Şimdi Ara

Yeni INTEL platformu Pc dizicem Ekran kartı vs. Tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
2.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Üstadlar aranıza yeni katıldım. Ve bir forum sitesinede ilk üyeliğim Donanimhaber :)

ASUS HD7850 DIRECTCU 1GB GDDR5 Mİ??- YOKSA ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB MI?

Mesele şu bu hafta sonu bir PC dizicemde 2 Ekran kartı var aklımda karar veremedim uzun süredirde teknolojiyi takip etmediğim için yanlış bir seçimde yapmak istemiyorum. Kartlar: ASUS HD7850 DIRECTCU 1GB GDDR5 256BIT AMD RADEON DX11.1 Diğeriyse ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 )
    2' nci kart Teorik olarak ve kağıt üzerinde 2 gb ram hafızası,5000MHz bellek hızı, ve 1000Mhz çekirdek hızı ile önde. İki kart arasında da 27$ gibi bir fark var.Benim Takıldığım Nokta yada korktuğum diyeyim..2 GB olan kartın üzerinde gerçekte 1GB ram olupta Üstünüde Hyper Memory Teknolojisi yada benzeri bir uydurmasyon zırvası ile Sistem Ram 'inden tamamlayarak mı toplamda 2GB bellek gücüne Ulaşıyo olabilirmi teorisi .yoksa kart dahilinde 2 gb ram barındırıyomu direk şimdiden teşekkürler hepinize.

Her iki kartında Linkleri mevcut buyrun

1-http://www.vatanbilgisayar.com/asus-hd7850-dc-1gd5-hd7850-directcu-1gb-gddr5-256bit--amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63986

2-https://www.vatanbilgisayar.com/asus-hd7850-dc2t-2gd5-v2-hd7850-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68509

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 18 Ocak 2014; 16:29:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: outlast

Merhaba arkadaşlar Üstadlar aranıza yeni katıldım. Ve bir forum sitesinede ilk üyeliğim oldu Donanimhaber :)

ASUS HD7850 DIRECTCU 1GB GDDR5 Mİ??- YOKSA ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB MI?

Mesele şu bu hafta sonu bir PC dizicemde 2 Ekran kartı var aklımda karar veremedim uzun süredirde teknolojiyi takip etmediğim için yanlış bir seçimde yapmak istemiyorum. Kartlar: ASUS HD7850 DIRECTCU 1GB GDDR5 256BIT AMD RADEON DX11.1 Diğeriyse ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 )
    2' nci kart Teorik olarak ve kağıt üzerinde 2 gb ram hafızası,5000MHz bellek hızı, ve 1000Mhz çekirdek hızı ile önde. İki kart arasında da 27$ gibi bir fark var.Benim Takıldığım Nokta yada korktuğum diyeyim..2 GB olan kartın üzerinde gerçekte 1GB ram olupta Üstünüde Hyper Memory Teknolojisi yada benzeri bir uydurmasyon zırvası ile Sistem Ram 'inden kullanarak toplamda 2GB Ram gücüne Ulaşabiliyo olabilirmi teorisi .yoksa kart dahilinde 2 gb ram barındırıyomu direk şimdiden teşekkürler hepinize.

Her iki kartında Linkleri mevcut buyrun

1-http://www.vatanbilgisayar.com/asus-hd7850-dc-1gd5-hd7850-directcu-1gb-gddr5-256bit--amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63986

2-https://www.vatanbilgisayar.com/asus-hd7850-dc2t-2gd5-v2-hd7850-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68509

Tabiki de ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB

• Teşekkürler .Yani anlatabildiysem durumu doğru şekilde dediğim gibimi bu kart ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB Gerçek (2 GB mı ? )
  • quote:

Teşekkürler .Yani anlatabildiysem durumu doğru şekilde dediğim gibimi bu kart ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB Gerçek (2 GB mı ? )

Evet gerçek 2gb ve güzel bir karttır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Bir de merak ettiğim 1gb ila 2 gb arasında çok büyük fark varmı sonuçta ikiside 256 bit .Mesela Cry Sis 3 Full HD çözünürlükte Oynarken çok fark edermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 11 Aralık 2013; 21:58:52 >
  • kaan2434 kullanıcısına yanıt
    Teşşkürler. Verdiğiniz linkteki 7870 de inceledim daha yeni üst model sanırım .fakat POWERCOLOR un soğutmada ne kadar iyi olduğu ve kullandığı malzeme tartışılır.ama 7870 modelinin asus versiyonu olabilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 23 Ocak 2014; 20:08:25 >
  • outlast kullanıcısına yanıt
    1gb versiyonunda msaa açamassın kart üzerindeki ramleri hemen tüketecektir fps bu nedenden ötürü düşer. günümüzün oyunları ultrada msaa ile birlikte 1.5gb vram yiyor ortalama
  • quote:

Teşekkürler. Bir de merak ettiğim 1gb ila 2 gb arasında çok büyük fark varmı sonuçta ikiside 256 bit .Mesela Cry Sis 3 Full HD çözünürlükte Oynarken çok fark edermi

Arkadaşın dediği gibi yeni oyunlar için 1gb vram yetmiyor.Bütçeyi zorlayıp 7870 alırsanız süper olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AdamRtm kullanıcısına yanıt
    Teşşekürler adam komutanım :)) MSAA / Multisampling Anti-Aliasing : Köşe yumuşatma Tekniği Şart diyosunuz Kaliteli bir görüntü için :)o zaman kesin ve kesin 256 bit/2 GB Olan orta seviye ve yüksek sınıfına yakın kartlara yönelmem şart .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 5 Ocak 2014; 21:54:52 >
    Herzaman yardımcı olurum ama 7870inde üstüne çıkmanı tavsiye etmem köşe yumşatma açık kapalı ben ahım şahım bir fark göremiyorum 5970 kullanırken değeri çok abartmadan açıyordum ama kartı hemen yormaya başlıyor ısıldeğeri artırıyor. fps pek düşmüyor yanlız msaa yı max. a çıkarmakk içinde ekran kartına çok para verilmez diye düşünüyorum karar senin
    Teşekkürler adem hocam Hem benide aşar zaten HD7870 in üstü Fiyat olarak..Kartım Kesinleşti bu olucak (ASUS HD7850 DIRECTCU II TOP GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-hd7850-dc2t-2gd5-v2-hd7850-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68509
  • Ekran Kartımın PCI Express 3.0 olmasını ve Ram lerinde 2x4gb=8gb (1600 mhz) olmasını göz önünde Bulundurarak bana Yine Asus Marka bir Anakart Önerebilirmisiniz. intelin z87 yongasetli anakartları yeni olduğundan sanıyorumki fiyatı yüksek biraz benim için uygun yeterli olan hangisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 13 Aralık 2013; 17:42:35 >
  • ne alırsan al ama daha bu saatten sonra 1 gb kart alma kardeş. ben 1 gb altında kullanan nadir oyun gördüm. hatta 2 gb üstüne çıkan oyunlar bile olduğu için saçma sapan kasılmalar yaşanıyor. COD ghost en büyük örneği. optimizasyon özürlüsü oyunlar var böyle. sistemim yetmesine, sabit 60 fps almama ve bunların yanında grafiklerinin kötü olmasına rağmen 2 gb bellek sınırını geçtiği için seste ve görüntü de takılmalar başlıyor. mecbur ayar kısıyoruz.sanki bilerek yapılmış. donanım üreticileriyle anlaşıp daha yüksek bellekli kart sattırmak için.bir yığın konu açıldı internette örnek;

http://forum.donanimhaber.com/m_84208863/f_//tm.htm#84208863
    http://forum.donanimhaber.com/m_84186393/f_//tm.htm#84186393

• yasin.25 kullanıcısına yanıt
    Sağol ustada zaten kartıma karar verdim dediğiniz kapasitede 256bit/2gb ) seçtim ..Şu an anakart aşamasındayım bu yüzden danıştım arkadaşlara teşekkürler yinede:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 13 Aralık 2013; 18:22:21 >
    illa asus olmasına gerek yok diye düşünüyorum msi gigabyte asus bunlar işlerini iyi yapan firmalar vokadar cok anakart varki vatan vilgisayarda 150lira ile 350 lira arasında bulunan anakartlara göz atmanı tavsiye ederim ben anakarta herzaman max 250lira ayırıyorum sen ne kadar ayrdın bilmiyorum 2pci exp 3.0 slotunun yanında en az 1tane pci slotu bulunan modellere bak ram mhz desteği bunlarada bir göz gezdir fiyatını beğendiklerini buraya yaz biz sana nasıl olduklarını söykleyelim çünkü 200-250 arasındaki tüm anakartlar gayet başarılı 400liralık kart alsanda arada performans oynamayacağına eminim overclock hariç.
    ekran kartıyla daha uyumlu olur ve kalitesi açısından asus marka olmasını istemiştim anakartımında. ve anakartın üstünde 2 adet Pcı express 3.0 slotu olursa bu kart çok aşırı pahalı olmazmı yani 2 x 3.0 slot sadece Pro modellerde mevcut deyilmi şu an için ??
    başkan işlemci tavsiyen üzerine birde asus anakart bekliyorum senden :))
    öncelikle pcıe 2.0-3.0 desteği temelde işlemci ile alakalı. işlemci desteği yoksa o iş yatar. Bu nedenle Amd platformu anakartlarda 3.0 desteği yok, çünkü işlemci desteği yok. sadece Asus bir model çıkarmıştı ileriye yönelik dünya da bir ilk olarak. Pcıe 2 ile 3 arasında performans farkı çok az zaten 3-5 fps kadar oynar oynamaz. fakat tek kart ve intel platformu kullanacak iseniz zaten ilk slot hep pcıe 3.0 dır. ileride ses kartı eklerim demişsiniz fakat ses kartına ihtiyacınız olacak mı bence gerek yok sadece günlük kullanım ve oyun içinse. bu arada alacak olsanız bile ses kartları pcıe x1 slotunu kullanır pcı değil. neyse şimdi siz Z87 anakart ve 4. nesil i5 işlemci mi alacaksınız tam olarak.

ses kartı pcı express x1 dedik ama yanlış anlaşılmasın.pcı slottan da takılanlar var fakat genel de iyi olanlar pcıe veriyolunu kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin.25 -- 13 Aralık 2013; 18:21:16 >

Hm öncelikle çok sağolun bir çok konuda aydınlattığınız için .. 1 haftadır araştırıyorumda amd işlemciler fiyasko zaten i5 lerle anca kafa kafaya 8 çekirdekli olan modeli bile. ben 3-4 sene önce çevremdeki herkeze amd athlon :) toplardım. düşüşlerde sanırım amd..verdiğiniz bilgiler doğrultusunda PCI Express 3.0 desteği olmadığı için Amd Platformunu eledim .Günlük kullanım ve Oyun için ve Evet Intel Platformu ve tek kart olacak. ilerde bir kart daha ekleyip crossfire yaparmıyım bilmiyorum ancak yapıcak olsam bile crossfire yapmaya imkan veren anakartların Fiyatı kaçlardadır ? yapmak için 2 tane pcı exp 3.0 slot şart mıdır ? bilmediğim işler bunlar doğrusu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlast -- 13 Aralık 2013; 20:31:01 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.