Şimdi Ara

Yeni Honda Jazz Türkiye Fiyatı ve Donanımları Belli Oldu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
2
Favori
4.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • harbiden auris daha ucuzmus :) gerci active modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weezer -- 23 Ekim 2015; 22:01:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaVu! kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım 1.33 auris aldı 2014 model 44 milyar verdi ikinci el ama sıfır ayarında ve araba bomboş bildiğin çöp gibi 44 milyara araba alacaksın hemde Toyota ama arka camlar elle çevirmeli olacak o kadar dalga geçtik ki cocuk 1 ay dayanamadı ve gitti sattı

• sorrento kullanıcısına yanıt
    Dsg şanzuman alıp arabayı 2 yıl dolduktan ve garanti bittikten sonra hurdaya çıkaracağıma gider jazz alırım ha bana de ki gider leon fr alır paşa gibi binerim eyv ama dsg nedir yaa dsg gördüğüm en kötü hurda şanzuman dır dsg kullanıpta zarae görmeyen duymadım daha robotize şanzuman keyifsizdir bir aeac ya manuel olur ya tam otomatik cvt kullanmayan otomatik kullandım demesin dsg yüzünden vosvos otomatik satamaz oldu sahibinden full dsg araclarla dolu almayın aldırmayın gidin manuel alın ömürlük kullanın anında satın dsgler satılmıyorda garantisi biten aracını satıyor

• C E B R A I L kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araçla yaris kıyaslanmaz bu araç yarisin bi yarısını daha eklersen anca eder iç ferahlık açısından yaristen cok cok önde

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankabaoglu

Hocam bu araçla yaris kıyaslanmaz bu araç yarisin bi yarısını daha eklersen anca eder iç ferahlık açısından yaristen cok cok önde

Her yönden daha iyi olduğuna şüphem yok. Ama bu sınıfta araçlar için ilk, tek ve en önemli kriter fiyattır. Civic HB de rakiplerine göre fena değil ama satışları biliyorsun ayda en fazla 16 tane...
    Yazılanları da okumuşsundur burada, yarısının potansiyel müşteri ya da satın almak isteyenlerle iletişimde olduklarını varsayarsak, olumsuz yaklaşımlardan Jazz'ın Civic HB kadar satması bile mucize olacak.

Bu araçları satın alan kitlenin bir süre sonra farkettiği şey aracın otm.vites ise benzini içtiği (yaklaşık 7-7.5 litreye yolu var.) Yaris'in en büyük hatası Hybrid satmak için dizeli kaldırdılar. Ama 1.4 D-4 illa geri gelecek. Jazz'ın elindeki koz: güvenlik önlemleri - gel gör ki hiç biri gerçek dünyada ya da Türkiyede işe yaramıyor ne yazık ki. Colt, Micra, Clio, i10 - bu sınıfa rağbet olduğu kesin - rekabet son gaz olacak.

Aslında hybridlerde cok güzel 3.3 lt diyor sehir ici bunu tutturabiliyorsa bence mükemmel hocam acaba tutuyor mu merak ediyorum birde hybrid motorun ömrü ne kadar onu da cok merak ediyorum masraflı mı vs?Toyota aslında güzel bi marka ama servisi olsun servisteki orjinal parçaları olsun çok pahalı kişisel görüşüm.Ama japonlara hep bi sempatim vardır her ne kadar fransız pejo kullanıyor olsamda

• hakankabaoglu kullanıcısına yanıt
    60 kilometre hıza kadar bataryayı kullanıyor. Sakin kullanımda yaklaşık 30-40 km mesafede %10-15 civarında harcıyor bataryadan. Honda'dan aldıkları teknolojiyi verimli kullanmışlar: Frene basıldığında oluşan enerjiyle bile bataryayı şarj ediyor. Bataryanın garantisi 5 yıl. Yenisi 3500 lira civarında. Kilometre bazında birşey söyleyemiyorlar, bence 80-90 bin km. üst sınır.

Bende Civic vardı 3-4 ay öncesine kadar, Honda servisine lanet ettim, her seferinde lpg dahil 700-800 istiyorlardı, özellikle 20 bin km.de öpüyorlar. Toyotada Yaris için Forever kartla 400 lira en fazla. Hondayı asıl yakan içi boş garanti: direksiyon simidi, cam açma düğmeleri, anahtarlık soyulur: kullanıcı hatası. Toyota'da ücretsiz turbo değişimi yaptırdım ki dışarıda servise götürüp garantisiyi bozmuştum, 3 gün için yeni Corolla verdiler. Honda'da merkez semtlere servis bile yoktu. Hizmet farkı satışlara hemen yansıdı zaten: Toyota yerli araç ayda: 3500-3600, Honda: 900 belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

60 kilometre hıza kadar bataryayı kullanıyor. Sakin kullanımda yaklaşık 30-40 km mesafede %10-15 civarında harcıyor bataryadan. Honda'dan aldıkları teknolojiyi verimli kullanmışlar: Frene basıldığında oluşan enerjiyle bile bataryayı şarj ediyor. Bataryanın garantisi 5 yıl. Yenisi 3500 lira civarında. Kilometre bazında birşey söyleyemiyorlar, bence 80-90 bin km. üst sınır.

Bende Civic vardı 3-4 ay öncesine kadar, Honda servisine lanet ettim, her seferinde lpg dahil 700-800 istiyorlardı, özellikle 20 bin km.de öpüyorlar. Toyotada Yaris için Forever kartla 400 lira en fazla. Hondayı asıl yakan içi boş garanti: direksiyon simidi, cam açma düğmeleri, anahtarlık soyulur: kullanıcı hatası. Toyota'da ücretsiz turbo değişimi yaptırdım ki dışarıda servise götürüp garantisiyi bozmuştum, 3 gün için yeni Corolla verdiler. Honda'da merkez semtlere servis bile yoktu. Hizmet farkı satışlara hemen yansıdı zaten: Toyota yerli araç ayda: 3500-3600, Honda: 900 belki.

Forumda adamakilli yorum yapan ender kisilerdensiniz . Yeni civici nasil buldunuz ? Motor ve tasarim olarak

• Bir Honda sever olarak bu fiyata bu aracı alan arkadaşı şimdiden tebrik ediyorum.

Donanım olarak B sınıfı üstünde ama ne olursa olsun benzinli B sınıfı araca 70 bin TL ben VERMEM
  • Arabaların fiyatı yüksek değil bizim paramız değersiz
  • hakankaran kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla araba değiştirdim, belli bir markaya bağlılığım yok (Alfa Romeo hariç :))
    Civiclerin de hemen hepsini kullandım, çok temiz olmak şartıyla param olursa yılda 2-3 tane alıp-satıyorum. En beğendiğim inanılmaz ama gerçek 2006 HB 1.8 i-shift oldu. O zamanlar gençtim tabi, yakıt tüketimi nedir anlamıyordum ama I-shift'e rağmen hızı ve tasarımı muhteşemdi.
    Yeni Amerikan tipi tasarım pek heyecanlandırmıyor ama turbo motoru merak ediyorum açıkcası. Türkiyede satılanlar nasıl olacak o da merak konusu; LPG uyumu olacak mı? Aynı sert süspansiyon, zayıf ses yalıtımı ile çıkacaksa hiç uğraşmasalar iyi olur. Maymunun gözü açıldı.

Yeni Honda Jazz Türkiye Fiyatı ve Donanımları Belli Oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: QarekTyphon

Arabaların fiyatı yüksek değil bizim paramız değersiz

Kısmen haklısın ama ÖTV/KDV ve gümrük vergisi de belimizi büküyor. Devlet almak zorunda çünkü bütçe açığı, devlet buradan aldıkça vatandaş başka yerden kaçırıyor: kısır döngü yani.

http://automobiles.honda.com/fit/price.aspx Baz donanımı yaklaşık 47bin liraya geliyor, orada satılan Fiesta ile aynı fiyat aralığında...

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Nereye el salliyoruz?

Bu cümleyi Polo için kullansaydın şuan -8 değil +28 alırdın Neyse biz gerçekleri söylemeye devam edelimde gerisi hiç önemli değil bence.
  • Araba almak da hayal olacak
  • Bunun yerine her türlü golf alınır.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Hiç olur mu böyle özellikler... Golf kim bu özellikleri sunmak kim
    Hocam 2012-2013 modelde yer alan ve makyaj ile kaldırılan yumuşak malzeme nedeniyle cam açma kısmındaki soyulmalar ve direksiyondaki soyulmalar garanti kapsamında. Hatta şu anda sorgusuz sualsiz makyajlı kasadaki kaliteli malzeme ile değiştiriyorlar. Anahtarlığın arkasında yer alan minicik h logosu soyuldu diye gidip anahtarlık değiştirmek çok da mantıklı değil sonuçta akşama kadar cebimizde diğer anahtarlar ile birlikte sütünüp duruyor. Ona rağmen forumda garantiden değiştirenler vardı. Açıkçası ben servise söylemeye gerek bile duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

http://m.vw.com.tr/model-donanim-detay.aspx?model=yeni-golf&index=2 86.800 tl

http://honda.com.tr/otomobil/yeni-jazz/donanim 69.150 tl

17000 tl fazla para verip daha düşük donanımlı ve patlak şanzımanlı araç almakda bir tercih meselesi tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

http://m.vw.com.tr/model-donanim-detay.aspx?model=yeni-golf&index=2 86.800 tl

http://honda.com.tr/otomobil/yeni-jazz/donanim 69.150 tl

17000 tl fazla para verip daha düşük donanımlı ve patlak şanzımanlı araç almakda bir tercih meselesi tabi

Bu DSG bir bende patlamıyor ne hikmetse Sana göre patlak, bana göre değil. Çünkü bende bu şanzıman arıza yapmadı.
    Bu arada Golf ile Jazz' ı kıyaslayıp 17.000 TL fark var, birde daha dolu ( tekrar gözden geçir bence bunu, iki tane sürücü destek asistanı var diye araba daha dolu olmuyor ) demende otomobillerden ne kadar anladığının bir göstergesi. Golf' ü Jazz fiyatına verseler Vw bayisinde kuyruğa girersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 207m -- 24 Ekim 2015; 16:29:55 >

• 207m kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyatada verseler sahtekar firmanın aracını almam. Sanki aynı para ve aynı sınıf gibi gelip buraya bunu alacağıma golf alırım diyen sizsiniz. Sizin arabalar konusundaki bilginiz bu kadar olmasın? Hangi araç tanıtılırsa tanıtılsın girip bilinçsizce bunu alacağına golf al diyen bir kitle var.

Kaldı ki 17000 tl fazla para verip daha az donanımlı aracı öneriyorsun bari mantıklı bir öneri yapın. Durun bende size bir öneri yapayım golf alacağınıza gidin mercedes c200 alın.

Millet forumda dsg arızasından dolayı kan ağlıyor sendeki "henüz" arıza yapmadı diye sorunsuz mu oluyor? Üç beş aya kalmaz gelir dsg şanzımanım bozuldu Doğuş şu kadar para istedi diye konu açarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 24 Ekim 2015; 17:32:36 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.