Şimdi Ara

Yeni i30 satmaz (dizel manuel 52-55 aralığında) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
6.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX
    Arkadaş gidin alın o zaman, ama böyle tuhaf tahmini rakamla konu açıp birde üzerine daha gelmemiş incelenmemiş bir araç hakkında i30 satmaz diyede konu açmayın. O çok laf edilen elentra her zaman dediğim gibi dünyada satış rekorları kırdı ikinci oldu satışta üstelik daha fransa vs. gibi bir çok ülkede satışa çıkmadı dizel versiyonu gelmedi. Güvenliğe gelince Hondanın crashtestlerdeki puanlarıyla Hyundain kiler ortada. Artı olarak Honda civic in yerli olması nedeniyle bir sempatim olmasına rağmen Honda giderek satışlarda geriye düşüyor. Geçen sene seldi depremdi darbede aldılar ama genel çizgisi aşağıya doğru. Düşünün daha yeni çıkan cityi bile piyasan çektiler

Tamam alayım
    Elantra`nın güncel kasasının EuroNcap çarpışma testi henüz yapılmadı.
    Civic`in ise yapıldı ve 5 yıldız aldı.
    Açıkçası çarpışma testlerine EuroNcap`e daha çok güveniyorum, ABD`de vs yapılanlara göre.
    Kia Cerato başka bir testte 5 yıldız almışken NCap`ten 3 yıldız almıştı gibi hatırlıyorum.
    Sonrasında makyajlısı daha iyidir vs gibi tartışmalar olduydu ama bilemiyorum.
    Çarpışma testi sonuçlarını yorumlarken markaya değil modele bakmak lazım.
    Misal Toyota`nın da tüm araçları 5 yıldız alırken Urban Cruiser 3 yıldız mı ne almıştı.
    Çok satılan araç iyidir mantığı da ne kadar doğru sizce?
    En çok Albea satılınca en iyisi o mu oluyor?
    Depremde selde darbe almasının konuyla alakasını çözemedim doğrusu.

Yeni civic bildiğim kadarıyla euro ncapa girmedi, Civicin 2009 puanlarına bak bakalım birde hyundai kia grubunun atılım yaptığı 2007-2008 yıllarından sonraki puanlarına

Örneğin Honda Accordun puanlarına bak birde Hyundai i40 ın puanlarına keza ix20 ve i20 nin puanlarına bak birde jazz ınkine, yeni elantrada amerikada uzakdoğuda 5 yıldız aldı güvenlik testlerinde yakınzamanda euroncap ada girer. Daha avrupanın birçok ülkesinde elentra satışa girmedi ilk bizde satışa başlandı

• quote:

Yeni civic bildiğim kadarıyla euro ncapa girmedi, Civicin 2009 puanlarına bak bakalım birde hyundai kia grubunun atılım yaptığı 2007-2008 yıllarından sonraki puanlarına

Örneğin Honda Accordun puanlarına bak birde Hyundai i40 ın puanlarına keza ix20 ve i20 nin puanlarına bak birde jazz ınkine, yeni elantrada amerikada uzakdoğuda 5 yıldız aldı güvenlik testlerinde yakınzamanda euroncap ada girer. Daha avrupanın birçok ülkesinde elentra satışa girmedi ilk bizde satışa başlandı

Kötü araç demiyorum zaten
    Ama daha teste girmemiş araca daha güvenli demek ön yargı değil de nedir?
    Dur bi teste girsin, alsın daha fazla puanını tamam diyelim.
    Toyota örneğini vermiştim yukarıda, diğer araçları 5 yıldız alırken Urban Cruiser 3 yıldızda kaldı demiştim.
    Şu araçlara marka değil de model bazında bakalım, aksi taktirde önyargılı oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SIRADANUS -- 18 Ocak 2012; 11:50:44 >

• Ben i30'un 30.600 TL'den başladığını, o donanımı indirimle 28bine verdiklerini hatırlarım. Çok değil 2 yıl önce.
    Vay anasını diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

quote:

quote:

Hyundai biraz şaşırdı sanırım.
    Elantra`nın fiyatını görünce içimden Civic varken kim bunu alır diye geçirdim
    Elantra`nın en ucuz otomatiği ile Civic`in en pahalı otomatiği neredeyse aynı fiyat

Arkadaş koy civici bir köşeye bir köşeyede elentrayı koy, elentra dediğin araç dünyada satışlarda ikinci olmuş, ödül şampiyonu araç 20 ye yakın ödül almış ve hala almaya devam ediyor. Biraz ön yargılarınızdan sıyrılın

Fotolarda bile fark açık iç hacimdi bagajdı, güvenlikti hiç saymıyorum bile

Yeni i30 satmaz (dizel manuel 52-55 aralığında)

/>

elentra civicle aynı sınıftamı?? yoksa elentrayla accordmu aynı fınıfta

Elantrayla Legend, Genesisle de Honda HA-420 aynı sınıftadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu fiyatlarla satisinin iyi olacagini sanmiyorum umarim yanilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffersan

quote:

quote:

Hyundai biraz şaşırdı sanırım.
    Elantra`nın fiyatını görünce içimden Civic varken kim bunu alır diye geçirdim
    Elantra`nın en ucuz otomatiği ile Civic`in en pahalı otomatiği neredeyse aynı fiyat

Arkadaş koy civici bir köşeye bir köşeyede elentrayı koy, elentra dediğin araç dünyada satışlarda ikinci olmuş, ödül şampiyonu araç 20 ye yakın ödül almış ve hala almaya devam ediyor. Biraz ön yargılarınızdan sıyrılın

Fotolarda bile fark açık iç hacimdi bagajdı, güvenlikti hiç saymıyorum bile

/>

elentra civicle aynı sınıftamı?? yoksa elentrayla accordmu aynı fınıfta

Elantrayla Legend, Genesisle de Honda HA-420 aynı sınıftadır.

Era'yla da Civic deriz artık

• quote:

quote:

Kötü araç demiyorum zaten
    Ama daha teste girmemiş araca daha güvenli demek ön yargı değil de nedir?
    Dur bi teste girsin, alsın daha fazla puanını tamam diyelim.
    Toyota örneğini vermiştim yukarıda, diğer araçları 5 yıldız alırken Urban Cruiser 3 yıldızda kaldı demiştim.
    Şu araçlara marka değil de model bazında bakalım, aksi taktirde önyargılı oluruz.

urban cruiser olayı ilginç biraz kendi testlerinden tam puan alırken yan hava yastıkları ciddi kafa travmasına diz hava yastığı diz travmasına yol açabilir diye euorncap'dan felaket düşük puan aldılar. öyleki araçta yan hava yastığı ve ön diz yastığı olmasa tam puan alacaklar. ufak araçlarda yan hava yastığı standartları değişmesi gerekiyormuş.

toyota ise olaya çok ciddi itiraz etti, sebebi de basit aracı 80 km hızla çarpsak en güvenlisi biz oluruz düşük hızla çarpınca hava yastığı zarar vermiş gibi görünüyor aslında hayat kurtarıyor dediler, ama kimse sallamadı tabi. hava yastığının kendisi olsa da bir dert olmasa da. bu otomobilde yan perde ve diz hava yastığı standart resmen fazla güvenli olma çabasından güvensiz olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Ocak 2012; 12:24:41 >

• hyundai fazla abarttı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

hyundai fazla abarttı artık

Neyi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eceliktenli

quote:

Neyi ?

fiyatları arkadaşım
    iyi forumlar
  • arkadaşlar hyundai yeni nesil araçları inanılmaz donanımlı oluyor ve araçların kalitesi inanılmaz arttı tasarımlarını dünyanın en meşhur ve pahalı tasarım ekipleri yapıyor ve bunun karşılığı dünyada ödüle boğuluyor ve satış rekorları kırıyor. Türkiyede 3-5 bin araç satacam diye bu politikalarından vazgeçip bomboş ucuz araç satışlarına döneceğinimi sanıyorsunuz.elentra dünyanın en çok satan 2. aracı 1milyondan fazla satmış varsın TR de benzin fukaraları civic alsın hyundainin umrundamı sanki
  • quote:

quote:

quote:

Neyi ?

fiyatları arkadaşım
    iyi forumlar

Adamlar abarttı ve karşılığını fazlasıyla alıyor. Elantra 2011'in en çok satan araçlarından birisi, Corolla'nın hemen arkasında. Hyundai Amerika kıtasında ve özellikle ABD'de çok iyi bir imaj ve piyasa edindi.

Adamların TR'deki taksiye dönüştürülen Accent Era satışlarına göre politika belirlemesini beklememek gerek.

• tam 2 yıl önce 1.4 benzinli i30 aldım.

çelik jant, sis farı, cam filmi hediye verilmişdi.
    o zaman çok uygun gelmişti fiyat.

bütün araçların fiyatları uçtu bugünlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molarrr -- 18 Ocak 2012; 14:54:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

quote:

quote:

Neyi ?

fiyatları arkadaşım
    iyi forumlar

Adamlar abarttı ve karşılığını fazlasıyla alıyor. Elantra 2011'in en çok satan araçlarından birisi, Corolla'nın hemen arkasında. Hyundai Amerika kıtasında ve özellikle ABD'de çok iyi bir imaj ve piyasa edindi.

Adamların TR'deki taksiye dönüştürülen Accent Era satışlarına göre politika belirlemesini beklememek gerek.

Kendinde demişsin burası Türkiye

Fiyat politikasını değiştirmeyen gümler,satışları geçen sene ile aynı ama bir fark var bu sene 100.000 Tane araç fazla satıldı o taksi Eralar olmasa Hundainin satışları yerlerde,Toyotada dünyada yığınla araç satıyor ödül alıyor ama 36.000 Araç satabildiler...

Geçen Ankaradaki kar yağışında lastikleri es geçerek sağına soluna vurulduğunda 2 adet Elentranın ne hale geldiğini Protokol yolu Atatürk bulvarındaki yokuşta gözüm ile gördüm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 18 Ocak 2012; 14:58:04 >

• Amerikayla niye kıyaslıyorsunuz anlamıyorum orda da bizim ülkemizdeki gibi fiyat farkı var da ben mi bilmiyorum?? sonuçta türkiyede elantra civicten 10 bin tl daha fazla paraya satılmıyor mu satılıyor. Şahsen elantraya +10 bin vermek hiç akıl karı değil ha tasarımına aşık olunmuştur o ayrı sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama hyundai nin bu genel fiyat politikasıyla türkiye de pek de iyi sonuçlar alacağını düşünmüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

quote:

quote:

Neyi ?

fiyatları arkadaşım
    iyi forumlar

konumuz elentra değilki
    i30 günümüzdeki model i30 full otomatik 0 km 45 alınıyodu
    ama manuel boş paket 52 bine alınmaz
    elentraya gelince başarılı tasarım ama zayıf araba sahibindende görmüştüm adam araba zayıf olduğu için jant ve lastikleri değiştirdim diyor corolla nere elentra nere

• İlk gelen araçlar boş değil en dolusu oluyor genelde. Boş paketler 1 ay sonra geliyor. İlk araçlar tanıtım aracı olarak görüldüğünden büyük ihtimalle otomatik vites dışında ağzına kadar dolu bi araç için verilmiş bi fiyat o.
  • ehh gene başladık kimse hyundai kötü araba yapıyor demiyor be kardeşim bakınız
    almanya hyundai sitesi vw

i30 fiyatları vw golfün 1000 euro altından başlıyor

ix20 fiyatları i30 dan düşük

ix35 ağzına kadar dolu dizel otomatik hali ile highline golf fiyatına düz benzinlisi comfortline golfle aynı

şimdi sen gelip doğuş gibi deli kazıkçı bir firmadan bile çok daha kazık şekilde satmaya çalışıyorsun. hayır iki sene önceki fiyatların belli eee demek ki bu fiyatlarla da kazanıyorsun. şu anda resmen bize kazık atıyorsun. vatandaşda farkında zaten kia ve hyundai satışları da durumu özetliyor daha da düşecek çaresi yok.

ha şimdi iki aklıevvel hemen almanya vergi diyecekler

aynı verileri ingiltere de a.b ülkelerinin tamamında kontrol edebilirsiniz biz hariç nedense hepsinde durum yukarıdaki gibi !!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Ocak 2012; 15:58:10 >
  • ne yazıkki i30 tahmin ettiğiniz fiyatlardan ( aşağı yukarı doğru tahmin etmişsiniz)gelirse hiç satamaz. 59-63 aralığında satılan sonata bile satılmazken, o fiyata i30 almaz hyundai müşterisi. yenisinin fiyatları aşırı olduğunu düşünen koreciler (fanatikler), çok daha ucuza mevcut kasa ceed alır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 18 Ocak 2012; 15:57:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

ehh gene başladık kimse hyundai kötü araba yapıyor demiyor be kardeşim bakınız
    almanya hyundai sitesi vw

i30 fiyatları vw golfün 1000 euro altından başlıyor

ix20 fiyatları i30 dan düşük

ix35 ağzına kadar dolu dizel otomatik hali ile highline golf fiyatına düz benzinlisi comfortline golfle aynı

şimdi sen gelip doğuş gibi deli kazıkçı bir firmadan bile çok daha kazık şekilde satmaya çalışıyorsun. hayır iki sene önceki fiyatların belli eee demek ki bu fiyatlarla da kazanıyorsun. şu anda resmen bize kazık atıyorsun. vatandaşda farkında zaten kia ve hyundai satışları da durumu özetliyor daha da düşecek çaresi yok.

ha şimdi iki aklıevvel hemen almanya vergi diyecekler

aynı verileri ingiltere de a.b ülkelerinin tamamında kontrol edebilirsiniz biz hariç nedense hepsinde durum yukarıdaki gibi !!!!!

ikide bir bu fiyatları yazıp duruyorsunuz.ne anlatmaya çalışıyorsunuz inanın anlamıyorum.yazdığınız fiyatlar TR dede aynen geçerli zaten

büyük ihtimalle burdada i30 fiyatları golf ün 1.000 tl civarı altından başlar

ix20 fiyatları i30la karşılaştırılamaz çünkü i30 burda listede yok.

dizel higline golf 66.500 (indirim yok) ( ix 35 style plus a göre boşline kalır)
    ix 35 style plus 62.500 (60bine çok ranat alınıyor)

yani hyundai ix35 gibi 100binlik donanıma sahip bir arabayı 60bine satıyor.ve kazıkçı oluyor öylemi hemde doğuştan bile kazıkçı ilginç düşünce tarzı

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.