Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gaming laptop yerine dediğiniz gibi 2 monitör daha sonrada müsait bir alanınız varsa masaüstü alın hocam

gaming laptopta yaz aylarında oyun oynamak işkence inanın
  • Aquess kullanıcısına yanıt
    Ben AMD versiyonunun incelemesini izledim.9-10 bin liraya zaten bu cihazı almam. 300 nit %64 sRGB olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iste yeni amd islemcilerde guzel ekranli bir modeli yapistiracagim artik hocam, oyunu falan biraktim zaten cok oynamiyorum. Sadece almisken ger isi yapabilecegim bir sey istiyorum, bakalim en kotu eylul civarinda bir ultrabook siparisi verip gececegim biktirdi ppiyasa
  • Cagtay13 kullanıcısına yanıt
    Ben de şaşırdım açıkçası. Hiç böyle beklemiyordum. Aslında sonradan aklıma geldi benim Vatan'da incelediğim bilgisayarın ekran kartı driver'ı falan yüklenmemiş olabilir miydi acaba? Belki de o yüzden ekran parlaklığı düşüktü bilemiyorum. Eğer öyleyse hakkını yemeyelim bilgisayarın.

Fakat kasa kalitesini her halukarda beğenmedim. Benim en çok dikkat ettiğim şeylerden biridir. Tuşlara hafif bastırınca klavye hareket edip oynamayacak, sağlam durması lazım. Maalesef öyle değildi. Tabi bir başkası bunu sorun etmeyebilir o yüzden herkes incelesin baksın.
  • 1035g1 islemcili dell 3593 ve asus'un bir modeli bu sene 3000-3500tl araliginda satiliyordu (su an 4000e var). Tamam 4gb ram, 128gb ssd ve mx230 vardi ama 2 tane alsan da fiyati tutmuyor be kardesim ram ve ssd yukseltmesi kolay ve ucuz, mx330 desen onemsenecek ekran karti degil. Peki bu fiyat farki nereden geliyor o zaman? Kur deseniz degil lenovo her zaman kura gore avantajli satmistir cihazlarini. Kar payini yuksek tutmak icin kaliteli konfigurasyonlarini getirmiyorlar bile
    Amd ryzen5 versiyonu 6000'e gelsin alinmaz. Keriz avina cikip fiyatlari sisirmisler gidin Macbook alin.
    Dolar %10 artinca tum fiyatlarin %100 zamlanmasi akil kari degil.
    Ryzen 5 4600u + 8gb ram 5000 altina konumlanmasi lazim (ki o bile pahali ama su anki fiyatlandirmaya gore dedim)

• Dell G315 Ci5 10300H 8G 512G SSD GTX1650Ti Ubuntu 15.6" FB300F85C 6.868,00 TL yerine 6.599,00 TL
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-g315-ci5-10300h-8g-512g-ssd-gtx1650ti-ubuntu-156-fb300f85c-P435709065

Böyle bir pc buldum. 1650ti ekran kartı ve 144hz ekran ( ebrar bilgisayatda 144hz yazmışlar )

6600 civaeuna geliyor hatta 125 tl kuponum var

Alınır mı yoksa ryzen mı beklenir

• Arkadaşlar ben bu modelin düşük modeli olan IdeaPad 3'ü almaya düşünüyorum. Hepsiburada'da 4700 TL. 5000 lira civarında daha iyisini bulamadım. Bunu kullanan var mı? Özellikleri iyi mi?

Özellikleri gösteren epey linki
    https://www.epey.com/laptop/lenovo-ideapad-3-81wb0061tx.html

• erdogan.. E kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar.

Bende ryzen 4000 serisi laptop bekliyordum.Ama bu gidişle kısa vadede güzel bir model göremeyeceğiz gibi gelmeye başladı.Redmibook serisi çıktı.İncelemelere baktım ürün çok vasat.Asus'un oyun laptopu geldi Türkiye'ye forumdan çok alan oldu.Onunda soğutması iyi değil diyorlar.Bu iadepad 5 15 amd modelide ülkemize gelse 5500-6000TL üzerine satılır gibi geliyor.Sizin linkteki Dell güzel görünüyor.Bütçeniz uygunsa almalısınız bence.Dövizinde artmayacağının garantisi yok.
  • Ekranın 60 hz olmasına takıldım biraz. Ama kasası kaliteli geldi bana

• erdogan.. E kullanıcısına yanıt
    120 olsa 7000 üstü olur fiyatı.

• Cihazlar ne zaman satışa sunulacak? Bu konuda bir bilgi var mı?
  • sva ekranin hala ne oldugu muallakta ve kasasi full plastik cirkin bi kasa. fakat gunumuz sartlarindaki fiyatlara bakarsak bu fiyata bu islemci kabul edilebilir bi fiyat gibi duruyor.
    bi an once su 14 inch ideapad de gelse keske. umarim kirparak getirmezler 300 nit %100 srgb versiyonunu dort gozlebekliyorum.
  • Kasa cidden kötü gözüküyor ama fiyatı bunca şeye rağmen ideal duruyor. En kısa sürede Lenovoda getirir umarım.

• windows 10 olduğunuda düşünürsek içinde fiyat uygun gözüküyor

4700U da gelir inşallah yakın zamanda
  • Freedos ve IPS ekranlı bir laptop uygun fiyata alınabilecek gibi duruyor.Umarım beklediğimiz gibi olur beklediğimize değer
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    SVA'nın malesef umduğumuz Samsung'un VA paneli ile uzaktan yakından alakası yok. HP'nin TN panel için kullandığı "standard viewing angle" (standart görüş açısı) söz öbeğinin kısaltması sadece, IPS için ise WVA (Wide Viewing Angle/ Geniş görüş açısı) kullanıyor.

Evet 4000U serisinin ilk örnekleri gelmiş, ben de az önce farkettim ama benden önce yazılmış konuya maşallah HP'nin 250(Intel) ve 255(AMD) serilerine gelirsek; bunlar uygun fiyatlı iş serisi kasalar, benim elimde 250 G4 var. Ders anlatma amaçlı i3-5005U basit bir cihaz. Fakat eşdeğerlerine göre hızlı çalışıyor. HP'nin depolama birimi yazılımı gerçekten süper çalışıyor. SSD olmayan harddiskli cihazları dahi sürücüleri düzgün kurulmuşsa oldukça seri çalışmakta, elimden geçen CS ve CW serilerinden gördüğüm kadarıyla SSD'li modeller de muadillerinden seri tepki veriyor. Cihazla ilgili söyleyebileceğim en iyi şey bu. He bir de, HP ısınır meselesi 2000'lerin sonunda ortaya çıkan DV6 gibi birkaç fiyasko cihazın bıraktığı, günümüzde asla geçerliliği olmayan bir önyargıdır. Artık öyle bir şey yok...

Cihaz Full HD fakat basit TN panel, öne çıkan yönü elbette ki 4500U işlemcisi, yabancı sitelerde gördüğüm kadarıyla ram 4+4 olmak üzere çift kanal fakat komik şekilde 2400 mhz olarak görünüyor, bu da ekran kartından mhz düşük olduğundan dolayı tam verim alınamayacağı anlamına geliyor. Kasa kötü görünüyor fakat 250 G4'ümden biliyorum ki gacır gucur etmeyen, ram vs eklemek için açması da zor olan sağlam bir kasa. Bu kasalar kurumsal olduğundan HP ram ve ssd yükseltmelerde garanti dışı bırakabiliyor haberiniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

SVA'nın malesef umduğumuz Samsung'un VA paneli ile uzaktan yakından alakası yok. HP'nin TN panel için kullandığı "standard viewing angle" (standart görüş açısı) söz öbeğinin kısaltması sadece, IPS için ise WVA (Wide Viewing Angle/ Geniş görüş açısı) kullanıyor.

Evet 4000U serisinin ilk örnekleri gelmiş, ben de az önce farkettim ama benden önce yazılmış konuya maşallah HP'nin 250(Intel) ve 255(AMD) serilerine gelirsek; bunlar uygun fiyatlı iş serisi kasalar, benim elimde 250 G4 var. Ders anlatma amaçlı i3-5005U basit bir cihaz. Fakat eşdeğerlerine göre hızlı çalışıyor. HP'nin depolama birimi yazılımı gerçekten süper çalışıyor. SSD olmayan harddiskli cihazları dahi sürücüleri düzgün kurulmuşsa oldukça seri çalışmakta, elimden geçen CS ve CW serilerinden gördüğüm kadarıyla SSD'li modeller de muadillerinden seri tepki veriyor. Cihazla ilgili söyleyebileceğim en iyi şey bu. He bir de, HP ısınır meselesi 2000'lerin sonunda ortaya çıkan DV6 gibi birkaç fiyasko cihazın bıraktığı, günümüzde asla geçerliliği olmayan bir önyargıdır. Artık öyle bir şey yok...

Cihaz Full HD fakat basit TN panel, öne çıkan yönü elbette ki 4500U işlemcisi, yabancı sitelerde gördüğüm kadarıyla ram 4+4 olmak üzere çift kanal fakat komik şekilde 2400 mhz olarak görünüyor, bu da ekran kartından mhz düşük olduğundan dolayı tam verim alınamayacağı anlamına geliyor. Kasa kötü görünüyor fakat 250 G4'ümden biliyorum ki gacır gucur etmeyen, ram vs eklemek için açması da zor olan sağlam bir kasa. Bu kasalar kurumsal olduğundan HP ram ve ssd yükseltmelerde garanti dışı bırakabiliyor haberiniz olsun.
    Satıcı açıklamasında

bellek 8 GB DDR4-2400 SDRAM (1 x 8 GB)
    Bellek Yuvaları 2 SODIMM

yazmış.
    yani yanına bir 8 daha alınıp 16 yapılabilir

• Arkadaşlar betaplus firması 4500u yerine 3500u yolluyor
    Dikkat edin.
    Bütün kutu açılımını filan videoya aldım allahtan
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.