Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konularda düzeltmek pek hoşuma gitmez ama bu duruma arzın az, talebin fazla olması diyoruz Arz yok yani piyasadaki talebi karşılayacak ürün yok, bunun sonucunda da aynı araba fiyatlarında olduğu gibi dizüstü fiyatları da uçuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ben orda mantık hatası yaptım, afyonum daha patlamadı :D
  • fantezya F kullanıcısına yanıt
    Vay anasını yaaa. Ben verdim 5600den siparişi. Bugün kargolandı. Üzüldüm şimdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yumyyumy Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun benimki hala kargoda henüz gelmedi

• Piyasaya çıktı mı

• Aynı durumdayız hocam, bekleyeyim bir indirim vs yakalarım diyorum ama hep artıyor fiyatlar. Bir hafta önce e595'i n11 kuponuyla 3900'a alabiliyordum bekleyim dedim fiyatı 5bin oldu. Yeni 4000 serisinin fiyatı da abartı olacak gibime geliyor. Şu amazonda 6299' satılan HP'ye kaç gündür elim gidiyor vazgeçiyorum, kasası hoşuma gitmiyor. Sanırım gözümü karartıp alacağım, iknaya ihtiyacim var :) 5744'e geliyor hp iade ve chip para vs ile, en azından arada oyunda oynatır.

• psref.lenovo'dan bakayım dedim bir değişiklik var mı diye, Türkiye için olan modellerde maalesef yalnızca 8GB var. Intel işlemcili modellerde ise farklı varyasyonlar (harici ekran kartı, 8-16 GB ram) varken Ryzen modellerinde tek seçenek olması bana göre saçmalık. Zaten ekran kartından sonra sisteme yaklaşık 5.90 GB civarında bir miktar kalıyor ki bazı kullanıcılara oldukça yetersiz gelecektir.
  • Aquess kullanıcısına yanıt
    Hocam dediginiz siteye baktim, Turkiye e gelen hic amd islemcili model göremedim, 8 gb ram li dediginiz hangisi? İntel islemcililer var ama amd yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim buydu hocam:https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_14ARE05?M=81YM003JTX
  • Aquess kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam. Yanliz boyle gelirse tercih etmem bu modeli sanirim. Dediginiz gibi lehimli 8gb ram ilerde sıkıntı olur, ayrıca 14" ekran da can sıkıcı. %45 renk oranı da biraz öyle.

Bu ryzen 4000u serisi olup arka aydınlatmalı klavyeli, 1080p 15,6" ips ekranli, ısınma ve fan sesi sorunu olmayan, 16 gb yada arttirimli ramli, Türkiye ye gelecek başka marka veya model bilgisayarlar var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çift fanlı, aynı İşlemci ( İ5 1035G1) ram ve ssd kapasiteli, IPS ekranlı 15 inc hp 5349'a satıldı amazonda, ekran kartı mx250 idi Sadece. HP iade ve amazon kupon ile 4869'a geliyordu, 75tl axess chip parayı saymıyorum daha :)

Gerçi vatan fiyatları tavan fiyat saymak lazım, bakalım AMD işlemciler hangi fiyatla gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 27 Haziran 2020; 13:47:52 >
  • haftalardır kararımı değiştiriyorum. en başta 12k fiyatla bi gaming laptop alacaktım vazgeçtim, şimdi 5k civarında ultrabook tarzı birşeyler alayım diyorum, üstüne de 2 monitör de alayım diyorum. Yazılımla uğraştıoğım için bu daha mantıklı gibi. İlerleyen süreçte de üstüne masaüstü toplarım diye düşünüyorum bakalım. İyi fiyatla gelirse lenovo ideapad 5 mantıklı geliyor çzellikle lenovonun linux platformlarında sıkıntısız çalışması da gözümü kesiyor. yeri mi bilmiyorum ama fikrinizi belirrtirseniz çok sevinirim çok kararsız kaldım artık
  • Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    Hey maşallah fiyatlara bak i7’li modeller 9.000 tl... 16 gb ram ve mx350 ekran kartından dolayı intel bekliyordum ama bu fiyatlara almak hiç mantıklı değil.

İdeapad’lar bu fiyattan çıkıyorsa yeni Legion 5 serisi de 12-13 bin olur minimum. Ne alacağız biz bilmiyorum ki...

• 9000 tl buna vermektense bende gaming laptoba yöneleceğim monster 10875h işlemcili 1.7 kg pc aklımı fena çeliyor 3500 tl fazla ama dolu dolu pc
    https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v21-1-2/
  • Dün Vatan'da yeni ideapad 5'i biraz inceleme fırsatım oldu. i7 intel işlemcili 15.6 inç modeli vardı.

İlk dikkatimi çeken şey ekranın karanlık oluşuydu. Son parlaklığa getirdim ama halen yetersizdi. 300 nits olduğuna inanamadım desem yeridir. Hemen yanında Acer swift 3 vardı onu da son parlaklığa getirdiğimde çok daha canlı ve parlak duruyordu ideapad'in yanında. Bildiğim kadarıyla Swift 3 250 nits değere sahip. Nasıl oluyor bu anlamadım. Acaba ben mi yanlış görüyorum dedim ama yanımda bir arkadaşım vardı o da aynısını söyledi.

Diğer olumsuz nokta ise alt kasanın bana göre sağlam olmayışıydı. Klavyenin ortasına bastırıyorsunuz esniyor. Numpad'in oraya biraz güç uyguladım kasa hareket ediyor, içine çöküyor vs. Yurt dışındaki bir inceleme videosunda da bu olay dikkatimi çekmişti gerçekten de öyleymiş. Hiç sağlamlık hissi vermedi.

Üstelik bu bilgisayarın fiyatı 9.000 tl. f/p oranında son sıralara oynar bence. Performansı nasıldır bilemiyorum sonuçta bilgisayarı kullanmadım ama benim hoşuma gitmedi. Kullanan olursa özellikle ekran hakkındaki yorumlarını merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Dün Vatan'da yeni ideapad 5'i biraz inceleme fırsatım oldu. i7 intel işlemcili 15.6 inç modeli vardı.

İlk dikkatimi çeken şey ekranın karanlık oluşuydu. Son parlaklığa getirdim ama halen yetersizdi. 300 nits olduğuna inanamadım desem yeridir. Hemen yanında Acer swift 3 vardı onu da son parlaklığa getirdiğimde çok daha canlı ve parlak duruyordu ideapad'in yanında. Bildiğim kadarıyla Swift 3 250 nits değere sahip. Nasıl oluyor bu anlamadım. Acaba ben mi yanlış görüyorum dedim ama yanımda bir arkadaşım vardı o da aynısını söyledi.

Diğer olumsuz nokta ise alt kasanın bana göre sağlam olmayışıydı. Klavyenin ortasına bastırıyorsunuz esniyor. Numpad'in oraya biraz güç uyguladım kasa hareket ediyor, içine çöküyor vs. Yurt dışındaki bir inceleme videosunda da bu olay dikkatimi çekmişti gerçekten de öyleymiş. Hiç sağlamlık hissi vermedi.

Üstelik bu bilgisayarın fiyatı 9.000 tl. f/p oranında son sıralara oynar bence. Performansı nasıldır bilemiyorum sonuçta bilgisayarı kullanmadım ama benim hoşuma gitmedi. Kullanan olursa özellikle ekran hakkındaki yorumlarını merak ediyorum.
    Klasik lenovo balonu ne olacak,kagit uzerinde yarisabilir ancak digerleriyle.
    Notebook pazarinda hicbir zaman bulundugu yeri haketmeyen bir firma.Overrated.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Dün Vatan'da yeni ideapad 5'i biraz inceleme fırsatım oldu. i7 intel işlemcili 15.6 inç modeli vardı.

Allah allah çok şaşırdım.İzlediğim bütün yabancı incelemelerde de tam tersini söylüyolardı.Bu ekran kalitesiyle Acer'in yüzüne bakmayın kesinlikle Ideapad 5'i alın diyolardı.

• Cagtay13 kullanıcısına yanıt
    4 farklı ekran var:
    15.6 inç FHD (1920 x 1080) IPS, 300 nits, sRGB %100
    15,6 inç FHD (1920 x 1080) IPS 300 nit, %72 NTSC
    15,6 inç FHD (1920 x 1080) IPS, 300 nit, %45 NTSC, On-Cell Touch
    15.6" FHD (1920 x 1080) TN, 250 nits, %45 NTSC, Eye Care
    İncelemelerde hangisi üzerine yorum yaptıklarına dikkat etmek lazım.
  • Cagtay13 kullanıcısına yanıt
    %100 srgb 300 nits u buraya getireceklerini mi zannettiniz hocam?,
    Muhtemelen 250 nits modeller.
    Ayrica acer swift 3 2020 in amazon kullanici yorumlarini takip ediyorum,kullanicilar sunu soyluyor ekran normal.
    650 dolarlik ultrabookta ancak bunu kullanabilirler.Ayrica o inceleme yapanlarin gozu premium serilere alistigi icin vasat ekranlarin kotu geldigini soyluyorlar.
    Su an zaten adamakilli ekran arayanlar 10000 uzerine cikmasi gerek.
    Lenovo ve intel ortakliginin 1065 g7 yi 9000 liraya satildigi yerde acer swift 4700u(g7 den daha iyi) amazon.com vergiler dahil 5700 e satiyor.14” isteyenler hic dusunmesin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.