Şimdi Ara

YENİ HONDA CIVIC NE KADAR YAKIYOR? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
16.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: erdem10

Arkadaşlar yeni değerleri yazıcağımı söylemiştim dediğim gibi 90 km ile giderken sıfırladım ve ardından uzunca bir süre o şekilde gittim 5.1 lt gösterdi ardından 100 km ile sıfırladım 5.9 yazdı ve tekrar 90-115 km arası değişken gittiğimdede 6.1 yazdı.Eğlence olsun diyede uzun bi rampada bayır aşağı sıfırladım gaza hiç basmadan 4.0 lt yazdı.Bu değerleri elde ettiğime cok sevindim daha önceki değerler benim sağ ayagımdan kaynaklanan nedenlerden farklı cıkıyomuş şimdi anladım.Herkese kazasız sürüşler.

gayet güzel oranlar yakalamışsın.90km sabit hızda km de 130kuruş yakmışsın güzel bir rakam ve araban henüz yeni oldugu halde bu şekilde.ben 90km hızla satmadan önceki en son olçumlerimde 4,8 i bile gordum uzun bir sure bu şekilde gittim ve 800km nin üzerinde yol yaptım 840km de benzin ışıgı yandı ve ben 20km sonra benzin aldım.ama eminimki rahat bir 40km daha giderdi.(komple Otobanda kullandım ve tektim araçta).inanınki bu araçla yavaş gitmek insanı oldurur kederden ama bikere azmettim ve başardım...sizlerinde rekorlarını bekliyorum...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 8 Şubat 2007; 20:33:42 >

• Keşke yaşadığımız yerde trafik olmasa da hergün rekorlar kırsak minimum yakış anlamında. Oysa şu an evle iş arası 13 km yolu bazen 40 dakikada alıyorum. 9.5lt/100km lerde geziyor tüketim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

Keşke yaşadığımız yerde trafik olmasa da hergün rekorlar kırsak minimum yakış anlamında. Oysa şu an evle iş arası 13 km yolu bazen 40 dakikada alıyorum. 9.5lt/100km lerde geziyor tüketim.

vallahi benim güzergahımada şehir içi demek imkansız neredeyse zaten şehir içide 90 la gidiyorum.allah buyuk şehirdekilere sabır versin zor vallahi..saygılar
  • Bulunduğunuz yerde dizel binek araç pek satılmıyordur herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

Bulunduğunuz yerde dizel binek araç pek satılmıyordur herhalde

yok benim evimle işyerim arası bu şekilde müsait zaten ara sokaklara giremem yeni tayin oldugum için nebir tanıdık var nede bir akraba,anlıycagın evden işe ordanda eve ...işte bu kadar basit ekonominin yolu...saygılar
  • gncll
  • Benim aracım 1.6 elegance otomatik daha yeni 1200 km de uzun yolda fazla basmada ortalama 120-130 gibi gittiğim halde 530km de ışık yandı araç ortalama 7.2 gösteriyordu ama ben depoyu full yaptığımda bunun pek doğru olmadığını gördüm 7.8 çıkıyor sonuç yeni olduğu için fazla yakar diyolar düşermi bilmiyorum şehir içinde şu anda 110 ytl 420 km yapıyor
  • Komsumuzda var ortalama 8 lt yakıyormus ama arac daha 980 km di en son.

Sanırım o rodajtan sonra 7 lt ye düşer...
  • 100 km sabit hızda 5.1 yakıyorsa kendim için şöyle basit bir hesap yapabilirim; jazz CVT kullanıyorum ve İst şşehirçi yaz-kış ortalama 6.5 yakıyor..Jazz'ın 90 km/h sabit hızdaki tüketimini defalarca ölçmüşümdür, 3.9-4.2 arası değerler çıkmıştır (hava ve yol koşullarına bağlı olarak farklı sonuçlar çıkabiliyor), buna ortalama 4 lt dersek, ve Civic ile oranlarsak;
    90/h'ta 4 lt yakan, şehirçinde 6.5 yakıyorsa, 90 km/h'ta 5.1 yakan şehirçinde ne kadar yakar ? 5.1 x6.5 /4 = 8.28 lt..Biraz kaba bir hesap oldu ama verilere bakınca oldukça gerçekçi bir sonuç..:) Hiç fena sayılmaz, kendimi gaza getirmeye çalışıyorum..
  • araba da 4 kişi ve klima açık 1200 km karışık kullanımda 90 km ile 185 km hız aralıklarında ve şehir içinde ortalama değer yolbilgisayarında 7.1 lt.benim araç premium otm.
  • wallahi benim araba cıvıc 1.6 kmde basarsan 250 kuruş falan yapıyo bişeyler takılıyo kafasına göre
  • Aşağıdaki şikayet ve ilana bakınca insanın kafası karışıyor.
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=2979146 (Genel Özelliklere bakın lütfen)
    http://www.sikayetvar.com/?152756
    Almayı düşündüğüm yeni civic sedanın yakıtı ile ilgili hala şüphelerim var. İlgili ve bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• ilk ilan tamamen alakasız, bir honda dusmanı tarafından yazılan sacma sapan asılsız bir yazı. ikincisi ise dogru olma ihtimali yuksek olan bir konu.benim aracım boyle değil ama daha once bu sikayette bulunanlar olmustu. ancak genel bir şikayet değil istisnai bir durum. bu yakıt olayı tamamen surucunun aracı nasıl kullandıgına baglı bişey bence..
  • 100 km de istanbul trafiginde sabah dur kalk, aksam dur kalk. 8.8 litre yakıyor otomatik. eger trafik olmassa bayagı azalıyor.
  • BENCE GERCEK DEGERLER ARAC 10000 GECINCE BELLI OLUYOR BUNDAN ONCEKI DEGERLER HEP YANILTICI VE DEGISKEN OLUYOR VE OLDU!!! GENELDE HERKEZ BIR DEPO BENZIN DOLDURUP (SEHIR ICINI BAZ ALIYORUM) NE KADAR GIDEBILDIGINE BAKIP BOLUYOR CARPIYOR BENCE BU YANLSI GERCEK DEGER ARACIMIZI BIR HAFTA YADA 10 GUNLUK BIR KULLANIMDA YADA 2 VEYA 3 DEPO KULLANDIKTAN SONRA BULUNABILIR TABIKI BURADA BIR ÇETERE TUTMAK GEREKICEK NE KADAR YAKIT ALDIM NEKADAR GITTIM BIRDAHAKI YAKIT ALDIGIM DA NE GITMISIM GIBI :))) SONUCU ORTALAMA YAPINCA GERCEK DEGER ORTAYA CIKAR CUNKU HAVA YOL KULLANIM KOŞULLARI HEP + VE EKSI YONDE ETKILIYECEKTIR...

TABI BU CETERE İŞİ MERAKLISINA
  • Nightbird,
    Trip B 2500kmde ve 10,5 gösteriyor. Bunun 800km si şehirdışı, yani civic bence hala çok yakıyor.
    Selamlar,

quote:

Orjinalden alıntı: nightbird8520

BENCE GERCEK DEGERLER ARAC 10000 GECINCE BELLI OLUYOR BUNDAN ONCEKI DEGERLER HEP YANILTICI VE DEGISKEN OLUYOR VE OLDU!!! GENELDE HERKEZ BIR DEPO BENZIN DOLDURUP (SEHIR ICINI BAZ ALIYORUM) NE KADAR GIDEBILDIGINE BAKIP BOLUYOR CARPIYOR BENCE BU YANLSI GERCEK DEGER ARACIMIZI BIR HAFTA YADA 10 GUNLUK BIR KULLANIMDA YADA 2 VEYA 3 DEPO KULLANDIKTAN SONRA BULUNABILIR TABIKI BURADA BIR ÇETERE TUTMAK GEREKICEK NE KADAR YAKIT ALDIM NEKADAR GITTIM BIRDAHAKI YAKIT ALDIGIM DA NE GITMISIM GIBI :))) SONUCU ORTALAMA YAPINCA GERCEK DEGER ORTAYA CIKAR CUNKU HAVA YOL KULLANIM KOŞULLARI HEP + VE EKSI YONDE ETKILIYECEKTIR...

TABI BU CETERE İŞİ MERAKLISINA

• selamlar
    ersincem aracı devirli mi kullanıyorsun ayrıca bu değerler sıkışık trafikte mi elde edildi
  • DÜN BİRİSİYLE ARABAMI PARK EDERKEN KONUŞTUM YENİ HONDA SAHİBİ BİRİSİYDİ .ARACINIZ NE KADAR YAKIYOR DİYE SORDUM 240 İLE 260 ARASI DEDİ BANA.
  • Ateş,
    aksine düşük devirlerde kullanıyorum, olabildiğince frene az dokunuyorum, mümkün olduğunca gaz pedalından ayağımı çekiyorum, ama istanbul şehiriçi trafiğinde ancak bu kadar oluyor. Şehirdışı 6,5-7lt şehiriçi 10-10,5l.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.