Şimdi Ara

Yeni Honda civic için Navigasyon cihazı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
44.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alternatif çok fazla düşünülebilir ancak.
    buradaki amaç farklı.
    arabanın görüntüsünü ve direksiyondaki butonların iptal olmadan orjinal bir görüntü ile ses ve diğer sistemlerin arabaya entegre edilmesinden ibaret.

bu düşünülürken ekran çözünürlüğü ve yazılım tamamen alt seviyede kalmış.
    fiyatı çok yüksekkk kalıyor.
    başka alternatifler çıkacağını (onaylı) ümit ediyorum.
  • belki mukayese edilmez ama kamyoncu bi dostumun, kamyonunda navigasyon cihazı vardı, o negüzel bir allettir, yaw okdar ayrıntılı tarif ediyoki inanamazsınız, hiç yol iz bilmeden rusyanın bir köyüne gidebilirsiniz, demek istediğim ilk defa orda gördüm ve kesinlikle artık araçlarımızda olmalı, ama fiyatta adamı düşündürüyor
  • bu sistemde bluetooth ile cep telefonu ve dolaysıyla araç kiti benzeri bir sistem kuruluyorsa eğer, mikrofon falan da konsolun üstünde mi ?
    uydu radyo su var mı ?
    birde honda nın amerikan civic lerinde aksesuar olarak ek olarak satığı sisteme hiç ama hiç benzemiyor.
  • Arkadaşlar merhaba uzun zamandır böyle bir konu arıyordum ve en sonunda buldum.
    Ben bu bahsedilen cihazı yeni civic alırken iki ay önce 2950 ytl vererek aracıma taktırdım.
    Cihaz gerçekten parasını hakeden süper bir cihaz fakat bir sorun çıktı navigasyon sinyali sürekli gitti.
    Yani bazen 2 dakika sonra geldi (bu normal) bazen komple 1 gün çalışmadığı oldu.
    Ve birkaç gün sonra çok sık ve uzun süre kesildi. Cihazı Damla'ya götürdüm şikayetimi anlattım. Hem anteni değiştirdik hemde antenin yerini
    değiştirdik gelin alın süper çalışıyor dediler. Akşam gittim deneme sürüşü yaparken sinyal hiç gelmedi. Servisteki elemanlar bu konuda doğru düzgün bilgi sahibi değiller. Neden acaba diye bana sordular. Velhasıl araç orada 1 gün kaldı. Sonra cihazın yenisini taktılar antenide arka camın önüne koydular. Aynı sorun devam etti. Distribütör firmaya gittim ordada aynı sorun oldu gördüler ama bişey yapamadılar. Sonra zar zor cihazı iade etim ve paramı aldım.

Şimdi bu ürünün bana denk geldiğini böyle bir sorun olmadığını söylüyorlar ama bilen arkadaşlara rica ediyorum. Böyle bir sorun var mı ? Navigasyon anteni tam olarak nerede duruyor ?

• quote:

Orjinalden alıntı: densev

bu sistemde bluetooth ile cep telefonu ve dolaysıyla araç kiti benzeri bir sistem kuruluyorsa eğer, mikrofon falan da konsolun üstünde mi ?
    uydu radyo su var mı ?
    birde honda nın amerikan civic lerinde aksesuar olarak ek olarak satığı sisteme hiç ama hiç benzemiyor.

Uydu radyosu yok. Mikrofon konsolun hemen üzerinde direksiyona yakın. Net konuşmak istersen biraz konsola doğru eğilmek iyi oluyor. Yoksa sesin az uzaktan geldiğini söylemişlerdi. Bu honda'nın bir ürünü değil. Navitech diye bir firmanın yurtdışından uyumlu cihazları getirmesi ile Honda servisleri ile anlaşarak araçlara uyguladığı bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaralp -- 16 Aralık 2008; 12:34:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Versatile
    cihazın gps anteni ön camda doğru noktaya monte edilirse kesintisiz çalışıyor.

Yani sen veya birisi böyle bir problem yaşadımı yukarıdaki cümleyi vurgulamışsın.
    Bildiklerini anlatırsan gerçekten makbule geçer.
    Çünkü bende de aynı sorun oldu. Gps sürekli kesildi.
  • Merhabalar,

Bana da Honda Damla'dan broşür gelmişti, bunun üzerine navigasyon cihazları çok ilgimi çekti, ama Honda servislerinde halen araç içi navigasyon cihazı hakkında çok da iyi destek verilemiyor, henüz çok yeni bir konu olduğundan belki de.
    Gelen bu broşürden dolayı HONDA'nın seçimi diye Navitech markası ile ilgilendim, 2 hafta kadar araştırdım. Fakat araç içi modelin yüksek fiyatından ve markanın kullandığı harita ile ilgili (Navturk) olumsuz duyumlardan sonra, portatif bir ürün tercih ettim: Garmin Nuvi 710. Ekran konsol içi ürünlerdeki gibi 7" değil, 4,3" ama gayet yeterli bence. Haritası Başarsoft'un. Başarsoft Türkiye haritaları en iyi olan kurum anladığım kadarıyla.

Portatif navigasyon cihazını Civic lerin camında kullanmak hiç mümkün değil, biliyorsunuz cam çok ileride. Ben konsola paketten çıkan konsol tutucuyu yapıştırdım, sağlam ve görüntü olarak gayet iyi oldu, üstelik yol görüşümü de hiç engellemiyor (cama yapıştırılanlar görüşü az ya da çok mutlaka engelliyor, bence tehlikeli olabilir)

Yani demek istediğim ille de konsol içi düşünmek zorunda değilsiniz. Cihaz, kullandığı harita ve yazılımı değerlendirip, birçok özelliği olan portatif bir ürünü çok daha iyi bir fiyata alabilirsiniz. Ben portatif aldığım için gayet memnunum ama tabii tercih meselesi...

GPS navigasyon başlıklı forumu okumanızı tavsiye ederim, kafa karışsa da birşeyler öğreniyor insan. Öyle ki, teknomarketlerde satışını yapanların çoğundan daha çok şey biliyorum diyebilirim şu anda :) Yani satıcılar bile çok bilgili değil halen navigasyon konusunda..

Doğru seçimler dilerim herkese..

(Honda Civic Elegance 2008 beyaz)

• portatif navigasyon cihazlarının en güzel yeri bence sol kelebek camına aparatın yapıştırılarak cihazın şoföre bakacak şekilde konumlandırmaktan geçiyor.

haklısınız bu tip cihazlar ön camın konumundan dolayı ses sitemi hizasında orta tarafta uygun değil fikrindeyim.

quote:

Orjinalden alıntı: mozaika

Merhabalar,

Bana da Honda Damla'dan broşür gelmişti, bunun üzerine navigasyon cihazları çok ilgimi çekti, ama Honda servislerinde halen araç içi navigasyon cihazı hakkında çok da iyi destek verilemiyor, henüz çok yeni bir konu olduğundan belki de.
    Gelen bu broşürden dolayı HONDA'nın seçimi diye Navitech markası ile ilgilendim, 2 hafta kadar araştırdım. Fakat araç içi modelin yüksek fiyatından ve markanın kullandığı harita ile ilgili (Navturk) olumsuz duyumlardan sonra, portatif bir ürün tercih ettim: Garmin Nuvi 710. Ekran konsol içi ürünlerdeki gibi 7" değil, 4,3" ama gayet yeterli bence. Haritası Başarsoft'un. Başarsoft Türkiye haritaları en iyi olan kurum anladığım kadarıyla.

Portatif navigasyon cihazını Civic lerin camında kullanmak hiç mümkün değil, biliyorsunuz cam çok ileride. Ben konsola paketten çıkan konsol tutucuyu yapıştırdım, sağlam ve görüntü olarak gayet iyi oldu, üstelik yol görüşümü de hiç engellemiyor (cama yapıştırılanlar görüşü az ya da çok mutlaka engelliyor, bence tehlikeli olabilir)

Yani demek istediğim ille de konsol içi düşünmek zorunda değilsiniz. Cihaz, kullandığı harita ve yazılımı değerlendirip, birçok özelliği olan portatif bir ürünü çok daha iyi bir fiyata alabilirsiniz. Ben portatif aldığım için gayet memnunum ama tabii tercih meselesi...

GPS navigasyon başlıklı forumu okumanızı tavsiye ederim, kafa karışsa da birşeyler öğreniyor insan. Öyle ki, teknomarketlerde satışını yapanların çoğundan daha çok şey biliyorum diyebilirim şu anda :) Yani satıcılar bile çok bilgili değil halen navigasyon konusunda..

Doğru seçimler dilerim herkese..

(Honda Civic Elegance 2008 beyaz)

• quote:

Orjinalden alıntı: mozaika

harita ile ilgili (Navturk) olumsuz duyumlardan sonra, portatif bir ürün tercih ettim: Garmin Nuvi 710. Ekran konsol içi ürünlerdeki gibi 7" değil, 4,3" ama gayet yeterli bence. Haritası Başarsoft'un. Başarsoft Türkiye haritaları en iyi olan kurum anladığım kadarıyla.

Navtürk ile ilgili durum ve Başarsoft ile ilgili durumu bende araştırdım tamamen haklısın. Acaba bu navitech konsolun hafıza kartına başarsoft yüklense çalışırmı ?

• ürünün kendi özellikleri iyi olabilir . birşey diyemiyorum ancak.

araba ile bütünlükten çok uzakta kalmış.
    yakışmamış.

quote:

Orjinalden alıntı: safakbal

bir de şöyle bir ürün buldum bu nasıl sizce?
    http://urun.gittigidiyor.com/HONDA-CIVIC-SEDAN-DVD-TV-NAVII-KAMERA_W0QQidZZ14466943#aciklama
     Yeni Honda civic için Navigasyon cihazı

Yeni Honda civic için Navigasyon cihazı

• arkadaşlar bu konuda benim detaylı bilgim var .Ürün NAVİTECH tarafından koreli bir firmaya kendileri de yazılım desteği sunarak imal ettirildi .Üründe windows ce işletim sistemi kullanıcı kapalı olarak çalışmaktadır .İki adet navigasyon yazılımı mevcuttur .Bİri navtürk diğeride başar soft .İstenildiğinde başarsoft haritası ücretsiz olarak merkez servislerinde yüklenebiliyor ve bu harita ile ürünün çalışması muazzam hızlanıyor .Bunun sebebi haritanın kullanıldığı andaki ön bellek meşguliyetinin az olmasından kaynaklanıyor .Ekran çözünürlüğü piyasada bulunan tüm benzer ürünlerden daha az değil .Şu an piyasada yok ama yeni versiyonunda tüm menülerde türkçe olacak .Yaklaşık 1 2 ay içinde türkiyede olur .GPS sinyali sıkıntısı yaşayan arkadaşlar için söylüyorum .Navitech in ürettiği vw toyota hyundaı honda crv ford chevrolet modellerinde kesinlikle bu gps kesilme sıkıntısı yok .Bu sıkıntıyı yaşayanlar ya gps anteninin kablosunun fazla kısımlarını konsolun içinde ve kenarda toplamadılar ya araçta cam filmi var yada alçak frekansla çalışan ogs ,garaj kumandası vb gibi sinyal çıkaran ürünlerden kaynaklandığını bilmeliler .Yüzlerce satışı yapılan bir ürün .Navitech merkez servise sorun kaç tane satılmış kaç arıza kendilerine yansımış .Ürünün aracın can protokolu ile tam uyumlu .Dieksiyon kumandası özelliği sorunsuz çalışıyor ve ayrı bir aparatı yok.Bu ürünün montajı kesinlikle yetkili servis tarafından yapılmalıdır .Hona servislerinin yaptığı montajlar en
    fazla onların oto elektrikçisi tarafından yapılır .Bu ürünün montajı için montaj ücretini servislerine Navitech ödüyor zaten .Ürünün ekranında görmek istediğiniz logoyu siz şeçebiliyorsunuz .Çocuğunuzun bile resmini koyabilirsiniz .:)) cd özelliği tüm görüntülü medya formatlarını açabiliyor .Ekranda ne izlerseniz izleyin arkaya takacağınız bir monitörde sizn tercih ettiğiniz görüntü oluyor .Hepsinden önemlisi bu ürünü Delco elektronik Türkiye ye kendi markası olarak getiriyor .Ayrıca PIONEER Türkiye ve Bulgaristan distribütörü .
    Satış sonrası hizmetlerde çok iyiler .Ne isterseniz sorabilirsiniz yada navitech.com.tr adresine mail atın servis mailleride servis@delco.com.tr .istediğinizi sorun bakalım cevap verecekler mi .Ciddi bir firma olup olmadığını anlarsınız .Fiyat konusuna gelince bu ürünün muadilini ve satış sonrası hizmetlerini verecek bir firma bulamazsınız bu nedenle üç beş fark olması normal ama herkesin kendi kesesi .Ben bizzat bu firmanın servis müdürü Erhan bey ile görüştüm mail attım soru sordum telefonumu yazmıştım aradı ve bana tüm detaylarını anlattı . Şok oldum aklımda soru işareti kalmadı .Balıkesir hondadan ürünü aldım .Bi gün apple ı podum çalışmadı izmirdeydim tekrar telefonla aradım izmir servisini aradılar işimle hemen ilgilendiler problemi saniyede çözdüler .Resetlemem yeterliymiş .:)) ı pod daki görüntüleri de aktarabiliyosunuz ve ekranda ıpodun menü görüntüsü çıkıyor .Tek kelime ile süper bi ürün .Yeni versiyonu daha da iyi olacakmış ama aldık bi kere bunu kullanıcaz .

• quote:

Orjinalden alıntı: xy1xy1
    Yeni versiyonu daha da iyi olacakmış ama aldık bi kere bunu kullanıcaz .

Türkçe olması çok önemli değil ama yeni versiyonda ne gibi değişiklikler olacakmış paylaşırsan sevinirim.
  • Bugün öğrendiğime göre başarsoft harita kullanılmaya başlanmış.
    Daha önce alanlar 20 ytl'ye haritayı değiştirebiliyormuş.

Ama hala yeni versiyonda negibi farklılıklar olacak bilemiyorum ?
  • opel insignia orijinal monajlı, türkçe nevigasyonla geldi
  • Adres bulmak bu kadar mı zor? Kim kaybolmuş da gideceği noktaya varamadan geri dönmüş veya açlıktan-susuzluktan arabasında ölü bulunmuş???
  • Antalya'da kaybolmak zor olabilir ancak İ.Melih Gökçek'in yaptığı saçma sapan kavşaklar, altgeçitler, abuk sabuk tek yön yollar yüzünden 8 yıldır yaşadığım Ankara'da hala kaybolabiliyorum. Bilmediğim bir yere ya da karmaşık bir yere gitmeden önce google maps ten yollara bakıyorum, özellikle tek yönlü yollar sorun çıkarabiliyor.
    sıhhiye meydanında büyük bir miting olduğu zaman sıhhiye meydanına çıkan bütün yollar kapatılıyor, bu da Ankara'nın göbeğinde abuk sabuk yollara saparak kaybolmanız için bir sebep.
  • Bir buçuk senedir mio c520 kullanıyorum. Müthiş bir rahatlık. Kimlerin yollarda kalıp, susuz kaldığının çetelesini tutmadım. Ama bu cihaz sayesinde ankarada, istanbulda, diyarbakırda, antepte, adanada, mersinde kaybolmadan, aç kalmadan(lokanta-restaurant poileri), dışarıda yatmadan(polisevleri-öğretmenevleri-otel vs poileri) gezdim.

Türkiyedeki navigasyon alt yapısı gayet güzel (İgo 8 ile Hakkaride bile gezdim ki gerçekten helal olsun başarsofta) ama otomobil firmaları daha yeni yeni navigasyonlu cihazları TRye getirmeye başladı. İnşallah devamı gelirde, yıllarca mahrum kaldığımız bu teknoloji hakkında tuhaf yorumlar yapmamıza neden olmazlar..
  • Navigasyonu sadece adres tarifi düşünmeyelim arkadaşlar,
    navigasyon aracın içinde otururken çevredeki atm,benzinci,karakol,okul,avm,banka,hastane,
    kafe ve eczane gibi yerleri görebilmenizi de sağlıyor.
    3 boyutluya getirince tamamiyle uçak kokpiti gibi oluyor arabanın içi
    Yani gelmiş geçmiş en iyi teknoloji ile tanıştık ülkemizde.
    İlerde daha fazla kişi bilgi sahibi olacak ve bunun sadece adres tarifi olmadığını anlayınca
    herkes bir tane edinecek kendine diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaralp -- 5 Ocak 2009; 23:04:47 >
  • ucuzlayınca alırım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.