Şimdi Ara

Yeni Hyundai Tucson Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
16.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu beğenmeyen arkadaşlar ne kullanıyorlar çok merak ettim ! Arabanın 500k olması hyundai'nin suçu değil. ayrıca ucuza sıfır araç mı kaldı? hani ne olacaktı fiyatı 100bin filan mı? gerçi öyle olsa yine beğenmeyenler olur.

• 550 bin. Yok edermiş, yok değermiş,değmez kardeşim, değse fabrika 550 bine satışa koyardı, bazıları çok cahil Ötv kdv düş ederi o, dünyadaki ederi o, o bir demir yığını, insanların ayak işlerini yapan bir demir yığını, bizde tapılan, materyal...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merdiven şase arazi aracı şasesi denemez. Günümüzde daha çok yük taşıma amaçlı kullanılan eski tip bir şase diyebiliriz. Günümüzde binek tipte arazi araçlarının hemen hepsi modern şase sistemlerine sahip.

suv süper arazi kabiliyetine sahip araç demek değildir. Amerika’da çok değişik iklim tipleri ve zemin koşulları hakim. İnsanların bu koşullara uyum sağlayabilen fakat yolda binek araç konforu sunabilen araç talep etmesi ile oluşturulmuş modern mpv lerdir. Hiçbiri çok ciddi arazi kabiliyeti sunmaz.

lakin bu sınıf bence ikiye ayrılıyor. Amerika pazarı için olan modeller ve Avrupa pazarı için olan modeller.

Amerika pazarı için olan araçlar sportiflikten uzak, daha çok arazi aracı kimliği olan araçlar. Satışlarının büyük çoğunluğunu 4*4 ler oluşturuyor.

avrupa pazarı için olan modeller daha çok hb araçların sportif kimliğine sahip olmaya çalışan ararçlar. Satışlarının büyük çoğunluğu güçsüz Motorlar ve 2 çeker.

örnek vermek gerekirse Toyota rav 4 ve Peugeot 3008 aynı sınıf olmasına rağmen birbirleri ile alakası olmayan araçlar.

hatta size şu şekilde bir örnek vereyim. Bildiğim kadarıyla C suv lerin ilki rav 4. 90 ların ortalarından beri üretiliyor. Buna karşın Nissan qq ilk çıktığında sınıfın ilki olarak adlandırıldı. Basın toplantılarında hb C segment yerine bunu yaptık gibi ifadelere yer vermişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: XX58

Donanım olarak Tuscon 3008'in çok önünde. Gece görüş çok da önemli bir sistem mi emin değilim ama beğenmediğimiz Tuscon'da adaptif hız sabitleme, 360 kamera, aktif şerit takip, kameralı kör nokta uyarı sistemi, 4 koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma gibi bir çok premium modelde bile olmayan özellikler var 3008'de 4 çeker opsiyonu yokken Hyundai'de var ve 4 çeker versiyonlarında kilitli diferansiyel de vardı.

Donanım olarak çok önünde derken ? Siz 3008’ in donanımlarını incelediniz mi ? Saydığınız özelliklerden arka koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma yok sadece. Sanırım birde ön koltuklarda soğutma var Tucson’ da. Ama 3008’ de de night vision ( asıl bu özellik bir çok premium modelde yok ), akıllı uzun kısa far asistanı, trafik levhaları okuma sistemi, masaj fonksiyonlu ön koltuklar, ayak sensörlü elektrikli bagaj kapağı var ( Tucson’ da ayak sensörü yok sanırım )

• Güzel desem değil, çirkin desem değil, fütüristik desem değil, yenilikçi desem değil. Ne olduğu belli olmayan bir model olmuş. 550 bin lira da olmamalı.
    Bir tek jantları beğendim, onlar da eski modele benziyor bayağı.

• 10 numara arac olmus pazartesı ılk ısım ınceleyecegım. tasarım guzel sorunsuz sanzuman 5 yıl garntı daha ne olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Fiyatlar tam da beklediğim gibi Hyundai kazığı olmuş. 3008 GT 1.5 dizel otm. gece görüş sistemi ( sınıfında tek ) dahil 490.000 TL’ ye veriyorlar.

Kesinlikle yeni 3008 alırım

şaznıman bile 3008 almak için bir neden bence

ben zaten arabayı hiç beğenmedim

• Bu arabanın yeni benzinli hybridi şehir içi gerçekçi 6 yakıyor, gerçekten çok teknolojik. Onu getirip Elit paketi, Tiguan Elegance parasına verecekler. Bu ne biçim pazarlama böyle. Oturup nasıl satamayız diye düşünmüşler anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: daswagen

Bu kadar para verdikten sonra Tiguan alırım. Bu paralar Tiguan diye bağıran miktarlar, bence ülkeye giriş hızıyla satış hızı birbirinden zıt yönde olabilir.

Bana göre bu paralara ne kadar oluyorsa o miktarlarda buzdolabı almak daha mantıklı (Siemens olabilir yada Bosch sonuçta onlar işlevsel ve fonksiyonel ayrıca üstün alman teknilojisi )  

• direksiyon arkasındaki ekranı çok mu aradınız...çok basit ve gösterişsiz duruyor..arka lambası hiç albenili değil!!

• Tasarım muazzam, yalnız fiyat üzücü. 500 bin lira hayırdır yahu?

• quote:

Orijinalden alıntı: XX58

Plug-in versiyonu 4 çekerdi bence o kesinlikle gelmeliydi.

Plug-in versiyon gelse 750-800 den aşağı olmazdı o fiyatlarada kimse almaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Man - SuraSide

Dolu dizel paketi de 550 zaten? Dizel olunca ayrı vergilendirme benzin olunca ayrı vergilendirme mi oluyor? Bilmediğimden soruyorum.

Benzin mi dizel mi dersen alacak kişi Benzinli alır diye tahmin ediyorum. En azından benim tercihim benzinli model. Hybrid Benzinli seçeneğini de getirmelerini bekliyordum açıkçası.

Alıntıları Göster

Ayrı vergi olur demedimki, zaten aynı fiyatı yazdım ama 10-12 litre yakacağı İçin rağbet görmeyecekti.

• Bu araç sağlam satar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bps

Ayrı vergi olur demedimki, zaten aynı fiyatı yazdım ama 10-12 litre yakacağı İçin rağbet görmeyecekti.

Alıntıları Göster

Yok zaten bende bilmediğim için sordum vergiyi :) Benzin model gelse çoğu kişi LPG taktirir :)

YouTube da inceleme yapan kişilerde gördüğüm yorumlarda çoğu kişi benzin modelini istiyor. Bende öyle tabiki

• Tasarım güzel şimdi bunu kabul etmek lazım. Bunu volkswagen yapsa "şahane olmuş" moduna girersiniz ama "güney koreli yapmış olmamış" diyorsunuz. Bunun A markası, B markası yok adamlar güzel yapmış. Tasarım hatları gerçekten çok keskin ve dikkat çekiyor. Özellikle ön ızgaranın yapısı ve arka stop lambalaları dikkat çeken detaylardan. Ben tasarımı çok beğendim ona bir şey demiyorum. Ama artık kimsenin dizel araç almayacağı bu dönemde dizele 500 bin tl bayılmak ne kadar doğru bilemiyorum. Benzinli alalım dersen düşük donanıma itmeye çalışıyorlar. Bu mantık çok yanlış. Her türlü fiyatlar çok yüksek zaten. Dizelleri sallayın. Bence benzinli olanını alıp LPG taktırıp kullanmak daha mantıklı. Tabi durumu olan anca alabilir. Durumu olmayan uzaktan bakar sadece. Bu fiyatlar gerçekten çok üzücü.

• eröz E kullanıcısına yanıt

Sebebi belli. Plug in hybrid'i vergidiyle hesaplarsan milyonu geciyor..

• Asgari ücretli 200 ayda alabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.