Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu laptop nasıldır bilginiz var mı? HP Pavilion 15-CS3008NT 8XM91EA i5-1035G1 8 GB 512 GB SSD MX250 15.6"

Normal kullanım için her türlü yeterlidir de arada oyun oynayalım desek ısınması nasıl olur. Gönül isterdi ki en az gtx 1650'li bir şey alalım ama en az 6500 TL gözden çıkarmak lazım.
  • maalesef Hepsi burada dan almaya çalıştığım ryzen 7 li 8gb 512 sdd li model sürat kargonun ürünü getirmemesinden dolayı iptal oldu ve ücret iadesi oldu.İşlemciden feragat edip ram ve hdd arttırıp yukardaki ürünü düşünüyorum.böylece kronik olduğu söylenen fan sesi sorunu olmaz diye düşünüyorum.
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-e595-20nf001ptx11-ryzen-5-3500u-16gb-1tb256ssd-156-fdos-P387715227?utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=0.88
  • HP CS (Intel) ve CW (AMD) serilerini birçok kişiye aldırdım, metal kasası, hızı, alttan aydınlatmalı klavyesi, IPS ekranı, inceliği, hafifliği, hızlı dolan, uzun giden şarjı, kaliteli hoparlörleri ve sessiz fanı ile en alınası cihazlardan biridir. 5349 TL da şu anda MX250 olan en ucuz 15.6 inç cihazlardan biri olduğu anlamına geliyor. Premium özellikler, MX250 ve bu kadar uygun fiyat, almaya niyetliyseniz kaçırmayın Amazon'da bittiği anda 5900 olacak fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 15 Haziran 2020; 23:19:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fantezya F kullanıcısına yanıt
    Evet olabilir fakat E595'in 16 gb ram seçenekli olanlarının dahi büyük bir kısmı tek kanal (1x16gb) şeklinde haberiniz olsun

• fantezya F kullanıcısına yanıt
    Pratikte pek fark yok evet

• Teşekkürler hocam. İşlemcisi nasıldır acaba, 1ghz taban hızda yüksek hıza ulaşmak için harcayağı güç artınca daha fazla ısınmaz mı diğer default hızı yüksek olan işlemcilere göre.

Ayrıca undervolt yapılabiliyor mu işlemciye?

Aslında Lenovo e595 düşünüyordum ama HP para iadesiyle 500 TL farkediyor bu laptop. Daha mantıklı geldi. Tabi ben karar verene kadar stok bitmezse :)

• paxal kullanıcısına yanıt
    Undervolt olayını bilmiyorum ama cihazda çift bakır boru soğutucu ve çift fan var. İşlemcinin özellikle tek çekirdek performansı Ryzen 3500U'ya göre çok daha üstün.

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

Fakat alttan aydınlatması ve oyun performansı dışında cihaz E595'e göre üstün sayılmaz, IPS ekranı sadece %52 sRGB ve 270 nite kadar çıkabiliyor. E595 ise %58 sRGB ve 320 nite kadar çıkıyor. Batarya ömrü eski cihazlara göre iyi olsa da E595 dahil rakiplerinden daha düşük. Type-C üzerinden şarj gibi özellikleri yok. Kasa kalitesi E595'ten bir tık daha kötü sayılır. CS2000 serisine göre kasasının 1 mm incelmesi hariç hiçbir farklılığı yok. Hatta işlemcisi daha yeni ve bataryası aynı olmasına rağmen şarjı daha az gidiyormuş. HP'nin bu konu üzerine eğilen bir BIOS güncellemesi yayınlayacağına eminim.

Tam inceleme için:https://laptopmedia.com/review/hp-pavilion-15-15-cs3000-review-ice-lake-mx250-at-a-very-affordable-price/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 16 Haziran 2020; 9:20:52 >
  • Çok teşekkürler hocam, sanırım alacağım hp'yi ama mx250'nin 10w ve 25w olmak üzere 2 modeli var sanırım. Bu laptopta hangisinin kullanıldığına dair bir şey göremedim. Sadece 2 Gb yazıyor.
    https://www.amazon.com.tr/HP-Pavilion-Bilgisayar-I5-1035G1-8XM91EA/dp/B0872V8W19/ref=sr_1_9?dchild=1&fst=as%3Aoff&m=A1UNQM1SR2CHM&qid=1592292178&refinements=p_6%3AA1UNQM1SR2CHM&rnid=15358539031&s=computers&sr=1-9
  • paxal kullanıcısına yanıt
    HP'nin CS serisi her zaman 25 watt'lık üst modeli kullanır. İşin doğrusu MX150 ve 250'nin 10 watt'lık modelinin birkaç incecik ultrabook haricinde kullanıldığını asla görmedim, piyasadakilerin %95'i 25 watt'lık model Kaldı ki zaten artık o ultrabooklar da 10 watt'lık MX kullanmıyor çünkü Intel G7 dahili ekran kartı ile 10 watt'lık MX'lerin köküne kibrit suyu döktü Ultrabooklar artık 1065G7 kullanıyor.
  • Eyvallah hocam, Amazon'dan chip para ve HP iade ile 4800 TL ye geliyor laptop, çok kararsız kaldım.

Arada iyi kötü oyunda oynatsın bir kaç saat diyorum ama. 5000 civarına en azından gtx 1050 li bir laptop indirimle yakalayabilir miyim beklesem bilemiyorum. Ya da oyun işinden vazgeçip e595 mi alsam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 16 Haziran 2020; 12:31:17 >
  • 2x8 miş ram ler ,bakalım ne zaman gelir kargodan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stu. S kullanıcısına yanıt
    Getirmeyecekler buyuk ihtimal.

Bu cihazda (IdeaPad 5) zaten 4800U olmayacak ki, maksimum 4700U. 4800U büyük ihtimalle bu tip cihazları "budget" kategorisinden çıkaracak kadar pahalı olduğu için sadece çok pahalı ultrabook ve ikisi bir aradalarda (Örneğin Yoga) kullanılacaktır.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    İngiltere'de satılan versiyonda var.
    https://www.lenovo.com/gb/en/laptops/ideapad/s-series/IdeaPad-5-14ARE05/p/88IPS501392

Kafadan atmayalım lütfen. İngiltere'de deli gibi satılıyor 4800U versiyonlu, hatta millet Nisan ayında alıp ebay'de falan satmaya başlamış.
    https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR2.TRC1.A0.H0.X4800u+laptop.TRS0&_nkw=4800u+laptop&_sacat=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stu. -- 18 Haziran 2020; 11:27:11 >
    O halde sonradan çıkmış, ben bu konuyu hazırlarken İngiliz ve ABD siteleri dahil yoktu, uyarınız için teşekkürler, güzel bir haber ama pahalı olacaktır Türkiye'de :)

Ben deneyip baktım, en baz model işlemci ile en yüklü işlemci arasında 100€ var. En azından konfigüre ederken o kadar fark gösteriyor. Tabi bu ülkemize nasıl yansır, orası muamma. Hayır, başka adam akıllı laptop da yok. Sanki herkes oyuncu laptopu arıyor. Yabancı sitelere bile yazdım. 8c/16t işlemcili, 16GB RAM, 300nits IPS ekran bulsam öpüp başıma koyacağım. Diğer laptopların neredeyse hepsi yok 144Hz, yok harici grafik işlemcisi vs vs.
    Daha uygun fiyata kasası kaliteli ekran kartsız model var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

Daha uygun fiyata kasası kaliteli ekran kartsız model var mı
    Sorunuzun cevabı kesinlikle Thinkpad E595, zaten kasa kalitesi, ekran kalitesi, wifi kalitesi gibi birçok yönden söz konusu HP CS ve CW serilerinden çok daha iyidir. Tek eksi yönü alttan aydınlatmalı klavyesi olmaması ama klavye kalitesi kesinlikle daha üstündür :)
    https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-thinkpad-e595-20nf001ptx-ryzen-5-3500u-8-gb-256-gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-full-hd-notebook-fiyati,550464296.html

Farklı konfigürasyonlarda da var, akakce'ye E595 yazarak diğer konfigürasyonlara bakabilirsiniz. Fakat SSD olmayan sadece 1 TB harddiski olan cihazları önermem. Günümüzde SSD'siz cihaz asla alınmaz :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.