördüğü şey aslında o. Nvidia kartlarda da Nvidia High Definition Audio olarak görünür. Sistemde çakışmalar olabilir hatta oyunda donma, seste cızırtı, garip sesler vb. sorunlarda olabilir. Bu nedenle iptal edilmesi lazım. Fakat her driver güncelleme de tekrar aktif olacaktır büyük ihtimalle. Masaüstü sağ alt taraftaki bildirimlerden ses simgesinden ses ayarları açılıp sadece realtek olan varsayılan olarak kullanılıp diğerlerini devre dışı bırakmalısınız. yada bilgisayarım/yönet/aygıt yöneticisi/ ses aygıtlarından amd olanlar devredışı bırakılabilir.
    |
    |
    Bahsedilenler: The Benefit , outlast kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: yasin.25

HDMI kabloları görüntüyle beraber sesi de iletir. Amd ses aygıtı olarak gördüğü şey aslında o. Nvidia kartlarda da Nvidia High Definition Audio olarak görünür. Sistemde çakışmalar olabilir hatta oyunda donma, seste cızırtı, garip sesler vb. sorunlarda olabilir. Bu nedenle iptal edilmesi lazım. Fakat her driver güncelleme de tekrar aktif olacaktır büyük ihtimalle. Masaüstü sağ alt taraftaki bildirimlerden ses simgesinden ses ayarları açılıp sadece realtek olan varsayılan olarak kullanılıp diğerlerini devre dışı bırakmalısınız. yada bilgisayarım/yönet/aygıt yöneticisi/ ses aygıtlarından amd olanlar devredışı bırakılabilir.

Devre dışı bırakmak en iyisi görünüyor.
    |
    |

• Çavuş
    72 Mesaj

Onboard/Realtek ten dahamı kaliteli olur bu ses bu monitörde dahili hoparlör olabilirde .
    |
    |
    yasin.25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tam anlamadım yani şunu mu demek istiyorsunuz. realtek mi yoksa amd ile monitörden aldığım ses mi daha kaliteli olur?
    |
    |

aynen öyle onu sordum monitörümde HDMİ auıdo out çıkışıda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 21 Aralık 2013; 15:12:58 >
    |
    |
    yasin.25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

boşver amd yi falan. zaten o da realtekten çalıp iletiyor. ekran kartının üzerinde ses çipi falan yok, yanlış anlaşılmasın.ayrı hoparlörün varsa onu kullan. amd olanları devredışı bırak çakışma olmasın.
    |
    |
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.