Şimdi Ara

Yeni Ibiza 1.0 EcoTSI 110 hp DSG S&S İzlenimlerim (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.738
Cevap
39
Favori
128.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    IBIZA 1.2 TSI 90 HP Reference 55.900 TL
    IBIZA 1.2 TSI 90 HP Style 60.900 TL
    IBIZA 1.0 EcoTSI 110HP Style DSG 71.600 TL (11.07.2017)

Yeni İbiza baz 60 bin, EcoTsi 80 bin TL ye kadar yolu var bu manzaraya göre. Gelmesi muhtemel zamlar da düşünülürse vay arkadaş demekten kendini alamıyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaannche

Hocam sonradan ortaya cikan bi ses ve pedala darbe de var. Bir servisin problem degil diyememesi lazim bu dudurma normal sartlarda. ben 11 temmuza bakim icin randevu aldim ankara dogustan gittigimde soracam hatta baya ustune dusecem sonucunu size de bildiririm.

Merhabalar... bugun 15.000 bakimini yaptirdim. 690 tl odedim cankaya dogus otoda. Arabadan gelen sesi duydular bilgisayara bagladilar baktilar bi anormallik gormediler. Bu arada cam suyundan da para almislar bakima gotururken cam suyunuzu fulleyip goturun 680 tl odersiniz 😅

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zuzzi kullanıcısına yanıt
    Suan ibiza style plus 75 bin tl demek oluyor bu durum. 1 ay once araci 63 e aldim (plus paket) yeni kasayi beklemeyerek inanilmaz dogru bir karar vermisim yeni kasa plus donaniminda 80 den asagi olmayacak aradaki farka degecek bir durumda yok bir yandan sevindim ancak tabiki bir yandan uzulmemek elde degil yazik gunah bu paralara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thejhonnythee -- 12 Temmuz 2017; 21:0:9 >
  • Merhaba arkadaşlar

geçen hafta aracımın 15bin bakımını yaptırdım.

Fiyat olarak 690 TL ama yardımcı oluruz dediler.635 Tl son fiyat oldu.Silecek suyunu çıkardım sanırım 20 TL de öyle düştü.

Yağı kendim getirmek istediğimi söyledim ve 130 TL ye mobil1 4 litre yağ aldım.

En son yağı da çıkarınca 376 TL servise ücret ödedim.

Servis Zonguldak / Yazıcıoğlu

Yalnız 4 litre yağın hepsini araca koydular.Ben daha az alıyor diye biliyorum inş bir sıkıntı yaşasamam.

Ayrıca aracı yıkamadan teslim ettiler ve sözümüz olsun kusura bakmayın dediler.

Not:aracım 1.2 TSİ 90 Bg
  • zuzzi kullanıcısına yanıt
    Uzun bi aradan sonra meraba. Geçen ekimin sonunda 9 ay önce

IBIZA ECO TSİ 110 HP STYLE PLUS DSG Yİ 54.500 e aldım. Plus olmayanı 51900 dü. 9 ayda 20 bin artmış. Yazık günah valla. Yeni ibizayı çok beğendim ama hayatta almam. Gider büyük kasa araç alırım bu saatten sonra.

• seco4 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Benim araç daha 4500 km'de. Bugün servise kontrole gideceğim. Klima çalışırken zırıl zırıl ses geliyor. Onu sorucam. Bir de klima açıkken çekişten aşırı düşüyor. Normal kullanımda da güç kaybı var gibi hissediyorum. Bozuk yollarda falan kapılar ile bagajdan gacır gucur ses geliyor. Hepsini bir göstereyim bakalım ne diyecekler. Yağı kendiniz alıp gitmeniz hesaplı olmuş. Ben de o şekilde yapmayı düşünüyorum. Fiyatları yazmanız çok iyi oldu. Servisten fiyat alayım.
  • Class teacher C kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Fiyatlar abartılı şekilde uçmuş. Sömürme düzeni devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fblimelih

Merhaba hocam. Benim araç daha 4500 km'de. Bugün servise kontrole gideceğim. Klima çalışırken zırıl zırıl ses geliyor. Onu sorucam. Bir de klima açıkken çekişten aşırı düşüyor. Normal kullanımda da güç kaybı var gibi hissediyorum. Bozuk yollarda falan kapılar ile bagajdan gacır gucur ses geliyor. Hepsini bir göstereyim bakalım ne diyecekler. Yağı kendiniz alıp gitmeniz hesaplı olmuş. Ben de o şekilde yapmayı düşünüyorum. Fiyatları yazmanız çok iyi oldu. Servisten fiyat alayım.

Hocam kapı ve bagajdan gelen sesler için ne dediklerini paylaşırsanız çok memnun olurum aynı sorun bende de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ashkar1453

quote:

Hocam kapı ve bagajdan gelen sesler için ne dediklerini paylaşırsanız çok memnun olurum aynı sorun bende de var.

Arkadaşlar tekrar merhaba. Bugün Afyon Demoto Volkswagen-Seat yetkili servisine gittim.Yukarıdaki sorunları tek tek anlattım. Servis yetkilisi çok ilginç cevaplar verdi. Tecrübelerimi aynen paylaşıyorum. İlk olarak klimadan zırıltı şeklinde ses geldiğini bazen olup bazen olmadığını, diğer kullanıcıların görüşlerine dayanarak ibizalarda bu durumun kronik sorun olduğunu söyledim. Ayrıca bildiğim kadarıyla polo ile ibizanın aynı marka klima kompresörü kullandığını belirttim. Gelen cevap: Afyon Seat bayisine çok fazla seat marka araç gelmediği için bu durumun kronik sorun olup olmadığını bilmiyoruz. Yeterli tecrübemiz yok. Polo da böyle bir kronik sorun yok. Serviste biz kontrol ettiğimizde klimadan ses gelmiyorsa yapabileceğimiz bir şey yok. Gerekli parçalar açılıp bakıldığında yaprak vb den dolayı ses olduğu anlaşılırsa ücret karşılığında onarım yapabiliriz. Ben:Aracımda normal kullanımda ve klimalı kullanımda güç kaybı olduğunu hissediyorum. Aracı ilk aldığım zamanlara göre çekişte düşüş olduğunu düşünüyorum. Gelen cevap: Yakıtı nereden alıyorsunuz? Ben:İlk günden beri Opetten alıyorum. Yetkili: Opetin yakıtı kalitesizdir. Shell ya da BP dışında başka yerden yakıt almayın. Aracınızdaki güç kaybının sebebi yakıt kaynaklı olabilir. Ferrari Shell i öneriyor vs. Kendi aracımın yakıtı için 16 km yol gidip Shell den yakıt alıyorum... Ben: Opetin kalitesiz yakıt sattığını ilk defa sizden duyuyorum.
    Ben:Aracımda güç kaybı olduğunu söylüyorum. Bunu kontrol etmeyecek misiniz? Yetkili: Aracınızın motor gücünü kontrol edecek teknolojimiz servisimizde yok. Aracınızda herhangi bir sorun olsa arıza ışığı yanar. Arıza ışığı yanmadan herhangi bir şey yapamayız. Güç kaybı olup olmadığı kişiden kişiye değişebilir. Ben: Aracı genelde şehir içi kullanıyorum. Aracın km si 4500. Rodaj var diyorlar yok diyorlar. Rodaj süresince motoru tam açmadığım için olabilir mi? Sürekli şehir içinde kullandığım için yüksek hızlara ulaşmadığım için motor performansında düşüş olabilir mi? Yetkli: Bu sebepten dolayı çekişi düşük hissediyor olabilirsiniz.

Ben: Aracımda bozuk yollarda giderken kapılardan bagaj kapağından gacır gucur ses geliyor. Havalar ısınmaya başladıktan sonra sesleri duymaya başladım. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Sıfır araçta böyle şeyler normal mi?
    Yetkili: Normal. Seatin kalitesi Volkswagene göre düşük olduğundan trim sesleri olabilir. Polo ile İbizayı karşılaştırdığınız zaman Polonun daha kaliteli malzemesi olduğunu görürsünüz.
    Ben: Bunun bir çözümü yok mu? Sprey vs. sıkılsa?
    Yetkili: Geçici çözüm olur. Daha sonra tekrar bu sesleri duyarsınız.

Ben:Aracımın yıllık bakımı Kasım ayında. Motor yağını dışarıdan kendim alıp getirsem yağ fiyatını düşüp yıllık bakım yapar mısınız? n11 den falan castrol ya da mobil 5w-30 yağ alıp getirsem.
    Yetkili: Böyle bir uygulamamız yok. Yönetim kurulunun kararı gereğince yıllık bakımda dışarıdan hiç bir parça kabul etmiyoruz. Servisimizdeki yağ başka hiçbir yerde satılmıyor. Orjinal yağ bulamassınız. (Servisten 1 litrelik Castrol 5w-30 yağı getirip gösteriyor.) Bu etiketler, bandroller bir tek yetkili servislerde var.
    Ben: Bu uygulamayı yapan bazı Seat bayileri var. Daha 2 gün önce bir arkadaşım Zonguldak Seat servisine yağını kendi alıp gitmiş ve yaptırmış. Onlar kabul ediyor. Siz nasıl kabul etmiyorsunuz? Bu uygulama tüketici haklarına aykırı. Emsal kararlar var.

Yetkili: Bizde böyle bir uygulama yok. Mahkemeyi tercih edebilirsiniz.

Ben: Sonuç olarak aracımı kontrol etmeyecek misiniz?

Yetkili: Aracınızı genel olarak kontrol edelim. (Randevu veriyor ve ayrılıyorum.)

Bu görüşmemden sonra Seat müşteri hizmetlerini aradım. İlk olarak yağ olayını sordum. Seat müşteri hizmetleri yetkilisi hiç bir bayide böyle bir uygulama olmadığını söyledi. Bayi ismi verdim burası yapıyor sizin haberiniz yok. Uygulamanız tüketici haklarına aykırı. Emsal mahkeme kararları var. Bu durumu kime şikayet edebilirim. Temsilci:Bu konuda bir şey söyleyemem şikayet olarak bizi arayabilirsiniz. Ben de böyle bir uygulama olmadığını söyleyebilirim.(Opet olayını ve diğer durumları anlatıyorum.) Diğer talepleriniz ile ilgili size dönüş yapacağız.

Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın arkadaşlar. Ama durum böyle. Servise gitmemdeki asıl sebep aslında müşteriye tavır nasıl olur onu merak ettiğimdendi. Tavırlar iyi kötü tahminim gibi oldu. Böyle saçma bir yaklaşım olamaz. Keşke ses kaydı yapsaydım da Opete gönderseydim. Yağ değişimi olayı ile ilgili ne yapabilirim. Diğer sorunlarım için haftaya cumartesiye servisten randevu aldım. Sonuçları paylaşacağım.
  • fblimelih kullanıcısına yanıt
    Yani adamlar,parayı ver,arabayı al,ondan sonra ne istersen onu yap,bize uğrama demek istiyorlar.Hatta Seat da almayın,aman ha...Aracın kalitesiz olduğunu kendileri söylüyor.
  • Hocam ben ilk günden beri opetten alıyorum başka yerden almam. Aracımda bahsettiğiniz hiçbir sorun yok çok şükür. Sizin adınıza üzüldüm. Bende hep şehir içinde kullandım ve bende sorun yok sizde ona göre düşünün, sizin araçta da olmaması lazım. Son olarak zaten neden yağı başka yerden alacaksınızki verin servise onlar orijinal koyarlar zaten. Ha ucuz olsun diyorsanız bilemem, ucuz etin yahnisi muhabbetini biliyorsunuz. Benim araçta 5000 km oldu yağı ne zaman değiştirmek gerekiyorki?

• djhayal D kullanıcısına yanıt
    Güç kaybı olduğunu düşünmem psikolojik olabilir. Tüketim artmasın diye çoğunlukla sakin kullanıyorum. Gaza çok yüklenmiyorum. Klimayı son zamanlarda sık kullanmaya başladım. Klima açıkken çekişin düşmesi bütün araçlar için normal ama alışık olmadığım için bana biraz fazla gibi geldi. Klima sesi zaman zaman oluyor. Her zaman değil. Gacır gucur sesler de ara ara oluyor. Yani aracımın çok önemli bir sorunu yok. Cumartesi günü genel olarak bir kontrol edecekler zaten. Servis kontrol etsin sorun yok desinler içim rahat olsun. :) Burada anlatmak istediğim servis yetkilisinin yaklaşımı. Opete kalitesiz yakıt dedi şok oldum. Bizden başka yerde orjinal yağ bulamassın dedi bir daha şok oldum. Sanki çocuk kandırıyor. Yağı mobil 5w-30 formula koydurmak istiyorum. Servisin koyduğu Castrol ile kalite farkı olmadığını düşünüyorum. Yukarıda Seco4 arkadaşım yağı kendi alıp servise gitmiş. 180 TL kar etmiş. Bana da mantıklı geldi. Güvenilir yerden yağ aldıktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Aracın bakımı 15.000 km de ya da yılda bir yapılıyor. Ben aracı Kasım ayında almıştım. Sıfır araçlarda ilk yağ değişimini yıllık bakım gelmeden yapın diyenler var. İzmir Mbu servisini arayıp bu konuyu sorduğumda 1000 km de falan yağ değişimi yaparsanız iyi olur, yapmassanız da bir zararını görmessiniz demişti. Yetkili servis dışında işlem yapıldığı anlaşılırsa garanti bozulma durumu var. Sonuç olarak aracınız 5000 km de olduğundan yağ değişimi için yıllık bakımı beklemeniz bana göre daha uygun.
  • quote:

Güç kaybı olduğunu düşünmem psikolojik olabilir. Tüketim artmasın diye çoğunlukla sakin kullanıyorum. Gaza çok yüklenmiyorum. Klimayı son zamanlarda sık kullanmaya başladım. Klima açıkken çekişin düşmesi bütün araçlar için normal ama alışık olmadığım için bana biraz fazla gibi geldi. Klima sesi zaman zaman oluyor. Her zaman değil. Gacır gucur sesler de ara ara oluyor. Yani aracımın çok önemli bir sorunu yok. Cumartesi günü genel olarak bir kontrol edecekler zaten. Servis kontrol etsin sorun yok desinler içim rahat olsun. :) Burada anlatmak istediğim servis yetkilisinin yaklaşımı. Opete kalitesiz yakıt dedi şok oldum. Bizden başka yerde orjinal yağ bulamassın dedi bir daha şok oldum. Sanki çocuk kandırıyor. Yağı mobil 5w-30 formula koydurmak istiyorum. Servisin koyduğu Castrol ile kalite farkı olmadığını düşünüyorum. Yukarıda Seco4 arkadaşım yağı kendi alıp servise gitmiş. 180 TL kar etmiş. Bana da mantıklı geldi. Güvenilir yerden yağ aldıktan sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Aracın bakımı 15.000 km de ya da yılda bir yapılıyor. Ben aracı Kasım ayında almıştım. Sıfır araçlarda ilk yağ değişimini yıllık bakım gelmeden yapın diyenler var. İzmir Mbu servisini arayıp bu konuyu sorduğumda 1000 km de falan yağ değişimi yaparsanız iyi olur, yapmassanız da bir zararını görmessiniz demişti. Yetkili servis dışında işlem yapıldığı anlaşılırsa garanti bozulma durumu var. Sonuç olarak aracınız 5000 km de olduğundan yağ değişimi için yıllık bakımı beklemeniz bana göre daha uygun.

arabaları beraber aldık zaman ne çabuk geçti bakım zamanları geldi:)

yağ konusuyla başlıyim, ben sorduğumda servis hiç diretmeden siz bilirsiniz tabiki dedi fakat bu konuda bi sıkıntım var,
    4 lt yağ alıp verdim,bildiğim kadarıyla araç daha az alması lazım ama 4 lt nin hepsini koymuşlar ve bi sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

trim sesleri konusu ben de var. flaşör düğmesinin altından hafif yukarı doğru bastırdğımda sesin gttiğini farkettim bir süre için.servis bunu ilettim ve o bölheye tuşları
    söküp izolasyon yaptıklarını söylediler.Aracı alırken sorun giderildi dediler ama ben gelin beraber bakalım diye test sürüşüne çıktım ve sorunun gitmedğini gördüm.
    Tekrar randevu verdiler aracı yarın götürücem.

Bu sesin yanında kapı kolundan da ses geliyodu onu söylemeyi unuttum.Yarın bunu da belirticem.

Klima ve çekiş konusunda kesinlikle katılıyorum.Arabamı hep överdim 1.2 ama bana mısın demiyo diye.yokuşlarda 1. vitese atmak zorunda kalmaya başladım bazı zamanlarda.

Klima sesi konusunda ben de arada sırada su sesi gibi bir ses duyuyorum.Servise bunu söyledim.Yaprak falan olabilir bakarız dediler.
    Bakımdan sora 2bin km yol yaptım ses devam ediyo.

Benzer sorunlar yaşıyoruz ama aslında çok büyütülcek şeyler değil gibi:D
    Ben hala ibizamdan memnumum:)54bin teklif ettiler vermedim valla:D
  • Arkadaşlar benim aracımda 2016 ekim 15 inde aldıgım 1,0 eco tsi plus. Aracım 8500 km ye geldi. Benim şikayetim ise aldıgımdan beri arka bagaj kapagından gelen tıkırtı sesi idi. Sıvı gres ile yağladım ve kilidin oturdugu pime elektrikçi bandı sardım ve uzun süredür o ses kesildi. Birde sol arka kapının hoparlörü bozuk sanırım , 3 ay sonra yağ değişimine gittiğimde değiştirtecegim. Bi sıkıntımda boyanın çok ince olması .. Ama genel olarak aracımdan cok memnunum. Genel olarak uzun süreli kullanım ortalamalarımda 6 litrenin üzerilerini hiç görmedim.
  • araç 100km de bile hiç güven vermiyor. direksiyonu çok hafif kalıyor.
  • evilboy51 E kullanıcısına yanıt
    B segmenti araçların geneli için aynı durum söz konusu, birkaç istisna hariç. O istisnalar da RS GTI CUPRA ST gibi hothatch versiyonlardan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuzzi -- 23 Temmuz 2017; 15:1:44 >
    Esasinda buradaki kilit kelime direksiyon, arac bir viraja rahat girsede yada yuksek hizda rahat ilerlesede direksiyonun hafif kalmasi durumundan dolayi guven vermiyor ancak bu durum direksiyona alistikca azaliyor aracin limitleri o kadarda kotu degil aslinda

Ben yol tutuşundan çok memnunum. 100 km üzeri hız ile virajlarda denedim. Sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evilboy51

araç 100km de bile hiç güven vermiyor. direksiyonu çok hafif kalıyor.

150 km ile bile çok güven veriyor bana. Bence siz araba kullanmayı bilmiyorsunuz.

• Arkadaslar merak ediyorum hiç egzoz uygulamasi yapan ve istedigi sonucu alan varmi araca ?

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.