Şimdi Ara

Yeni i20 ve Astra edition hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba bu ara yeni arac almak üzereyim. Yeni i20 çok hoşuma gitti elite donanımı ve panaromik cam tavanı ile arac 46500 civarına gelecek. Kredili alacağım odemesi 1080 tl oluyor. Fakat içimde Astra sevdası var :-) bu arabanin sport donanımı is görür. diye dusunsemde bugün inceledigimde alici gözle bakınca edition hoş geldi bana bunun odemesi ayda 1100 tl olacak fiyat farki yok gibi bişey ama işte donanim azalıyor vs vs kafam çok karışık 1 ay önce clio 4 joy alacakken nerelere geldik. Fikirlerinizi rica ediyorum yıllık yapacağım km sanırım 5 bin ancak olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İ20 ne kadar dolu olursa olsun ben olsam astra alırdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllık 5.000 km için lpg ye gerek yok. o yüzden astra diyorum. astraların lpg uyumu konusunda net bir bilgi yok.
  • Neden Leon 1.2 değil?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nediyelim şimdi bilemedim i20 de çok hoş ama gönül i20 der mantık astra çok zor size sağlam bi opelci tavsiyesi lazım.

• Astra'nın segmentinde i30 var hani i30 deseniz tamam da i20 biraz tuhaf kaçıyor, astra alın derim.

• Hocam 2.el alırsanız 1.4 140 hp sedan turbo astra sunroof olursa tadından yenmez lakin 0 alacaksınız edition alın bende düşünüyorum ama illaki sedan alın lpg konusuna gelince daha önce 1.6 180 hp astra j cosmo flexride sunroof koltuk ısıtma vs vs full Aracım vardı 1502 kg boş ağırlık 230 Nm tork aldım ve garantibitimi lpg taktırdım o zaman parasıyla 3300 ytl tuttu landirenzo taktırmıştım yağlı sistem hiçbir sıkıntı yaşamadım prins ve landirenzo tavsiye ederim zaten edition ları atmosferik motor olduğu için sıkıntı yok ha suda var motorlar lpg ye uyumlu değil lakin yapacak bişey yok petrol malum ben bulabilirsem 140 sedan makul fiyata lpg taktiracam ve sorunsuz binecem inşallah siz edition alırsanız simit tip yada kalem tip lpg de taktı rın sorunsuz binin ancak bütçe yeter ise yine söylüyorum sport yada Enjoy plus alın en az sunroof olsun saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Neden Leon 1.2 değil?

Hocam leon araştırmadım fakat ileride piyasası problem yaratmayacak bir araç arıyorum leon konusunda endişelerim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: RailFlexboost

Hocam 2.el alırsanız 1.4 140 hp sedan turbo astra sunroof olursa tadından yenmez lakin 0 alacaksınız edition alın bende düşünüyorum ama illaki sedan alın lpg konusuna gelince daha önce 1.6 180 hp astra j cosmo flexride sunroof koltuk ısıtma vs vs full Aracım vardı 1502 kg boş ağırlık 230 Nm tork aldım ve garantibitimi lpg taktırdım o zaman parasıyla 3300 ytl tuttu landirenzo taktırmıştım yağlı sistem hiçbir sıkıntı yaşamadım prins ve landirenzo tavsiye ederim zaten edition ları atmosferik motor olduğu için sıkıntı yok ha suda var motorlar lpg ye uyumlu değil lakin yapacak bişey yok petrol malum ben bulabilirsem 140 sedan makul fiyata lpg taktiracam ve sorunsuz binecem inşallah siz edition alırsanız simit tip yada kalem tip lpg de taktı rın sorunsuz binin ancak bütçe yeter ise yine söylüyorum sport yada Enjoy plus alın en az sunroof olsun saygilar

valla hocam dediğim gibi bu rakamada taa 39 40 binlerden çıktım. Daha üzeri olmayacaktır beni zorlar araçtan keyif alamam o zaman. Gönlümdeki aslan 1.4 sport stildi fakat bütçem elvermiyor maalesef

• Astra sevdanızdan vazgeçmeyin pişman olmazsınız

• İki aracın fotoğrafını yan yana koyun, eminim ki i20 ye 2. defa bakma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

• Peki yakıt olarak kabaca hesap yapıyorum yılda 5000 km yapsam km de 50 krş yaksa diğer ekonomik araçlara en fazla 35 olacaktir. Yani yılda bana maliyeti ekstra 800 1000 tl fark olacaktır oda aylik 60 70 tl yakıt farkı olur. bu yönü de Astra diyor bana hem daha güçlü araba olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdreamss

quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Neden Leon 1.2 değil?

Hocam leon araştırmadım fakat ileride piyasası problem yaratmayacak bir araç arıyorum leon konusunda endişelerim var.

Ben Leon un 2. Elinin bu iki araçtan daha kötü olacağını düşünmüyorum şahsen. Turbo motorun keyfini yaşayın derim. Düşük vergide cabası. Sizin bütçenize ve tarzınıza en uygun f/p aracı şuan için leon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

İki aracın fotoğrafını yan yana koyun, eminim ki i20 ye 2. defa bakma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

i20 en son kasasi güzel olmuş hocam inceleyin tabi ki bir astra değil. Ama ortaya başarılı araç çıkarmışlar.

• hocam bir 1.6 sedab astra edition alın arkanıza bile bakmayacaksın eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdreamss

quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

İki aracın fotoğrafını yan yana koyun, eminim ki i20 ye 2. defa bakma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

i20 en son kasasi güzel olmuş hocam inceleyin tabi ki bir astra değil. Ama ortaya başarılı araç çıkarmışlar.

O konuda hak veriyorum, kendi segmentine göre kesinlikle başarılı bir tasarımı var ancak Astra'ya tercih etmem ben. Ayrıca zevk meselesidir hocam bu, eğer sizin gözünüze i20 daha güzel görünüyor ise kimin ne söylediğini pek önemsemeyin bence.

• Biri leonla karşılaştırır biri astrayla allah allah gidin test sürüsü yapın astra 2 gömlek fark atmazsa neyse :)

• Siklet farkı var,cevap astra.

• ben de araç almak üzereyim. Geçen hafta iki aracı da bayide inceledim, i20 ile sürüş yaptım. İ20 gerçekten başarılı bi B sınıfı araç olmuş ama aynı paraya astra varken astra alınır. Hem 2. El, hem prestij, hem yol tutuş (i20'de iyileşmiş olsa da), hem güvenlik... Lpg den bıkmış olmasam direk alacağım araçtı ama dizeli çok pahalı diye vazgeçtim senede 30 bin yapıyorum. Sizin için astra diyorum, şu an 2. El editionlar 45-46 falan, ve 2012'lerde şimdiki donanım yok mesela, dikkat edin, 201t editionlarda direksiyon boş. Cruise yok.. Şimdiki edition daha dolu ve alınır, 2-3 sene sonra aldığınızdan fazlasına satarsınız.
  • i20 mi Astra mı derseniz Astra. Ama Leon seceneğini de göz ardı etmeyin.Hem Astra'yı hem de Leon'u test edin, hangisi içinize sinerse onu alın, düz yolda fark etmezsiniz belki ama her hangi bir yokuşta leon farkını ortaya koyacaktır. ikisi de turbo olsaydı kesinlikle Astra derdim ama Leon 1.2 turbo motoru ile bu karşılaştirmada bir adım önde, gönlünüzce olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaradeniz -- 14 Kasım 2014; 22:11:27 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.