Şimdi Ara

Yeni Ibiza 1.0 EcoTSI 110 hp DSG S&S İzlenimlerim (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.738
Cevap
39
Favori
128.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Skoda fabia 1.0 110 HP 200 Tork olan tsi dsg modeli aldım ağustosta. yeni ibiza ile aynı.
    yeni ibizanın çıkmasını uzun sre bekledim ve otomatik modelin bu fiyatlarda geleceini görünce tercihimi fabiaya çevirdim. donanım olarak her iki tarafın da artıları var fakat 69100 TL metalik renk fiyatına ve donanıma bakınca fabia ağır bastı.

neyse bu üstteki kısımlar göreceli tercihler aracın tipi vs filan baya güzel ve farklı (ibizanın da fabianın da öyle)

şimdi bu motor yeni olduğundan yakıt tüketimi ile alakalı bir bilgi yok.

aracım henüz 3600 km de (daha 1 ay old) ve şu anda genel ortalamam 6.5lt.
    aracın 1500 km si istanbul samsun gidiş dönüşte oldu. yani bu motorla motor daha yeni iken bir uzun yol tüketimini deneyim.
    istanbul samsun yaklaşık 750km ve bir depo ile gittim yakıt tüketimi 5.3lt gösterdi.

istanbul içinde yaşıyorum ve işe araba ile gidip geliyorum. kağıthane eyüp, bazen tem bazen de e5 kullanıyorum. en düşük ortalama yakıt tüketimi şehir içinde 5.6 lt olarak gördüm, yarı akan yarı dur kalk trafik.

ama sürekli dur kalk trafikte tüketim 6, 6.5lt civarında.

• IRFUN4EVER I kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Metalik rengi 68bin diye biliyordum. İbizaya ek Kolçak+anahtarsız çalıştırma var. Tutamaç var mı bilmiyorum.

Yakıt tüketimi

dur kalkta 6-7 lt

Akıcı trafikte 5.5 - 6 lt

Şehir Dışı 4.5-5 lt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class teacher

Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Metalik rengi 68bin diye biliyordum. İbizaya ek Kolçak+anahtarsız çalıştırma var. Tutamaç var mı bilmiyorum.

Yakıt tüketimi

dur kalkta 6-7 lt

Akıcı trafikte 5.5 - 6 lt

Şehir Dışı 4.5-5 lt

ibiza 1.0 tsi dsg ile fabia 1.0 tsi dsg style paketleri karşılaştırınca farkları şöyle gördüm;

fabia artılar:

6.5" ekran android auto ve mirrorlink açık ekran
    arka park sensörleri
    kol desteği
    ön ve arka disk frenleri
    easy start (anahtarı takmadan düğmeye basarak çalıştırma, anahtar cepte durabilir)
    üst lambaların yanında gözlük saklama bölmesi

ibiza artılar:
    cruise control
    45lt daha büyük bagaj
    perde hava yastıkları
    led arka stop lambaları
    dönüşe duyarlı ön sis farları (bunu yazılımla fabiada da acabiliyorsunuz)
    ön bölge asistanı
    Ani Frenlemede Otomatik Yanan Flaşörler

bu iki donanımda ibiza 75000 tl iken fabia 68000 tl lere kadar inebiliyor pazarlıkla (opak renkler)

Hocam geçen yıl kasımda 1.0 Eco Tsi 110 hp Dsg Style Plus paketlisini aldım.

İbizaStyle Plus Paketi (6,5" Dokunmatik Renkli Ekranlı Medya Sistemi + Arka Park Sensörü + Elektronik Paket(Yağmur Sensörü + Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası + Otomatik Yanan Farlar + Coming Home-Leaving Home Özelliği (Eve Kadar-Araca Kadar İzleme Fonksiyonu) + Katlanabilir Yan Aynalar ) +Park pilot (aktifleştirmedim)

Gayet donanımlı bir araç

eksikliğini hissettiğim2 yer var 1)kolçak 2) tavan el tutamakları

• quote:

Orijinalden alıntı: Class teacher

Hocam geçen yıl kasımda 1.0 Eco Tsi 110 hp Dsg Style Plus paketlisini aldım.

İbizaStyle Plus Paketi (6,5" Dokunmatik Renkli Ekranlı Medya Sistemi + Arka Park Sensörü + Elektronik Paket(Yağmur Sensörü + Kendiliğinden Kararan İç Dikiz Aynası + Otomatik Yanan Farlar + Coming Home-Leaving Home Özelliği (Eve Kadar-Araca Kadar İzleme Fonksiyonu) + Katlanabilir Yan Aynalar ) +Park pilot (aktifleştirmedim)

Gayet donanımlı bir araç

eksikliğini hissettiğim2 yer var 1)kolçak 2) tavan el tutamakları

katlanabilir yan aynalar nedir. kumandadan elektronik olarak katlanan yan ayna mı bu?
    Evet

• 1 sene ya da 15 bin bakımı yaptıran var mı yakında? Ne kadar tutuyor?
  • arkadaşlar ben aracı geçen kasım 27 de aldım 4 gün evvel yağ değişim vaktine 30 gün kaldı uyarısı vermeye başladı ama kasımın başı oluyor bu normalmidir sürenin benim aracı aldığım gün başlaması gerekmezmiydi. ilk sıfır aracım olduğu için merak ettim de.
  • fasson kullanıcısına yanıt
    kumandadan katlanabilmesi için vagcom la yazılımdan ayarlama yapılması gerekli

orjinalinde sadece arabanın içindeki düğme ile katlanabiliyor.Neden bu şekilde yapmışlar anlamak zor tabi ama
    işi bile biri 5 dakikada gerekli ayarlamayı yapabilir
  • araç üretim bandından indiği güne göre hesaplanıyor. aynı ruhsatta yazan muayene geçerlilik tarihi gibi :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

araç üretim bandından indiği güne göre hesaplanıyor. aynı ruhsatta yazan muayene geçerlilik tarihi gibi :)

teşekkürler peki servise illa o tarihte mi gitmek lazım geciktirme şansımız var mı ?
  • kesin o gün gidilecek diye bir şey yok. 1 ay kadar esneyebilir. ama daha fazla olursa ileride garantide sıkıntı çıkarabilirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihzone89

kesin o gün gidilecek diye bir şey yok. 1 ay kadar esneyebilir. ama daha fazla olursa ileride garantide sıkıntı çıkarabilirler

teşekkür ederim cevap için .
  • Antalyasporlu A kullanıcısına yanıt
    Ankara'da Çankaya Doğuş Oto da 11 Temmuz da yaptırdım. 800 TL civarı bir şey tuttu. Ama cam suyundan bile para aldılar!!

Bu arada geçen sene 14 ekim trafiğe çıkışlı benim aracım, kasko ve sigortayı yeniledim, kasko 900 TL Sonpo Japan (Hasarsızlık İndirimi Teminatı var), Sigorta 730 TL Halk Sigorta ilgili arkadaşların bilgisine...
  • kaannche K kullanıcısına yanıt
    Hasarsızlık indirimi teminatını ilk defa duyuyorum. Poliçeye ek olarak ne kadar fark istiyorlar bu teminat için?
  • kaannche K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
    Kasko , sigorta , bakım ücreti , mtv. 3000'e yakın tutacak sanırım.
    Battık galiba
  • fblimelih kullanıcısına yanıt
    Şu an Sompo Japan kampanya olarak ek ücret talep etmeden yapıyor bunu. Ben Ankara'da yaşıyorum. Hasar olması durumunda Doğuş Oto'da yaptırırsam bir sonraki sigorta döneminde aynı yüzdelik dilimden hasarsızlığı devam ettiriyor, eğer kendilerinin anlaşmalı onarım merkezlerinde yaptırırsanız hasarsızlık dilimi hasar olmamış gibi bir üst yüzdelik dilimden devam ediyor. Senede 1 hasar ile kısıtlı. Bence şu ana kadarki yapılmış en güzel kampanyalardan biri :)
  • arkadaşlar merhaba, kışlık lastik bakıyorum ama lastik ölçüsü 215/45 R16 gibi değişik bir ölçü olduğu için lastik fiyatları uçuyor. Daha küçük hangi ebatları kullanabiliriz, bakabileceğimiz bir yer var mıdır? Ayrıca aynı jantımızı kullanarak lastik ebatını düşürebilir miyiz? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

arkadaşlar merhaba, kışlık lastik bakıyorum ama lastik ölçüsü 215/45 R16 gibi değişik bir ölçü olduğu için lastik fiyatları uçuyor. Daha küçük hangi ebatları kullanabiliriz, bakabileceğimiz bir yer var mıdır? Ayrıca aynı jantımızı kullanarak lastik ebatını düşürebilir miyiz? Teşekkürler
    https://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25 Bu linkten taban genişliği ve yanak genişliğini düşürerek seçim yapabilirsiniz. Çaptaki fark +/- 2,5 % 'ü geçmemeli.

Edit: 195/50/r16 uygun görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fblimelih -- 18 Aralık 2017; 11:3:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fblimelih

quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

arkadaşlar merhaba, kışlık lastik bakıyorum ama lastik ölçüsü 215/45 R16 gibi değişik bir ölçü olduğu için lastik fiyatları uçuyor. Daha küçük hangi ebatları kullanabiliriz, bakabileceğimiz bir yer var mıdır? Ayrıca aynı jantımızı kullanarak lastik ebatını düşürebilir miyiz? Teşekkürler
    https://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25 Bu linkten taban genişliği ve yanak genişliğini düşürerek seçim yapabilirsiniz. Çaptaki fark +/- 2,5 % 'ü geçmemeli.

Edit: 195/50/r16 uygun görünüyor.

Teşekkür ettim, inceliyorum, kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.